Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

luzza
30. lis 2009

mysi
se mi zbíhaj sliny na ty špagety 😵 😵 😵 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

luzza
30. lis 2009

holky, platí stále, že máme mateřskou s dvojčaty o tři měsíce delší, než maminky s monodítětem?? to je 9 měsíců,místo klasických 6...??

jankatr
autor
30. lis 2009

Luzz - IP 😉

Pokud jde o jídlo - u nás jsou boje s Kubíkem - přijde mi že vyloženě protestuje proti miminovský stravě 😅 Dneska ale dostali hoši špenát s bramborama, do toho trošku kuřecího masa - a jak jim to šmakovalo - pravda přiznám se že jsem jim tam přidala trošku i toho ochucenýho špenátu co jsme měli k obědu (ale jenom trošičku 😉 😅 - koneckonců česnek je zdravej 😀 ) A dlabal i Kuba bez řečí.

jankatr
autor
30. lis 2009

Jo a Kuba si dnes poprvé stoupnul uplně sám 🙂 - seděla jsem na gauči a krmila Matýska a Kuba tak moc chtěl taky, že se mě chytnul za kalhoty a stoupnul si jako by to dělal od jakživa 😅 😅 😅

luzza
30. lis 2009

teda jani to mě kubík pobavil 😀 😀 😀 😀 a děkuju 😉

luzza
30. lis 2009

nám teda jí líp malá eliška...dojídá zbytky i po nelince 😅
a dominik na to včera říkal : maminko to je dobře!!! vždyť podívej jakej je eliška skřítek a nelča taková tlusťoška!

zanetik
30. lis 2009

Ahojte, Luzzo není to 9měsíců, je to myslím 37tt teď přesně nevím, ale máme to pořád prodloužený.
Janko, tak to je machr...Verča teda taky pořád chce být na nohách, ale sama si ani nesedne...

luzza
30. lis 2009

jo jo žanetko...37 týdnů, už jsem to našla 😉 🙂

luzza
30. lis 2009

jinak dneska se dominik spletl a řekl,že by mohla nela provozovat PUPEČNÍ TANCE 😀 😀 místo břišní 😅

luzza
30. lis 2009

jo a ještě jeden šutr!!!! vyprávěl mi o jednom místě a říkal : no a roste tam ten strom,co se z něj dělaj naušnice!!!
já vůbec nechápala z jakýho stromu se dělaj naušnice 😕 a nakonec jsem na to kápla!! ON MYSLEL TŘEŠEŇ!!!! 😅 😅 😅 😅 😅

zanetik
30. lis 2009

Veru nad třetím fakt nepřemýšlíme, ale netvrdím, že to jednou nepřijde, v plánu máme spíš domek, protože ve 2+1 nic moc...a jo Verča je celej on, musím oskenovat jeho fotku když byl malej, to nemá chybu a Nela je spíš já, teda aspoň doufám 😅
Sorbi, tak na to kojení faaaakt nespoléhej!!!
My máme židličky tak z Ikey a nevěděla jsem, že jsou od 10měsíců, my je včera složily a dneska jsme v nich pěkně papaly obídek 😅 Jinak jsme je kupovaly jak z finančního hlediska, tak kvůli místu, tyhle se vejdou pod stůl...
Já teda péct budu po večerech, 12druhů nestihnu, ale aspoň něco málo, peču i našim, tak by máma nějaký odpoledne si je mohla na 2h vzít...

zanetik
30. lis 2009

Koukám máte doma veselo 😅 , naše Verča by taky mohla, ona jak chce pořád stát, tak se na těch špičkách někdy tak vlní, je to sranda, musím to natočit...

adrosek
1. pro 2009

-ahojík mamky,přeji hezký den všem,unás opět škaredě.prší takže dneska zase nikam nevyrazíme asi
-koukám že probíráte jak dětičky zkouší se postavit,musí to být sranda
-my si ještě chvílu asi počkáme

luzza
1. pro 2009

taky přeji hezké ráno 🙂
u nás je tak hnusně,že musím mít rozsvíceno 😨 jinak je tu tma jak v pr... 😅 venku prší, takže taky budem doma... ale už k nám žene mamka na kávicu 😀 😀 tak jsem ráda...

