Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

sorbona13
2. črc 2009

ahoj holky, jsem tu jen na skok, dala jsem fotku do alba, tak koukněte.
Kluci mají 42cm/1450g (Honzík) a 40cm/1320g (Kubík).
Nemáte zprávy o Veruleg? moc na ní myslím.

adrosek: já kojím max. 15min., pak už mi oba usínají. Nevím čím to je, ale když je kojím najednou, tak vždycky jeden saje hůř a je línější a střídá se to. Jednou pije dobře Honzík a podruhé zas Kubík. Nevím co s tím ☹

lea: držím palce, ať máš prcky brzy u sebe. Ještě stále nevíš pohlaví?

luzza: to jsou dobré zprávy s tou kýlou 😵 a kyčle se taky zlepší časem, držím palce. Chudák ségra a švára, to je fakt lituju, takovou situaci si nedokážu absolutně představit 🙄

kacatko, myska: vydržte holky, stojí to za to!!! Co já bych za to dala, dotáhnout to tak daleko jako vy.

lenulinka21
2. črc 2009

Ahoj všem maminkám a těm co jsou stále 3v1 jako já 🙂 🙂

Sorbi: to je skvělé s vašima klukama jsou mocinko šikovní.A fotky krásné jako oni. 😉
VERULEG měli dneska pustil z porodnice ale nevím to na jisto neozvala se mi.

Holky tak já zítra KO v nemocnici jsem zvědavá, co z nich vyleze snad nám to naplánujou
jeden z kluků má už sicher 3kg a druhý do něj nemá daleko. Fakt už skoro nechodím je to asi i tím
že jsem vždycky byla hubená a ted taková zátěž-to dělá svoje.

Odsávačku pořídíme až to bude potřeba zatím ne.

Mysko, Kacatko a asi i Leo my už sme asi poslední, co???

adrosek
2. črc 2009

-ahojík holky,tak vás všechny zdravím dneska konečně,holky jsou napapkaní a ted chrupkají od osmi asi,mám čas asi tak do desíti než se zase vzbudí
-ahojík sorbonka-no to je jako já,já když je kojila současně tak toho vypily mnohem méně než každou zvlást,proto je zatím kojím oddělene než se to pořádně naučí a načerpají sílu a pořádně naberou
-luzza tak to stěmi nožičkami je mi líto tedy,ale snad se to upraví,já mám u jedné taky široké balení tak jsem zvědavá jak dopadneme potom na kontrole,taky je mi líto toho vytopeného domku,no ty povodně jsou fakt hrůza jako,je to strašné
-já odsávačku taky nemám a není zatím potřeba
-holky co jste 3v1 tak vydržte

murecka
2. črc 2009

Ahojky holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale občas nakouknu, jak se dvojčátkovým maminkám-čekatelkám i těm, co už mají svoje zlatíčka u sebe, daří. Asi nějaká nostalgie 😅. Když budete chtít, tak nakoukněte k nám do Volné diskuse, Dvojčata 2008/2009.
Sorbona - já ze začátku kojila každou zvášť a pily mi krásně, asi po 5 týdnech jsem je zkusila nakojit společně a taky se mi zdálo, že jedna pije hůř než ta druhá, ale protože jsem vážila, tak jsem věděla, že vypily dost. Pak mě napadlo, že to bude tím, že si to mlíko navzájem spouští a že z jednoho prsu mi prostě teče líp. Tak k němu jsem umístila tu, která trošku hůř tahala a lepší tahačce jsem dala horší prso 😀. Společné kojení nám vydrželo doteď (už ale jen jednou denně, ráno, když jsou v polospánku, jinak nechcou prso ani vidět 😢 ). Samostatně už se mi vlastně vůbec nakojit nechtěly.
Tak se mamky držte, ať vám mimísci krásně rostou a vy, které jste ještě 3v1, pokuste se vydržet co nejdýl, i když je to dost hrůůůůza, ještě to mám v živé paměti 😀.

jankatr
autor
2. črc 2009

ahojky 🙂
Sorbonko - kluci už jsou pěkní pašáci ... - ale stejně si to nedovedu vůbec představit - když si to tak vezmu že by se po narození do každý ho z našich vešel jeden z nic 3x... 😲 😅 - já tě obdivuju - asi bych měla strach s nima vůbec něco dělat. Ale když si s nima od začátku tak ti to asi tak moc nepřijde vid. No hlavně že jsou takový šikulky a pěkně přibírají 🙂

Na Veruleg taky myslím - asi to teď pro ni neni jednoduchý sem přijít... 😔 😔 😔

Murecko - není potřeba se omlouvat 😉

Holky s tím kojením - nemůže to být třeba jen pocit že jeden pije míň - možná se jen zdá že míň tahá - tím že si navzájem pomáhají se třeba nemusí tolik snažit... 😕 Těžko říct...

