Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

myska77
25. lis 2009

Lucky: no je fakt, ze s tiim usinanim bych to delala asi jinak.Pokud je koupes v 6, tak proc je davas spat az v 9? Mate byt nebo dum, protoze v byte je i z loznice uslysis a dala bych je do postylek hned po koupani a po vecernim kojeni. My mame pro kluky jejich pokojicek a davame je tam hned po koupani v 6, nakojim je tam taky po koupani a polozim do postylky, dam pusu a odejdu. Samozrejme, ze hned neusnou, ale jsou zticha, poslouchaji jeste hudbu a usnou jak potrebuji. S tim kojenim, me kluci na zacatku pili cca tak 10 minut a jak se pustili, tak sli na odrihnuti. Kdyz se s tim moc cicmali, tak jsem jim to prso po 10 minutach vzala, pry se musi naucit, ze jidlo neni na hrani. Laktacni poradkyne mi rikala, ze holt kdyz se jednou najedi malo tak budou vedet, ze se priste musi najist. A je fakt, ze to zafungovalo a kluci se nauciloi krasne pit a za 20 minut byli oba hotovi. Ted jak jsou starsi, tak jsou nakrmeni za 3-5 minut a krasne pribiraji. Taky mi rikala, ze muzu mit vecer min mlika, jak je clovek vycerpany z celeho dne, ale at nekupuju Nutrilon, ze je to skoda a at si je radsi casteji prikladam, ze si me deti nastavi na mnozstvi, ktere potrebuji. Ale uplne Ti rozumim, ze kdyz rvou jak turci, tak clovek jim da cokoliv jen aby byli zticha 😵
A ohledne koupani, taky jsem chtela koupat ob den nebo kazdy den jednoho, ale nakonec koupu oba denne, maji zabehnuty ritual a vi, ze po koupani se jde hned spat.

Preju at mas dnesni krmeni pohodove a i noc klidnou.

myska77
25. lis 2009

Adri tak super, ze ste dopadli dobre. Co ted cvicite za cviky?

sorbona13
25. lis 2009

adrosek: to je fajn, to potěší 🙂 Já se taky pořád rozmýšlím, jestli nemám s klukama přece jenom jít někam na rehabilitaci, i když nám na neurologii řekli, že cvičit nemusíme. Na RHB by nám určitě nějaké nedostatky našli, to je jasný. Oba prý odpovídají korig. věku, jen Kubík si trochu zaklání hlavičku a je lekavější. Na RHB jdeme do Podolí až 28.12 a za dalších 6 týdnů potom zase na neurologii.

adrosek
25. lis 2009

-sorbonka tak když nemusíte tak nikam nechodte,nás poslala dětská dr.naše
-myska jo máme celkem 4 ale všechny zaráz necvičím,střídám to,dva na břiše a jeden na zádech a jeden na boku,ale že jsou šikulové že to vidí už jen na chvílu a že odpovídají svému věku,že zase abychom nebyli moc dopředu

zanetik
25. lis 2009

Lucy dodatečně gratuluji k holčinám...to jsem tady dlouho nebyla 😅 , jsou krásný taky Nelinka a moc pěknej kočárek 😉
Mysko kluci jsou krásný okáčci modrooký blonďáčci co?
Sorbi co aktuální foto chlapáků? JInak mě holky přibraly od 6do8měsíce jen asi 600g, vytáhly se spíš do délky...
Blucko kluci jsou taky krásný okáči...že ty dvojčátka bývají snad všechny okatý...a pěkně se všichni už zakulatily 🙂
Luzzo Eliška je o 2kg lehčí? 😕 a já div nestresuju, že Verča má o 200g víc, jinak jsou teda taky každá jiná že?
Tak jsem se pokochala dětičkama, všechny tady máme krásné, tak zas můžu jít 😀

luzza
25. lis 2009

žanetko
moc ráda tě vidím 😀 😀 to co jsi psala o svých holkách mě moc dojalo 🙂 😵 😵
jo jo,Elinka je o 2 kg lehčí 🤐 🤐 je každá úplně jiná...nejen vzhledem 😀 😀

jinak s tím přibíráním... mě eliška přibrala od 5 do 6 měsíce jen 3OOg!!! a doktor řekl,že si každé miminko roste svým tempem,ať na ní nehledáme nemoci 😀 že je zdravá 😉

takže neberte ty váhy příliš dramaticky... 🙂

luzza
25. lis 2009

žanetko
naše eliška je taky o moc kratší,než nelinka... je to takovej náš trpaslíček 😀 😀 😀

