Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

kacatko000
18. kvě 2009

Ahoj holčiny
taky se hlásím po víkendu, byli jsme na chatě. Manžel maloval a já se snažila relaxovat. v pátek nám přivezli skříně do pokojíčku, tak manža sestavoval a hezky u toho nadával 🙂 chudák bylo mi ho líto a hlavně je musel odtáhnout sám do 3 patra a to je velká skřínová sestava normálně ložnicová, ale mi ji pořídili pro kluky, jelikož máme málo úložného prostoru.

jinak jsem se byla konečně po 6 měsících ostříhat a nabarvit, at se mě pak mrnousové neleknou 😉

Blucka to máš hezké váhy, já ted vůbec netuším kolik kluci maj, jdu až 25.5. k apolináři na ultrazvuk a už si mě tam nechaj v rizikové poradně.

jinak co se týká zad a boulování, tak to znám, někdy se v noci nemůžu ani hnout a když potřebuju vstát a jít na záchod, tak mi přijde že bych potřebovala jeřáb aby mě zvedl 😀

reni holka to je mi líto, že se tam tak trápíš, to buzení v noci je hnus, to znám. Zkus to dohánět přes den, i když vím, že to je takovej spánek o ničom. Hlavně ještě vydržet 2 týdny a pak tě snad pustí domů, moc bych ti to přála.

veruleg
18. kvě 2009

artep : my mame taky bernskeho...ale spis nez salasnickeho myslime ze pelesnickeho...Jmenuje se Vendula a klidne by se mnou lezela cely den. Musim si na ni davat bacha, prece jenom ma nejake to kilo a silu v tlapach....a ty vypalene mista na zahrade po curani.....no sranda,ale jinak mazel 🙂 🙂

Gabi : to je dobre ze se drzis. Kdy jdes na kontrolu? Ja ve ctvrtek do te rizikovky ve fakultce. Pribrala jsem zatim cca 15 kg a musim rict, ze mi chutna az moc... 😒
mimousi meli ve 29tt 1200 a 1100 tak se ve ctvrtek zeptam kolik nabrali

veruleg
18. kvě 2009

Blucka : o vorvanich mi povidej....jeste par kilo a jsem na tom jak manzel 😝 jeste ze je ve Svedsku a nevidi to....na kameru vzdy ukazu jen bricho....Bala jsem se ze to pribirani bude horsi, na to kolik toho snim, ale miminka si asi vezmou hodne energie 😉

holky jeste necely mesic jsem slamena vdova....pak uz se mi konecne vrati 😎

gabina26
18. kvě 2009

veruleg: já byla na kontrole min. týden, čípek bez změny, takže stále to samé, dodržovat klidový režim, pít magnosolv a nic víc, jdu až další týden ve čtvrtek ráno....

kacatko000
18. kvě 2009

veru tak to ti už snad uteče, je to asi dost blbý bejt ted bez manžela co???

já jsem zatím nabrala asi 5,5 kilo, takže nic moc 😒

adrosek
18. kvě 2009

-veruleg tak to už snad rychle uteče a budete konečně spolu 🙂
-no já nabrala už 22.kg a ted už možní více,sem se chvílu nevažila,ale všichni mi říkají že to mám jen v břichu tak snad nekecají

blucka
18. kvě 2009

Veru, tak to si dobra, ze to bez manzela zvladas v pohode. Ja som tomu mojmu asi pred 14dnami oznamila, ze uz ziadne sluzobne cesty mimo CR, chudak ma to so mnou tazke...Ale to vam uz utecie ako voda 😵.
Kacatko, ja myslela,ze uz tam chodis do poradne, ja idem 28.5.

sorbona13
18. kvě 2009

blucka: my máte taky jorkšíra 🙂
gabi: s váhou si nedělej starosti, já mám teď +7kg, oni i prckové mají malou váhu, min. týden měli 740 a 780g. Taky mám problém se pořádně najíst, navíc mám těhu cukrovku, takže nesmím ani sladkosti ☹ Jím každé 2-3hod. po malých porcích a dá se to, jen člověk moc nepřibere, všechno jde do dětí. To boulení a tlačení mám taky, občas se mi břicho celý vyšišatí na jednu stranu a část ztvrdne.
kacatko: přijď se ukázat, jak ti to sluší s tou novou barvou 🙂

blucka
18. kvě 2009

Sorbi, aky je stary, skusate ho nejkak pripravovat na mimina?

