Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
5. bře 2009

-jo zanet a jsem ráda že žíly jsou ok
-no já bych je taky měla u sebe,ale nevleze se mi to tam tak mám smůlu prostě

sorbona13
5. bře 2009

katy.m: já se ptala na bumbleride v tom obchodě v Kolíně a přišla mi odpoveď: tento kočárek nemá přehazovací rukojet. Jedná s e o sport. kočárek, do kterého je možné " nouzově " posadit přenosné tašky na dítě , ovšem za cenu že na děti nevidíte.

Tak já jsem z toho jelen ještě větší. Asi půjdeme to toho Easy walkera, ten půjde potom i dobře prodat, až ho nebudeme potřebovat, je po něm velká poptávka. I když tedy 30tis. za kočár se mi vyhodit nechce...koukám po bazarech, ale většinou když ho někdo nabídne, tak je do hodiny pryč...

Včera jsem se ještě ptala doktora na to tvrdnutí, jestli má vliv na ten čípek a říkal že vliv to má, ale když je břicho v klidu, tak se čípek může zase vysunout, důležitý je, aby se neopotřebovával a tím pádem nezkracoval. Dneska mi břicho zatím ztvrdlo jen jednou, dřív mi tvrdlo 2-3x za hodinu, tak se snad kluci už posunuli o kousek výš a už tolik nedráždí ten podbřišek. A taky mi najednou z ničeho nic vyrostl pupek hodně dopředu, večer jsem si šla lehnout a ráno se vzbudila a skoro se lekla 🙂 To by mě zajímalo, co tam ti dva sígři v noci vyváděli, že mi to břicho tak vytáhli. Od začátku jsem přibrala asi kilo.

kacatko000
5. bře 2009

Ahoj dvojmamky

jak se dnes máte?? Já se docela nudím, manža má sice volno ale nahazuje omítku v dětským pokoji. Dnes mi přišla první dávka z mimibazaru letních bodýček s krátkým rukávkem 7 kusu za 230 kč to je dobrý. Je to ta nejmenší velikost a pak 56. včera jsem byla na návštěvě u jedné dvojmamky co má 9 měsíční jednovaječný holčičky, jsou moc krásný a úplně stejný. Má moc hodného manžela, strašně ji pomáhá.

Sorbono jestli myslíš tu přednášku 9.3. co pořádá klub dvojčat tak já tam jdu, jen bez manži, on nemá volno a stejně by tam asi nešel, že má hodně práce i s bytem, ale já tam jdu určitě tak se uvidíme 🙂

Jo jinak klub dvojčat taky pořádá myslím, že tento měsíc dvě burzy. Bude se tam prodávat vše pro dvojky, od rodičů dvojčátek a budou tam nejen oblečení ale všechny potřeby, tak tam půjdu určitě taky.

Zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá na mimísky, už jsem nebyla od 13.2 na ultrazvuku tak jsem i trochu nervozní, snad bude vše v pořádku. Zatím teda bohužel moc nepřibírám, tak doufám, že to bude dobré.

sorbona13
5. bře 2009

kacatko: přesně tu přednášku mám na mysli, my tam jdeme určitě. Nevíš, kdy a kde se konají ty burzy? Taky bych tam zašla, určitě se tam dají sehnat levý věcičky na mimča, tak to by se hodilo.
A nervózní nebuď, určitě to bude v pořádku. V kolikátém jsi vlastně tt?

kacatko000
5. bře 2009

Ahojky tak vkládám ten článek o té burze, tohle je jedna

Burza

ZŠ Janského ve spolupráci s pí. Paďourovou Vás zve na již tradiční burzu dvojčat, která se koná
22. 3. 2009 od 13 - 16 hodin v Základní Škole Janského 2189 na Praze 5, v prostoru dvou velkých tělocvičen.
Již tradičně si můžete ošacení, boty, hračky, kola, kočárky a další věci sami prodat, anebo koupit od ostatních rodičů.

Vstupné je 25 Kč. Za mokrého počasí prosím vzít si sebou přezůvky. PROVĚTREJTE DĚTEM ŠATNÍK.
Těšíme se na vaši návštěvu!
telefon: 604 517 589

kacatko000
5. bře 2009

a tady je článek o té druhé burze

Burza

Jarní pražská burza oblečení, kočárků atd, vše pro dvojčata se koná v sobotu 28.3.2009 od 14 do 16 hod. ve Velkém sále Sokola Žižkov, Koněvova 19, Praha 3. Každý si prodává své věci sám (vhodná je deka či prostěradlo na zem).
Cena: 40,- Kč pro členy KDaV, 60,- Kč ostatní.
Přezůvky nutné!!!

