Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

kacatko000
22. zář 2009

hojky holky
zase se hlásím po nějaké době. my máme pořád zelenou stolici, už nevím co stím, dělali nám i výtěry ze zadečku a vše bylo negativní, kluci přibírají dobře. Daneček přibral za min týden 290 a Páťa 200. pijí víc než by měli ale někdy mám pocit, že jim to nestačí a jindy už zase nemůžou. jinak oba maj anemii, tak budeme brát železo, to mají po mě chudáci, mě museli dávat i krev. holky já mám někdy pocit, že nic nezvládám. trochu mi dělá starosti to, že kluci nám docela spěj v noci ale zase přichází o dvě krmení za den. nakrmíme je naposled kolem půlnoci, pak spí do 5 do rána, zase nakrmíme a pak spí tak do půl desáte, jestli to není moc a neměla bych je ráno budit dříve?, Já jsem teda štasná, že se vyspím ale vím, že normálně děti maminkám vstávají daleko dříve.

zanetik
22. zář 2009

Kacatko já bych to neřešila pokud přibírají...
Nechceš si změnit pas 😉
Holky od 3měsíce jedí jen 4x denně, protože spí celou noc od 20:30-7h, ale když přibírají, tak je nechám a myslím, že jim to vůbec neškodí 😉

myska77
23. zář 2009

Ahoj holky,
zavidim Ti ten cas, jak Ti holky krasne speji v noci, musis se paradne vyspat. Zanet nechala si holkam dat Prevenas nebo ten Synflorix? Porad premyslim o tom, kterou tu vakcinu vybrat, porad ctu diskuze na netu a nejsem schopna si udelat nazor. Nemas nejake zpravy od detske? Moje mi doporucuje Prevenar, ale spis proto, ze s nim ma zkusenosti si myslim.

Kacatko: moc se stresujes mam ten pocit, nech vse na klukach, oni si reknou, neboj. Pribiraji vic nez musi, tak bud v klidu. Rozhodne je nebud. Ber je jako dospele a predstav si, kdyby Tebe nekdo budil pres den, kdyz se Ti chce spat a cpal do Tebe nejake jidlo, na ktere nemas chut. Oni si reknou az budou chtit.

zanetik
23. zář 2009

Ahojda, tak hlásíme krásná jadýrka, takže už na ortopedii nemusíme...ještě já zítra gynda 😒

Mysko, zatím jsem to neřešila, mám doma oba letáky, většinou doporučují ten prevenar, asi taky kvůli reklamě atd. nevím chceme to nechat holkám píchnout v roce, protože teď mají očkování povinné, tak nechci všechno najednou a taky kvůli penězům, v roce se to píchá 2x což je necelých 8tis. takhle by to bylo skoro 16 a to ani nemáme. Ten prevenar se prý dá dobře kombinovat s jinýma vakcínama, tak možná ten, jdeme v 8měsících na kontrolu, tak se ještě poradím s dr.

adrosek
24. zář 2009

-ahojda mamky,tak vás zdravím,já tady měla kamarádku od pondělka do včerejška tak jsem nechodila ani na pc.
-zanetik to tak utíká ti teda řeknu jako,nedavno jsi rodila a holky už mají půl roku
-já mám taky ještě pořád břcho,ale měla bych aji trochu cvičit,jenže když začnem třebas ces den,tak většinou začnou holky trochu zlobit takže nic a večer se mi už zase moc nechce
-jinak mě holky spinkají od 20.do 5.do rána a taky je nebudím,nabírají tak si říkám že je nechám spinkat a když by měly hlad tak se vzbudí dříve ne?

