Maminky dvojčátek na jaře 2009. Přidejte se.

jankatr
29. říj 2008

Ahojky - vím že je tu už pár témat na jarní měsíce a taky že je tu i debata o dvojčátkách - ale ta už je dost rozběhlá - a děti jsou už na světě nebo těsně před porodem - ráda bych tohle téma založila pro "DVOJ"maminky co jsou teprv na začátku a chtějí se podělit o své radosti i starosti 🙂 🙂 🙂

brusle
5. dub 2011

Ahojky Holky, vidím, že jste tady řešily váhy miminek, mám proto několik dotazů - ve kterým týdnu jste tak přibližně rodily? Já dneska začínám 30tt, ale tašku už mám pro jistotu nachystanou, tvrdne mi totiž hooodně břicho, ale to už tak asi 2 měsice, čípek se zatím drží, ale mám vćestnou placentu, tak jsem lehce nervosní z toho, kdy to přijde.
Jo a jak jste to zvládaly po narození mimi doma? Měly jste někoho k ruce, nebo jste to zvládly samy s mužem? To víte, tchýně se nabídla, ale moc se mi do toho nechce... Díky za odpovědi 😀

zuzka72
5. dub 2011

@lenulinka21 naše 3,09 a 2,65 a 48/46cm 😉
@brusle v 38+5 a sama bez nikoho a nikoho bych ani na pomoc nesnesla v domě...od narození mám kluky u sebe

adrosek
5. dub 2011

@brusle ahojík brusle,já rodila v ukončeném 37.týdnu a to plánovaně císařským řezem,ale měla jsem jednu napříč,holky měly 2840gr 49cm a 2640gr a 48cm,já měla doma 3.týdny manžela jak jsem došla z porodnice,pak jsem tady měla babičku na týden a pak na 14.dní ještě mamku,jako občas to bola ponorka když tady semnou byla mamka s babi,ale na jednu stránku jsem aji byla ráda že tady byli,jako ztoho důvodu že mě navařili a poklidili atd a šli s holkama ven a tak,my totiž ještě dlouho bojovali navíc se žloutenkou aji doma,nemohla jsem je kojit musela jsem odstříkávat a pak převařovat a pak teprve jim dávat takže to bol záhul a vtom mě nejvíc pomohli,já totiž jen seděla a odstříkávala a td.dokola bych řekla

brusle
5. dub 2011

@zuzka72 Moc děkuju, taky bych si to radši odbyla všechno nejradši sama doma s mužema, ale tchýně je chvilkama až neodbytná, tak jí to asi budu muset nějak politicky vysvětlit 😠 😠 😠 😠 😠 😠

brusle
5. dub 2011

@adrosek děkuju, taky mám naplánovaný s.c., ale to co popisuješ je noční můra, jedna moje kámoška taky měli dlouho žloutenku, a to měla jenom jedno mimi, no a po 14 dnech odstříkávání a převařování to vzdala a přešla na UM, to bych nechtěla, chtěla bych kojit - pokud to půjde - co nejdýl 😉

adrosek
5. dub 2011

@brusle no byla to noční můra popravdě ti řeknu,ale bud by nás museli hospitalizovat znova a to jsem nechtěla tak sme zkusili tuto variantu,sice to trvalo asik měsíc skoro než se to upravilo,no nakonec sme to nějak přežili a pak jsem kojila holky jenom už až do 1.roku