sorbona13
26. lis 2009

ahoj holky, dnešní noc celkem v pohodě, v 19hod. šli spát (chvilku Kuba řval, příště je dám spát zase v 18.30) a vzbudili se v 23 - 1.30 - 6 (teda Honzík už od pěti povídal 🙂) a pak ještě od 7 do 8 😵

zanetik: fotky máme tady: http://picasaweb.google.com/rhejtikova

luzza
26. lis 2009

holky
sršeň se procházel po schodišti!!!!!!! vzala jsem jirkovu botu a sršně jsem umlátila k smrti!!!! 😝 😝 😝 byl už nějakej oslabenej...nelítal,jen se jakoby motal...tak jsem měla šanci 😀 normálně bych si na něj netroufla!
tfuj 😝 😝

luzza
26. lis 2009

teda sorbonko
kluci jsou FAKT TAK KRÁÁÁSNÍÍ 😅 😅 😅 😅 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 !!!!!!!!! ty se vám teda povedli 😀 😀 😀
jsem z nich úplně naměkko 😉 😉 takový uzlíčci malinký to byli a teď takový krásný velký šikovný kluci 😵 zvládli to super 😉 🙂

myska77
26. lis 2009

Sorbi kluci jsou uplni rozkosaci 😀 😀 😀 fakt sladousi, jsou moc hezci a sikovni podle fotek, ta rhb asi fakt neni potreba, krasne Ti pasou koniky. Ten cas ale leti, co? pred chvili se narodili a za chvili budou chodit 😀

Luzzi: dobre, ze si bitvu se srsnem zvladla, uz jsem mela strach jak ho tam budes nahanet.

luzza
26. lis 2009

mysi
sršeň dostal,co zasloužil 😉 😀 😀

adrosek
26. lis 2009

-ahojík mamky,přeji všem hezký den,unás sice škaredě ale co už naděláme
-sorbonka kluci jsou nádherní a jak jsou už velcí,taky rostou jako zvody že
-luzza tak hlavně že jsi nadním vyhrála jako,jinak by o bylo špatné,já bych si na něj taky jinak netroufla
-tak co podnikáte dneska mamky

luzza
26. lis 2009

u nás je krásně...13 stupnů a sluníčko 😵 😵 😵
až se holky dospí, nacpou se příkrmem a pomažeme ven, aby ještě nachytaly nějaký ty sluneční vitamíny 😀

adrosek
26. lis 2009

-tak unás je inverze zřejmě,takže nic moc,navíc nám dneska mění venkovní dveře za nové,tak snad holky budou aj chvílu spát když bude rámus

luzza
26. lis 2009

holky
nevíte někdo co je s artep a s jankoutr??? 😕 už o sobě nedaly pár dní vědět... 🙂

adrosek
26. lis 2009

-no to je pravda luzza,vůbec nevím co je snima,tak hlavně aby boly ok

sorbona13
26. lis 2009

holky, moc díky za pochvalu kluků, pořád si říkám, jaký jsou to pašáci na to, že se narodili tak brzy 🙂

mysko: letí to hrozně, ještě si vzpomínám na dobu, co jsem s nimi byla v porodnici a ono to bude už skoro 6 měsíců, co se narodili 🙂

luzza: pěkně jsi to tomu sršňovi nandala 🙂

veruleg
26. lis 2009

Ahoj holky

U nas dnes taky hezky. Dnes jsem byla venku s jednou holkou z Brna co tady uz rok bydli. Tak se snad budem vidat casteji. Taky me seznami s dalsi, ale ta zatim pobude v nemocnici. Pred tydnem porodila dvojcatka ale kvuli preklamsii uz ve (24 tt.) takze maji obe holcicky 500g. Tak je ceka jeste dlouha cesta 😔

Jinak vcera jsem byla podruhe na bazenu a Dominik hlidal doma Vikyho. ten mel vcera 5mesicu a co cert nehchce...se mnou je furt a nic a pred tatkou se porpve otocil ze zad na brisko. No neni to naschval. ja na to cekam a on se predvede kdyz tam nejsem 😠 😠 😠 No a dneska nedela nic jineho nez se furt pretaci 😀 😀 😀

Luzzi : jeste ze uz je po srsnovi 😉 Ja vcera videla komary...ten teply podzim je probudil

