Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
23. lis 2009

-myska už rozložili ohrádku a holky jsou vní už a pěkně si tam hrají pokud nejsou v lehátkách teda,mají tam danou aj hrací deku takže super
-tak vidím myska že manžílek hlídá pěkně,já jsem byla minule pondělí ve městě a pak u holiče a manžílek taky hlídak asi 4.hodky a musel zvládnout aj krmení a zvládnul to,tak sem ráda,že vím že můžu občas někam vyrazit
-ted bude hlídat v pátek večer pač jdem na večírek zpráce,tak se těším zase vypadnu na chvílu a pokecám s holkama zpráce,jinak se totiž moc nevidíme

beruska5
23. lis 2009

ahoj maminy.chci se zeptat jestli nemáte nekdo zkušenost ,meli sme jít na 1hexa ale holka má reakci na TBC,co očkujou ešte v porodnici, 2,5mesíce nic a ted pred 3mesícem to holce hrozne nateklo,bili sme na plicním,máme mazat framykoinem a o mesíc kontrola.Máte stím nekdo skušenost,zmyzlo to pak? 😖
Ani nás ted nezaočkoval 1hexa.kluka taky ne,asi aby meli očkování nastejno.Holka sí víc vytrpí,má i brušní kylu tak nosí pás.Tak snad se to vše zlepší.
A oba hrozne začali slintat a cpou si pestičky do pusy.To im tenhle tyden budou jen 3 mesíce,to asi zuby ešte nebudou,že?
Mě v noci spí od 20:hod asi do 03:hodin,tak kolem 23:hod si odstrikam mliko a zamrazím aby sem pak mela pri dokrmu.
kluk je hrozne línej a nechce sám zvedat hlavičku 😅

blucka
23. lis 2009

Ahoj holky,
Mysko, ja pri pohlade ako si cpu tu lyzicku do pusy som ju zabavila, kupila som im tie netekuce hrnicky od Aventu s makkym sosackom a to zuzlu jedna radost, keby mali fakt tie zuby tak to odhryznu jak s tym vyvadzaju:o)). Tebe uz kluci lezu? To mne teda tak trochu len Adam...
Adrosek, obcas to odreagovanie je fakt super, ja tak bola v piatok a bomba, ale zachvilu ma to zase taha hned dom za prckami.
Holky ja teda ohradku nemam, ale asi zacnem premyslat ci nebude fakt potreba, ked zacnu "utekat" 😅 .
Beruska, zubky to naozaj uz mozu byt, my to mame u Adamka tiez od 3mesiacoch a zubar mi nato povedal, ze je to mozne a moze to trvat aj 2mesiace kym sa vydobu 😠 .S reakciou po TBC sa nemoze ockovat, my sme to az take nemali, ale tiez sme 1.hexu odkladali...

adrosek
23. lis 2009

-ahojík beruska,my to taky tak měli stou rekaci po TBC takže bud vklidu,nás očkovala až ve 4.měsíci nebo dokonce po,pač to neměly ještě zhojené,říkala že by se to mohlo jinak rozjet a více to hnisat,tak raději počkej až to bude ok,břišní kýlu sme měli taky a je to už ok tak třebas se to taky upraví neboj,dokonce sme měli aj tříselnou a ta od té doby co cvičíme už nevylezla a je to asi 3.měsíce už,tak sme rádi
-jo blucka myslím že ohrádka bude gud potom,mě holky ještě nelezou teda jen Aduš mám dojem že by už někam utekla občas 🙂

adrosek
23. lis 2009

-luzza ty přikrmuješ jen mrkvičkou nebo už aj něco jiného

luzza
23. lis 2009

přikrmujeme už 12 dní...začali jsme tři dny mrkvičkou mrkvičkou,pak brokolicí,pak květákem...pak směsí brambory kukuřice,brambory špenát...atd... a dneska měly holky poprvé kuře,brambory,zelenina 🙂 moc jim to chutnalo 😉 🙂

mysi
kluci lezou? 😕 😕 tak to je teda hříčka... 😕

adrosek
23. lis 2009

-tak to jo luzza,si začala až ale takhle více od 6.měsíce že

luzza
23. lis 2009

adrosku
začala jsem přesně v 6 měsících 😉 🙂

myska77
23. lis 2009

nene Luzzi, nelezou dokonale, jen takove plazeni po brise, davaji si nozicky pod brisko a dokazou se presunout po hraci dece, ale ze bych je honila po byte to ne 😵

