Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
19. čer 2009

holky, zdají se vám kluci stejní? Mně přijde každý jiný, tak si říkám, že se museli doktoři s tou jednovaječností seknout... Sestřičky tvrdí, že jsou si hodně podobní, ale trochu odlišní jsou, hlavně Kubíček je oproti Honzíkovi o dost menší...

veruleg
19. čer 2009

Sorbi : vidis to me ani nenapadlo. Ono se to asi ukaze az trosku vic povyrostou 😵 a myslim ze na velikosti nejak nezalezi. No jsem zvedava na ty dva space co mam v brise 😵

tetes1
19. čer 2009

sorbono, kluci jsou moc pěkný. Je to super, že jsou takovýhle bojovníci. Mám fakt velkou radost. 😵

luzza
19. čer 2009

sorbonko
kluci jsou překrásní 😵 😵 😵 😵 😵 úplně mě to dojímá 😵 😵

jankatr
autor
19. čer 2009

Luzz - Daníka vodí do školky babička - naštěstí nastoupila v loni v květnu do důchodu a bydlí vedle v baráku. Jinak bysme to asi nezvládali - protože ráno jíme mezi tou sedmou a půl osmou a než se vůbec dáme tak nějak do kupy tak bysme asi věčně nestíhali. A to máme školku hned před barákem 😀 😀 😀

Adrosku - holky asi ještě opravdu nemají dost síly - proto je taky v nemocnici váží a máš je pravidelně budit - aby neubývaly na váze - ony ty miminka pak můžou být i víc spavý, a vůbec nemusí plakat ale při tom hubnou... Až se trošku zajedete a holky naberou síly tak už to pak bude v pohodě 🙂

Verul - ono fakt co doktor to jiný názor - mě taky říkal můj dr. že to půjde v pohodě když jsem porodila bez problémů 4kg mimčo tak že ti tříkiláčci půjdou dobře, i doktorka co mě přijímala na porodnici říkala to samé. A pak se vyměnili doktoři, přišel tam o něco starší doktor (odhaduju tak padesátník) a ten mi řekl že by nenechal rodit přirozeně dvojčata ani vlastní ženu - že je u toho moc velké riziko komplikací atd. Tak pak si vyber... - to samé s těma kontrolama - někde se chodí po týdnu jinde po dvou...

Sorbonko - kluci jsou pašáci 🙂 🙂 🙂

Jé ahoj Tetes 🙂 ráda tě vidím, jak je?

luzza
19. čer 2009

holky
dnes jsme byli u ségry na návštěvě...
a nelinka mě při přebalování zasáhla sračičkou 😀 na tričko i na kalhoty 😀 ale strašně!!!! prostě mě úplně ohodila..
jelikož má moje ségra tak o padesát kilo míň než já,tak jsem neměla v čem odejít domů 😅
takže mi švára půjčil tričko a jediný co mi bylo na nohy,byly jeho kalhoty od pyžama 😀 😀 😀
takže jsem měla parádní ohoz 😀 😀 😀 😀
nakonec mě švagr odvezl domů autem a holky mi přivezla kočárkem ségra 😀 😀 😀

luzza
19. čer 2009

jani
mě přímo porodní asistenka (a manželka doktora),která dělá v naší porodce 20 let řekla,že by se měli všechny dvojičky rodit císařem...vzhledem k tomu,co už všechno viděla a zažila... takže něco na tom bude

tetes1
19. čer 2009

janka:no pohoda,už kroutím 10 týden v nemocnici a čekám až v týdnu od 13.7. dojde k sekci. Placenta má rozum a nezlobí,tak doufám, že ani nezačne,když už se mi to blíží. Dětičky měly minulý týden 2 kila, takže od dr. velká pochvala,že prý prospívají naprosto ukázkově, takže super. Já prospívám taky až moc už mám navrch 18 kg 😠 a fyzicky už mi není nejlépe,bolí mi záda,prsa.....no co vám budu povídat....

