Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

zanetik
14. dub 2010

Sorbi kolik kluci váží, mě přijdou takový droboučký 🙂

zanetik
14. dub 2010

Jani krásný fotečky, kluci choděj už sami? Je teda mezi nimi dost rozdíl co? akaždej taky jinej že? holky mají jen půl kilo a 2cm.
Mě nejdou vkládat nevíte co dělám špatně? ☹

sorbona13
14. dub 2010

jani: to mě mrzí, že máš takový trápení, snad to bude brzy dobrý.

zanet: ahoj, dlouho jsi tu nebyla 🙂 Kluci jsou drobnější, korigovaně je jim 8 měsíců a váží 7,5 Honzík a 7 Kuba

zanetik
14. dub 2010

No jo teď s holkama nějak nestíhám, pořád otravujou abych si s něma hrála, ani se nedá už moc vařit dopoledne, jak jim rostou teď stoličky, tak po mě pořád lezou, padaj, řvou 😀 Na net jdu spíš večer, vyřídit mejly, fotky, nakoupit nějaký věci 😅 a spát ☹
Tak to nejsou, to se jen zdá, asi mají proti nám maličký hlavičky 😀
Holky měly v roce 8,2 a 8,7kg...koukám v 8měsíci měly holky 7,2 a 7,4kg takže stejně 😉

jankatr
autor
14. dub 2010

Zanet - to jo - Kuba je proti Matýskovi pořádnej rambousek. Chodí už oba - Kubík začal kolem desátýho měsíce takže ten už lítá jak drak. Maty ten začal až tak v půlce 12 měs. a jak je takovej drobínek tak je takovej roztřesenej - ještě nemá tu jistotu - ale ťape a snaží se 😉 🙂 Akorát teda dneska jak měl tu horečku tak hotovo - buď jen spinkal nebo polehával a když už chtěl jít na zem tak zkoušel jít, jenže jak je zesláblej a nejspíš ho taky všechno bolí tak pořád padá... ☹ takže udělá tři čtyři krůčky a raději zpátky do náruče.

Nejhorší na tom je že ani ty čípky pořádně nezabírají takže si vůbec neodpočine... ☹ ☹

zanetik
14. dub 2010

No to si myslím, holky mají půl kilo mezi sebou a je to znát, teda jen když se vemou do náruče...Verunka přesně v roce a Nela je právě ještě ta moje hadrová panenka, co se klátí, dá 3krůčky a na zem 😅 , ale co není kam spěchat, za ruce sem je nevodila, tak musej se snažit sami, jen Nela pak otravuje, abych ji vzala za ruku a chodila s ní za Verčou 😀 a vůbec začíná být mamák, jak jsou celý dny jen se mnou ☹

Jani co na to dr.? Ani zábaly?

jankatr
autor
14. dub 2010

Zanet u nás je to stejný - Matula je taky mamánek. Jinak já jsem je teda taky za ruce nevodila - s těma dvojčatama se to tak nějak ani moc nedá. A Kubík ani nikdy nechtěl, a nechce ani ted - Maty nechtěl ale teď si tu ruku nabídnout nechá - zjistil že je to jistější.

Dr říkala že to může být ta šestá nemoc nebo nějaká chřipka že to teď tady řádí. Máme srážet horečky a když to nezabere tak přijít i s prckem - zatím jsem jí nesla jen moč.

myska77
15. dub 2010

Ahoj holky,
koukam, ze probirate chozeni, to ste tady zatim sami 3 (Luzza, Zanet a Janka), co? My ostatni zatim chytame deti jak odpadavaji od nabytku 😀 Naucili jsme Matyska drzet se jednou rukou a pekne si sednout na zadek, kdyz se uspesne posadi, desne se tomu smeje a je rad.

Janka, vy z toho fakt nevyjdete, obdivuju Te jak zvladas tolik doktoru a peci o kluky, asi bych psychicky nedala chodit porad na pichani usi a jeste ted do toho ty horecky. Ses dobra. Clovek ale musi, co mu zbyva, vid.