Jinak my jsme dneska byli v poradně a kluci mají - Kubík 6790g a 60,5cm a Matýsek 5620g a 56cm 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
2. črc 2009

Jo a máme nový povoz - https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... trošku s předstihem - ale byl to tak výhodný kup, že prostě nešlo odolat.... 😅 😅 😅

sorbona13
3. črc 2009

adrosek, murecka: já jsem je nejdřív kojila taky zvlášť a nepili moc dobře, spolu pijí líp, jenom ten jeden se vždycky víc fláká, protože mu to do pusy teče samo 😅 Jednou pije dobře Honzík a podruhé zas Kubík... Jak to zvládáte časově, kojit obě děti zvlášť? A odstříkáváte ještě po kojení?
jankatr: ono si na ty drobínky zvykneš a pak ti zase "normální" děti připadají hrozně tlusté 🙂 Sestřičky říkají, že nejhezčí jsou děti okolo 1600g, pak už jsou špekaté 😀

myska77
3. črc 2009

Dobre ranko holky,

Sorbi to je neuveritelne jak kluci ted rychle rostou, za chvili mate 2 kila a jdete domu, vid? Mas uz nejake zpravy jak jsou na tom zdravotne, jestli vse zvladnou bez uhony? Porad na vas myslim jak to zvladate, ja bych se o tak male drobecky snad ani neumela postarat. Fotky jsou nadherne, kluci jako buci 😀

Leni: dej pak vedet jak si dopadla na KO. No jestli mas v 35.tt kluky uz 3 kilove, tak to klobouk dolu, to se proneses. Jsem zvedava, na kdy Ti to naplanujou.

Ja uz vim, ze 100% porodim pristi ctvrtek 9.7.2009, hezky datum, co? 😉 a dalsi stredu 15.7. nas pusti domu rikali (samo kdyz vse bude v poradku).

Jinak odsavacku mam, elektrickou Medelu swing: http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/medela-o... a pak jeste od segry pujcenou manualni os Aventu: http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/avent-is...
kamoska i segra si je nemohly vynachvalit. Taky nevim, jestli budou potreba, ale jednu jsem koupila od pani, ktera ji nepouzila a dala mi ji levne a druhou mam zadara od segry.

Janka: Ty uz mas teda kluky taky pekne velky, uz to neni ani pravda co vsechno bylo po porodu vid, desne to leti.
Jinak kocar je uzasnej, hlavne vypada dost skladnej a ta vaha je k nezaplaceni, aspon se nenadres.

Jinak Veru se snad brzo ozve, ale aspon, ze ma Viktorka.

Ja ted jedu zase na monitor, ted pred porodem me chteji denne monitorovat, kdyby nahodou neco. Zatim se jim tam dari pry az moc dobre. Jen doufam, ze me v tom 37.tt nebudou premlouvat jeste na jeden tyden, ale spis ne, to uz bych praskla 😵

Vcera jsem si vyfotila posledni bricho, uz mi ani neprijde, ze se zvetsuje a pritom kluci dost nabiraji: http://picasaweb.google.cz/misule77/BrichanecJa...

