Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
7. kvě 2010

-ahojda mamky,tak vás chci jen pozdravit,dneska odjíždíme do Beskyd zase na víkend s tou naší partií tak se těšíme,bude nás tam asik 17 a ztoho asik5 dětí tak bude sranda aji,tak se tady mějte a snad nám trochu vyjde počasí

jankatr
autor
7. kvě 2010

Ahojky - kdo máte facebook kukněte na fotečky a budem moc
rádi když nám přidáte nějaký komentář a pomůžete nám k focení zdarma
:o))) (klik na "líbí se mi" se bohužel nepočítá :o( )http://www.facebook.com/photo.php?pid=318760&o=...

jankatr
autor
7. kvě 2010

My jsme dneska koupili Daníkovi nové botky - trekové -aby měl pořádný boty na výlety se skautíkama http://www.detske-boticky.cz/obuv-detska-do-vel...
Jsou celokožené - ale super je že tady u nás je podniková prodejna takže jsme je koupili za 750,- 😵 😵 😵 Myslím že si tam pak půjdu koupit boty i pro sebe na zimu a Daníkovi pak zimní taky 😉 🙂

myska77
9. kvě 2010

Ahoj holky,
moc vas zdravim, prijeli jsme z dovci (hakovali jsme na chate tyden) a jsme uplne vyrizeni. Postavili jsme zahradni domek, manzel polozil strechu a ja ho komplet natrela, takze muj zanet slach se paradne rozjel a ted mi i zuby pomalu cisti manzel. Prselo stabilne cely tyden a ted bude krasne, kdyz je po dovce, no parada 😀 😀
Pred odjezdem jsme byli na 10 mes.prohlidce, kluci maji 74cm a 8740gr., oba lezou po ctyrech a jsou to sikulove, je s nima sranda, porad neco zvatlaji, ted si oblibili GAGA, KOKO a HAF, bylo ta hodne zvirat v zahradach 😀
Zbezne jsem vas procetla a resite piti vody i mlika a ukonceni kojeni.

Janka ses dobra, ze si to tak dlouho dala a uplne vidim ty rostaky, jak se Ti hrnou do vystrihu, tohle jsem presne nechtela, tak jsem jim to v 7.mesici vzala. Hlavne, ze bastite jogurty a dalsi ml.vyrobky, flaska holt neni prso 😎
Sorbi Ty uz to mas taky za par, vid, rok se blizi.
Me oba pijou 2x denne 260ml mlika z flasky a jeste tak 250 vody z hrnecku, kazdy si umi vzit i drzet oboji a je to pohoda. Vodu maji kazdy na svem miste v dosahu, postavi se ke konferencnimu stolku, vezmou si flasku, udelaji haci a napijou se a zase to nekam postavi, tak to vratim na stolecek a takhle chodej ,,tankovat" 😀 😀

Luzzi, diky Tvym radach s malymi testovinami uz dlabou i vetsi kousky, uz se jim nebojim dat znovu i rohlik, minule se mi dusili. Ted si daji s nama i chleba s maslem a mam z toho fakt radost. Ve ctvrtek zase jedem na chatu, je tam nadherne, tak jdu prat a uklidit doma.
JInak nam asi vypadli pojistky, kdyz jsme byli pryc a tudiz nam vytekli 2 mrazaky plne masa a komplet lednice. Tak mame aspon rozmrazimo, za to vse se muselo vyhodit. ten tyden nas vysel dost draho 😅

luzza
9. kvě 2010

ahoj kočenky,
zítra ráno nastupujeme do nemocnice na tu kýlu...
máme zabaleno...snad je to všechno...jsem nervozní...až mě bolí hlava...
ve středu bychom se měli vrátit...tak se pak hned ozvu...
mějte se tu prima 😉 zatím pa

adrosek
10. kvě 2010

-ahojda mamky moje,tak vás všechny zdravím,my se včera vrátili z Beskyd,bylo suprově,moc sme si to užili všichni,bylo nás hodně takže to bylo bezva,holky byly moc hodné takže ok,celý den si užívaly na čerstvém vzduchu,takže večer pak padly za vlast a my sme mohli besedovat 🙂
-jinak luzza moc na tebe myslíme,at to všechno dobře dopadne a ste ok,čekáme pak na zprávy od tebe jak ste to zvládli,držíme palečky 🙂 🙂