kacatko000
18. kvě 2009

blucko já jsem tam chodila skoro celé těhu, pak mě poslal ještě k mé gynekoložce, že k apolináři budu chodit jen na velkej ultrazvuk ale to bylo tak před 3 týdny a ted se k němu zase vracím a budu chodit už jen k němu.

reni já se chtěla zastavit dneska, ale sedím tady u pc, koukám do blba a přemýšlím. Vůbec se mi nechce nic ani zvedat na záchod, jsem nějaká praštěná dnes 🙂 Dokonce jsem kromě jogurtu dnes ani nic nejedla, B mi tlačí na žaludek, tak nějak nemám chut.... No sluší nesluší, mám ted kratší vlasy než ty a jelikož mi to po 5 letech dělala jiná kadeřnice, tak nejsem až úplně spokojena ale to je asi o zvyku

blucka
18. kvě 2009

kacatko, ze si ta tam nenechali a posielali spat, ale aspon ta usetrili na nejaky cas toho cakania v poradne 😉 .

kacatko000
18. kvě 2009

to jo, je to tam fakt strašné, nejmín jsme tam čekala asi hodinu a půl ale často to bylo daleko dýl 😝

artep26
18. kvě 2009

Gábi s tím jídlem je to stejný u mě a myslím u všech holek.
taky jsem se bála jak budu "rozežraná" ale jím míň než před těhu, zatím mám 7 kg nahoře. Ale lepší tak, než nabrat 20 kg a pak to pracně shazovat. Myslím že jím tak akorát, páč i na velkou chodím tak 1x za 2-3 dny, tělo a děti si to rozeberou a co zbyde, s tím pak jdu za ty 2 dny 😀
Veru taky salašňáka?? Oni jsou hodně oblíbení, nemusím se bát o dceru a o děti pak taky ne, jen že je bude nadzvedávat a pošťuchovat, ona miluje prolézání mezi nohama a s jejíma 40 kg a výškou by děti chudáci lítaly vzduchem.
Veru na manžu už se moc těšíš, viď?? To uteče a budete spolu 🙂 🙂 🙂

adrosek
18. kvě 2009

-tak asi nejvíc kg.na hoře mám já jak to tak sledujem co

blucka
18. kvě 2009

Adrosek, ja myslim, ze dvojky budu velmi dobra dieta a kila pojdu rychlo dole... 😉

veruleg
18. kvě 2009

artep : na prolizani mezi nohama je ona expert.... 🙂 Jsem zvedava jak bude reagovat na mimina. Kocarku se bala jak jsme ho privezli. Na me si zvykala vic jak tyden (je od tchyne a tchana u kterych bydlim). K cizim lidem nejde vubec, dost se boji. Ma uz dva roky, ale nekdy je jak stene. Doma u otce mame maleho, poulicni smes. Ten zarlil kdyz jsem drzela v naruci mimino a uklidnil se az ho segra vzala taky do naruce..... s psiskama je sranda 😉

blucka : taky si myslim....neco nechame uz v porodnici a zbytek z nas vysajou 😀

blucka
18. kvě 2009

veru, mysli, ze bernsky je k miminam jeden z najidealnejsich psov, aspon ked sa pozriem na tie dva od tchyne, zakk sa necha normalne od synovca osedlat, deti miluju... 🙂

adrosek
18. kvě 2009

-no na to spolíhám jako,že to pak půjde dolů samo

sorbona13
18. kvě 2009

blucka: máme fenku, 5 let starou a na mimča jí nepřipravujeme, ani nevím, jak bych to měla provést. Ona je takový mamánek, že se trochu bojím, bude to pro ní šok.
kacatko: koukej jíst, už takhle jsi hubenoučká, tak ať mají kluci z čeho brát. Zkoušela jsi aspoň pít třeba kefír?

adrosek
18. kvě 2009

-tak snad si na ně zvykne na prdolata sorbonka

veruleg
18. kvě 2009

kacatko : nebo zkus ty nutridrinky......deda to dostava v domove, je lezak a moc do sebe normalne nedostane...tim Te nechci srovnavaat s duchodcem...ale zkus, kazda kalorie navic je pro kluky plus

artep26
18. kvě 2009

Veru taky prolézá?? ta naše to miluje ... o děti se nebojím, ona má děti ráda. Aničku miluje a strašně ráda s ní dovádí. Je přítulná miloučká, k cizím nedůvěřivá, nejdřív je očuchá a pak se dá pohladit. Ale když někoho už zná, tak nadšeně letí vítat a div si neukroutí ocas 🙂 🙂 🙂
Myslím že třeba trošku bude žárlit, ale rozhodně by nic neudělala, na kocoura taky žárlila a jak zavolám čičiči tak hádej kdo přiletí první?? No samo že pesan, se bojí aby o něco nááááááááhodou nepřišla. Ale stačí jí okřiknout a ona poslechne.