adrosek
1. pro 2009

-no unás je taky tma jako blázen,takže taky svítíme

sorbona13
1. pro 2009

Ahoj holky, tady je taky hnusně, za chvíli nakojím a jedeme k Dr., asi už dostaneme první hexu. Kluci přibrali za měsíc 500g a 450g, tak jsem zvědavá, co mi na to mudra řekne.

adrosek
1. pro 2009

-sorbonka tak at dobře pořídíte hlavně

jankatr
autor
1. pro 2009

Tak dneska už si stoupnul i Maty - dala jsem je spinkat a najednou slyším z ložnice děsnej řehot - myslela jsem že zas rajtuje na kolínkách ale otevřu dveře - a on stojí 😅 - sice se klátil jak třitna ve větru ale stál a šíleně se tomu smál 😀 😀 😀
Ale sedět teda pořád neumí 😅 😅 😅

Luzz s tím jídlem to máte stejný - u nás je taky ten malej skřítek mnohem větší jedlík 😅

adrosek
1. pro 2009

-janka tak to musela být sranda ten pohled na něj 🙂

zanetik
1. pro 2009

Tak vidím, že počasí je všude stejné, u nás teda neprší zatím, ale tak tma jak v p.... 😀 takže taky svítíme, protože my máme vůbec tmavý byt...
Janko to jsou kluci teda pašáci, to my jako sedíme chvíli, ale sami si nesednou, Verča se na nožkách docela udrží,ale Nela se ani nechce stavět, ji stačí sedět, je to taková hadrová panenka, roznoška v sedě lehnout na břicho to ji nedělá problém, asi bude gymnastka po mamince 😅
Janko kolik kluci váží a měří?
Luzzo tak to já musím k mamce s obědem, ale jestli bude pršet, tak to vyřešíme dýl autem, Verča začíná mít zase rýmu...
Tak jen co si daj holky domácí dvacku, dneska vyjímečně spolu jinak se ve spaní střídaj,aby se mamka nenudila 😅, tak jdeme na polívčičku 😉 ale dala jsem jim k tomu i těstoviny i brambory, tak uvidím, Verča totiž těstoviny a rýži moc nechce, max. ve skleničce od Hami.

adrosek
1. pro 2009

-tak si nechejte chutnat zanetík

sorbona13
1. pro 2009

Ahoj holky, tak jsme zpět z očkování, kluci řvali jak paviáni, ale snad budou v pohodě. Kdyby byli neklidní, tak máme dát na noc Nurofen, i kdyby byli bez teplot. Jinak prý pokud budou přibírat alespoň těch 100g týdně, tak je to OK, nicméně mám prý zkusit dát na noc bezmléčnou kaši (rozmíchat v Nutrilonu, který nechtějí). A taky můžu zkusit dát Sunar, jestli jim nebude chutnat víc jak ten nutrilon. Ale zase na druhou stranu si říkám, že jim to moje mlíko asi stačí, když přibírají, tak jsem na vážkách. A od poloviny ledna prý můžeme začít s příkrmy, to budou mít ukončený 4 měsíc. Nezdá se vám dost brzo na tu kaši? Teď je jim korigovaně 3,5 měsíce. Oni u toho jídla furt blbnou, ze začátku pijou pěkně, ale jakmile to co je v prsu vypijí, tak se odtrhnou a nechtějí sát, aby se jim to mlíčko znovu spustilo. Teď jsem je nakojila, dala do postýlek a byl řev, tak jsem je zase vytáhla, dala znovu k prsu, mlíčko se zase spustilo, chvilku si ucucli a usnuli.