adrosek
23. lis 2009

-tak to ano luzza
-no já jim zkouším občas dát jen mrkvičku na oběd a pak mlíko ještě,dávám jim jen trošku tak snad to nevadí

luzza
23. lis 2009

adri
já dala první mrkvičku přesně v 6.měsících... 🙂 a po každém poledním příkrmu je ještě dokojím...
ze začátku pily ještě dost... ale dneska už se po "obědě" napily opravdu jen trošku 🙂

adrosek
23. lis 2009

-tak snad nevadí že jsem jim zkusila dát,píši od ukončeného 4.měsíce

adrosek
23. lis 2009

-luzza a co ta tříselná kýla,si psala že vám znova vylezla jen ted nevím u koho u Elišky?

luzza
23. lis 2009

adri
hmm 😒 u elišky... 😒 jsem z toho smutná... ještě jsme na chíře nebyli ☹ ,jdeme koncem týdne...

adrosek
23. lis 2009

-luzza tak budem na vás moc myslet,aby ste nemuseli na operaci hlavně,nám od cvičení nevylezla vůbec tak jsem ráda 🙂
-holky stou mrkvičkou to nevadí že ne,tím nic snad nepokazím

blucka
23. lis 2009

Adrosek, neboj, nic tim nepokazis, ide o to, ze v tvojom mliecku maju vsetko tak nic viac nepotrebuju, ale mrkvickou sa im nic nestane.
Luzz, tak to drzim palce na chire.

blucka
23. lis 2009

Luzz, teda tebe holky krasne spinkaju cez den, poslem tych mojich bobanov nech to od nich odkukaju 😀

adrosek
23. lis 2009

-holky tak dobrou a zítra

luzza
23. lis 2009

adri
mrkvička jim rozhodně neškodí 😉
bluci
raději je k nám neposílej 😠 eliška před chvílí kníkala 😠 tak jsem ji byla hladit a ukecávat,aby usnula... je to potvůrka 😉 klučíci ti určitě v noci spinkaj 🙂

sorbona13
24. lis 2009

ahoj holky, včera jsem se sem už nedostala, kojila jsem přes den po 1,5hod. a kluci byli spokojení, i pěkně usnuli bez řvaní odpoledne. Večer jsem je dala spát v 18 hod. a taky poprvé po dlouhé době to bylo bez řevu. Jenom v noci se mi budili zase často: 23 - 2 - 4.30 - 7. Nevýhoda toho brzkého uložení ke spánku je, že jsou ráno zase brzy vzhůru a už nechtějí spát. Dřív mi spali do 8 (9) hodin.

luzza
24. lis 2009

sorbonko, to máš ještě dobrý... mě holky večer usnou ve 20 hod a vstávají většinou před sedmou hodinou... déle nikdy nespí 😠
jinak přeju všem krásný ráno 🙂 🙂
v noci byl šílenej vítr 😖 celej barák hvízdal a hučel, venku nefungovalo osvětlení,takže tma jak v prd... 😅 naštěstí to bylo holkám fuk 😝 😀

adrosek
24. lis 2009

-ahojík holky,taky přeji všem hezký den
-nám holky spaly do 6.45 a pak ještě do 9.hod,ale ztoho si tam asi skoro hodinu povídaly jako 🙂

blucka
24. lis 2009

ahoj holky,
tiez prajem pekny den, u nas sice slniecko ale fuka neprijemny silny vietor, snad ustane aby sme sli von.
Luzz, nocne kludne spinkanie je uz minulost, posledne dva txzdne sa budia koli dudliku 😠 , neviem ci som ich to naucila az moc, ale aj ked im ho nechcem dat tak pustia taky rev, ze sme napokon trva hodku kym zase zaspia.Vcera sa budili snad a hodinu, ale si to pekne rozdelili 😠 .
Mne tiez poslednu dobu vstavaju tak 6-6.30, davam ich spat okolo 18.45 a to su uz mrzuty a nevedia sa dockat.
Sorbi, tak to si bola asi dost urvana, ked ti tak papkali casto, ale aspon boli spokojny 😉 .

