Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

anny84
21. kvě 2009

Ahoj,
Luzza, ja jsem nehtiky klukum ostrihala hned po navratu z porodnice, to byl klukum tyden, byli strasne podrapany. Taky mi rikali nestrihat, ale to nejde. Ostrihali jsme a byl klid, ted strihame kazdy tyden, strasne jim to roste, asi jak si porad cucaji prstiky 😀

Jinak gratuluju k holcinam, jsou moc krasny 🙂

veruleg
21. kvě 2009

Luzzi : taky jsem slysela o tom strihani kdyz spinkaji. Je to mensi zlo jim to ostrihat, nez aby byly rozdrapane do krve 🙂
teda doufam ze uz nic strasneho se v porodnici nestalo.....hlavni je ze uz to mate stastne za sebou 😵 😵 😵 😵

luzza
21. kvě 2009

sorbonko
na horory už zapomínám 😉 už vnímám jen to obrovský štěstí 😉 😵 😵

veru
už se v porodce nic nepřihodilo 😉 na těch 8 dní toho bylo až až 😀

anny
tvý klučíci jsou teda sladcí...a měli moc pěkné váhy 🙂

holky
nechtíky jsem ostříhala a namazala bepantenem,aby změkly a nebyly ostrý... 😉
zítra jdem poprvé do poradny,tak doufám,že holky přibraly...

lea77
22. kvě 2009

Sorbi, tak doufám, že ti průtoky vyjdou opět dobře, ať tě nestresují, teda jestli jdeš dneska zase na utz. Vím jak jsme byla dohukaná já, když mi to řekli.
Jinak všechny zdravím po ránu a jdu zase do postele, nechce se mi sice, ale co se dá dělat.

blucka
22. kvě 2009

Dobre ranko kocky,
prajem vam krasny den....
Ja idem na obidek s kolegynkami a uz sa moooc tesim, to bude drkotania 😀 ....
Luzz, napis ako ste dopadli v poradne... 😉

sorbona13
22. kvě 2009

Ahoj holky, tak ultrazvuk nedopadl moc dobře, trochu se ty průtoky zhoršili, ale přes víkend bychom měli ještě vydržet, budou mě teď vyšetřovat každý den. Kluci celkem přibírají, A - 955g, B-864g.

veruleg
22. kvě 2009

Sorbi : toje dobre s temi vahami...uvidis za chvilibudou mit pres kilo, to je uz slusne. Hlavni je ze kdyby neco tak Ti pichali ty injekce na dozrani plic. Neboj bude to dobre, hlavne ze jsi pod drobnohledem. Me si pozvali na kontrolu az za 3 tydny...coz me docela desi... neboj drzime vsichni pesticky 😉

myska77
22. kvě 2009

Ahoj holky,

tak jsem si byla pro vysledky te me krve kvuli svedivce a krvaceni z nosu. Tak jatra jsou v poradku, ale vse co je v krvi je spatne, malo vseho a blba kvalita. Jsem krom jineho desne chudokrevna, mam malo cervenych krvinek a jsou male, takze moje telo pry neni dobre okyslicene. Poslali me na monitor, jestli to neovlivnuje kluky. Monitor dobry - tam jsem malem chcipla, 20 min. na adech, uplne se mi zvedal kufr. Dali mi zatim velke davky zeleza, listovku a Ascorutin na to krvaceni. Budou mi ted brat krev kazdou poradnu.

Sorbi: to je mi lito, ze se to zhorsilo, snad jeste kluci chvili vydrzej, vahy uz maji ale dobre a s plicema by taky nemel byt problem.

Luzzy: Tys to mela tedy akcni, ale je fakt, ze clovek rychle zapomina na to spatne. Cacorky Ti ted budou delat jen samou radost.

veruleg
22. kvě 2009

Mysko : tak to je dobra zprava s tema jatrama..... Beres nejake tehu vitaminy? Ja beru ten GS mamavit, ne sice kazdy den protoze obcas zapomenu, ale snad to pokryje potrebu. 🙂

nam vcera ty monitory sly uplne krasne....sice taky kolem 30 min, ale nastesti se mi neudelal soufl...jeste to na tech zadech dokazu vydrzet. Rikala mi ta porodni asistentka ze u dvojcat to ani naa boku moc nejde natocit, tak to budem muset nejak vydrzet. 😠

lenulinka21
22. kvě 2009

Sorbi: vydrželi jste to tak dlouho tak snad KLUCI ještě počkají.
Za chvíli už budou mít přes kilo a tím že jsi pod dohledem je jenom dobře.
Držíme palec za každý den 🙂 🙂

Mysko: aspon něco je pozitivní že ti játra fungují jak mají.
A co ti dali na tu chudokrevnost?