veruleg
19. čer 2009

tetes : ahoj 🙂 To Ti nezavidim tu nemocnici, ale hlavne ze se ta placenta umoudrila. Vzpominam si jen matne, ze jsi psala ze se nejak odlucovala a zes krvacela ze. Tak hlavne ze je to dobre. Taky mas dobre ze uz zhruba vis kdy to bude a jak to bude 🙂
O prospivani mi povidej ...20 kg 😠 a zrovna ted taky zada a zebra a boule na brise..... 😝 Musime jeste chvilku vydrzet, pak nas ceka sladka odmena 😵

Jankatr : no clovek je z toho jelen z tech doktoru....uz to hazu pomalu za hlavu a rikam si ze co ma byt to bude. Dnes bude tchyne mluvit s moji byv. gynekolozkou a ta snad poradi jak zapusobit na doktory aby to na me nezkouseli. Jinak Tvoji kluci jsou uplni nunici, dnes jsem je ukazovala manzelovi 🙂

Luzzi : no stane se 😔 😔 😔 aspon pak budes mit holkam co vypravet 😵

tetes1
19. čer 2009

veruleg:nene,zatím se neodlučovala a neodlučuje. Jednou jsem trochu krvácela,ale jenom málo a to navíc protože jsou už dětičky těžký a popraskaly mi nějaké cévky. Kdyby se odlučovala byl by to větší průser,páč pak by hrozilo masivní krvácení a to bych musela být do 6 minut na sále,abych nevykrvácela. Ale hlavně, že už jsem v týdnu,kdy by dětičky byly v pohodě a já taky.
V to doufám,že ta odměna bude sladká a že se nebudou chovat tak jako v břiše,páč tam se snad neustále boxujou či co. 😀

artep26
19. čer 2009

Ahojda holky,
jdu vás pozdravit 🙂
Od včera jsem doma, je to blázinec, odstříkávám mlíčko pro prdelky, vozím jim ho a hezky papají.
Amálka i Mikulda jsou v pořádku, všechna vyšetření mají zatím v pořádku, čekají je ještě ledviny a očíčka.
Jsou to moje zlatíčka, už nejsou na Intermediárním oddělení v inkubátorech, ale v těch boxíkách na odd. nedodonešených.
Dneska poprvé jsem je chovala, kojila, prostě to bylo super super a ještě teď když si na to vzpomenu, tak mi tečou slzy jako želvě.
Mikulda měl dneska 1895 g a Amálka 1815g.
Budu se snažit sem chodit častěji, ale nějak to je zatím hektické - Hradec, Anička, domácnost ...
Příští týden pokud budou hezky papkat, tak by mě tam hospitalizovali taky a mohla bych za nimi zatím docházet a krmit, koupat, chovat, prostě vše a pak až by byli větší, tak mi je dají na pokoj 😉
Zatím se loučím .... jo a porod dobrý, jestli vás to zajímá, ten finiš byl teda docela mazec, ale jinak fakt dobrý a jsem ráda že jsem rodila spontánně ... 🙂 🙂 🙂
Zkusím ještě dnes hodit fotečky ... doufám že jste všechny v pořádku 😉 😉 😉

luzza
20. čer 2009

dobré ránko 🙂
holky se napapkaly,tak já si jdu ještě zdřímnout 😉 spaly dneska moc hezky...jedli ve 2h a pak až v půl 7...

adrosek
20. čer 2009

Ahojik holky tak vas zdravim,tak sme jeste v nem.Sarus musi jeste znova svitit kvuli te zloutence do zitrka tak mam jen Adus u sebe,jedna uz pribrala a jedna stale ne,takze je fakt ze jem musit nutit a dokrmit jej,abo povyrostla.

luzza
20. čer 2009

adrosku
tak my jsme to měli s holčičkama na chlup stejně 😅 😅 😅

luzza
20. čer 2009

takže vydrž 😉 za chvíli bude vše ok 🙂

luzza
20. čer 2009

tak my jsme se vyhrabali z pelechů,holky jsem převlíkla a manža jel do krámu...
domča tu měl na noc kamaráda,tak dělám o jednu snídani víc 😉 😀

jankatr
autor
20. čer 2009

Luzz - on se právě ten doktor dost divil a ptal se mě jestli jsem ten spontánní chtěla já. A pak když mi řekl jak dlouho to ještě nejspíš potrvá (a odhady od rána doktorům moc nevycházely 🙄 ) a navíc jaké komplikace můžou nastat tak jsem bez váhání souhlasila s tím císařem.