Holky musim vam rict, jaka jsem desna matka. Jak nosim kluky do kocarkarny v krosne a v klokance, tak si postavim matesa v krosne vedle nohy a davam Christika do kocaru a v tom rev, tak se otocim a na zemi Mates zavaleny krosnou, nebyl vubec videt. Je tam betonova podlaha tak uz jsem to videla blede. Ted jsem nemela pripnuteho Christika - drzela jsem ho v jedne ruce a ted druhou jsem potrebovala zvednout krosnu s Matesem, ten rval jak turek. Tak jsem vice mene odhodila Christika do kocaru - ten spustil taky a sla zvedat Matesa. Kdyz uz ta krosna zase stala, tak jsem ho nemohla ani vyndat a utesit, protoze by mi zase dspadnul z kocaru Christik, toho jsem musela nejdriv narovnat a pripnout. Pak jsem sla vyndavat Matesa. Hned se uklidnil a nebyl ani odrenej a nikde ani boule, tak nevim jak padal. Nicmene detska rekla, ze pokud jsem to nevidela, ze se mame chovat, jako kdyby padal na hlavu a jet do Motola. No ale byli jsme na ceste na prochazku, takze jsem musela volat tatu (bydli 3 minuty od nas), aby mi sel pred barakem pohlidat kluky, abych mohla dojit pro autosedacky. (Jeste mame nastesti vajicka) S velkyma sedackama byl manzel v praci ve svem aute. Tak jsem vse prehazela do auta a jelo se.Takze nam udelali rentgen a jeste vysetril neurolog, vse OK, jen pozorovat.

Sila co, zabiju jeste vlastniho syna. Zajimalo by me, co v te krosne delal, ze se prevrhnul. Je to certifikovana krosna od Chicca, na tehle vecech fakt nesetrim a ono tohle. Navic ma byt az do 4 let.

jankatr
autor
15. dub 2010

Mysko tak to je teda mazec... 😕 😕 😕 jak to pak může fungovat s tím velkým dítětem když to nestojí ani s tím malým... 😕

TI vaši mají ještě na chození čas... - Kluci sice začali docela brzo, ale myslím že je to z velké části tím že se snaží dohánět Daníka. Ten začal chodit až někdy kolem 15 měsíce a nic mu neuteklo - řádí jak ďas... 😀 😀 😀

Maty byl dneska už trošku živější ale horečku má pořád - i když už ne tolik. Ale zdá se že už se to obrací k lepšímu. Já jsem byla dopolko s Daníkem na očním - poslala nás tam dr. z neurologie kde jsme byli kvůli té jeho hyperaktivitě a nesoustředěnosti. Chtěla aby mu udělali vyšetření očního pozadí - no tak jsme dneska vyfasovali žádanku na brejličky - jeden a půl dioptrie na pravý oko a za dva měsíce kontrola 😝 .

sorbona13
16. dub 2010

Ahoj holky, poslední dobou vás moc nestíhám, buď pracuju nebo lítám kolem kluků. Kuba se občas taky postaví a Honzík stojí už stabilně, jenom neví, jak se potom dostat dolů, takže řve, abych ho šla sundat. A konečně začal Honzík pořádně lézt, i když pokud se chce někam rychle dostat, tak preferuje plazení, Kuba je vždycky o cca 10-14 dní pozadu za Honzíkem,ale lézt se snaží už taky.

mysko: to je šílený, obdivuju, jakou jsi zachovala klidnou hlavu, vůbec nic si nevyčítej, mně kluci padají jak hrušky pořád někam, jeden si stoupne u židle v jídelně, druhý v obýváku u sedačky a já abych si hodila korunou, koho budu zachraňovat ☹
Hlavně že je všechno OK.
Příští týden jedu za kacatkem, má taky zánět šlach, jako jsi měla (nebo ještě máš?) ty, máš na to nějakej recept? chudák taky tahá kluky najednou 2x denně ven na procházku, tak to bude asi z toho.

janka: snad bude brzy líp, musíš toho mít plný zuby, sama na 3 děti 😔

jankatr
autor
16. dub 2010

Mysko - sama bych to asi taky těžko zvládala - naštěstí je mamka od předloňska v důchodu, a bydlí hned ve vedlejším baráku. Ale i tak je to teda záhul - hlavně na psychyku 😔

Sorbi - kluci jsou už taky šikulky 🙂

adrosek
16. dub 2010

-ahojík mamky,taky vás zdravím konečně
-měli sme tady známé od neděle do dneška tak to bylo náročné,mají taky mimčo,teda už větší jsou mu 3.roky tak bylo veselo
-tak jsem ani nestihla všechno dočíst
-myska tak hlavně že je vše ok
-my byli ve čtvrtek na kontrole v 10.mesících a vše ok

luzza
17. dub 2010

adrosku
a jaké jste měly váhy?? 🙂 🙂

jdu vás dočíst 😉

jankatr
autor
17. dub 2010

Tak jsem včera volala dr na výsledky moči a zas nám tam vypěstovali nějakou potvoru 🙄 Nějaký ty bakterie svědčící o zánětu ledvin - ale máme donést v pondělí znova moč a přijít na krev prý by to mohlo být i falešně pozitivní.