crca
5. dub 2011

@brusle my měli -kluk 2,74kg a 48cm a holka 2,80kg a 48cm,rodila jsem SC plánovanou v ukončeném 38tt.Doma se mnou byl týden manža,ale od půlky už jsem ho vyhazovala do práce,že to stíhám v pohodě sama 😀 Vzhledem k tomu,že jsem nekojila,tak udělat mlíko nebylo zase tak těžký 😀 Chvilku doma jsem ještě teda odstříkávala,ale nic moc z toho nebylo,Míša ta ještě ke všemu neměla sací reflex,takže jazýček dávala nahoru a neuměla se chytit,takže byl problém,a nechci teda strašit,ale mě tohle kojení dost "zprotivili v porodce,jak rvali Míšu k tomu prsu,zkoušelo se všechno,ale nechytala se ☹ ,ta pak po 15 min šíleného řevu už ani nechtěla teda stříkačku s mlíkem a to mě dost teda rozhodilo a chtěla jsem už domu,doma jsme byli na Bebě,ale jak to lemcala s té stříkačky a člověk krmí i v noci co 2-3 hodiny,tak se mě začala kuckat a to byla poslední kapka 😅 Druhý den jsem koupila lahve a najeli na Bebu ofic-oba a byl klid a všichni spokojený 😀 A můžu říct,že to na mě nenechalo následky ,že jsem nekojila a děti jsou na mě fixovaný tak,že jim bylo jedno jestli jsem je kojila nebo ne 😀 A nemocnost??Nejsme na tom zase tak hrozně,znám děti,které byli kojené do 2 let a jsou stejně neustále na antibiotikách a nemocní 😉

brusle
5. dub 2011

@crca já doufám, že to nějak zvládneme, včetně toho kojení, ale pro jistotu jsem nakoupila i nějaký lahvičky a nutrilon 1, kdyby bylo nejhůř ☹
Hodně jsem četla o UM, a teď jsou ty mlíka tak bezvadný, že je jedno, jestli kojíš nebo ne, jde mi hlavně o tu praktičnost, hodně totiž cestujeme a někde pořád míchat mlíko se mi přece jenom nechce 😀
Taky mi připadá, že to bříško 😲 😲 😲 za chvilku budu asi vozit na vozíku 😀 před těhu jsem byla takové dlouhé nikde nic a teď už jsem přibrala 13 kg, ale všechno do břicha, takže v pase mám 115 cm, no fakt modelka, a navíc, záda už se ozývají. taky jste to měly tak nějak podobně? 🙂

adrosek
5. dub 2011

-no takže dneska sme opět nespaly po obědě 😠 😠 už nevím jak na ně,fakt už mě pěkně naštvaly dneska
-jak ste donutily vy ostatní mamky ty své děti kdo už je máte v postelích aby po obědě spaly??

jankatr
autor
5. dub 2011

@lenulinka21 co do druhého - už do třetího.... 😝 letí to hrozně.

@zuzka72 Mají momentálně rozdíl cca 4 kg a 5 cm. A není to jen tím že by byl jeden tlustý - Kuba má celkově robustnější postavu - je sice víc oplácanej ale je fakt vidět že i v ramenou a bocích je širší a má i větší kebuli. A to měli oba stejně když se narodili - 3,15kg a 49cm - nějak se nám hoši rozešli 😅 😅 😅 Ale jak píše Luzza - naši kluci jsou taky dvojvaječní tak možná i proto je tam takový rozdíl.

zuzka72
5. dub 2011

@jankatr fíííha 4kg, tož to už musí být i viditelné...

lenulinka21
5. dub 2011

@brusle ahojky 🙂 tak já rodila ve 37+1tt plánovaným císařským řezem kluci byli sice
hlavičkama dolů, ale vzhledem k tomu, že sem byla prvorodička tak mi i v porodnici
doporučili sekci. V porodnici jsem byla celkem 7 dní 😝 😝 po příjezdu domů jsem tam s dětmi spala
na našem bytě jen 1 noc a druhý den mě manžel vezl k mým rodičům pač sme se stěhovali
do většího bytu... takže mě zavřeli do mého starého pokojíku ☹ rodiče moc nepomáhali
chodili do práce otec věčně po noční, máti taky na směny a do toho se mi ženil brácha...fakt super
Byla sem tam 2 týdny a bylo to šílený prsa věčně venku(byli to hladovci) 😀 ale pak si mě a děti manžel koněčně odvezl do našeho nového bytečku 🙂 🙂 zavedl se režim a sme jedná velká štastná rodinka 🙂
Jinak jsem na ně sama ale mě to neva je to SUPER hl, že mi do toho nikdo nekecááá 😀