jankatr
autor
10. kvě 2010

Luzzi - držíme pěstičky ať vám to dobře dopadne 😉 😉 😉

Jinak u nás už se taky mlíčko pije 🙂 Ono to fakt chtělo chvilku nechat uležet - dala jsem mu ten banánovej sunar, a teď už mu to čím dál víc ředím normálním a 150 flašku vypije raz dva - jednu mají dopo a druhou na noc -takže máme 300ml mlíčka k tomu mléčné výrobky to si myslím že celkem stačí. A přes den pijem tak ještě tak 2 ty 150 ml flašky čajíku někdy i víc - jen to tak odhaduju - protože jim je nedávám plné (jinak s tím dělají kraviny) a přidávám jim tam dost často, tak se v tom pak ztrácím.

My jsme se včera měli uplně suprově - Robek mě vzal na motorku - na chvilku jsem si připadala jak za svobodna - sami dva bez dětí..., bylo krásně... 😵 svítičko slunilo... 😵 😵 a dokonce to skončilo "romanitkou " v lesíku na paloučku 😵 😵 😵 - To se nám snad za celých těch 7let co jsme spolu nepovedlo - no hned bych si to zopákla 😅 😀 😉 Ale to se asi hned tak nepovede 🙄

sorbona13
11. kvě 2010

luzza: držíme palce, opatrujte se!

myska: koukám, stále v jednom kole, kluky máš dobře vycvičený s tím pitím 🙂

jani: vy jste se měli úžasně, závidím hlavně ten palouček 🙂

adri: taky jste si to užili, když jsou děti hodný, tak to je radost někam jezdit 🙂

U nás pije Sunar zatím jenom Honzík, Kubu to pořád nemůžu naučit, jak vidí hrníček nebo flašku, tak se strašně ksichtí a rozhazuje rukama ☹ Fakt už nevím, jak ho to mám naučit. Přes den nabízím každou půlhodinu hrníček s vodou nebo ředěnou šťávou, Honzík se sem tam napije, Kuba skoro vůbec ☹

adrosek
11. kvě 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem 🙂 unás sice pod mrakem tak jsem zvědavá co ztoho bude,jestli bude pršet a my se nikam nedostanem nebo ne
-jinak ohledně pití,no mě holky vypijí tak sotva jestli 100-150ml čaje nebo vody,někdy pijí jak o duhu a někdy nechtějí a nedonutím je ani za nic jako,no tak snad jim to stačí,2xdenně je kojím ještě a jednou denně jim dávám Nutrilon,at jej dopijem ty zásoby co máme
-tak myslím na luzzu snad je všechno ok 🙂

zanetik
11. kvě 2010

Ahojky, jdu proběhnout co novýho..
Luzzo držím palečky, snad je vše ok 😉

zanetik
11. kvě 2010

Sorbi jak jste na tom s mlíkem? Nela mi ho taky asi 14dní odmítala, tak jsem ji do toho dala obyč kaši a po lžičkách, odpo místo mlíka pribiňák..nenutila jsem ji a jednou odpoledne když jsem šla dát Verče mlíko, tak jsem si ho postavila na stolek, dávala Verču do lehátka a Nela mi ho čmajzla sama ze stolu a začla pít, tak jsem ji položila do lehátka a od té doby zase pije...vypijou taky 2x denně 150ml.
No se spaním přes noc jsme v poho spíme od 19h do 7h když si holky nezdřímnou k večeru třeba v autě, to pak jdou až kolem 21h, ale přes den je to boj, obědváme mezi 11-11:30 pak jse musím uhoupat v lehátkách a přenést do postýlek, někdy Verča neusne až třeba před 14h v kočáru když jdeme ven, většinou spinkaj tak 30-40min povede se nám občas i 1,5-2h ale to tak 1x do týdne ☹

sorbona13
12. kvě 2010

ahoj zanet, Kuba sem tam vypije malinko z tekoucího hrníčku, ale nakonec dávám ráno většinou kaši po lžičkách, nechci ho nutit, ale zkouším to každý den. On je totiž podle mě problém v tom, že prostě neumí nebo nechce pít z hrnečku, flašky atd., vyzkoušela jsem spoustu lahviček, ale bez úspěchu.
A se spaním jsme na tom tak, že večer chodí spát okolo 19-19.30 a budí se okolo 5.-5.30 a za celý den pak naspí dohromady okolo 3 hod., někdy víc dopoledne, jindy zase víc odpoledne.