Jo a našla jsem Matymu sedmej zoubek 🙂 🙂 - ani jsem si ho nevšimla - ona je to totiž 4 nebo 5 nahoře - já vlastně ani nevím - má totiž nahoře dvojky pak nic a pak ten zub - tak nevím jestli tam je mezírka na jeden nebo na dva zuby 😅 😅 😅

jankatr
autor
17. dub 2010

Ti naši hoši jsou teda šoumeni 😀 😀 😀 My dneska byli na výstavě modelů vláčků a pak jsme ještě zůstali chvilku venku a protože bylo nádherně tak jsme poprvé "vypustili tygry" - tak máme za sebou první pískoviště - no čurina jak blázen 😀 Kuba přistál v pískovišti obličejem napřed (byla tam vyhrabaná díra a on se tam přes to hrazení pořád pro něco natahoval) Mates se cpal pískem jak o život - bral to celejma hrstěma jako by chtěl dohnat ten váhovej rozdíl 😀 😀 😀 no hlídali jsme je s mamkou dvě a měly jsme co dělat aby to pískoviště "nesežral" 😀 😀 😀 To Kubík byl zdrženlivější - sem tam ochutnal nějakej ten kamínek - jinak se spíš družil s holčinou od nás z baráku 😅 😅 😅
Taky se jim líbilo na klouzajdě - ale to jsem je samozřejmě držela 😉

luzza
17. dub 2010

holky
tady trochu opožděně, ale přece...Nelinky první krůčky 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=SR7vhOb6tl8
jankatr
autor
17. dub 2010

to je koukám jak u nás - Kuba se taky rozchodil pro kus žvance 😀 😀 😀

adrosek
20. dub 2010

-ahojda mamky,nějak to tady zanedbávám,jak je hezky tak nějkak není času tady sedět,ale moc vás zdravím všechny
-sem tam luzza zabudla dát váhy jak jsi psala,nějak mě to vypadlo úplně,tak Adélka 8850 a 73cm a Sárinka 8450 a 72cm,tak jsem spokojená
-taky nám už stojí Sárinka tak dám nějakou fotku a Adulka už mašíruje pěkně za ručičky a občas se pouští a čeká co to udělá,tak jsem zvědavá kdy se pustí a bude sranda
-jiank se máte jak mamky,mimča snad moc nezlobí co,zř je snima legrace veliká,ale hlavně je už uhlídat je taky sranda jako

adrosek
20. dub 2010
sorbona13
20. dub 2010

Ahoj holky, kluci chrní venku, tak mám konečně chvilku klidu vás dočíst 🙂 Včera si vytáhli z ohrádky košík na hračky, dostrkali ho ke gauči, obrátili dnem vzhůru, Kuba košík přidržoval a Honzík z něj vylezl na sedačku, čučela jsem jak blázen. Doběhla jsem pro Honzíka a mezitím se snažil vylézt Kuba, nechápu, jak se spolu domluvili 🙂
Dneska jsem měla jet za kacatkem, ale má ruku v sádře kvůli těm šlachám, tak jsme to zrušily ☹

janka: kluci jsou úžasní 🙂 jak to dopadlo s těma ledvinama?

luzzi: první krůčky moc pěkný, pro kus žvance ujde světa kraj 🙂

adri: holky jsou už veliký, to máš co nosit 🙂 Za chvíli budou obě chodit samostatně, šikulky 🙂

adrosek
20. dub 2010

-ahojík sorbonka,tak to je mazec tedy jak jsou vynalézaví že opičky malé,no ted už je člověk musí jen hlídat stále že

myska77
20. dub 2010

Ahoj holky,

Sorbi kluci jsou pasaci, presne jak nam rikali na prednasce o dvojcatech, vkid 😀 K tomu Kacatku, ptala ses co si na ty slachy davam. Ted jak ctu o te sadre, tak skoda, ze sem nenapsala driv, sadra je pry na ten zanet nejhorsi, protoze to sice neboli, protoze s tou rukou nemuzes hybat, ale pak, kdyz ji sundaji, tak ty slachy opet zacnou bolet, navic ta ruka je stuhla a jeste ochabla, sadra pry je to nejhorsi co se da se zanetem slach udelat. To mi rikali v Motole. Lidem to pry ale nabizi, protoze jim to ulevi (na chvili) od bolesti a lidi jsou radi, ale po sadre nastane jeste vetsi problem. Ja ted zacala mazat konopnymi mastmi a trochu to zabira, uz se muzu bez problemu starat o kluky, aniz bych pri kazdem pohybu brecela. Tak ji pozdravuj a drzim palce.