kacatko000
5. bře 2009

jinak já jsem na začátku 18 týdne 🙂

adrosek
5. bře 2009

-určitě to bude všechno ok kačátko pak musíš dát vědět jak si dopadla

sorbona13
5. bře 2009

kacatko: díky za ty burzy, asi zajdu na ten Žižkov. Já se v těch týdnech nějak nevyznám, dneska jsem 17+1, takže taky začátek 18. týdne? Nebo začátek 17. týdne? Ale to je jedno, hlavně že jsou prckové v pořádku 🙂 Včera jsem byla chvilku v práci, přijela návštěva z Itálie a přivezli mi krásné oblečky na prcky, vyfotím a hodím do albíčka. A trefili i barvu, světle zelenou a to ani nevěděli, že čekáme dva kluky 🙂 Asi jsou nám prostě souzený 😀

zanetik
5. bře 2009

Ahojda dvojmamky...
Tak sehnat Easy Walkera v bazaru asi moc nejde, teda od září do prosince ani jeden inzerát, jen asi na oranžový, tyrkysový a jednu žlutou korbičku, tak já počítám s tím, že zachovalej dobře prodáme...korbičky a autosedačky už za rok a po 3letech sporťák.

sorbona13
5. bře 2009

Tak my asi taky půjdeme do toho Easy Walkera, psala jsem ještě dotaz na ten Bumbleride a tady je odpověď: "toto je právě největší nevýhoda tohoto kočárku, korbičky (tašky) nejdou nasadit proti směru jízdy tak, abyste na své děti viděli"

artep26
5. bře 2009

Ahoj holky,
tak koukám vše v pořádku, miminka rostou, maminkám je dobře 🙂 🙂 🙂
Jé burzy pro dvojčátka, ale Phu mám jaksi z ruky, no neva, oběhám sekáče a bazary 😀 😀 😀 já si poradím 😉 😉
My asi budeme kupavat Implast, pojedeme na něj teprve kouknout, ale holčina z jiného tématu ho už viděla, byla z něho moc nadšená --- tak uvidíme jak my až ho uvidíme, a kdyžtak taky zamluvíme.
Ale na to je brzy, až po výsledcích amnio 🙂 🙂 🙂

zanetik
5. bře 2009

http://www.detatko.eu/zbozi/4721/Kocarek-X-Land...

Jaká škoda, že to je jen sporťák, X-landera jsem vždycky chtěla, teda do doby než jsem zjistitla, že čekám dvojčátka 😅

sorbona13
5. bře 2009

zanetik: jako sporťák je to pěkný, ale Easy Walker je stejně lepší 🙂

Přihodila jsem fotku pupku (nelekněte se) + první dárečky pro prcky do alba: https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

zanetik
5. bře 2009

Prej nelekněte se, se koukni ke mě do alba co jsem měla já v 17tt 😵
Jinak tam mám akutuální foto ze včera, ještě že, protože mám opar jak havajský bubeník a to na ně normálně netrpím,ale měla jsem určo 2 dny vnitřní teplotu...a to nemůžu teď porodit, jsem četla článek, jak před rokem nějaký mamině, teda asi v za mořem umřelo dítě, protože ho líbala když měla opar a nikdo ji neřekl, že je to tak infekční, že to může novorozeně zabít, tak pozor!!! další info co jsem netušila...

sorbona13
6. bře 2009

zanetik: jé, ty jsi měla ale krásný pupík 🙂 Aspoň tady nejsem sama, komu vyrostl pupek tak brzo 🙂
Včera se mi ozvala na inzerát jedna mamina, prodává korbičky Easy Walker v barvě lime, do neděle napíše cenu a pošle fotky, tak jsem napnutá 🙂

artep26
6. bře 2009

Ahoj dvojmamky,
Luzz doufám že Domča už je fit a ty teploty už se ho pustily 😉
Sorbono krásný pupendo, hezká fotečka. 🙂 🙂 🙂
Zanetka to je náš držák 🙂 🙂 🙂 jak jinak 😵 😵
S tím oparem máš pravdu, ale švagrovka s oparem rodila, nosila roušku a byla na "samotce" takže to měla takový nadstandard zadarmo a miminku se nestalo nic 😉 😉 😉
Co chystáte na víkend??
My dnes vypravujeme Aničku k babičce na jaráky, jedeme na nákup a pak 2x gratulovat.
A zítra přijdou kamarádky na drby, tak to bude rachot 😝 😀 😀 😀 se zase budeme překřikovat 😵 😵 😵

adrosek
6. bře 2009

-ahojík mamiky,tak vás všechny zdravím a přeji hezký den
-sorbona hezké fotky,pupek je taky pěkný no a nsad dobře pořídíte stěma korbičkama od kočárku
-jinak já dneska budem doma,budem ještě žehlit zase nějaké věci jinak nic
-zítra má manžílek zase službu tak budem sama a ještě nevím co budem dělat,asi zase žehlit,v neděli jedem ke tchánům a budeme gratulovat k narozeninám

artep26
6. bře 2009

Adri to prádlo je děsný, viď??
A to zatím žehlím a peru jen pro 3 lidi, až nás bude 5 tak to nechci ani vidět 😲 😲 😲
To u toho budu stát pořád 😠
Naštěstí Aničku docela baví žehlení kapesníků a utěrek a takových těch rovných věcí, ale zatím žehlila asi jen 3x.
No kdybych jí to dala befelem, tak jí to asi bavit přestane. 😒

katy.m
6. bře 2009

Dobré ranko dvojmaminky 🙂

tak výsledky screeningu v 2.trimestru jsou v pořádku 😵 ,spadl mi ze srdce obovský šutr .A za odměnu jim zítra jedeme kupovat ty postýlky 🙂