luzza
5. dub 2011

@brusle tak já rodila ve 36+0 a váhy byli 2,97 a 3,20. Kojila jsem 20 měsíců.. tatínka jsme měli doma 2 týdny a hodně jsem to ocenila 🙂 🙂 pak už jsme to museli zvládat sami.. manžel pracuje mimo domov a doma ho máme jen na víkendy...

crca
5. dub 2011

@luzza ´ve 36tt takové váhy?? 😲 😲 No potěš 😀 to jsme neměli ani my ve 38tt 😀 😀 čím si je dopovala 😀

luzza
5. dub 2011

@crca my v rodině rodíme jen velké děti 😉 🙂 můj syn Dominik měl 4350g a 54 cm... 😉 jako batole byl oplácanej a statnej a dneska by to do něho nikdo neřekl 😀 😀 je to hubeňour 🙂

luzza
5. dub 2011

@jankatr tak máme za sebou zápis do mš... a musím říct, že jsem v šoku 🙄 🙄 🙄
paní ředitelka mi řekla, že je v platnosti nový zákon (cca 14 dní), který mění kritéria pro přijetí dítěte do mš... už nemají přednost děti zaměstnaných matek, už nemají přednost děti s trvalým pobytem v místě školky... plus spousta dalších neuvěřitelně stupidních změn.. z toho pro nás vyplývá, že místo ve školce pro nás nemají.. zaberou ho děti, jejichž maminky jsou nezaměstnané, nebo jsou na rodičáku s mladším dítětem.. nebo jsou tam děti, které vůbec nejsou z naší obce, ale rodiče mají tuto školku cestou do práce... takže fakt hustý... a jelikož jsme narozený až v květnu a nábory budou už jen v září (podle toho nového zákona), tak se na nás vlastně vůbec nedostane 😝 😝 😝
byla jsem z toho hotová, ale ta ředitelka taky...znám jí spoustu let...ona říkala, že tohle nezažila za posledních 30 let!!! že vůbec neví, co má dělat...
a já zatím taky ne 😒

luzza
5. dub 2011

naše ředitelka nestihla díky té čerstvé změně zákona ani předělat formuláře k zápisu (přihlášení) dětí do školky...tudíž to, co jsme vyplnili už vlastně není platné... jo!!!... naši zákonodárci vymysleli, že by děti do školky měli nastupovat pouze V ZÁŘÍ 😅 😅 jako školní děti ... 😅 😅 a né jako to je dosud, že děti nastupují v průběhu celého roku, podle toho, kdy mamince končí rodičák.. děti se přeci rodí během celého roku 😅 a né jen v září 😅 to má skončit!!!! do praxe to zatím nezavedli, protože vedení školky neví jak to realizovat 😅

jankatr
autor
5. dub 2011

@brusle já rodila 37. ukončený - a kluci měli oba 3,15kg a 49cm - zvládli jsme to tak nějak více méně sami - akorát někdy přišla mamka třeba na koupání - ale s vlastní mámou je to jiný, než s tchýní - do toho by se mi taky nechtělo... 🤐 😕
S kojením jsme to měli naštěstí v pohodě a ani žádné další zásadní problémy takže se to dalo zvládnout v pohodě - zvlášť ty první měsíce kdy většinu času kluci prospali - to byl v podstatě veget 😉 Zato teď se nezastavím 😀 😀 😀

jankatr
autor
5. dub 2011

@adrosek čtu a čtu a čtu - prvních 10 minut jim průběžně vyhrožuju že jim dám na zadek, sem tam i jednu šupnu - a oni se sice melou jak vrtule - nicméně v prostoru postele - což už je úspěch a pak začnou zpomalovat a ve finále odpadnou. Jo a je dobrý to čtení moc neprožívat - pro uspávání je lepší takový monotónní přednes 😀 a jinak pohádky jsem zrušila - to mě nebavilo, tak čteme spíš knížky jako ferda mravenec a podobně - něco co má delší děj.

