Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
5. pro 2008

Ahojky a dobré ranko...
Tak já na břichu spala jen chvíli, za prvé kvůli prsům a pak hned bříško, rychle se začalo vykulovat a hlavně je hrozně citlivý, takže to ani nešlo, ne že bych se bála...
Já jsem trochu pročítala stránky www.dvojcatka.cz, taky docela zajímavé věci...

andra76
5. pro 2008

vidím že máme všechny skoro podobné problémy, taky mám vyšší puls a hůř se mi dýchá a bolí mě kříže a podbřišek jakoby děloha a vaječníky, no a bolí mě v krku byla jsem na krčním a prý dobrý mandla která mě bolí je malinká tak nevím ,prý je to virozka,trápí mě to už od začátku těhu.dneska ráno mi bylo zase šoufl vadí mi jaký koliv pach a ted je to chvilkama lepší ale nic moc v noci nemůžu spát pošád se budím a jsem jakoby nevrlá nebo co.ale musíme to vydržet co by jse pro bopky neudělaly.

jankatr
autor
5. pro 2008

Luzziku a co to máš za knížku? Taky bych se chtěla pobavit - zatím mě ta představa kombinace která nás čeká spíš děsí 😖

Jinak my jsme teda měli dneska dost těžkej den... - teda spíš Daník - ráno odběry kvůli těm nosním mandlím - napřed to zkoušeli na předloktí, tam jakou dobu šmátrali jehlou a hledali žílu - (chudinka můj malej 😖 😖 😖 ) a nakonec to nakapali z žilky na hřbetu ručičky - no plakal jak o život - bylo mi ho děsně líto - uplně se celej třepal ☹ Naštěstí má v tomhle směru dobrou povahu - takže pět minut po odchodu z ordinace už o ničem nevěděl.

Pak na něj přišli čerti ve školce... - potkala jsem učitelku před školkou tak mě hned varovala - že snad z toho nebude mít moc šok, a že neví jestli nám v noci bude spát - celou dobu ho měla přišpendlenýho na krku... a to ještě ráno vykřikoval jak se nebojí protože on je velkej chlap a dá mu pecku a bude to.... 😠
Jenže to jen do té doby než ho viděl.

No a na večer u nás byla švagrová s malou Terezkou (půl roční) a domluvila nám děcka tady ze základky - že je učila a byly to samý holky a hlavně věděla že budou v klidu a v pohodě když jim řeknem že nemají dělat žádnej vyrvál - no když došli - tak čerty jsme rovnou nechali na chodbě - protože Daník byl tak vyděšenej z tý školky že se mě odmítal pustit ruky i když šel na záchod. No a když pak z nich vylezlo že v té školce byly taky oni tak mi bylo jasný proč - ti čerti měli obličeje černý jak boty, a jen oči jim z toho svítily - no já bych se jich taky bála...

No ale když viděl že jsou tam jen andílci s mikulášem tak i básničku tak nějak napůl odříkal - a když dostával dárečky tak už byl ejchuchu juchuchu... No ale i tak se celej večer ujištoval jestli už odešli a jestli už tu nikdo není...
No byl z toho všeho tak unavenej že usnul ani nevěděl jak...

luzza
6. pro 2008

ahoj dvojmamky 🙂
já od rána se ségrou peču...tak jsem vás chtěla jen pozdravit 😉
mám už toho plné zuby 😝
zítra vás snad dočtu 😉

zanetik
6. pro 2008

Ahojky tak vás jdu taky aspoň pozdravit, taky jsem celý den pekla a večer ještě nakládala maso na zítra na oběd, tak jsem pěkně vyřízená a jdu do pelíšku dobrou noc

adrosek
7. pro 2008

Ahojik holky tak vás zdravím na chvílu,já jsem od pátku u našich tak sem nestíhala sem na vás nakuknout.Tak alespon vrychlosti.jedu az zítra domů tak se potom ukažu.Jak se máte co holky moje?