Adrosku : to je super ze Rhb dopadla dobre, jste pasaci

Zanet : ahoj 😉 Silene to leti, ze...za chvilku se nenadejem a pujdou do skolky 😕

veruleg
26. lis 2009

Lucy : mas krasne holcicky a nadherna jmena. Neboj vse chce cas...rezim se udela ani nevis jak 😵

adrosek
26. lis 2009

-ahojík veruleg,tak to je jako smůla stím otočením že,kdyby jsi byla doma tak nic nebude že

veruleg
26. lis 2009

no presne tak Adrosku...ja s nim travim vetsinu casu a on s epak predvede a ja u toho nejsem 😠 ale jsem rada ze mu to tak jde. Dnes to fakt furt zkousi, akorat se pak vzteka jak mu to nejde zpatky z bricha na zada 😀

adrosek
26. lis 2009

-no to věřím jako že se vzteká,nám to ještě nejde,ale zase se vztekají že jsou na boku a nejde jim to na břicho ještě,je to sranda snima 🙂

luzza
26. lis 2009

ahoj veru 😵 😵 😵
Vikinek tě chtěl naštvat 😀 😀 😀

sorbona13
26. lis 2009

veru: Vikouš je šikulka, však on ti to ještě ukáže několikrát 🙂 Té tvé kamarádky je mi moc líto, moc dobře vím, co teď prožívá. Vyřiď jí, že jí držím moc a moc palce a kdyby se chtěla na cokoliv zeptat, tak jsem k dispozici. Když si vzpomenu na začátky kluků, tak mi není zrovna lehko u srdce a jsem moc ráda, že neměli žádný komplikace. Na 24tt mají holčičky krásný váhy, tak to snad taky zvládnou dobře.

adrosek
26. lis 2009

-tak nám se Aduš skoro otočila na břicho,ale ještě ji to moc nejde,ale chybí jen kousek už
-holky chrní tak je klid konečně

luzza
26. lis 2009

adrosku
no tak teď už jí to půjde 😉 😀 jakmile na to přijde,bude na bříšku každou chvíli 😉 🙂
dobrou 😉

myska77
27. lis 2009

Ahoj holky,

dnesni noc byla zase pohoda, od 18 do 2 a pak az v 7, ted uz zase chrni na balkone.

Vikousek i Adus jsou sikulove, ted zacne holky o prave radeni. Adri jeste ze uz mas postavenou tu ohradku, aspon se Ti holky nikam neodplazi 😵
Veru: chudera kamoska s tak malinkymi miminky, doufam, ze se jim vsem vede dobre, a ze to vsechno zvladnou. Fakt by me zajimalo, jak to kazda porodnice dela. Kacatku deti ve 24.tt nezachranili a to vazily vic a teto holcine ano, je to stejne narocne na psychiku. Vzdy si Sorbi vzpomenu na Tebe jak ste bojovali. Vcera bylo v televizi jak zachranuji deti v Podoli, videly ste to? normalne holcicka se 400 gramy, uplny kralicek 😔

No nic, pekny den vsem a my jedem do mesta.Dneska je tu nadherne, slunicko a krasny mrazivy vzduch.

adrosek
27. lis 2009

-ahojík mamky,taky vás všechny dneska zdravím,holky spaly pěkně do 6.15 a pak ještě do 8.45 takže paráda 🙂 hlavně aby jim to tak vydrželo a budu ráda
-unás je opět škaredě,takže zase budeme sedět doma zřejmě,mlha a vlhko a taková ta vlezlá zima takže nic moc,ted sem dala holky do postýlky,aby si na chvílu odpočaly tak uvidíme
-jojo myska ještě že je už rozdělaná a je to super,dám je tam a at si tam dělají co chtějí

zanetik
27. lis 2009

Sorbi krásný fotečky, fakt jsou kluci pašáci, jak se z takových háďátek vyklubou krásný mimča a taky okatý 🙂 a jinak jsou zdravý nebo máte problémy? U nás je holka má kluky narozený ve 27tt, ale prý pořád jezdí po doktorech a ten jeden má 6,25 dioptrie, to je hrůza...
Veruleg, no toho se právě děsím jak to uteče, chci si to doma užít a ono to tak letí a když jsme se snažily, tak se to vleklo...mě teda uteklo i těhu, já bych si ho klidně zopákla 😅 Viki je teda šikulka, ale taky mohl počkat na maminku, tatínkové pak slíznou smetánku co? 😀 a jinak od teď jsou na bříšku pořád, zase nechtěj ležet na zádech a pak pořád mlíčko ublikáváme...