rojcata
24. zář 2009

Ahoj, děkuji vám za přivítání a všechny vás moc zdravím po delší době. Domísek mi 14 dní hodně blinkal, takže bylo kolem něho hodně lítání. Naštěstí už je to ale dobré. Koukala sem na vaše albíčka a máte tam moc pěkné fotky, jak bude čas tak taky nějaké nahodím, ať se pochlubíme 😉 🙂. Jak to jinak doma zvládáte?? Já mám pocit, že na mě asi přišlo opoždené šestinedělí :-/. Kluci teď začli večer zlobit, nechcou chodit spát. Jakmile je položím do postýlky, tak začne vyrvál, no a tak to zkoušíme dokolečka, třeba až do 11. Do postýlky je dávám kolem 9. Pokuď má manžel odpolední, tak sem dojde babička, která nemůže ten křik vydržet a de je chovat. Bydlí nad náma. Nějak nemám sílu jí ani odporovat i když mi to uchovávání vadí. Mám dost co dělat sama ze sebou ☹, navíc mám pocit, že přes den nic nestíhám. Uklizené je furt jen tak povrchně, aby se neřeklo ... holky kde berete energii???

adrosek
24. zář 2009

-ahoj rojce,no já už taky na sobě pozoruji únavu trochu,ráno se musím donutit vylézt z postele,ale já naštěstí jsem vyspaná a holky pěkně spí takže spíš jako ztoho celodenního rituálu jsem unavená,uklízet taky moc nestíhám,navíc se mi ani moc nechce,takže bud o víkendu a to mi pomůže aj manžel nebo ces týden to tak trochu aspon,když holky spinkají,ale nějak to nepřeháním prostě,myslím že se svět nezboří když není uklizeno no ne?

tetes1
24. zář 2009

Ahoj,jukla jsem vám do alb a máte všechny moc krásné mimča. Jak si užíváte dvojek? U nás je Kačenka tak strašně hodná, že je to pomalu jako kdybych měla jedno. To je naprosto milionové mimčo. A jak jste tu řešily,zda budit či nebudit, tak podle mě prospívající miminka nebudit a spát. 😉

rojcata
24. zář 2009

androsek - A jak dáváš holky večer spát? Položíš je do postýlky a oni tam usnou, nebo je chvilu chováš na rukách??
Jo a spávaj vám mimča přes den stejně nebo ne??? U nás je to vyloženě na střídačku. Společně se nají a pak jde jeden spát a druhej je vzhůru a tak to jde celej den až do večera...

adrosek
24. zář 2009

-ces den mi spinkají taky většinou zaráz,možná akorát jedna dýl a jedna mín,jinak většinou usnou obě vždy dopoledne a pak odpoledne chvílu no jak kdy
-večer jak pojíme tak je položím do postýlky a oni usnou sami,pokud se stane že plačou tak je nechám a oni usnou,ale většinou jaou tak unavené že hned usnou nebo si chvilku povídají ještě

veruleg
24. zář 2009

ahoj holky
vsechny vas zdravim. 😉 Ja ted taky nejak nestiham sem neco napsat. Dnes jsme ale byli s Viktorkem na kontrole, tak meri uz 57.5cm a vazi 5.08kg. Pani doktorka rekla ze je to kluk jako buk. Dostal dnes prvni hexu, tak uvidime jaky bude vecer 😕
Konicky zatim moc nechce past, ale je to podle nalady. JInak kycle taky v pohode, jadyrka jeste nemame, ale pry 99procent deti to ma do pul roku.

Pres den Viky pije tak co 2-3 hodky...dele nevydrzi. V noci uz se to ustaluje na tech 6-7h a pak uz je skoro rano 😵 Uz se sem tam zasmeje, tak je hned veseleji.

Adrosku byla jsem minuly tyden v Brne tak jsem si na Tebe vzpomela...a to i v tom hustem desti. Viky zvladal jizdu salinami na jednicku...ani neotevrel oci 😵 Zato ja potkala tolik mamin s dvojcatky.....no nebylo mi pak nejlip 😔 😔 😔 😔

Jo jinak Lenulka vsechny zdravi.BYla jsem se na ni a na kluky podivat. Jsou uz to taky pekni macici. Fotky dam do sveho alba.