adrosek
7. pro 2008

Tak co holky jak se máte co v neděli večer a co děláte co?

jankatr
autor
7. pro 2008

Ahojky - zdravím všechny po víkendu - my si ho užili ve sklípku 😵 😵 😵 Daník byl u dědečka a my jeli s partou známých do Čejkovic k našemu kamarádovi 🙂 no parádička. Nakonec jsme odjížděli asi o půl druhé po obědě, po cestě jsme to vzali ještě přes Ikeu - takže jsme dorazili kolem půl páté domů.
A jsem totálně grogy páč spát jsme šli asi tak o půl páté ráno 😝 😝 😝 ale bylo to moc fajn 😉

zanetik
8. pro 2008

Ahojky tak přeju pěkný pondělí, tady to trošku vázne 😅
Já jsem v sobotu pekla cukroví, teda jen 3 druhy, ale stála jsem u toho do 19h, tak jsem byla k.o a v neděli přišly naši na oběd pak jsme jely do Tesca a do DM kde jsem se registrovala jak těhu a dostala slevovou knížečku a od 17h jsme byly na hokeji.
Jani to ses teda s pupíkem rozšoupla, jak se to líbilo dětem? Já když byla na slejzáku, tak se všichni divily, že nejsem unavená a že jsem tam vydržela skoro nejdýl...

jankatr
autor
8. pro 2008

No to jooo Zany 😎 😎 😎 ale bylo to super - děti ani moc neprotestovaly - dokonce bych spíš řekla že se jim to docela líbilo - jednu chvíli se docela pěkně kroutili do rytmu - bylo tam totiž spoustu kytar, takže ze všeho nejvíc se zpívalo 😉 Jinak bych to tam asi tak dlouho ani nevydržela.

Ale jinak máš pravdu, fakt to tu nějak vázne - to bude těma blížícíma se vánocema - protože to vázne i na dalších diskusích kam chodím.

jankatr
autor
8. pro 2008

Tak jsem si na to těhulkování pořídila novou "IMAGE"
😀 😎 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Jinak kontrola v Brně dnes dopadla opět na výbornou - pan doktor je spokojený. Myšáci odpovídají 21 tt tak jak to má být, mají teď kolem 22cm a 350 g ale to mi řekl jen tak odhadem protože byli špatně natočení, a jak jsou tam dva tak je to vůbec složitý - na to druhé mimčo se skoro nemohl dostat - takže měřil nej hlavičku a stehení kost.
Fotečku zas bohužel nemám - sice jsem si o ní řekla a jsem přesvědčená že ji i udělal - jenže když jsem odcházela tak mi sestra dala průkazku s tím že papíry mám uvnitř, tak jsem ji sbalila a šla a myslela jsem že je tam i ta fotečka - jenže venku jsem zjistila že ne - tak jsem zas vyšlápla schody a vrátila se zpátky jeslti na ni nezapomněla - začala mi vysvětlovat že tam žádná není a že jestli byli špatně natočení tak ji asi nedělal že aby jedno miminko a mělo a druhý ne tak by to pak tomu jednomu bylo líto atd... ale já myslím že kecá - protože vím že tam hned po tom co jsem mu o ni říkala zastavil obraz - napřed jednoho a pak druhého a něco udělal a pak řekl že se teda vrátíme k tomu vyšetření...
Takže jsem přesvědčená spíš o tom že ji zrušila a když jsem se tam vrátila tak jí asi bylo blbý mi to říct 😠 😠 😠