Tetes tak to je super. To už vám uteče jak voda. A než se naděješ tak budete doma bojovat s plínama 😅 😵

my se dneska byli vítat dostala jsem kytku, kluci stříbrnej řetízek s přívěškem se znakem města, a ještě od Sparkase poukaz že když u nich založíme klukům spoření tak jim přidají 500,-
Zazpívaly nám dětičky a pak jsme skončili u kamoše, a Daník jel s babičkou a s dědou na Brtnické kovadliny - je to taková vernisáž uměleckých kovářů.

Až bude chvilka tak dodám fotečky.

zanetik
20. čer 2009

Ahojda dvojmamky, tak my už jsme taky občanky 😅 zatím jsem do alba hodila dvě amatérský fotečky, snad nám udělaly nějaký pěkný profíci...
Jinak my dostaly přání a bavlněný ponožtičky a polštář a peřinku s dětským motivem...ale je každý jiná 😒 an nevím jestli do postýlky asi jo 😅

jankatr
autor
20. čer 2009

Nejlepší bylo - když jsme tam přišli, tak prej že si mám sednout dopředu a Robert za mě 😕 (u nás jsou židle v řadách za sebou a vepředu sedí maminka s mimčem a za ní tatínek) - no koukala jsem na paní jako blázen, a říkám že to snad ne, když máme dvě miminka 😲 že snad by to měli mít napočítaný podle miminek a ne podle rodičů. Tak jsme se dohodli že si sednu na kraj a Robert si vedle mě s Kubíkem stoupne. No co myslíte - za chvilku se paní vrátila ať si sedne taky že to blbě spočítala 😅 😀

hanulka3112
21. čer 2009

Ahojky Holky nějak nestíhám dělaly se ještě doma schody a maloval se do toho ti dva moji miláčci 😀 tak aspoň 4fotečky jsem hodila do alba 😉 později popíšu porod 😉

luzza
21. čer 2009

hanulko a janicko-psala jsem vám už na ivfky 🙂 🙂 fotky máte super 😵

luzza
21. čer 2009

žanetko
holky jsou v těch šatičkách kouzelný 😵 ,úplně se mi to sevřelo v krku na brečení 😅 je to dojemný 🙂

jani
s tím císařem je to asi přeci jen bezpečnější...

myska77
21. čer 2009

Ahoj holky,
tak vas zase zdravim, od patku po navratu ze spitalu porad jen spim. Cekam, kdy to prijde, protoze kontrakce mam i doma, ale jsou nepravidelne, vzdycky hned bezim do vany, zjistit, zda je rozezene tepla voda a zatim se vzdy povedlo 😵

Zanet a Janko, krasne fotecky z vitani obcanku, aspon maji deticky trvalou pamatku.

Adrosku uz se tesis az budes mit obe cacorky u sebe vid, Sarinka se jeste doopali a pak bude pospichat a mamkou 😵

Holky ja vam co uz mate mimca tak zavidim, ja uz chci mit kluky taky venku ☹ Uz mi aninevadi ten prirozeny porod, ale bricho mam jak medicimbal, porad tu koukam na prazdne postylky a kluci nikde. Priznaky porodu uz pozoruju delsi dobu, ale rekla jsem si, ze jim nakonec pomahat nebudu, ono je fakt asi lepsi, kdyz se dopecou u me nez v inkubatoru a budou mit silu sat mlicko ode me. Dneska jsem 34+3 a dalsi poradnu mam ve ctvrtek (35+0), to uz by mohli mit kluci 2,5 kila kazdy, ale jeste asi ty dva tydnu se budu snazit vydrzet. Vcera jsem mela takove tuseni, jako kdyby mi odesla hlenova zatka, takovy husty naruzovely hlen s zilkama krve. Doktlor v Motole mi presne takhle popisoval, ze pry to odejde najednou a to odeslo, tak uvidime co bude dal 😀