blucka
18. kvě 2009

Sorbi, ten nas bude mat 4 roky a mame ho jak mimino, este ked som prisla o mimco tak som sa na neho viac upla, trosku rozmaznala, tak sa trosku bojim, ale verim, ze po case si zvykne....no bude musiet.

sorbona13
19. kvě 2009

ahoj hokly, mám za sebou další noc hrůzy, od jedné hod. mě budili po půl hodinách, paní vedle bylo špatně. Jsem na pokraji zhroucení, další takovou noc už tady nezvládnu ☹
blucka: ta naše potvůrka je taky jak mimino, rozmazlená, ale strašně hodná. Mám obavy, že se s mimčama těžko smíří, bude jí trvat, než si zvykne, že není doma už jednička.

blucka
19. kvě 2009

Dobre ranko,
Sorbi, ved to uz neni mozne, mali by ta niekam odstahovat, mas odpocivat a nie sa takto nervova. ☹

anny84
19. kvě 2009

Ahoj holky, 26.3.2009 se nam narodili dvojcatka, rada bych se k vam pridala, ale koukam, ze vas to teprve ceka 🙂

sorbona13
19. kvě 2009

anny: ahoj, vítej mezi námi, už tady je taky několik dvojmaminek a další brzy přibudou 🙂

veruleg
19. kvě 2009

ahoj anny :vitej,mrkla jsem do alba a mas pekne kluky. Meli super vahy. V kterem tydnu jsi rodila a jak? To vis nas to teprve ceka tak jsme zvedave. 😉

jinak holky pekne rano. V noci jsem mela brisko jak kamen, az me to parkrat vzbudilo, ted uz se tam ale zase ozyvaji.....U nas prsi a prsi,takze se klidovy rezim bude dodrzovat vpohode 😅

adrosek
19. kvě 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem,tady o vypadá spíš na déšt tak uvidíme 😉
-sorbonka tak to mě mrzí tedy,tak to jsi se zase nevyspala co,no hrůza jako,to by tě měli vážně dát na jiný pokoj
-anny ahojík,jojo každá rada od tebe bude dobrá

anny84
19. kvě 2009

dekuju za privitani 🙂

Rodila jsem presne ve 37. tydnu, cisarem. Mela jsem cele tehu oba kluky hlavickami dolu, takze jsem porad predpokladala, ze budu rodit normalne, me to bylo celkem jedno, hlavne, aby vse probehlo bez problemu a kluci byli ok. Ja chodila na kontrolu k dr. posledni 2 mesice kazde dva tydny, a pak uz kazdy tyden, a vzdycky mu ultrazvuk vypocetl vahu kluku cca o pul kg vyssi nez meli, a kdyz jsem tam byla 24.3. na kontrole, tak ultrazvuk vypocetl vahu min 3,5kg na kazdeho. Muj dr. je i porodnik, a byla jsem s nim domluvena, ze az to prijde, tak mu zavolam. Tak nakonec rekl, ze pri takovehle vaze by radeji volil cisare, a ze zitra mam nastoupit uz do porodnice na predporodni vysetrni a ve ctvrtek 26.3. na to pujdem. Byl to pro me teda sok, ale nakonec jsem se s tim smirila. Ta noc pred nastupem byla strasna, ale ta noc pred porodem jeste horsi 🙂 mela jsem strasny strach, a hlavne, kdyz jsem si rekla, zitra ze me bude MAMA, to je neuveritelne.
Jinak porod ok, je to rychle, jizva se mi krasne zahojila, uz po tydnu jsem ji necitila, vubec o ni nevim a neni ani videt.
V porodnici si nas teda pak nechali 9dni, mela jsem bolesti hlavy po Epiduralu, ale to uz je na tom, jak a kdo to pichne.

Ja mela ze vseho strach, v nemocnici jsem nikdy nebyla, byla jsem ze vseho vykulena, ale ted kdyz to vezmu zpatky, nic to nebylo, da se to krasne vydrzet, a pak ten vysledek stoji za to 😉