zanetik
9. pro 2008

Ahojky dobré ranko, tak to je slepice ta sestra...já když byla ve čtvrtek v poradně, tak sestra se ještě vracela do ordinace, že ta maminka přede mnou chtěla ještě fotečku, tak dodatečně hledal nějakou kde by byly vidět, ale opravdu byla na začátku těhu, že tam nebylo nic vidět,ale já poznala že takhle vypadají jednovaječná dvojčátka 😅 , tak ji řekl, že příště už budou trošku vidět, takže i dodatečně pokud to nevypne to jde.
Jinak dobrej sestřih něco jako jsi měla na svatbě ne? Docela dost zkrácený...taky si to musím jít nechat zas o cenťák zkrátit, jak to doroste to je děs...
No a váhu jsme měly malinko větší asi než vy, ale když říkáš že je to odhadem, tak budou tak nastejno, já jdu na UZ zase 22.12 kvůli těm cystám asi a taky že chodím po 3týdnech, tak by to vyšlo mezi svátky, tak musím říct dr. aby je změřil a zvážil jsem zvědavka 😅

jankatr
autor
9. pro 2008

Zanet - když on ten doktor zas mezitím někam odběhl - jinak by mi ji možná taky dohledal 😒

No na svatbě jsem měla dlouhý (tak na ramena) ale bylo to vyčesaný tak to není vidět 😉 teď to mám krom té jedné strany uplně na kraťoučko 🙂 - ale manža to ještě neví 😅 tak jsem zvědavá jestli ho dneska ze mě neklepne 😀 😀 😀

downhamka
9. pro 2008

Holciny, cauky, je pravda, ze se sem moc posledni dobu nedostanu, a je pravda, ze za to muzou asi ty Vanoce 😉 a to jsme nezacali delat cukrovi. Taky jsem oslavovala narozky(tak jestli se Zanet citis na opravu meho veku posluz si 😀 ), samozrejme jen s nealko pivem a doucuju, takze jsem porad v prachu. Holky, blahopreju k ultrazvukum!!!! Zitra nas to taky ceka, tak jsme nedockavi a snad mame i malou obavu jak to dopadne. To nas budou taky merit a vazit - poprve. No s tema kilama to vypada na dalsi nahoru. Uplne to na sobe citim, rano se ani nemuzu zvednout z postele. A to jsme v polovine 😠 Tak zatim a zitra prijdu se zpravickami, ale az k veceru...pa,pa

zanetik
9. pro 2008

Ahojky Down ho jak chceš s tím věkem 😀
Jinak zítra držíme pěstičky všechno bude v poho 😉
Teď na poště mi známá říká, že vypadám na porod 😀 , říkám ne jsem 5,5 měsíce a čekám dvojčata a hlavně mi to dělá bunda 😅

andra76
9. pro 2008

no konečně namohla jsem se sem dostat.
Dneska jsme byli v poradně prcci jsou v pořádku a jsou velcí jak mají být,dokonce nám oba zamávali ,máme i novou fotečku ale aby tam byli vidět oba tak fotka není moc kvalitní ale byli krásně vidět nožičky ,ručičky a hlavička.
bolesti mám fakt od endošky a musím to vydržet ,prý se nediví že co mám za sebou že mě to ted bolí.
krk mě zase po chození po městě začal bolet tak snad to přejde.
17.12. jdeme na genetiku.

adrosek
9. pro 2008

Ahojík holky taky vás zdravím,taky sem tady moc nebyla ted,byla jsem unašich ces celej víkend a odpoledne se mi někdy nechce,raději si lehnu.Tak jak se máte co všechny?

luzza
9. pro 2008

ahoj holky
tak aby toho nebylo málo,vypadl nám v neděli internet a nahodili to až teď...
opravujou tu kabelovku,kvůli těm novostavbám...
takže jsem měla úplný absťák ☹ ☹ ☹

je tu něco nového??

zítra si vás dočtu 😉

tina30
9. pro 2008

ahoj holky,
ráda bych se k vám přidala, jestli je to možné.
jsem po ivf (Sanus Jihlava) a v dubnu čekáme dvojčátka. už od začátku těhu jsem na neschopence a tak jsem celý dny doma. bohužel od začátku druhého trimestru máme samý problémy, byla jsem i 3 týdny v nemocnici ☹ . ted jsem doma a musím hodně odpočívat, žádné procházky, žádný úklid apod.

od 18.tt mi začalo dost tvrdnout bříško, takže beru magnézium. ale řekla bych, že to moc nepomáhá. nemáte některá z vás taky takovou zkušenost?