adri: 100-150ml tekutin je podle mě naprosto OK 🙂 Co já bych za to dala.

adrosek
12. kvě 2010

-ahojda mamky,přeji hezký den všem 🙂 u nás opět pod mrakem,ale tak co už naděláme
-ahojda zanetik,moc tě zdravíme,tak to je dobře že papkáte mlíčko už obě dvě
-jinak unás stím spaním ces den je taky občas sranda jako,dávám je tak kolem 9.30 ale někdy jim trvá třebas hodku než usnou,dělají tam různé blbiny,no pak je nechám spát max.hodinu pač aby mě spaly zase odpoledne a to až tak po 15.hod usnou nejdřív a to tak na 1.hod.někdy méně a někdy více jak kdy prostě,spíš je blbé když někam jedeme třebas že zrovna vtu hodinu co by měly spát,že jak se různě nakládají do auta a z auta tak pak se budí a nespí skoro vůbec vto odpoledne tak to je pak docela mazec snima do večera vydržet s opicema a přitom se jim chce tak spát,ráno vstáváme tak kolem 6.hod jak kdy

jankatr
autor
12. kvě 2010

Tak to my to máme s tím spaním přes den docela v poho 😉 Kluci vstávají tak kolem té 6-7 hodiny, pak jdou tak kolem té deváté do postýlek (dřív jsem je dávala později a dělali tam bugr - asi už byli přetažení 😕 - teď usnou během chvilky) Dají tak 1-2 hodinky - jak kdy - kolem 12 máme oběd a kolem jedné jdou ještě spinkat - většinou tak na hodinku někdy i dýl a pak jdeme ven. Kolem 6-půl7 máme véču, koupání a kolem té půl osmé jdou spinkat. 🙂 🙂 🙂

jankatr
autor
12. kvě 2010

tak jsem byla dneska na očním - už jsem tam nebyla ani nepamatuju a navíc se mi zdálo že nějak hůř vidím... -no a výsledek - zrak jako takovej se nezhoršil - jenže nevím jestli si ještě vzpomenete, jak mě Daník před asi necelým rokem a půl škrábl do oka, tak mám do dneška jizvu na rohovce a ta mi tam vadí a proto blbě vidím... 🙄 - mám dávat nějaké gelové kapky a pokud se to nezlepší tak pak už jedině laser - jenže to pojištovna nehradí a stojí to cca 5000,- 🙄 🙄 🙄

adrosek
12. kvě 2010

-jé janka tak to pech,tak snad se to zlepší teda

jankatr
autor
12. kvě 2010

dík - taky doufám 🙄

adrosek
13. kvě 2010

-ahojík mamky,přeji hezký den všem 🙂 🙂
-tak unás zataženo opět tak asi budeme doma dneska jak to tak sleduji
-tak snad už máme doma luzzu a je všechno ok 🙂
-tady dám nějaké aktuální foto z Beskyd z víkendu
http://milanandrea.rajce.idnes.cz/2010-05-08_On...

jankatr
autor
13. kvě 2010

Pěkný fotečky - koukám že jste si to užili - vypadá to že tam bylo taky krásně 🙂 😉

veruleg
13. kvě 2010

ahoj holky 🙂

Pocasi tady taky stoji za houby. Meli jsme jet na par dni do Slovinska (je to celkem kousek 🙂 ) no ale jenom by prselo tak sme doma 😠
Vikymu se prorezavaji tri zuby nahore a jeden dole, tak je vecne uknourany a porad se na me vesi, bobek maly.

Janko: snad se to upravi to oko, neni to zadna sranda ☹ a nemas si tam treba neco kapat? S ocima je to tezke.....manzel prisel o cocku pri floorbale a na to oko oslepl ale ma tam umelou, vidi a nejde to ani poznat...zadny Colombo 😵 .