Jinak já beru těhuvitamíny Gravital taky občas zapomenu ale sanžím se je brát denně.
Doktor mi říká už je nejez bo kluci budou obři 😀 😀 A já že je jíst budu že chci aby měli
dobré váhy.

myska77
22. kvě 2009

Veru, Lenul: beru Femibion 400 a to kazdy den. Veru jak casto chodis na monitory? Me se divili co tam delam, ze jsou jeste drobci mali, tak jsem jim rekla, ze je to jen kvuli te krvi. Ale ty mas jednovaj., takze pujdes odrodit i driv. Me nejdriv posadila, ale nemohla je najit, pak odesla mamina z lehatka, tak jsem sla po ni, ale na zadech to fakt nedavam. Neumim si predstavit az budou jeste tezsi, proste reknu, ze jim tam omdlim, at koukaji jim ta srdicka najit i na boku 😀 Jinak jsem rada, ze se na tu chudokrevnost prislo jeste ted nez to zacne ovlivnovat kluky.
Lenul: dali mi kobyli davky zeleza 😀

sorbona13
22. kvě 2009

mně ležení na zádech nevadí, jenom mi víc tvrdne břicho, ale to je spíš asi tím, jak mi po něm jezdí ultrazvukem a nebo jak mám na něm připojený ty klapky monitoru.
Chodím teď 3x denně na monítor a tam je to tvrdnutí pěkně vidět jako kontrakce 😖
myska: tu krev ti daji dohromady těmi léky, to bude dobrý 😉

veruleg
22. kvě 2009

Myska: mne zatim delali ty monitory 3x.Poprve kdyz me mudr poslala k te hospitalizaci...to se tam taky divilia rikali, ze 28 tyden nentoci, ale natocili.
Dalsi bylo na kontrole pred tydnem, to jim to zabralo pres tu hodku a nic moc valny vysledek. Vcera tech 30minut a ukazkovy zaznam. Dalsi kontrola ale az za tri tydny......

vite co trosku nechapu? Jak to ze pred tydnem i dvema byl ten cipek dle UTZ 3 cm a vcera 3,9cm to je proti logice......no ale hlavne ze to tak je 😎

veruleg
22. kvě 2009

Leni : taky si rikam, jen at rostou po tech vitaminech....pry to ale zas tak velky vliv nema.

vcera porodila kamoska holcicku....3090 g...kdyz jsem se nad tim zamyslela tak to uz mam v brisku vetsi vahu a nejakou dobu musime jeste vydrzet.... 😵

myska77
22. kvě 2009

Veru s tim cipkem je to jednoduchy, me se taky zlepsil. Je to tim lezenim a odpocivanim, Deti tak netlaci na ten cipek, tak se zase stahne a prodlouzi. Pokazde kdyz vic chodis, tak se zase zkracuje. Cipek ma dve casti, ta co je hmatna spodem, to je tech Tvych 2 cm a pak je jeste vnitrni cast vedouci k deloze a to mas ted tech 1,9 cm. Takhle mi to doktor vysvetlil.

blucka
22. kvě 2009

...tak uz som doma...bola tu taka burka, ze som sa nemohla sem dostat 😠 ...
Sorbona, ako pise Veruleg, deticky v tomto obdobii rastu rychlo, takze kazdy den k dobru a zachvilku sa prehupnu cez kilo.
Myska, no hlavne, ze su jatra ok.
Ja teda Fe beriem od 18tt, dr.mi vysvetlil, ze hlavne ked su dve odoberaju hodne vitaminov...k tomu este listovku a tu som vymenila posledny mesiac za centrum pre tehotne.
Leni, myslim, ze ked su dve az tak moc velke nebudu, ale pocula som, ze hlavne po Calibrum babyplan(tak nejak)su deticky vacsie....