jankatr
autor
5. dub 2011

@zuzka72 nejen viditelné 😀 😀 😀 hlavně je to dost poznat když je mám zvedat 😝 😝 😝 ostatně můžeš kouknout - na minulé stránce jsem dávala odkaz na fotky z narozenin a ten rozdíl nepřehlídneš.

zuzka72
5. dub 2011

@jankatr 😀 😀 😀 to chápu, já poznám i ty 2kg

jankatr
autor
5. dub 2011

@luzza tak teď jsi mi nějak vyrazila dech - o tomhle jsem vůbec neslyšela a ani ředitelka když jsme tam v pondělí nesli potvrzenou přihlášku se o tom vůbec nezmínila. I když je to jedno - stejně mi naznačila že mají tolik dětí že vůbec neví jestli nás bude moct vzít. Takže trnu co se příští týden dovím.

jankatr
autor
5. dub 2011

@zuzka72 na nich je to obzvlášt vidět, protože fakt to není jenom špíčkama ale Matýsek má tu kostřičku celkově drobounkou. A je to zatraceně poznat na jeho rychlosti 😀 😀 😀 taková malá motorová myš 😀 😀 😀

zuzka72
5. dub 2011

@jankatr no u nás je Péťa očividně na první pohled větší, i hlavu má větší a je takovej robusní, betelnej, Lukajda je proti němu, jako chrastítko, samá kostička, až se ho bojím chytnout a když nesu P a po něm zvednu L, tak mi málem vyletí z ruk, jak je lehoučkej...no, ale to asi taky znáš 😉

luzza
5. dub 2011

@jankatr ředitelka mi říkala : nejím, nespím, nechápu, co to vymysleli, nevím, jak to zavést do praxe..mám chuť tady skončit...
takže jsem viděla, že je z toho vážně v pr...
vyšlo to před pár dny...

luzza
5. dub 2011

pak mi řekla, že řešení je třeba to, že od května, kdy mi skončí rodičák si mám dát děti hlídat soukromě a od září je vezmou do školky (pokud se vejdou 😅 )

jankatr
autor
5. dub 2011

@luzza a kde na to máš brát to už ti asi neporadila co??? Pochybuju že ti je někdo pohlídá za 400 az měsíc 🙄 🙄 🙄
@zuzka72 tak to je přesně jak u nás 😀 😀 😀 a pravda - kolem roku jsme měli taky rozdíl kolem těch 2 kg - takže nejspíš jdete v našich šlépějích 😀 😀 😀

luzza
5. dub 2011

@jankatr někde se to prej bude řešit tak, že budeš platit školku třeba od toho května (kdy dovršej třetího roku), ve vašem případě dubna až do září, aby si měla jistý místo a v září je můžeš milostivě přivést...

jankatr
autor
5. dub 2011

no tak náš výhled je zatím takovej že když je vemou tak budem platit dvě místa od září do dubna. Naopak jsem to ještě neslyšla 😕

luzza
5. dub 2011

no já chcípám 😝 😝 😝
jako by nás stát už dost neodíral na tom, že berem jednu mateřskou, jeden rodičák na 2 děti 😝 😝 😝
jsme pětičlenná rodina, jeden rodičák, jeden plat,nepobíráme přídavky na děti a když se chci vrátit do práce (abych odváděla STÁTU daně jako kráva!!) tak mi to nebude umožněný, protože dostane přednost nějaká minda, co je trvale nezaměstnaná a cpe dítě do školky (někdy i více dětí). Státu neodvádí nic, naopak žádá o nové a nové sociální dávky... má to logiku?????