jankatr
autor
20. dub 2010

tak s těma šlachama je to mazec... 😒 já jsem s tím taky chvilku bojovala ale naštěstí ne v takové míře.

Sorbi - je úžasný jak ti prdousci mrňaví dokážou spolupracovat a domlouvat se spolu... 😀 😀 😀 😀

JInak - u Matýska to už zas vypadá OK - v krvi nebylo nic a na moč volám zítra - ale říkala dr. že kdyby to tam opravdu bylo tak by i ta krev byla špatná. Akorát že dneska zas pro změnu začal horečkovat Kubík... večer měl 3 hodiny po čípku, a vlažné koupeli horečku 39,5oC 🙄 🙄 🙄

adrosek
21. dub 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem 🙂
-unás je teda počasí nic moc,pršelo a zřejmě ještě bude a ochladilo se achjo ☹
-tak stěma šlachama je to mazec teda,já si to nedovedu ani představit ☹

luzza
21. dub 2010

dobré ranko všem 🙂
tady je zatím slunečno 🙂

teda jani
to mě fakt mrzí 😒 😒 😒 já už bych z toho byla na bednu ☹ jsi fakt statečná a nervy musíš mít jak špagáty ☹ moc vám přeju, aby se kluci vyzdravili a byl dlouhou dobu klid...

jankatr
autor
21. dub 2010

Luzzi -taky už mi to začíná lézt na mozek - ale vždycky když si říkám že mě z toho šlahne tak si honem vzpomenu na to že spousta maminek musí řešit podstatně horší zdravotní problémy u svých miminek 😔 😔 😔 a pak si říkám že jsem ostuda když si tak stěžuju na to že mají kluci horečky a rýmu... 🤐 😔

adrosek
21. dub 2010

-janka nejsi ostuda,je to už na mozek věřím ti,dyt už Vás to trápí strašně dlouho ☹

luzza
21. dub 2010

jani
strašně se mi líbí tvůj pohled na svět 😉 🙂 🙂 jsi můj člověk 😉 máš ve všem pravdu...

zanetik
21. dub 2010

Adrosku tak to jsou holky pěkný..a koukám taky každá jiná...tak jedna po mamce a jedna po taťkovi jako u nás?
Ráno jdu s Nelou na krev, Verču mě bude hlídat kámoška, tak snad ji to nabere rychle a nebude moc řvát, nebo nepřestane zas dýchat, ale aspoň to dr. znovu uvidí jak to probíhá a 4.5 jdem na neurologii i když si myslím, že to časem vymizí...aspoň v to doufám, ale pro klid duše a když měla v hlavě nějaký cysty když byla ještě u mě v bříšku...
A aby toho nebylo málo, tak už uměj obě přes konferenční stolek vylést na sedačku, tak pobíhaj a Nela dneska spadla a hlavou se bouchla do skleněné desky, tak snad to bude v pořádku...tyhle rarachy uhlídat je někdy fakt makačka 😀
Jak se holky pozná zánět šlach? mě už pár měsíců bolí pravá ruka, občas mě v ní i hrozně křupe, ale mám pocit, že jednou se s ní ani nenajím ☹

luzza
21. dub 2010

žanetko
tak vám držím na ráno palce,ať všechno proběhne v klidu 😉
o hlídání těch rarášků mi ani nemluv 😅 😅 člověk musí být furt ve střehu... v úterý operovali kámošky roční holčičku, co spadla z postele a zlomila si ručičku ☹ ☹ a tak blbě, že jí bylo potřeba tu kostičku spojit drátkem...ale už je v pořádku..
jinak podle toho co popisuješ, to skoro na ten zánět šlach vypadá 😒 někdy se to vleče v mírnější formě dlouhou dobu...v tomto stadiu si lidi mažou nějakou mastičku...bohužel už nevím jakou...pamatuju si to ještě ze špitálu...
jinak o odlišných dvojčátkách taky něco vím 😀 😀 😀