Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
12. črc 2009

-jo lenulinka měla,napichnou ti epidurál do zad a zavedou ti tam takový katedr,do něj ti dají anestezii a tím pádem necítíš od pasu dolů,nohy sem cítila trocha ale břicho ne,pak mi to nechali zavedené a pak mi tam kontinuálně kapalo do druhé ho dne od bolesti

luzza
12. črc 2009

lenul
mě teda nezabral ☹ ,takže mi ho po operaci hned vytáhli... takže do druhého dne to dost bolelo...

jankatr
autor
12. črc 2009

Kacatkooo - tak to je teda mazec 🙄 🙄 🙄 ale na druhou stranu - je dobré že to dělají teď - představ si že by s tím začali až si přivezeš prcky domů... 😒 - takhle už by tou dobou mohlo být to nejhorší hotové - a s úklidem ti třeba někdo pomůže. Co maminka, nebo nějaká kamarádka???

Leni - jasně že na tebe budem myslet. Jinak mě teda v zádech katetr nenechali - ani by to nebylo možné - ležela jsem na zádech v posteli - jak vám to dělali? to jste byly na boku? Výhoda byla že tím že to zkoušeli celý den vyvolat, tak na toho císaře došlo až někdy kolem páté hodiny - tím pádem jsem to přicházení k sobě prospala přes noc.

luzza
13. črc 2009

bréé ranko 🙂
tak elí nám spala do 4,40 h !!! 😅 😅 nelinka švindlovala,ta se musela v 1 hod posilnit 😉 , aby náhodou nezhubla 😀

luzza
13. črc 2009

jani
ten katetr je strašně slaboulinkej,taková minihadička a je sice v zádech,ale je vyvedenej podél zad nahoru až pod klíční kost.. tam ten konec přilepěj,takže i když ležíž na zádech,můžou do něj dávat anestetika... 😉

ta jehla,kterou píchaj do zad,je něco jako malinký brčko,jehož vnitřkem po vpichu zastrčej tu hadičku až do toho epidurálního vaku...to je několik cm... a pak tu jehlu (brčko 😀 ) vytáhnou a v těle zůstane jen ta hadička 🙂

myska77
13. črc 2009

Ahoj holky,
Tak vas konecne zdravim z porodnice. Asi uz vite od kacatka, ze 7.7.09 se nam narodila nase slunicka Mathias (8:47, 2620gr, 49cm) a Christian (8:49, 2700gr, 47cm). Rodila jsem cisarem ve spinalu v 36+5tt. Kluci jsou nadherni a moc sikovni, plne kojime a ted se jen ceka az zacnou pribirat, spadli oba o 200gr po porodu. Jinak ja jsem ode dneska propustena, ale zustanu tady s nima. Jinak porod docela sila, ztratila jsem vic jak pul litru krve, takze mi bylo dost zle po porodu, ale uz se to den ode dne lepsi. Mam tady pomale pripojeni, takze fotky vam poslu asi az z domova. Mejte se zatim krasne a casem vas doctu. papa

luzza
13. črc 2009

mysi
když ti říznou do bříška skalpelem,bez ztráty krve se to bohužel neobejde 😉 😀 půl litru je tak normálka 🙂
spousta mamin dostává po císaři i transfuzi,páč ztratěj třeba litr 😉 🙂 tak se nestresuj 🙂

tak se moc těšíme na fotky těch tvých miláčků 😀 😀 😀

veruleg
13. črc 2009

ahoj holky

dnes jsme meli krutou noc. Viky se kroutil do 3 do rana a nesel utisit. Pak se konecne vyprsel a spal az do 7 do rana. Musim rict ze jsem byla fakt zoufala...ale vse je jednou poprve ze.

Leni : neboj, budu na vas myslet. Me taky napichli zada, ale nevim jestli mi tam neco nechali ci ne. Pak jsem mela jeste napichlou ruku a do te me pak prispali, kdyz byli kluci venku.....a pak taky ty kapacky na JIP proti bolesti a oxytocin. Ono to i po tom cisari boli, ale snaz se co nejdriv zacit prevracet na bok, ikdyz to pres bolest nepujde a druhy den zacit chodit a chodit sice jak starena, jak to bricho tahne dolu, ale musi se to rozchodit. Kdyz jsem chvilku lezela tak to pak bylo horsi. Neboj vse zvladnes.

