Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
16. únor 2009

-ahojík mamky,tak přeji všem hezký den,tady unás sněží tak bude zase všude kalamita,to mám jít odpoledne ven s kámoškou tak ještě uvidím tedy
-jinak luzza děkuji za uklidnění,no až je zítra uvidím tak budu nejklidnější asi,ještě si musím počkat ale
-co máte v plánu co dneska

veruleg
16. únor 2009

ahoj

Katy.m : tu cenu netusim, na te jedne internetove aukci ho prodavaji za cca 1200zl. tak x 6.1 kurz asi. No taky me docela zajima. Ja uz se tak tesim domu na Opavsko, ale toho snehu se desim 🙂

adrosku : Budu drzet pesti zitra az pujdes na ultrazvuk a taky trosku zavidet ze uz je zase uvidis 😔 Kam Te doktor poslal na Veveri nebo do Heliosu? Me to ceka asi na Veveri. Delali mi to NT+ na Veveri, ale meli pokazeny jeden ultrazvuk tak to tehda bylo jak na bezicim pase....cca 10 min 😢
Dnes snad ten bazen. Pred chvili jsem se teprv probrala 😀

veruleg
16. únor 2009

Jinak docela me prekvapuje kolik je doma v CR snehu 😒 Tady nahore na severu ve Švédsku je sněhu jen tak symbolicky a mrzne jen lehce 😖

zanetik
16. únor 2009

Ahojky dvojmamky, tak my jdeme o půl 1 do poradny, tak jsem zvědavá co nového a co nás čeká dál...
Sorbono vítej, ale máš asi špatné zadaný nějaký údaje, jinak bych trumfla asi i slonici 😀
Janko tak ať kočárek slouží, já už radši na žádný kočárky nekoukám, to je tak se vším, člověk něco koupí a hned se ukazujou nový a nový věci, ale to by člověk nikdy nic nekoupil 😉
Adrosku nestresuj, oni nebudou pořád v pohybu, my máme taky klidný dny a jiný asi mají po sobě hodiny plavání, aerobiku a nevím co všechno 😅

arwenka
16. únor 2009

Ahoj dvojmaminky - chtela bych poprosit o radu - stalo se Vam nektere, ze Vas bolela stydka kost - hlavne pri chuzi? Mne se to zda pekne podivne - takhle na zacatku....diky moc

katy.m
16. únor 2009

veruleg ,a odkud z Opavy pocházíš?Jestli se neznáme,na koníkovi jsem se potkala s více holkama z Opavy, s některýma se dokonce známe osobně.

katy.m
16. únor 2009

a ta cena kočárku na polských stránkách vypadá taky dobře.Nemáte některá zkušennosti s polskými kočárky?V obchodech od nich totiž celkem zrazují

veruleg
16. únor 2009

katy poslala jsem Ti IP

adrosek
16. únor 2009

-tak já si akorát chystám obídek,dala sem si zel.polívku a ted si vařím brambory a dojím maso na smetaně co mám ze soboty
-jinak zanetik ja taky nekukám už na kočárky,máme už taky vybraný a pak by člověk ještě řekl,že mohl počkat nebo tak něco ne?Každá sme si vybrali a budeme určitě spokojené stím co jsme si vybrali
-no snad budou vpořádku,ale stejně se bojím toho zítřka,je pravda že stále vpohybu nebudou že denně,spíš jen že se hýbe více na jedné straně než na obou

luzza
16. únor 2009

arwi
kost mě bolela hrozně brzy...třeba už od 8-9 týdne 😕 a bolela mě snad celý ten první trimestr...
pak to úplně přešlo 😅
a teď se to začíná objevovat zas...(ale méně,než v tom začátku)
způsobujou to hormony...mají vliv na vazy a kloubní spoje...pokoušej se nám tělo trošku roztáhnout a uvolnit 😀 😀 hlavně pánev 😉

luzza
16. únor 2009

a na tý stydký kosti je takovej výraznej spoj...tak proto 😉

luzza
16. únor 2009

adrosku
mě se jedna beruška taky hýbe víc napravo...už od začátku...vlevo jí cítím málokdy...
ale ta vlevo je prý hlouběji v pánvi, při ultrazvuku je vidět vždycky ta vpravo a tu levou musí zaměřovat jinak,protože leží jakoby pod ní 😅 takže ten obraz často vypadá jako miminko se čtyřmi ručičkami a čtyřmi nožičkami 😀 😀 😀
takže to může být u tebe taky polohou plodů 😉 🙂

adrosek
16. únor 2009

-děkuji luzza snad tomu tak bude,manžílek mi to říká taky,že může být otočené jinak to mimčo,no už at je zítřek a já je zase uvidím,tak budu mnohem klidnější
-jinak sem po jídle a za chvílu se budu vypravovat do města,mám tam sraz s kámoškou,sice je venku škaredě,stále sněží ale tak co už,aspon se trocha vyvětrám na čerstvém vzduchu
-jinak na ten velkej UTZ budu normálně u mého gynekologa,nikam mě neposílá,má tam aji 3D takže nemusím nikam chodit,jen na echo srdce půjdu do dětské nem.

veruleg
16. únor 2009

adrosku : tak to mas dobre. Neboj vse bude OK. Muj doktor ma totiz hodne stary ultr. tak musi posilat jinam. Uzij si sraz s kamoskou 🙂

katy.m
16. únor 2009

luzzi,ješ to přesně tak jak říkáš,,už asi 2 měsíce mě bolí v levém podbřišku,ani ne při pohybu,ale spíš na dotyk.Dle Doktora jsou to právě ty vazy,které připravují pánev.