tak zatim pa a at deti moc nezlobi 😉

veruleg
24. zář 2009

Mysko : ja to nastesti taky jeste nedostala 😎 Moje gynekolozka rikala, ze to muze prijit kdykoliv. V prubehu menses pry pak mam mleko jinou chut a deti muzou byt mrzute, ale hce to trpelivost. kam presne jedete? Uzij si to 😉

veruleg
24. zář 2009

Kaci : pokud Ti kluci pribiraji dobre a jinak nic nenasli tak teda fakt netusim. Viky s tim mel taky problem, ale byla to ta strevni chripka. Tak drzim pesti at se to brzy zlepsi 😉

rojcata
24. zář 2009

androsek - a koupeš v pevný čas, nebo plus minus v nějakou dobu?? myslíš, že by se to kluci taky mohli tak nějak ,,naučit,, oni v náruči usnou hned, ale jakmile se odloží, tak to začne :-/, a nejhorší je, že babička ihned přiletí, proč děti jako brečí a že se nemaj nechávat plakat a začne je uchovávat, bohužel si to nechce nechat vysvětlit, a já si postupně začínám připadat jako neschopná ...

rojcata
24. zář 2009

kacatko000 - já bych je taky nebudila, pokuď prospívají byla bych ráda a nechala je spinkat dle jejich chuti a potřeby

sorbona13
24. zář 2009

ahoj holky, kluci se budili poslední dva dny i v noci po 3 hod., ale na dnešek spali od 21.30 do 3hod. a potom od 3.30 do 7.30, tak jsem zvědavá na dnešní noc. Přes den moc nespí, hodně koukají a už se pokoušejí pást koníčky, ale moc jim to zatím nejde. Jinak když řvou a vím, že jim nic nechybí, tak je občas nechám, páč bych jinak doma asi nic neudělala, je toho teď celkem dost, nemám ještě vybaleny všechny věci, do toho musím umýt okna plná cementu po dělnících a vůbec na uklízení je toho tady dost. Někdy řvou jak zběsilý, ale už jsem asi nějak odolná a nechává mě to celkem v klidu 🙂 Přijde mi, že si někdy prostě potřebujou zařvat a ulevit si, pak to jsou zase zlatíčka.

rojcata: mě kluci taky dost blinkají, jeden den jsou celkem dobrý a druhý den nestíhám měnit bryndáky.
veru: Viki je pěkný pašák, roste jako z vody 😵 Pozdravuj Lenulku.
tetes: to je bezva, že jsi zase zavítala mezi nás 🙂
myska: my budeme očkovat Prevenarem, máme na něj nárok zdarma, jako všechny děti s porodní váhou pod 1,5kg. Příští týden jdeme na neurologii, tak jsem zvědavá, jestli nám už to očkování povolí.

jankatr
autor
24. zář 2009

ahojky - jen tu tak proletím... - Už zas bojujem s horečkama - Matýsek má zas od včera 39 🙄 🙄 🙄 - motáme se v tom s přestávkama už snad měsíc... - když jdem k doktorce tak mu nikdy nic moc nenajdou, ale přitom to má za chvilku zas 😒 Já už nevím čím to může být.
Domluvila jsem se dr. že by nám příští týden udělala nějaký větší krevní rozbor. Dneska už jsme přišli pozdě a zítra tam není. A tu hnusnou rýmu už má šmudla taky třetí týden a nemůžem se toho zbavit... je to děs 🙄 🙄 🙄

Mysko nevím jestli už ti někdo odpověděl k tomu kojení - většinou to tak je že dokud kojíš tak nemáš menzes ale není to pravidlo - některý holky to dostanou přesto že kojí plně a já to třeba neměla dokud jsem kojila aspoň trošku a to už pak bylo opravdu jen tak na noc a po ránu. Dokud jsem to nestopla uplně tak jsem měla klid. Je to individuální. Stejně tak se na to nedá spoléhat jako na antikoncepci.

blucka
24. zář 2009

Ahojky maminky,
vsetky vas srdecne zdravim...
Nejak poslednu dobu nestiham konika.
Minuly stvrtok sme boli na kontrole a v 3mesiacoch Adamko vazi 6540g a Sebicek 6320g, takze kluci ako buci 😀. Ockovanie este nemame, lebo sme nemali este zahojen jazvicku po ockovani na TBC. A tiez zdolavame prve nachlazeni.
Musim si vas postupne docitat, aby som vedela ako sa mate 😉 .