O těch oparech jsem to taky slyšela,prý je to pro novorozeňátka pěkné svin...o,proto se má dodržovat i párdenní pauza od návštěv.

artep26
6. bře 2009

Katy tak gratulka, takže hurá na nákupy 😀 😀 😀

adrosek
6. bře 2009

-katy tak to je super že je vše vpořádku hlavně,no to si určitě ty postýlky zaslouží jako to je jasný že
-no artep,já mám dojem,že my jsme zatím jen dva ale žehlím snad pořád,ted tedy žehlím aji věci pro holky už pomalu,takže pak to nechcem vidět jako

andra76
6. bře 2009

Ahojky holky ,tak včera jsem byl na kontrole a děloha už je skoro čistá,ještě jdu na kontrolu přiští týden a to mi už asi doc. procházka ukončí neschopenku. Sice mi není jasné jak budu dělat když většinou ráno je mi všelijak a motá se mi hlava ale musím to zvládnout to je ta moje úzkost a vedlejší účinky léků,před 2 roky jsem to měla taky a jak jsem začala snižovat dávky tak to odcházelo.Příští týden se půjdu domluvit i s doc. Dostálem co dál ,hlavně nechci aby se mi rozjela zase ta endoška.

adrosek
6. bře 2009

-andra tak to je dobře tedy že to tak jde,hlavně postupně všechno,tak se drž hlavně

katy.m
6. bře 2009

děkuji 🙂

už několik dní mě nepříjemně bolí pupek a kůže pod ním je hrozně citlivá na dotyk.Máte to taky?

artep26
6. bře 2009

Andro tak to je dobře, že jsou kontroly v pořádku 🙂
Přeji ti ať se brzy uzdraví i dušička a srdíčko a budu držet palečky na další snažení ... 😵 😵 😵
Pak dej vědět, jak jste se v Arletě domluvili, jo?? 🙂 🙂
Katy mě bolí podbříšek, včera to byla teda bolest hrozná, ale dneska zase relativně dobrý. To k tomu prostě holt patří ... máme tam těch dětí víc, tak se to musí někde projevit. 😉
Pro dnešek se loučím, mám fofr, ale zítra určo juknu.
Přeji hezký zbytek dne a hezký start do víkendu 😵 😵 😵

veruleg
6. bře 2009

ahoj holky
Tak vas po tydnu zdravim, tentokrat uz z CR. Kontrola u doktora docela OK. Ptala jsem se na cipek, ale rekl, ze mam presprilis kvasinek, tak neslo nic moc videt 😠 Takze jsem dostalakrem na zavadeni a nejakou vodicku na obklady. Sranda je ze jsem mela pocit,ze to je jenten bezny vytok. Na ultrazvuk jedu v utery do Brna, pry musi byt ukonceny 20 tyden. Na jeho malem ultrazvuku se mimousi pekne mrskali. Rekl, ze kazdymdnem ucitim pohyby tak porad cekam 😉
Jinak nejak nestiham,pro mimina mam zatim prasek na prani a tasku s vecmi od sestrenky. Snad vas doctu...je toho hodne.
Mejte se Verka

zanetik
6. bře 2009

Ahojda dvojmamky...
Katy vellká gratulace k dobrým výsledkům a pěkně za odměnu nakupte 😉
Andro, jsi holka šikovná a až budeš chodit mezi lidi a na vzduch nebude se ani motat hlava 😉 a tak podej pak info od Doležala, co dál a hlavně co bys chtěla ty???
Veruleg a tak jak je v Čechách? Aspoň, že na to dr. přišel a bude to léčit, ono to nechat jen tak není moc dobrý.
Tak já jsem dnes přesně 36tt, takže můžu rodit u nás v porodce a nemusím do HK, tak se mi tak trochu ulevilo, ale ještě ať si v domečku klidně jsou, jen mě trápěj ty otoky...už mi otíkají i lýtka, mám je jak sloupy, tak pod kolenem a trochu stehna ze zadu, že si nemůžu dřepnou, je to pěkně otravný, ale po porodu to zmizí...tak by mě zajímalo kolik jsem opravdu přibrala a kolik mám už v sobě té vody...

gabina26
6. bře 2009

katy: moc gratuluji ke svělým výsledkům... 😀

adrosek
6. bře 2009

-tak já mám pro dnešek poděláno,ted spočnem a budem čekat na manžu než dojde zpráce