adrosek
3. črc 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím a přeji hezký den všem 🙂
-no já je zatím kojím zvlášt,pač se mi zdá že lépe pijí no nevím,zabere mi to tak hodinku,pač každá tak pije ces dvacet minut,tak to není tak hrozné zase časově,zkusím je dneska společně a uvidím kolik toho vypijí
-my včera boli u dr. a jedna už má 2940gr a 2740 takže už každá překonala porodní váhu,pač v porodnici po porodu zhubnuly dost,tak sem ráda že nabírají
-jinak sorbonka tak kluci pěkně rostou a to je dobře,ještě chvílu a jdete domů ne,budete jen spolu už potom
-janka pěkný vozítko,kukala jsem na něj,tak když to bylo výhodné tak proč ne no ne
-jinak se všechny opatrujte

veruleg
3. črc 2009

ahoj holky

vsechny vas moc zdravim. Snazila jsem se to tu procist, ale zatim na to nemam.
Uz jsme doma z porodnice od vcerejska. Snazim se byt statecna a moc nebrecet, ale zatim to moc nejde 😔
Doma to na cloveka padne vic jak v porodnici.
Az budu mit silu tak dodam nejake fotecky naseho kuzlatka. 🙂
Viktorek je zatim moc hodny, vetsinu casu jen prospi. V porodnici vypil i 55 ml. Ted nevim neb ho nevazim. Pres porodni vahu se dostal uz vcera, coz bylo tyden po porodu.
Mejte se, za chvili jdu kojit

a holky snazte se vydrzet co nejdele...kazdy den je k dobru. My byli 35+5 a ve zprave je lehce nezraly novorozenec. Apgar mel ale uzasne 9-10-10.

jankatr
autor
3. črc 2009

Verul to je dobře že je to takovej šikulka to teď potřebuješ ze všeho nejvíc. A děláš dobře že nevážíš - když tak pěkně od začátku přibírá tak je to zbytečný - ony ty miminka kolikrát vypijou hodně a z toho zas málo a tak na střídačku a jen bys pak stresovala.

Adrosku a myslím že jestli ti holky přibývají a nemají v tom jídle nějaké výrazné výkyvy tak už je taky zbytečný pořád vážit 😉 U nás to doktoři vyloženě rozmlouvají...

Myska - skladnej je úžasně - a hlavně je ve výborném stavu - a stál jen 1500,- - ta paní ho sice kupovala už taky použitý, ale prý ho měli doma přes rok a použili ho asi 5x do obchodu - takže je na něm vidět že má za sebou maximálně jedny dvojčátka. Jediné co má, tak jsou trošku sjetý kolečka. Ale jinak super, čistej, nevyšisovanej, nepotrhanej. Takže za ty prachy - skoro zadarmo.

Sorbi - no myslím že když měli ty svoje 3,15kg - tak špekatí nebyli, ale zato teď - Kubík už začíná být pěknej Michelinek 😀 😀 😀 . Fakt je že ta maminka to vždycky vidí jinak - když nás někdo potká, tak říká jaký jsou to maličký miminka a mě přijde že už jsou děsně velký - na to že jsou jim 3 měsíce. Mimochodem - dneska přesně 😵 😵 😵

adrosek
3. črc 2009

-ahojík veruleg,tak tě zdravím tady,tak se hlavně opatruj a jak budeš mít náladu a sílu tak nám pisni zase
-janka asi máš pravdu,je pravdu že je už nevážím,že je to zbytečné a pak se zbytečně stresuji kolik toho vypily,někdy toho vypijí hodně a někdy málo jak píšeš

zanetik
3. črc 2009

Ahojda dvojamamky, moc zdravím i když nějak nestíhám a příští úterý odjíždíme na týden do Polska, pojedeme tak 10-11, tak jsme zvědavá jak to holky zvládnou ale oni jsou hodný a spáči, včera spala Nela od 20:15 do 6:45 a ve 22h jsem ji na kojení nedokázala vzbudit, tak mi málem ráno prasklo prso...a přišla jsem na to že z levého pijí mnohem víc než z pravého a na něm se mi občas udělá bolavá boulička.
Já teda pořád vážím, protože holky pijou tak 150-160ml a dnes ráno vypila Nela 170ml z prsa a kdybych to nevěděla, tak ji dokrmím a ona se poblinká...to znám když kojím u našich nebo na zahradě bez váhy, domíchám jim 70ml oni to vypijou a pak si někdo ublinkne...
Veruleg hodně sil, vůbec si to nedokážeme představit, ale holt se to musí zvládnout a Viktorek ti za to bude dělat jen radost 😉 moc moc ti to přeju 🙂

sorbona13
3. črc 2009

Ahoj holky, dnes je super den, kluci už mají naordinováno krmení: 2x denně kojení + 2x denně stříkačkou a 4x denně sondou, tzn. ob každé krmení můžu kojit 🙂 Zjistila jsem, že z levého prsa pijou oba líp, když je kojím najednou, tak ten, co je u levého prsa, vypije celou dávku. V tom pravém mám mlíka dost, ale přeci jen míň, než v tom levém, tak se asi víc nadřou, aby to mlíčko vytáhli. Myslíte, že se to časem upraví, abych je mohla kojit najednou a vypili oba tolik, kolik potřebují?