Kaci : moc moc drzim pesticky, at vam vse dobre dopadne.

je to hrozne to rict, ale tak vam zavidim 😔

luzza
13. črc 2009

veru
tak to máš 100% pravdu,když se člověk mín hýbal,tak to pak bylo vždycky horší...je lepší se furt vrtět 😉
jinak, viky měl možná bolení bříška,ne? 😨 chudinka malej... to se občas stává...taky sme pár takových nocí protrpěli...hlavně na začátku...pak už se to jen zlepšovalo 😉 tak vydrž 🙂 🙂

kaci
snaž se to přežít ☹ já tě teda lituju holka ☹ jen jak to čtu,tak mám dost ☹ ale jak píše janka,at to udělaj radši ted..

jankatr
autor
13. črc 2009

A hlavně se snaž chodit narovnaná - ono te to bude lákat ulevit si trošku předklonem - ale všechno by se ti tam zkrátilo a pak by to bylo mnohem horší.

adrosek
13. črc 2009

-ahojík holky,taky vás zdravím dneska
-myska tak moc gratulujem ke klučíkům,tak se držte a pěkně nabírejte,nám holčiny taky spadli myslím víc jak o 200gr po porodu
-jinak veru tak ste měli tedy veselo co,tak onou to jednou vždy dojde že ta noc nebude ideální že?

kacatko000
13. črc 2009

ahoj holky
tak dnešní KO dopadla takhle, monitory v pořádku, UTZ mi nedělal a po prohlídce mi řekl, že mám stále klidný těhotenská nález, ve zprávě mám napsáno, že mám hrdlo 2 cm. Ohledně ukončení těhotenství je nepřístupný, řekl, že maximálně mě může příští uterý hospitalizovat, to budu 37+1 a zkusí to aspon nějak domluvit, že by to možná šlo ukončit na konci toho příštího týdne, ale že to by si musel nějak obhájit před peditrama a že by radši počkal do 38+0, když jsem mu řekla, že už fakt nemůžu, že nespím, je mi furt zle, tvrdne břicho a dost bolí, že jsem KO, tak mi řekl, že musím vydržet a já na to, že si nemyslím, že pokud je matka unavená, vyčerpaná a není v klidu, že to určitě nemá moc dobrý vliv na ty děti a on mi odpověděl, že to vůbec není pravda, že na děti to žádný vliv nemá.

Odpověděl mi pan primář z Kladna, tam kde rodila Myska, že mě veme, že by mě přijali ted v sobotu, udělali vyšetření jak na tu mou anemii tk i předoperační a v úterý 21.7. by jsme to ukončili, to budu přesně 37+0. Dokonce mi i přislíbil nadstandart, což u Apolináře, kde jsem ted mi řekl, že nelze dopředu rezervovat.

Jo a ještě mi můj doktor dak žádanku na předoperační vyšetření, že si mám zajet ke svému obvodnímu lékaři, což je na druhém konci Prahy, ptala jsem se ho, proč mi ho neudělaj když bych u nich ležela na oddělení, ale prý to tam nedělaj, nemaj na to čas, tak mě nechaj trajdat po Praze a v kladně mi ho samozřejmě udělají tam.

Nevím jak se rozhodnout, pořád do mě hustí, že to není dobré pro děti ukončit to dříve než po 38 týdnu. navíc moje tchýně s tchánem tam maj známou doktorku a domlouvali sní at se o mě postará, ale ta má dovolenou až do 20.7. a stejně říkala, že souhlasí z mojím doktorem, jsou to totiž kolegové. Já vím, že ten můj doktor je dobrej ale drží se tabulek co maj v nemocnici zajetý. Nacož mě fakt ještě nasrala jeho sestra, která mi řekla, že přece kvůli mě pan doktor nebude porušovat porodnické předpisy.

navíc tchýně s tchánem jsou těžce proti a asi to vyvolá jen samé hádky, oni se cítí tam být angažovaní a myslí si že jsem uplně blbá.