Adrosku : holky jsou sladoucke 😉 a na Ondrasove dvore bylo urco supr, taky jsme tam jednou byli.

jinak doufam ze Luzza uz ma tu kylu zasebou (ted nevim s kterou holcickou) a ze uz se zotavujou 🙂

sorbona13
13. kvě 2010

Ahoj holky, dneska mě kluci hrozně překvapili, Kubík začal dělat "pá pá" a Honzík "paci paci" a oba hledají psa, když se zeptám, kde je hafík 🙂 A dohromady dneska vypili 150ml přes den, Honzík asi víc, ale i to je u nás pokrok. Jenom Kuba stále bojkotuje jakékoli UM ☹

adri: super fotky, bezvadně jste si to tam užili 🙂

veru: chudák Viki, ať se mu brzy uleví a ty zoubky vylezou ☹ A to počasí mě taky pěkně s..e 😠

janka: s tím okem, to je mazec 😝

luzza
14. kvě 2010

ahoj holky moje 🙂
moc se omlouvám,že píšu až ted,ale podělal se nám opět ntb a do toho ještě můj mobil 😝 😝
vrátili jsme se z nemocnice už ve středu... eliška je v pořádku 😉
pondělí příjem, úterý operace,středa propuštění...
mám spoustu zážitků a fotek z dětský chirurgie 😀
pokoj jsme měli samy pro sebe, koupelna, záchod, tv a dvd...takže fakt good 🙂 povlečení měly všechny dětičky hodně barevný a veselý 🙂 jirka tam mohl být s námi od 8 rána do 20 h do večera... takže to bylo skvělý...mají tam velkou hernu, takže bylo kde zabíjet čas 🙂 každej pokoj měl k dispozici erární kočárek, což mě strašně překvapilo 😅 my měli samozřejmě dvojčecí káru 😅
podrobnosti později 😉 musím vyřídit všechnu poštu 😉 😀

adrosek
14. kvě 2010

-ahojík luzza,super že ste už doma a všechno proběhlo ok,tak jak budeš moci tak napiš jak ste to zvládli
-unás opět škaredě,prší a prší takže zase budeme doma opět ☹

jankatr
autor
14. kvě 2010

Luzzi - to je fajn že všechno bylo v pohodě 🙂 a popis vašeho dětského oddělení... - no comment - myslím že vám může spousta nemocnic jen závidět.

Verul - na to oko mi dr doporučila Vidisic - je to takovej gel do oka -já už jsem si kolikrát chtěla koupit nějaký kapičky protože je fakt že mě to oko zlobilo, hlavně když jsem se třeba v noci vzbudila tak než se rozkoukalo tak to děsně řezalo - jenže to je ta moje roztržitost - právě že jsem si vzpoměla vždycky tak akorát v noci když to bolelo ale když jsem šla kolem lékárny tak samozřejmě ne... - tak snad už to bude dobrý.

Jinak aby těch jobovek nebylo málo - dnes jsem byla na kontrole na gyndě protože minule mi tam dr. našel nějaké známky viru, tak jsem se na to dneska při kontrolním stěru ptala - takže je to tak že se s tím vlastně nic nedělá a nechává se aby se s tím imunita nějak poprala - teprv pokud by to tělo nezvládlo tak se přistupuje k nějakým zákroků - léky na to vlastně nejsou. Ale musí se to sledovat, protože kdyby se to nechalo být tak by z toho za pár let mohla vzniknout Dysplazie děložního čípku a za dalších pár let by se to mohlo zvrhnout i v rakovinu... 🙄 😕 😔 Ještě že s návštěvama gynekologie nemám problém.