adrosek: mně řekli, že nemám kojit dýl jak 15min., tak to dodržuju, jen nevím, co mám dělat s tím pravým prsem, při odstříkávání z něj za 15min. dostanu cca 50ml (z levého 60-100ml), ale kluci z něj vypijí max. 20ml.

veruleg: jsi holka statečná, Viktorek ti všechno vynahradí, moc na tebe myslím a držím palce, ať to brzy přebolí, i když nikdy nezapomeneš. Zjistili, proč se to Eričkovi stalo?

jankatr: to je super kočár!! a za ty peníze je to fakt výhodná koupě 🙂

zanetik: to jsi měla od začátku tolik mlíčka, nebo se ti začalo tvořit víc, podle toho jak holky pily? Já mám pořád +- stejně, ráno odstříkám cca 160ml a k večeru třeba už jen 100ml, ale zatím to klukům stačí, mají pít 30ml.
Přeji šťastnou cestu 🙂

adrosek
3. črc 2009

-ahojík zanetík,tak tě zdravím po delší době tedy,tak si to užijte v Polsku a jak budeš mít chvílu tak zase na nás nahlídni
-sorbonka jo taky v porodnici mi řekli tak 15.min,že pokud mají hlad tak vypijí tu dávku jakou potřebují,jen mě holky cumlají stále tak je mi líto je oddělávat a tak je nechávám tak dvacet minut a někdy ces dvacet,jak přestanou pít tak je oddělám
-stím prsem se to snad upraví,třebas jak papkají tak jej více rozkojí to prso levé
-tak holky konečně spí,Adélka nám začala trpět na bolavé bříško,takže trochu bojujeme chudinka,tlačí vždycky jak jen může aby se vyprděla a plače chudinka,tak cvičíme a masírujeme a zkusíme dětské kapky tak snad se to upraví ☹

luzza
3. črc 2009

ahoj holky
tak dneska jsme měli docela špatnej den... 🙄
holky v noci i dopoledne často plakaly,vlastně i dost odpoledne 😖 nejsem na to u nich zvyklá 😨 ,tak jsem z toho dneska mimo 🤐 nevím,jestli jim je vedro,nebo je štvou ty abdukční kalhotky...prostě jsou hrozně protivný...
pořádně vytuhly až ve tři odpoledne a zatím spěj...
doufám,že dnešní noc bude lepší ☹

adrosek
3. črc 2009

-luzza tak to muselo být asi náročné že,tak snad to bude dneska lepší
-no unás zatím poplakává Adélka,ji ale zřejmě trápí to bříško tak ji trvá než usne vždycky

blucka
3. črc 2009

Ahoj maminky a tehulky:o)),
vsetky vas moc zdravim....
Snazila som sa vas precitat, vy ste toho popisali 😉 .
My sme boli v stredu v poradni a kluci krasne priberaju, Adam az moc(3600g) a Sebastian(3320g). Musim Adama vazit, pretoze mi po papani stale plakal, dost hystericky a po kojeni si stale cucal palecky, ale zistila som, ze obaja vypiju 100-140, takze ziadne dokrmovanie.Prekvapuje ma, ze to zvladaju za 15 min. 🙂
Kacatko, ja mam odsavacku, Medelu, po kojeni este odsavam a mliecko davam do mrazaku.
Luzz, tak to je super, ze kylu zreponovali, este aby sa im zlepsili kycle a bude to super... 🙂
Sorbonko, tak to super, ze tak krasne priberaju, az neuveritelne ako rastu.
Veru, kocko drz sa.
Adrosek, tak to mi je luto, ze Adelku uz trapi brusko a pomahaju tie kapky?Boli ste uz vonku.
Tu sa neda dychat, hrozne dusno, pre deti nic moc.