Holky co byste dělaly vy???

lenulinka21
13. črc 2009

Ahoj KACATKO tak¨především tchán s tchynou do toho nemají co KECAT!!!! 😠
Vše je jen na tobě ale podle toho, co píšeš,že už delší dobu se trápíš atd tak bych přijala návrch od pana
primáře- v uterý ti to ukončí. 37tt je na dvojky úplně super. A měla bys to 1den po mě 🙂 já to mám
na 20.7.

Navíc jestli ti přislíbil i nadstandart tak to neváhej ono ležet s dvěla mimčama a další
maminkou+1mimčo asi nebude to pravé ořechové.Je to jen můj názor.

luzza
13. črc 2009

úplně souhasím s lenulinkou

a kaci,já měla holky ve 36+0 a byly tříkilový,zdravý babuchy... a janka taky byla kolem 36.týdne a že by kluci něco zameškali jsem si nevšimla 😀 😀

blucka
13. črc 2009

Ahoj maminky,
zdravim vas aspon v rychlosti.. 😀
Mysko, este raz blahozelam k detickom a prajem hlavne vela zdravicka.
Kacatko, suhlasim s holkami, nikto ti nema co do toho kecat, oni nemaju v bruchu dve deti, takze nevedia co to je, ak sa citis, ze to chces ukoncit tak chod do toho.Drzim palce.
...my ideme bastit..,..

luzza
13. črc 2009

bluci
u nás už holky chrní a baštím já 😀 😀

veruleg
14. črc 2009

ahoj holky 🙂

Kacatko : mam stejny nazor jako holky....myslim ze uz jsi dost daleko, tak nemuze byt v nicem problem. Ono po nasi zkusenosti si rikam, ze nekdy driv je dokonce lip. 😔
Jinak nadstandart ber, kdyz Ti jej nabizeji. Ja zazila dve noci s urvanymi miminy (Viky ten byl hodnoucky) a myslela jsem ze budu vrazdit. Hlavne kdyz narazis na maminu, ktera po kojeni chodi po pokoji snad hodinu s miminem v naruci a porad ji opakuje jak je to miminko krasne apod...ve 2 v noci ...na zabiti.
Nam navic vytirali pokoje nejakou desinfekci, ktera po chvilce zacla jakoby lepit, takze kazdy krok bylo takove mlasknuti. Takze jsem pro nadstandart. 😉
Co se tyce tchyne s tchanem tak na ty se vy..... 😠 Ti nemaji opravdu do ceho mluvit. 🤐

sorbona13
14. črc 2009

ahoj Kačko, jak jsem ti říkala včera po telefonu, rodit budeš ty a ne tchýně s tchánem, tak si do toho nenechej kecat!!! Moc ti kočko držím palce, ať máš nejpozději v úterý kluky venku.

jankatr
autor
14. črc 2009

Kacatko - já rodila 37+1 a bylo to po dohodě s doktorem - ne kvůli zdravotním potížím ale kvůli tomu že můj muž měl jet do Slovinska na služebku a já chtěla aby byl u porodu. Takže mě mudr. vyšetřil a naznal že kluci jsou docela dost velcí, a porodní cesty se pomalu připravují - tak teda že jo.(to že to manžovi nakonec zrušili, je druhá věc) Takže je to vyloženě o přístupu doktora.

luzza
15. črc 2009

jani
,já byla dle UTZ 36+5 a podle ET a PM 36+0 🙂

luzza
15. črc 2009

tak já to jdu ještě zalomit 😉 holky po kojení hned vytuhly 🙂
dneska jedly už o půlnoci 😝 😝,ale pily jen kolem pěti minut 😠,možná měly žízeň,z toho horka ) a pak před pátou hltaly jak blázni a pořádně se napucly 😀

lenulinka21
15. črc 2009

Krásný den všem maminkám 🙂 🙂

Teda já bych osobně někam zalezla 😝 😝 u nás na sever. moravě jsou
nesnesitelné vedra-nejlépe bych se zašila do mražáku 😀 😀
Už delší dobu uvažujeme o pořízení mobilní klimatizace do bytu. Aspon do obýváku
bere se to prý ne metry.