adrosek
9. pro 2008

Ahojík holky,
tina já jsem taky po IVF ale zatím 10.týden,zatím ještě žádný problémy nemám tak snad ani nebudou,to mě mrzí tedy,tak snad se to už upraví.Já jsem taky na PN celou dobu jen ted som bola 14.dní vpráci abych to předala všechno a pak budu doma,je to docela záhul,teda já to na sobě cítím hlavně,sem hrozně unavená a chce se mi stále spát hrůza,nic neudělám.

adrosek
9. pro 2008

Těhulky moje tak se rozloučím pro dnešek,jdem na kutě,zítra na vás nakuknem zase,papa a opatrujte se

jankatr
autor
9. pro 2008

Ahoj Tinko - vítám tě tu 🙂 Taky jsem z Jihlavského Sanusu a koukám že máme termín jen 4 dny po vás - tak to jsme se tam možná někdy i potkaly 🙂 🙂 🙂

zanetik
9. pro 2008

Ahoj Tino vítej mezi námi 😉 , asi mám taky problém s tvrdnutím, ale zatím se tím nějak nezabývám, ale radši jsem si nechala magnezium napsat...tebe to trápí nějak moc? mě spíš večer ztrvdne že ho mám jak kámen, ale jinak to docela jde, ani nevím jak to popsat, jestli to je vůbec tvrdnutí...
Jinak u mě v albu máme tabulku, tak kdyby jsi se chtěla do ni přidat, písni mi info do IP 😉 dobrou noc

jankatr
autor
10. pro 2008

já zatím naštěstí nějaký větší problémy nemám - ale dr. mi to magnesko stejne napsal - preventivně - a k tomu ještě železo 🙂

jankatr
autor
10. pro 2008

Holky - kápla jsem na další zajímavej kočárek - akorát je blbý že se nedá sedačka otočit do protisměru 😒 http://www.kocarky-eshop.cz/parts/obrazek.php?o...

tina30
10. pro 2008

ahojky, díky za přijetí.

no bříško mi tvrdne hodně. přes celej den. doktor taky říkal, že je to tím jak tam jsou dva a pohybujou se. v nemocnici říkali že je to dráždivá děloha. jediný co na to je tak je magnézium a odpočinek.

janka já sem koukala do tvého albíčka a musim říct, že jsem taky chodila k dr. fikerovi.

tina30
10. pro 2008

jinak kočárek sem si už vybrala, bude to tento http://www.kocarky.cz/kocarek-easy-walker-duo-w...

nevím jestli s ním nemáte nějakou zkušenost, kdyžtak napište.

adrosek
10. pro 2008

Ahojík holky,mě taky trošku ztvrdne spíš na večer.
S těma kočárkama tina taky je toto můj favorit zatím vyhrává.

andra76
10. pro 2008

taky jsem se dívala na tento kočárek, sice je dost drahej ale má všechno co chci aby měl kočárek pro dvojčátka.nad jakou přemýšlíte barvou.

jankatr
autor
10. pro 2008

Tinko - ten se mi taky líbí - ale vzhledem k tomu že už doma jedno dítko máme a jsem pořád ještě na mateřské máme trošku omezené finanční možnosti. Ale ještě jsme se nerozhodli - uvidíme jak na tom budem po novém roce a třeba i babičky něco přispějí 😉

Fiker je dobrej - já u něj byla moc spokojená - předtím jsem chodila do Brna na Unicu a musím říct že mi přijde že se tomu v Jihlavě tak nějak víc věnují ještě než vůbec s něčím začnou. Ale to by bylo na delší povídání. Navíc u Fikera jsem se nebála nikdy na nic zeptat - nikdy se netvářil že bych ho těma dotazama nějak obtěžovala nebo zdržovala a vždycky mi všechno pěkně vysvětlil.

Kolegyně z práce k němu chodí taky - teď mají čerstvě po transferu tak doufám že jim to vyjde

🙂