janka: Kubík je šikulka a Maty se nedá zahanbit, to musela být sranda neskutečná 🙂

sorbona13
1. pro 2009

Jo a ještě se mudra hrozně divila, že ještě plně kojím, prý je složité ukojit dvojčata a málokdo to dá takhle dlouho. Moje mlíko dostávají prakticky od narození, tj. 6 měsíců (ale korigovaně je jim 3,5 měsíce)

adrosek
1. pro 2009

-sorbonka mě se taky dr.diví vždy že je ještě jen kojím
-takže už začneš s příkrmem tedy nebo rozmýšláš co,tak uvidíš ale když ti dr.řekla že můžeš

luzza
1. pro 2009

tak můj pediatr se teda nediví,že furt kojíme 😅 ...přijde mu to normální... říká jen,že je to prima 🙂
chtěl abysme začali přikrmovat přesně v půl roce... a aby jsme dodrželi postup : 1.nejdřív zeleninku 2.pak masozeleninovou směs 3.pak ovoce a jako poslední kaši a to všechno v průběhu jednoho měsíce...takže ke kaši jsme se ještě nedostali 😀 nejspíš koncem týdne 😉

adrosek
1. pro 2009

-tak to hej luzza,no ona jako dr.to nemyslí tak,že se diví ale jáko asi tak jak tvůj dr. to myslí

sorbona13
1. pro 2009

Tak máme pokus se Sunarem za sebou, Honzík vypil 40ml a Kuba 20ml s přemlouváním, ale pro začátek jsem spokojená. Potom jsem je ještě nakojila a usnuli v postýlkách bez obvyklého večerního řevu, kdyby to takhle bylo každý večer, tak jsem spokojená.

luzza: mudra se divila, jaktože ještě kojíme, asi nemá moc dvojčatovejch mamin, co plně kojí půl roku...kolik ti holky příbírali okolo 4. měsíce?

adrosek: s příkrmama myslím není kam spěchat, dokud budou přibírat, tak je budu kojit a večer dávat příkrm Sunaru, přidat kaši nebo něco jiného můžu kdykoliv. Každopádně se mi trochu ulevilo, už to krmení není celý jenom na mě a když jsem viděla dneska manžu, jak krmí Honzíka a ten jak se na něj kouká, tak mi málem ukápla slza, vypadali oba hrozně spokojeně 😵 😵

zanetik
1. pro 2009

Sorbi holkám teda asi nejvíc chutná Hami, Sunar jediný jsem ještě nezkoušela, ale třeba Bebu mi přestaly pít, vypily tak 120ml teď pijeme opět těch 170-190ml
Já bych s tou kaší ještě tak měsíc určo počkala, ale zase si nemyslím, že je potřeba čekat přesně do půl roku, myslím, že člověk to tak nějak pozná kdy začít, hlavně tím, že se děti začnou zajímat o to co jíte vy. A i když MM je to nejlepší nemyslím si, že je v něm všechno co děti potřebují, to by ta ženská musela jít všechno co potřebujou a o tom pochybuju...

adrosek
1. pro 2009

-tak nějak asi zanetik jak jsi to napsala

luzza
1. pro 2009

sorbonko
no já chodím k pediatrovi,který má kojených dvojčat hned několik 😅 a vyprávěl mi o jednovaječnejch klučíkách se kterýma chodí k pediatrovi celá rodina- máma,táta,teta a babička 😅 😅 a mluvěj na doktora jeden přes druhýho,on zapisuje co říkaj a pak řeknou : Né! To má vlastně ten druhej a on zase škrtá 😀 😀 😀No on z nich šílí 😀 Tak jsme se nasmáli 😀 Kojí u něj většina dvojčatových maminek,ale myslím,že je to hodně tou dobou,kdy ta osvěta je kvalitní... Co považuju za zázrak já!! je to,když kojí i maminka jako jsi ty 🙂 Promiň 😀 Teď to není nic proti tobě 😀 Myslím tím maminku miminek s tak nízkou porodní váhou!!!! To klobouk dolů!!!!! 😎 😎 😎 😎 😎

jinak s tím krmením...když jirka krmil elišku o víkendu, ukápla slza jemu 😅 😅 a říkal mi : když to je tak dojemný, jak ona si sama řekne 🙂 🙂 (myslel tím,že na něj vždycky otevře papulku 😉 )