LUZZ: to ony o půl noci pily sicher jen na žízen-i těm drobkům musí
být horko.

adrosek
15. črc 2009

-ahojík holky,taky vás všechny zdravím dneska,tady unás sou taky nesnesitelná horka tak nevím jestli se nedovalí nějaká bouřka,no uvidíme,ale je pěkný dusno
-já bych si taky nenechala do toho kecat kacatko souhlasím jak holky
-jinak včersa sme boli u dr.tak už nám to klesá ty hodnoty bilirubinu tak aspon že tak,tak prý už nemusíme převařovat,ale si říkam že ještě pár dní to vydržím,v noci je kojím normálně tak jen ces den,tak snad se toho už zbavíme,pěkně je nechávám na světle jak je nyní horko tak můžou být aspon pěkně rozbalení
-jak se máte jinak co mamky

veruleg
15. črc 2009

ahoj holky

Leni : to mi povidej o tom vedru.Cely den jsem zalezla v baraku.....venku se to neda, ani na prochazku. S brichem to musi byt jeste horsi, a kor v panelaku. Neboj uz se Ti brzo ulevi 😉 Pak napis 😉

Ja jdu zitra s Viktorkem na kontrolu, tak doufam ze pribral....pripada mi mnohem vetsi a baculatejsi.Taky mu dopravam co hrdlo raci 😵

Adrosku : no vidis, to je super s tou zloutenkou.

lenulinka21
15. črc 2009

Ahoj VERU 🙂

JJ je to síla to počasí v paneláku je líhen jsem tu zabedněná a mám
akorát puštěný ventilátor. 😝
Kdybych ted byla u nás na baráku-tak tam je fajn chládek-ale nejsem ☹

Zítra budu na vás myslet věřím, že Viktorek určitě přibral 🙂 a kde máš dětskou doktorku?
Musíš do Opavy?

Holky já tušila, že si vyžeru ty nej.... vedra asi pojedu rodit do NORSKA nebo někde tam. 😀

veruleg
15. črc 2009

ahoj Leni
doktorku mame v Kravarich. Je mlada a vypada schopne. Zvolili jsme si ji i proto ze sama ma male dvojcatka....tak jsem si rikala ze treba poradi 😔

lenulinka21
15. črc 2009

VERU: zítra dej vědět jak jste dopadli budu na vás myslet 😉
Já už odpočítávám hodiny- příjde mi to nekonečné pak ude to stěhování do většího-
no musíme zatnout a nějak to zvládnout

luzza
15. črc 2009

tak nám celý den holky prospaly 😨 už jsem se bála,že jsou nemocný 😕 vždycky jen kojení a spánek 😨
celý den byly vzhůru celkem maximálně hodinu 😕 myslím,že jsou vyřízený z toho dusna...
a nebo budou celou noc vzhůru úplně mám strach... 😠
tolik nespaly ani jako novorozenci...

blucka
15. črc 2009

Ahojky maminky,
pekny vecer prajem...
My sme boli dnes v poradne a pekne priberame, Adamek nam vazi uz 4320 a Sebik 4050, tak su pekny cvalici 😀 ...
U nas je strasne teplo, ani pre tie mimca to neni uplne super 😠
Luzz, asi su fakt vyrizene z toho tepla, ale snad v noci budu spat. To my sa so spanim cez den dost u adamka trapime.
Adrosek, tak to je super, ze bili klesa, aspon sa nemusi trapit prevaranim.

lenulinka21
15. črc 2009

Ahoj Bluci:tak to je super, že vám KLUCI prospívají 🙂
A vy bydlíte v paneláku a chci se zeptat jestli s tebou byl manžel
po porodu doma?