myska77
21. čer 2009

Artiku: to je dobre, ze se vam tak dari, a ze bobisci papkaji. Kdy vam rekli, ze budete moci jit domu, asi az se prehoupnou pres 2 kila, vid? Ty si rodila spontanne, predpokladam, ze Ti to asi nevavolavali tak brzo vid, to Ti praskla voda nebo prisly kontrakce? Promin, ze si to nejak nepamatuju.

Tetes: chuderko, uz je to 10.tyden ve spitale? To je na palici, me stacil tyden a uz jsem vsechny premlouvala, ze chci domu, naslibovala jsem jim hory doly 😀 Je dobre, ze uz mas naplanovanou sekci, aspon mas nejaky bod, na ktery se upnout a tesit se. A jak mas deticky ulozene, nechteji Te nutit prirozene?

myska77
21. čer 2009

Sorbi: s tou jednovajecnosti, ono je to takhle tezke z fotek soudit, vic se pozna az kluci trochu povyrostou, dali ste jim zjistit krevni skupinu, to prvni napovi a pak pripadne DNA testy. Ty je vidis denne, tak asi rozdily vidis, my to pozname z fotek az budou trosku vetsi. Ve finale je to ale asi jedno ne, hlavne, ze jsou v poradku a budou zdravi. Ses sikula jak to s nima takhle zvladas a denne za nimi jezdis, ale musi to byt i dost casove a psychicky narocne, vid?

tetes1
21. čer 2009

myska:dětičky mám uložené dobře, o to nejde,ale já mám placentu přes děložní hrdlo,takže já přirozeně vůbec rodit nemůžu!! U mě by nemělo dojít ani ke kontrakcím, páč jsou pro mě nebezpečné. Mě nehrozí a nehrozil předčasný porod,takže slibovat bych mohla cokoliv a bylo by mi to prd platné, páč ta placenta se může odloučit i v leže a byť si z nemocnice koukám na barák,tak bych to prý stejně nestihla a mohla zemřít samozřejmě v tom nejhorším příůpadě. Ale už jsem tu zažila i paní u které k tomu masivnímu krvácení došlo a byl to vážně fofr,okamžitě na sál a stejně neskutečné množství krve během minutu, dost hrůzné.Takže od 14.dubna už jsem v nemocnici, ale zas na druhé straně my tu máme nemocnici moc pěknou,nově postavenou,takže pokoje vypadají jako na hotelu.

myska77
21. čer 2009

Ty blaho Tetes, tak to jsem uplne zapomnela, ze to mas takhle s tou placentou, no tak to je jasny, ze to prirozene nejde, a ze musis lezet. Ale ses uz i ted dost daleko, ze by mimousove vse zvladli. Tak holka odpocivej a drz se. Aspon, ze mate novou nemocnici, nektere kolikrat vypadaji a clovek se tam stiti lezet.

veruleg
21. čer 2009

ahoj holky
zdravi vas Lenulinka. Dnes mela kontrolu. Je presne 33tt+0dni a kluci meli 2100g a 2080g. Cipek se ji od hospitalizace prodlouzil ze 2cm na 2.5 cm. Zitra ma velkou vizitu a je nadeje, ze ji pusti lezet domu 😉

veruleg
21. čer 2009

Tetes : aha takhle to bylo s tou placentou..... tak to je jasne proc budes mit cisare. Ja ji mela pres hrdlo par tydnu, ale nakonec se sama presunula....uz byla na tolik mistech ze se az divim 😕

Mysko : ty jo, to uz fakt nevypada na dlouho. Drzim pesti at vydrzis co nejdele 😉