Holky,prosím,kdy jste začaly pociťovat pohyby?Do poradny jdu až za 2 týdny a trošku mě překvapuje,že mi přestalo růst bříško,jako by se v 15tt zaseklo a od té doby ani ťuk 😒

adrosek
16. únor 2009

-katy neboj,já jej taky nemám zas tak velký to břicho,taky si říkám,aby mimča rostla,ale ono to asi pak povyskočí a budeme ještě vzpomínat na to malé bříško
-první silny pohyb sem citula v 18.týdnu ale pak zase už jen tak mírněji,asi jak se jim chce prdolatům

arwenka
16. únor 2009

Luzza: dik moc za vysvetleni, ja jsem s to myslela, jen mi bylo divny, ze je to takhle na zacatku a hlavne proc, kdyz uz jednu dite mam a panev se mi roztahla vic, nez dost ☹ A hlavne se nevratila do puvodni podoby ☹

katy.m
16. únor 2009

díky androsku 😉 ,na jednu stranu si říkám,že mám být ráda,že kolem sebe alespoň více udělám.Sama bych na to nepřišla,ale když jsem se stavila za holkama z práce,tak byly překvapené,jak mám malé bříško,prý jestli je tam opravdu mám?!?!! 😨

sorbona13
16. únor 2009

jankatr: asi jsem si to tady špatně nastavila, 481 týdnů nenosí děti snad ani slonice 😀

sorbona13
16. únor 2009

koukám na ty kočárky, my chceme zajet o víkendu do Kolína, mají tam super obchod na dvojčata...a tento víkend jsme koupili od příbuzných dvě autosedačky (mají taky dvojčata), to je snad první výbava pro mimča, co jsme pořídili, tak snad nic nezakřiknu.

gabina26
16. únor 2009

Katy, no nevím, zas tak malé bříško určitě nemáš... já teda mám o dost menší, až si někdy říkám, jestli je to OK a jsem jen týden od tebe... 😉

sorbona13
16. únor 2009

katy.m: bříško máš moc pěkný 🙂 Já jsem v prvním trimestru přibrala 1kg, ale podle břicha bych řekla, že mám navrch min. 5kg, kynu pěkně i na zadku a stehnech, takže se mi asi zbláznila váha, když ukazuje jen o kilo víc než na začátku.

Kolik jste v 1. trimestru přibraly vy?

katy.m
16. únor 2009

jééé,holky díky za útěchu 🙂

katy.m
16. únor 2009

sorbono,já mám dole 2 kg

sorbona13
16. únor 2009

katy.m: tak to je fajn, to slyším poprvé, že by někdo hubnul v těhotenství 🙂 Já jsem dva měsíce skoro celé prozvracela a i tak mám 1kg nahoře...v nějaké knížce jsem četla, že při dvojčatech se má přibrat v 1. trimestru 2kg, ale myslím, že to bude dost individuální.

katy.m
16. únor 2009

do 13tt jsem zvracela i vodu,bylo mi tak hnusně,že jsem si ani neužila Vánoce a dobroty kolem 😝 .Zhubla jsem celkem 6 kg,teď jsem 4 kg přibrala,ale stále mám ještě míň než před těhu 😎

sorbona13
16. únor 2009

katy.m: tak to jsem měla stejný jak ty, já zvracela skoro všechno vč. vody, udržela jsem v sobě jen vánočku a to taky jen občas, ještě že už je to za mnou, fuj. O vánocích jsem neměla ani kousek cukroví, jen jsem se na to podívala, tak mi bylo šoufl.

zanetik
16. únor 2009

Ahojda tak v poradně vše v naprostém pořádku, holky pořád hlavičkami dolů, vody mají dost, čípek se mi vůbec nezkracuje, váhy 1860 a 1820g, takže říkal, že bych mohla ještě měsíc vydržet a bylo by to super. Na kontrolu zase za 14dní, pak do nemocnice na nějaký natáčení a pak už kontroly po týdnu, tak prej bych mohla měsíc vydržet a bylo by to super.

adrosek
16. únor 2009

-ahojík holky tak sme doma,venku je teda pěkně hnus,ještě že mě cestou vyzvednul manžílek
-zanetik tak super,že je vše ok tedy
-katy.já si taky kolikrát říkala,že jej mám malé a taky se někteří divili,že na to,že tam jsou dvě tak jej mám malé to bříško,myslím že to pak povyskočí než se nadějeme
-

gabina26
16. únor 2009

No, tak já jsem sice v prvním trimestru taky blila, ale nezhubla jsem nic... spíš prostě nepřibírala.. a dnes jsem se vážila a mám 2 kg nahoru.. takže celkem se to dá...no, snad to nepůjde moc rychle nahoru...