zanetik
22. kvě 2009

Ahojky, Luzz já stříhám nechtíky když při kojení vytuhnou 😀
Závidím ti že jim stačí jen kojení...já mám asi nějaký hladovce 😀

luzza
22. kvě 2009

ahoj dvojmamky
naše první poradna dopadla OK 😉
holky přibraly,tak jsem ráda...
jirka si to užívá a u doktora se choval spíš jak máma,než táta 😀 😀
dneska bylo u nás koupání divadlo 🙂 přišel brácha se švagrovou a byli z toho celý na měkko 😉
holky jsou zatím moc hodný 🙂

luzza
22. kvě 2009

žanetko
já to prostě zkusila bez toho dokrmu a na váze se ukázalo,že jim moje mlíčko stačí...přikládám je kdykoliv se mi zdá,že mají hlad...občas si jen podudají 😅 a nepapaj a jindy hltají jak nenažranci 😀
když jsou vzhůru obě,kojím je naráz,když se vzbudí jen jedna tak,nakojím jen jednu...
zatím to funguje dobře... 😉

luzza
22. kvě 2009

holky
ještě pořád dost krvácím 😒 ,myslíte,že to může být?? 😕

luzza
22. kvě 2009

jsem 11 dní po porodu a potřebuju tak 5 vložek denně...
ale vydám ze sebe taky dost krvavých "cucků" 😝
sestra mi při odchodu z porodnice řekla,že bych měla spíš už jen špinit 😕
ale je to jasně červená krev 😒

blucka
22. kvě 2009

Luzz, myslim si, ze je to ok, ved si zober, ze deloha sa stale cisti, aj ked si rodila sekciou. Pytala som sa dvoch znamych co rodili tiez sekciou a dost krvacali zo zaciatku....

blucka
22. kvě 2009

...Keby sa ti to dlhsie nezdalo, tak pre klud si zajdi na gyndu...

blucka
22. kvě 2009

Luzz, este otazka, mas pocit, ze sa ti to krvacanie zhorsuje?alebo je to stejne od porodu?

anny84
23. kvě 2009

Luzz, ja sla domu 8. den po porodu, porad jsem krvacela, ale uz mene, a kdyz jsem prijela domu, tak jsem jeste dalsi dva tydny zacala krvacet hodne, a taky ze me slo hodne krvavych cucku. A spinila jsem cele sestinedeli. Az ted mam klid, ale to uz zase ocekavam ms 🙂
Je to uplne normalni, ptala jsem se dr., a kazda to mame jinak

luzza
23. kvě 2009

blucí,annýý
to jste hodný 🙂 to jste mě uklidnily 🙂
mě bylo jen divný,že je to furt čerstvá krev...že vůbec neslábne nebo nehnědne...ale jiný problémy nemám,tak je to snad OK 🙂

luzza
23. kvě 2009
adrosek
23. kvě 2009

-ahoík mamky,tak vás všechny konečně zdravím,byla sem od středy do včera u našich a mamke neel net tak sem nemohla nakouknout ☹
-no snažila sem sse vás dočíst a nestačila sem se divit tedy
-luzza no tedy tvů zážitek mě vážně doal,aj sem musela brečet jako,no hlavně že už to máš za sebou a holky sou vpořádku!!to je snad nejdůležitější a že přibívaí na váze to je taky základ,ale to co sis vytrpěla tak to taky stálo za to,á nyní ted přemášlím ak je tedy lepší vážně rodit nebo to prostě u tebe byla smůla..ale jinak moc a moc gratuluji a opatrujte se hlavně
-sorbonka ty se taky držt a kluci at ještě vydrží co nejdéle hlavně
-artep taky v nemocnici at se drží
-no a všem jinak přeji hodně nej a všechno co ktomu patří
-já jdem ted v pondělí na kontrolu tak jsem zvědavá jak a co bude,budem 33+1 tak uvidíme jak budou zase holky velké a hlavně abych tam nemusela zůstat
-jinak hezkou neděli všem přeji a dávejte na sebe pozor 🙂

blucka
23. kvě 2009

Ahoj kocky,
Luzz, hlavne, aby to bolo ok. 😉
Uz som hlasovala.... 😵 😵

luzza
23. kvě 2009

bluci
díky za hlas 😀 😀

adrosku
myslím,že to byla prostě smůla..doktor říkal,že to nepůsobí jen na hrstku lidí...(ale riskuj,že budeš mezi nimi 😕 😨 ) já už jsem zásadně proti epidurálu!!!