Jo a včera jsme byli u zubaře - já a všichni kluci - no to byla akce 😀 😀 😀 bylo nás tam jak do mariáše 😅 Kluci sice trošku protestovali ale nakonec jsme je přeprali, Daník je frajer - sedl si sám do křesla v pohodě otevřel pusu a krásně držel. Dr mu tam našel nějakej malej kazík - ale zvládli jsme to suprově - byl tam takovej mlaďoučkej doktor a moc šikovnej - ukázal mu vrtačku bez vrtáku a pustil jen tuv vodu - a že toho "červíka vypláchneme" (to na Daníka platí -nesnáší jakokouli havěť - natož pak v puse 😅 😅 ) Pak až nasadil ten vrták tak mu řekl že to má zaměřování aby se trefil. Daníka jsem sice měla na klíně ale asi by to zvládl i sám. Ke konci už pak začal mít trošku připomínky ale držel. A když pak pan doktor řekl že musí ještě trošku že je tam ještě jeden - tak si pak Daník odplivl do plivátka a podíval se na něj a povídá mu " podívej se jestli tam není ještě nějakej... " 😀 😀 😀 No a nejvíc se ten náš prďola bál až mu to chtěl zaplombovat - začal trojčit že co to je a že se bude bát...- tak mu pan doktor ukázal co mu to tam bude dávat - no nakonec jsme ho ukecali že tu dírku prostě musíme ucpat aby se červík nemohl vrátit. - ale za celou tu dobu vůbec nebrečel ani nekřičel - i pan doktor ocenil že je frajer. Akorát pak furt řešil jestli se mu ta dírka zahojí - tak mu říkám že ne ale je ucpaná, a pak ten zoubek vypadne a vyroste novej a on se na mě podíval a povídá..."a tam bude taky ta díra???" Je to prďolka - pak dostal za odměnu na výběr malou hračku - tak byl šťastnej protože si vzal krabičku z kinder vajíčka a v ní byla nějaká mašinka z TOMÁŠE 🙂
No a mě si pan doktor nechal na příští týden - mám tam taky nějakej malej kazík... tak už se těším 🙄 🙄 🙄

sorbona13
14. kvě 2010

luzzi: zvládli jste to perfektně a tu nemocnici vám můžeme jenom závidět 🙂

janka: historka o Daníkovi při vrtání kazu mě fakt pobavila, se tady řehtám jak blázen 🙂 Je to frajer 😵 😵

adrosek
15. kvě 2010

-ahojda mamky,přeji hezký večer všem
-janka tak to byla zábava teda,dobře ste to zvládli 🙂

myska77
16. kvě 2010

ahoj holky,

Luzzi jsem moc rada, ze ste to zvladly, moc jsem na vas myslela. a dobre, ze ste mely pekne prostredi a super vybaveni, to se fakt malokde vidi.

Janka, holka nase, Ty nemuzes mit taky chvili pokoj, vid? s tim okem opatrne, pokud nepomuzou rychle ty kapky, tak bych asi nasetrila na ten laser. A ten vir nechteji ted vubec resit?to je divne, drzim Ti palce.

Sorbi mas kluky sikulky 😀

My zas byli na chate a prijeli na chvili do Prahy. na chate jen makame, tak si potrebujem odpocinout. Ted uz mame i pergolu, tak uz se to blizi do finishe 😵

jankatr
autor
16. kvě 2010

Mysko ono je to tak že když je to jen v začátku tak se s tím asi fakt nic nedělá - já jsem se na to koukala i na netu, jde o to že se to řeší chirurgicky, nějaké normální léky na to vlastně nejsou jestli jsem to správně pochopila, a ono to může trvat třeba 5 nebo klidně 10 let než se to tak zhorší aby to bylo k tomu zákroku. Pak se ten čípek jakoby seřízne a odřízne se ta nakažená tkáň. Takže teď se to musí akorát sledovat jestli to něco dělá nebo ne. A taky ještě uvidíme jak dopadnou ty páteční stěry, protože dr. říkal že po porodu to bylo luxusní - takže je možné že ty výsledky třeba nějak rozhodila i laktace (teď teda nevím, když na to koukám jestli jsem ho špatně nepochopila) no uvidíme až příjdou tyhlety výsledky.

luzza
16. kvě 2010

ahoj kočenky,
my měli narozeninový víkend, takže jsem vůbec neměla čas 😅 😅
sešli jsme se pěkně všichni 😵 😵
v sobotu moje rodina a v neděli jirky rodina...
bylo to moc prima, holky dostaly spoustu dárků a všichni jsme se přežrali 😀 😀 😀
až bude chvilka, dodám fotky a dočtu vás 😉 🙂 snad se to ještě dá 😅 😅 😅 😅

luzza
16. kvě 2010

A JEŠTĚ PÁR FOTEK Z NEMOCNICE 😉
NÁŠ POKOJ: