Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

adrosek
12. únor 2009

-jo bolo to super to plavání
-pro dnešek se rozloučím a zítra zase sem tady,tak hezké sny přeji všem

zanetik
12. únor 2009

Ahojky dvojmamky, konečně jsem se dostala na koníka, všechny moc zdravím, teď tu budu už častěji, ale není v mé moci vás dočíst, tak doufám, že jste všichni v pořádku.
My se máme pořád fajn, jen mi začaly natíkat nohy 😒
Problém je, že mi vyhořel pc a máme nový, takže jsem bez tabulky, protože jsem ji samo měla jen na céčku, ale nějak si s tím poradím 😉

jankatr
autor
12. únor 2009

Artep - na ten implast mám stejný názor jako Gabča, taky se mi to zdá uzounký - no však uvidíš. U toho India Twin by problém se šířkou být neměl - sice jsem ho neviděla ale tady z různých diskusí vím že ho pro starší děti kupovali právě místo kočárků kam se jim už mrňata nevešly.

Gabi - tak to blahopřeju - tak si to všechno užij a ať to všechno dopadne na výbornou 🙂 😉

veruleg
13. únor 2009

Gabi blahopreju ke svatbe. Uzij si to, stoji to za to .......... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Jak to vypada v tom obchode v Ostrave, maji tam tech kocarku dost ? Uz se na to docela tesim az priletim, ze tam s tchyni hned skocime. Uvazovala jsi o tom zajet mrknout na kocarky do Polska? Spousta co se jich prodava u nas maji i tam a samo ze levnejsi.....a kdyz to mame skoro za rohem 😉
Uzivej ale priprav na svatbu, to tak strasne rychle utece 😔 a neboj vsechny testy dopadnou OK
Pa Verka

veruleg
13. únor 2009

artep26 : v albu mas krasne povleceni, ktere uz mas objednane. Z jakych je stranek ? 😎
Jinak dej trosku bacha jestli uvazujes nad tim povlecenim z Ikey, maji jine rozmery nez bezne miminkovske perinky. To se tyce i dospelackych perin.

adrosek
13. únor 2009

-ahojík mamaky,tak vás všechny zdravím opět dneska,konečně pátek že tedy pro ty,kteří pracují ještě
-co máte v pláně co dneska

veruleg
13. únor 2009

ahoj Adrosek
Ja jdu dnes na prochazku s kamoskou a mesicnim miminem 🙂 a pak asi klasika, udelat obed, odpocnout si atd. Nic moc se nedeje. Adros Ty jsi z Brna? Ja jsem papirove Reckovicak 🙂 Kde jsi byla na tom plavani v Luzankach?

adrosek
13. únor 2009

-ahojík veruleg,tak to si užij tu procházku aj s miminkem,jen se oblecte pořádně at vám není zima,asi teplo tam nebude
-já jsem byla na plavání v Bohunicích,sice já bydlím na druhé straně v Žabovřeskách ale tak není to nejhorší tam dorazit,asi půl hodky,to mi dal kontakt můj gynekolog na toto cvičení

gabina26
13. únor 2009

Holky, díky ke gratulacím ke svatbě... 🙂
Jinak v tom obchodě pro dvojčátka v Ostravě je fajn příjemná paní (také má dovjčata), kočárků tam je asi 6-8 typů nových, a asi tak 15 ks bazarových... a podle té paní, bazar u nich bude jen do března... teda bude na webovkách, ale už nebude vykupovat kočárky.. prostě si budou maminy muset zajet přímo k majitelům domů... na netu budou jen inzeráty.. tu místnost, kde teď má asi 15 ks kočárků bude využívat právě pro nové kočárky, takže si myslím, že je to tam super, protože každý si může přijet kočárek osahat, složit, vyzkoušet... fakt fajn, protože co jsem byla v obchodě v Ostravě, tak asi jen 3 obchody mají kočárky pro dvojčata a max. 2 typy... Takže si myslím, že ta paní udělá super.. zvlášť, když nabízí na ně 5 % slevu, pokud to koupíte u ní.
Má tam spoustu věci, sice je to malý obchůdek, ale všechny věci má ve skladu, takže mi říkala, že stačí, když ji přes net napíšu, co bych chtěla koupit, nebo se jen podívat a ona mi to nachystá a pak přijdu a koupím nebo ne. Takže fajn přístup...

gabina26
13. únor 2009

Já tam byla dvakrát... jednou jsem byla rozhodnuta pro implast bolder nebo emmaljungu... a tak jsem se šla kouknout, sice emaljungu tam neměla, ale dala mi na typ obchodu v Ostravě, kde ji mají... a po druhé jsem tam šla okounout bazarový deltmi duo.. (což je kočár, který asi koupíme.. jen nevím, zda ho v tom červnu ještě někde seženu), protože se už prý nevyrábí...
Ale mám informaci, že ta firma, co je vyráběla prý v březnu bude mít nějakou novinku pro dvojčata... tak jsem zvědavá...
Nicméně jsem se pak koukala na kočárek lux duo
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=161880
a paní mi ho předváděla... celkem prostorný, za rozumnou cenu, přehazovací rukojeť, a prodlužovací díl, takže když už se mimča nevlezou do tašky, tak to prodloužení je fajn, můžeš je strčit do sporťáku třeba ve fusáku a jsou uzavření, jako ve velké korbě... a hlavně mají spoustu barevných variací... a cena je taky solidní..
a pak mi ještě doporučovala tento:
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=791284
že si ho spousta mamin bere, protože vám vydrží min. do tří let věku, je dobře řešený, projde dveřmi, je lehký a skladný..
sice je nevýhoda v tom, co už jse psala, že na miminka nevidíte, jen okýnkem ve stříšce.. ale prý je to o zvyku... no, kdyby se daly korbičky otočit, tak ho asi koupím...

gabina26
13. únor 2009

Taky je fajn, že tam můžete pak prodat oblečení pro dvojčata či těhu oblečky.. takže si myslím, že je to super obchůdek...
Já teda ještě nic nekupuji... až možná po svatbě asi začnu... nemám teď srovnání cen třeba oblečení v jiných obchodech, ale až budu mít čas, trošku to srovnám, ať vím, jak na tom je cenově... každopádně mají dvojí ceny.. pro dvojčata a pro jedno dítě, takže tak...

gabina26
13. únor 2009

veruleg: o Polsku jsem uvažovala, hlavně moje mamka mi to neustále opakuje... vím třeba, že tam právě vyrábějí bolder implasti i ten deltim, takže pokud by třeba deltim měl novinku a byla by super, asi bych se koukla, na kolik vyjde v tom Polsku...
Sice prý jsou ceny levnější (tak o 3 - 5 tis, jak který kočár), ale zase vím od známých, že jejich kočáry jsou dost těžké... (ale nevím jaké mají značky)... nicméně všichni mají teda jedno mimčo... takže o dvojčecích kočárek z Polska nic moc nevím... fakt znám jen ten bolder a deltim...

adrosek
13. únor 2009

-ahojík gabina tak si pokukala pěkně tedy jak tak sleduji co?
-jsou pěkné ty kočárky co jsi kukala,tak si rozhodnutá pro některý nebo ještě nevíš co?
-co provádíte všechny,nikde nikdo
-a taky gratuluji k svatbě já to nějak přehlídla tak se omlouvám

gabina26
13. únor 2009

adrosek: díky za gratulace, svatba teprve bude, moc jsem se o tom tady nezmiňovala, spíš asi vůbec...
no, rozhodnutá ještě nejsem, chtěli jsme vzhledem k tomu, že budu jen na vesnici a na zahradě koupit ten deltim duo (ale nový) jenže on už se nevyrábí... takže ještě zvažujeme... nechceme moc investovat do kočárku na začátku, protože právě budeme jezdit jen na zahradě a po prďavé vesnici, všude jinde autem (lékaři, obchody apod), takže kočár tahat nebudeme nikde, a pak investujeme do nějakého lepšího sporťáku...
Takže jsem uvažovala nad tím deltimem duo a ještě nad twihgo (je taky na dvojčátkách), ale ještě uvidíme, třeba fakt bude nějaká novinka do léta... ale ten lux duo taky není špatný...
Ještě teda máme čas, ale už nějak vím, co bych od kočárku očekávala...

gabina26
13. únor 2009

jsem přišla z práce a odpoledne jdeme kupovat oblek na svatbu 🙂 příteli se teda nechce, ale musí... už moc času nezbývá....a zrovna mají v OP prostějov slevy...
Jinak jsem se koukala v tom obchůdku i na rychlozavinovačky a mají tam docela hezké a za rozumnou cenu...
Kolik jich tak budete kupovat? Uvažovala jsem, že mi 4 budou stačit... nebo jen 2?

gabina26
13. únor 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20451879&tab=0
Holky koukněte, dobrý nápad 🙂
Vždycky jsem chtěla koš pro miminko do obýváku... ale to bylo v době, kdy jsem nevěděla, že budou dvě... 😀 Tohle je fajn řešení...

tetes1
13. únor 2009

gabi:určitě 4 a popřípadě ještě dvě dokoupím, ale dvě jsou málo, to by neměl člověk žádnej erár a může se stát cokoliv.

adrosek
13. únor 2009

-to je dobrý gabi ten kočárek místo koše,dobrej nápad
-no já si asi koupím ty cestovní postýlky a budu je mít zatím v obyváku,dost cestujeme tak je využiji aji tak aji tak
-ohledně množtví zavinovaček sem zatím neuvažovala,ale dvě asi stačit nebudou že
-budete je aji dávat ces noc do té zavinovačky nebo jen ces den

gabina26
13. únor 2009

adrosek:
no já osobně asi je budu dávat v zavinovačce i přes noc, protože nemám představu, jak je budu zvedat v noci na kojení, to je fakt bezpečnější zavinovačka, zvlášt některé miminka se v tom cítí mnohem líp... ale některé zase v zavinovačkách nechtějí být... takže fakt záleží na individualitě miminek 😀

veruleg
13. únor 2009

gabi : mrkni na http://www.bobowozki.com.pl a pak na wozki bliznaice ......... maji skoro stejny vyber znacek jako u nas. My se prozatim docela libi od firmy Kees modry twin alu, ale taky radsi to chci nejdriv videt na zivo. Ja planuju zajet do Ratibore a Zabelkowa, pak mozna i Tesin. Da se tam poridit i spousta dalsich veci na mimina, tak uvidime. Taky jeste nic nekupuju, jeste pockam az po velkem ultrazvuku. Jinak znam dost lidi co si kocar vyhlidli v CR a pak ho zajeli koupit prave tam. Jinak ty zavinovacky asi taky 4ks......kdyz pomyslim na poblinkavani a tak 😅

adrosku : prochazka byla super. Nejak me to nabilo energii. Po obede jsem si sice schrupla 😔 ale pak jsem uklidila cely byt....no a ted jsem tady a nestiham cist 😕
O cestovnich postylkach taky uvazuju, presouvame se dost casto 😕

veruleg
13. únor 2009

gabi : ten lux duo ma docela uzke ty luzka. rozměry lůžka d/š/v - 90/70/24 cm myslis ze by se nam tam v zime vlezli ?

gabina26
13. únor 2009

veruleg: no,když to vydělíš dvěmi, tak ti pro jedno vyjde 35 cm a to úplně v pohodě... korbičky např. u deltima duo mají jen 33 cm, a jiné jen 30 cm... koukala jsem se na ty tašky a jsou v poho, dostatečně velké, a pak, pokud teda budou hodně velké, můžeš právě použít ten prodlužovací díl a dát tám děti jen ve fusáku

gabina26
13. únor 2009

třeba korbičky u implstu boldera mají jen 29 cm....

gabina26
13. únor 2009

hmm ty polské kočárky jsou fakt podobné... zkusím se mrknout,jak to vyjde cenově... ale moc přepočítávat neumím... 😉

veruleg
13. únor 2009

gabi : jsem to ale oslik 😔 prehlidla jsem se a to 24 cm je vyska....no jo.....promin, nejak mi to nemysli vecer. Ja nevim jaky je ted kurz, tusim ze neco kole 7zl. tak jen vynasobit 7
Uvazovala jsem i nad dorjanem......ale nevim fakt to musim videt. Dnes jsem na ulici potkala pani se supr kocarek, tak jsem se osmelila a zeptala. Jmenuje se mountain buggy, slo s nim super otacet a tak....ted jsem mrkla na net a protocily se mi panenky...........10 000 svedskyck korun coz je 25tis. nasich...no tak zase nic 😖

gabina26
13. únor 2009

jo, koukala jsem a kurz je 6.1

gabina26
13. únor 2009

no, za chvíli mě ta chuť koukat na netu po kočárkách určitě přejde... nějak toho je hodně a pokaždé objevím něco nového, jiného a opět jsem na vážkách.. 😀

veruleg
13. únor 2009

gabi : tak ten kurz me potesil, jeste lepsi nez jsem myslela. Ja mam z tech kocaru taky stejny pocit. Uz toho musim nechat. Pekny vecer preju. Pa pa 😵 😵

hanulka3112
13. únor 2009

Ahojík Holky jdu vás pozdravit.Taky je u vás taková chumelenice? 😖 tady je fakt hrůza, jeli jsme přeočkovat našeho malého pejska, jinak bych nevytáhla paty z baráku a to se můj vztekl, bo před náma auto v mírném kopečku jelo tak pomalu, že to nevyjelo tak jsme museli couvat, no to bylo něco na něj a při cestě domů hlavní tah byl uspaný, ještě, že jsme tím směrem nemuseli.

gabi tak to já z výběrem kočárku měla rychlé, protože na ty dvojčátka je toho fakt málo a mě se nic nelíbilo jen ten náš 😉

adrosek
13. únor 2009

-ahojík holky,tak vás zdravím,no stěma kočárkama je to složité,když se líbí jeden tak pak bud má nějakou nevýhodu nebo se zase naskytne jiný,ale jak říkáte ono jich stejně moc není
-hani tady nechumeli unás je n je zima,taky som bola zalezla doma,no hlavně že jste dojeli ok