adrosek
25. zář 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezký den všem
-rojcata-já je koupem ve stejnou dobu,aby si na to zvykly a máme to takový rituál,nějak kolem 19.45 jdeme cvičit a pak hned koupel takže nejpozději v 20.00 jsou už většinou v postýlkách,jinak stím pláčem,nám Aduška ze začátku taky plakávala když sem jui dala do postýlky,ale bojovaly sme s prdíkama a zřejmě ji tlačila aji ta tříselná kýla,pak se to nějak upravilo a nic už,ale já ji nechala vyplakat a usnula,pač když sem ji vzala do náruče nebo kní jen došla tak byl klid a smála se,tak sem si řekla,že takto teda ne,pač pak bych nedělala nic jiného než jen chovala a uspávala na rukách,myslím si,že by jsi to babičke neměla dovolit,pač si na to rychle zvyknou a budeš jen chovat a uspávat je v náručí,vím že to bude asi boj,ale myslím že se to naučí
-janka-tak to je mi líto,tak hlavně aby ste se už brzy toho všeho zbavili teda
-ahoj blucka,tak tě zdravím,kluci jsou pěkní,my taky ještě nemáme očkování taky ještě nemáme zahojený po TBC,kojíš stále jenom nebo už aj dokrmuješ

myska77
25. zář 2009

Ahoj holky,

jsem dneska uplne nadsena, byli jsme s klukama na plavani ve vanickach, uplne super, fakt doporucuju. Krasne kluky uvolnila, posilovali jsme, delali ruzne fakt vychytane cviky ve vode a kluci rvali nadsenim, porad se chechtali. Budem chodit kazdy patek ted.

Janka: to je divne s tema teplotama, vetsinou je teplota projevem toho, ze se telo necemu brani - infekci nebo necemu podobnemu, urcite si nech udelat tu podrobnou krev at se na to prijde, budu drzet palce. Diky za to kojeni, vubec mi menzes nechybi, jen me zajimalo jak to mate ostatni. A do kdy si kojila Ty? A jak si to zastavila, vzdyt se prsa musela porad nalevat nebo tim jak to omezujes tak se mleko prestava delat?

Veru: jedeme do lazni Buk, to ,,U" je prehlasovane. Jsou tam termalni lazne a dalsi lecive prameny, ktere se piji, spousta znamych tam byla a moc si to pochvalovali.

zanetik
25. zář 2009

Ahojda jdu vás jen pzdravit, letmo jsem dočetla, ráno jedeme na SLovensko, musím nakoupit, sbalit, vyžehlit, kouknout ještě na zimák na hokej, vykoupat a spinkat...
Jinak koupu ob den, když byly vedra tak denně, nechci aby si na to holky moc zvykly a nechtěly pak bez toho usnout, jako to měla švagrová se synovcem...
Tada Blucko, pěkný kluci, my to máme v půl roce 😀
Janko snad mu přijdou z čeho to má...my jsme naštěstí zdravoučký a snad i budeme...
Jj mysko, když budeš dávat míň a míň, tak se nebude tolik dělat a hlavně se pak dělá jen to co si vypijou, žádný zásoby...tak letím papá příští týden

adrosek
25. zář 2009

-holky ještě kojíte všechny plně nebo už dokrmujete

myska77
25. zář 2009

Adrosku ja kojim stale plne

Zanet, tak to jsem rada, ze to ukonceni kojeni bude pak v pohode

rojcata
25. zář 2009

no ja kojim plne jenom Domíska, s Tedíkem sem to pred 3 tydny vzdala a je ted na nutrilonu, sel z nemocnice o tyden pozdeji a uz byl zvyklej na flasku a z prsa si bral min a min az se u toho zacal vzdy vztekat a nemelo to uz moc smysl ...

zanetik
25. zář 2009

Mysko to ti ale zaručit nemůžu, někdy to potrápí, že se musí dávat obklady a prsa stahovat. U mě to bylo jednoduchý, dostala jsem střevní chřipku, 2dny zvracela a měla průjem, nejedla a nepila, třetí den jsem začala pít trochu, průjem pořád a bylo po mlíku, jen jeden den se mi udělala boule, docela bolela, ale přešlo to...