blucka
3. črc 2009

Mysko, citam, ze ta prehovorili, aby si vydrzala. Kocko tak to musis este nejak zvladnut, no a odrodili by ta tam, alebo by si sla spat do Motola?

adrosek
3. črc 2009

-nevím blucka jestli pomáhají,dneska ji je dáváme prvně,ale koupili sme i tu rektální rourku a dala som ji ju a ta ji pomohla že zachrupkala hned po jídle,tak se ji evidentně ulevilo tak uvidíme
-tak spí princezny tak snad vydrží aspon do jedenácti

luzza
3. črc 2009

ahoj holky 🙂
teda bluci 😅
ti tvoji chlapi mají ale super váhy 😅 😅 určitě skvěle papkají 😅 😅
adrosku
a jaké používáš kapky?? u nás trpí na bříško nelinka...já používám babycalm
holky teda vydrží spát i do tří hodin,ale když byly čerstvé,jak adélka se sárinkou,taky se budily taky kolem jedenácté..dvanácté...

luzza
3. črc 2009

trochu mi dělá starost eliška... od včerejška nekakala 😕 a to předtím zvládala několikrát denně 😕 tak se bojím,jestli je vše ok...hlavně jestli to nemá nic společnýho s tou kýlou...

blucka
3. črc 2009

-ja som tiez premyslala, ze ich kupim, keby cosi aby boli doma, radili ste sa s dr., my teda prdime o 106, ale....
-Luzz, to teda papaju, asi nas zjedia aj s botami 😀 ., ked kojis tak tvrdia, ze mimco nemusi mat kazdy den stolicu, tak uvidis ak ju neboli brusko....

luzza
3. črc 2009

bluci
já vím...když před tím kakala skoro po každém kojení...ale asi blbnu z té kýly...kdyby ji neměla,tak by mě to,že druhý den nekaká tak nerozhodilo...

murecka
4. črc 2009

Luzza,
Adélka mi ze začátku taky kakala po každém kojení, ale pak se to najednou změnilo a nekakala třeba 5 dní. Rekord má 9 dní (pak jsem to psychicky neunesla a použila rourku 😝 ). Doktorka říkala, že pokud je spokojená a nic ji nebolí, tak prostě všechno mlíčko spotřebuje. Že u kojených dětí je to normální. Tak se neboj, s kýlou to určo nemá nic společnýho.

luzza
4. črc 2009

murecko 🙂 🙂
tak děkuju za uklidnění 🙂 🙂

luzza
4. črc 2009

jinak dnes holky spaly pěkně 🙂 jedly až ve tři a pak v sedm... teď ještě chrní...

myska77
4. črc 2009

Ahoj holky,

taky u vas tak hrmi a bouri, tady jo a je to parada, ale zatim teda zadny dest 😨 Miluju bourky 😀

Bluci: budu rodit na tom Kladne pristi ctvrtek 9.7., chodim tam denne na monitory a uz se nemuzu dockat.

Luzzy: holkam mozna opravdu vadily ty kalhotky, ale na to si za chvili zvyknou a bude vse OK.

Uz se nemuzu dockat az tady ty vsechny veci okolo kojeni a prebalovani atd. budu moci sdilet s vama, tak snad za tyden.
Lea uz to ma asi taky za sebou, tedy doufam, ze to byla ona, ktere to meli v utery ukoncit. Tak jsem zvedava, kdy se nam kocka ozve.

Kacatko: jak jinak bojujes Ty, da se to?

elis.1
4. črc 2009

🙂 ahojky dvojmaminky, jdeme vás jen pozdravit, na koníka už skoro nemám čas chodit 🙂 všem těhulkám držíme palečky ať už mají svoje poklady u sebe, a všem novopečeným mamčám gratulujeme a mimískům posíláme pusinky
Ali, Terezka a Lucinka 🙂

kacatko000
4. črc 2009

ahoj holky

všechny vás moc zdravím

mysko já jsem dnes mrtvola, asi to dusnu či co, bolí mě hlava, žaludek a vůbec mi není celkově dobře. Kluci se taky dnes nějak hodně melou, takže dnes nic moc ☹
Včera to bylo docela dobrý, tak jsem si myslela že to bude lepší ale dnes děs.

mysko ty to máš teda už za chviličku, co. Už se určitě těšíš??