adrosek
24. lis 2009

-je blucka takže si měla dost ošklivou noc teda,snad se to brzy upraví
-no já nevím jestli půjdem ven zase dneska,na jedné straně svítí krásně sluníčko,ale na opačné je úplně černo tak se bojím,abychom nezmokli a nechytnul nás nějaký ragol,tak uvidíme ještě

veruleg
24. lis 2009

ahoj holky
u nas taky hnusne, kazde rano mlha jak blazen ale v poledne uz jasne modra obloha 🙂

adrosku : ja na noc taky neodstrikavam. Asi mam toho mlika tak akorat a pak jsem rada kdyz jsou prsa plnejsi a ma toho dost na piti. S prikrmama doktorka rikala ze Vikymu bude stacit az po tom ukoncenem 6. mesici. Ale mrkvickou fakt nic nezkazis neboj 😉
Zavidim ze nekam vyrazis...ja jsem furt jak kul v plote ☹ ☹ ☹

Sorbi : to me mrzi ze kluci tak nepsi...ono to zas prejde. Drzime s Vikouskem palce. JInak kluci jako by Ti z oka vypadli 😵 😵 😵

Mysko : kluci uz se plazi? Ty brdo to jsou rychlici. Uz se Ti prevraceji na brisko ? Viky ma pokusy ale zatim se mu to nepovedlo. My tu treti kontrolu na kycle nestihli, nebo spis by jsme ji stihli, ale nemela jsem k dispozici auto, tak jsem se tam nedostala 😒 ale doktor je nas znamy a rikal ze staci v pohode okolo vanoc. On ma Viky kycle OK jen jsme zvedavi na ty jadyrka.

Jinak co mu prijde pod ruku jde do pusy....nekdy ho nestacim utirat jak je oslintany 😀 😀

veruleg
24. lis 2009

jo jeste jak jsem se ptala cim budete mazat deti v zime....tak mi doktorka predepsala mast INFADOLAN z lekarny. Sama to pouzivala pro svoje dvojcatka, tak snad to bude dobre 🙂

adrosek
24. lis 2009

-no veru,unás je to stím slintání a strkáním věcí do pusy stejné,ted se naučily obě dvě prskat ještě,takže docela mazec,navíc mi to dělají aj u té mrkve takže je to všude jen né vpuse mám dojem,tak si říkám,že zachvílu budou mít 6.měsíců tak jsem to zkusila

adrosek
24. lis 2009

-já mám od bupchenu nějaký krém na pusu do mrazu a proti větru,nevím jestli jsem napsala dobře ten název ale určitě tu kosmetiku všeci znáte

sorbona13
24. lis 2009

holky, já už nevím, co s těmi našimi raubíři udělat. V noci si vždycky jenom cucnuli (kromě jednoho kojení ve 23 hod., to měli asi velký hlad) a usnuli. Minulý týden chtěli přes den co 2,5-3 hodiny, ale moc nepřibrali na váze, zato včera po celým prokojeným dni přibrali 20g (dřív nepřibrali za den třeba nic).

veru: všichni říkají, že jsou kluci po mě, ale já byla jako malá úplně jiná. Zato když se kouknu na fotky manžela, tak to je jak kdybych koukala na kluky 🙂

luzza: když jsem dávala kluky spát okolo 20hod., tak pak vydrželi ráno do 8-9hod., asi je zkusím dát spát okolo sedmý a uvidím, jak se jim bude usínat.

sorbona13
24. lis 2009

ještě jsem zapomněla, jak mi ten minulý týden nepřibírali, tak jsem si říkala, že mám asi málo mlíka a zkoušela jsem jim dát na noc Nutrilon Comfort, ale vůbec ho nechtějí. Hážou takový ksichty, že jsem se smilovala a dala jim radši prso. Asi moc velký hlad neměli, když vydrželi spát od 20 do 1-2 hod.
Tak teď jsem na vážkách, jestli je to další spurt (poslední nám skončil před 14 dny), nebo si v noci jenom vymýšlejí a chtějí se s prsama jenom pomazlit 🙂
Ten Nutrilon jim zkouším dávat pořád, i přes den, ale necucnou si ani trochu ☹