adrosek
26. zář 2009

-ahojík mamky,tak přeji hezkou sobotu,počasí vypadá že vyjde tak se bude dát jít ven aspon
-já holky taky ještě stále kojím,jen občas večer jim dám ještě nutrilon,pač mi u prsa už usínají hodně
-jinak jsem dneska sama,manžílek má službu tak budeme válčit s holkami sami
-zanetik a ty jim už dáváš aj nějaké kašičky nebo něco

blucka
27. zář 2009

Ahojky,
Adrosku, kluci dostavaju max.2x materinu, zbytok je Nutrilon, myslim, ze je to koli tomu, ze odstrekavam 😠 ....skusala som kojit, ale ani som ich nestihla zdvihnut na odkrknutie a uz to bolo vonku.
8.10.mame uz aj termin na ockovanie hexy a pneumokoka, tak snad budeme do vtedy fit, ale uz teraz to vypada, ze je to kazdym dnom lepsie.
Zanetik, tak, tak 🙂 napis ako ste na tom s prikrmami? Co a kedy si zacala davat?

myska77
29. zář 2009

Ahoj holky,
zdravim vas po vikendu. V patek jsem si pekne uzila s retenci praveho prsu. KLuci rvali cely den, tak jsem asi byla trochu ve stresu ci co a najednou jsem citila v prsu sileny tlak a z jedne ctvrtiny nevytekla ani kapka. Silene to bolelo, udelala se boule, neslo to ani odstrikat ani rozmasirovat, ani vana nepomohla a v noci to kluci taky nevytahli. Tak jsme v sobotu rano jeli do spitalu a tam mi rekli, ze vsechno co mi muzou poradit uz vim a delam dobre, jen mi jeste dali oxitocin, at si ho davam pred kojenim na spejli s vatou do nosu, ze se to muze spustit a do 2 dnu prejde. No nepreslo, ucpane je to porad a dost to boli. Ke vsemu mi Christik poranil bradavku jak jsem si ho stelovala tak, aby mel bradu u te ucpane casti, takze ted odstrikavam a davam mu to z lahve. Vam tedy reknu, fakt vopruz s tim kojenim. Mam 100 chuti se na to uz vyprdnout.

Bluci: Ty jsi kdysi psala, ze si taky mela ty retence, vid, ale, ze Ti to kluci vytahli.

sorbona13
29. zář 2009

Ahoj holky, koukám, že taky máte trable s kojením. Mně zase začal Kuba u prsu strašně řvát, někdy mám pocit, že zboří barák. Chvilku vždycky saje, potom se začne kroutit a dostane hysterický záchvat. Musím ho odložit do lehátka a nechat vyřvat, protože jinak by se nenapil ani Honzík. Po nějaké době ho to přejde, tak ho ještě přiložím a to už saje trochu líp, i když se i tak občas pouští a řve. Navíc mi pěkně rozkousali bradavky, jak se pořád dokola přisává.
Zítra jdeme na kontrolu na neurologii, tak jsem zvědavá, jestli dostaneme nějaké cviky.

myska: mně pomáhá olejíček od Weledy, každý večer si po koupání ta prsa namasíruju a krásně změknou, nejsou už tolik nalitá. A už mi konečně přestalo téct mlíko samovolně, spouští se jenom při kojení...jenom nesmím chodit nikam, kde řvou děti, to se potom spouští pořád, minule jsem vyrazila do Ikei bez prsních vložek a jak tam začalo řvát mimino v kočáru, tak mi mlíko teklo proudem 😝

blucka
29. zář 2009

Mysko, ani ja som s tym bojovala a tiez som mala chut sa na to vypdrdnut... 😠
Snaz sa ich prikladat, to mi poradili u Apolinare, odsavacka nedokaze tak vytiahnut mlieko ako kluci.A este mi bol poradeny tvaroh s chladnicky si dat na prso a to tiez hodne pomohlo, je to neprijemne, ale skus to.
Sorbi, s tym placom som stejne na tom ako ty, mne staci prist rano ku bobanom a trosku za mrncia a uz to tece... 😠