Novorozená dvojčata, jak připravit spaní?

tech
12. zář 2017

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu - čekám v Lednu dvojčátka (naše první dětičky) a vymýšlím jak připravit spaní. Počítám s tím, že budu kupovat dvě postýlky, dokud ale budou miminka maličká, ráda bych je měla nějak u manželské postele - jako na obrázku. Prý je to praktické při kojení, že se nemusí vstávat.. Máte některá s tímto zkušenost? U dvou dětí moc nevím jak na to - dát každému postýlku na jednu stranu postele? Nebo "pod sebe" to by mi jedno spalo u nohou..? Prosím poraďte. Děkuji, Tereza

iviksrs
12. zář 2017

Co třeba takto? Foto z internetu. Zkušennosti bohužel nemám.

tech
autor
12. zář 2017

Jo! To je přesně ta jediná fotka, co jsem taky našla! 👍 Ale prý když nějak nejsou oddělené matrace tak nefungují správně monitory dechu - každé dítě má mít svůj..

iviksrs
12. zář 2017

A ty monitory už máte? Existují i monitory dechu na plenku ale tedy s těmi také nemám zkušenost.

tech
autor
12. zář 2017

Aha, o tom jsem ještě nic nezaslechla, ale to by docela řešilo situaci! 😀 Jdu googlit, děkuji za tip!

bubinko1506
13. zář 2017

Ahoj, moje dvojky uz budu mat rok. Prve tri mesiace spali medzi nami v posteli (davala som um), potom sme ich postupne prestahovali do postielok. Ak mas iba jeden matrac, pozri radsej fakt monitor na plienku. Moji spali v postielkach potom zvlast, lebo sa roztahovali☺

rsr
13. zář 2017

Mám sedmiletá dvojčata, ty spaly první zhruba půlrok v jedné postýlce, kousek od naší postele, pak každé ve své postýlce, ale u nás v ložnici. Monitor dechu jsme měli na plenku Respisenze, bylo to výhodné, i kvůli tomu, že spávali v kočárku. Třetí syn spal v dětské postýlce, ze které jsme sundali jednu stěnu a přirazili ji k naší posteli. Výhoda - nemusela jsem vstávat na kojení. Nevýhoda - nechtěl spát později v jiné posteli než v naší, natulený na mne.

liliprili
13. zář 2017

S postylkou pro dvojcatka sice moc neporadim, ditko mam jen jedno, ale mam monitor dechu na plenku Snuza Hero a opravdu mohu doporucit, stoprocentne spolehlivy a velmi prakticky - nemusim resit, kde zrovna mi dite usne a jednoduse pripnu...snima skvele i pres obleceni pripnuty na teplackach. O jinem uz bych neuvazovala, natoz pro dvojcata. Mimochodem cenove vychazi stejne jako ty deskove (v eshopech).
Jinak spani mame resene viz tvuj prvni obrazek (jen s klasickou velkou postylkou, ktere jsme sundali bocnici) nebo je mala s nama v posteli a je to parada, protoze je velky jedlik a navic i spi mnohem klidneji (a ja taky, ze ji mam pod dohledem 😉 ). A priznam se, ze jsem uz parkrat premyslela, jak bych to spani resila u dvojcat. Napada me treba ze zacatku, ze bys dala k posteli jednu postylku a druhe dite spalo mezi vami - z kazde strany bys mela jedno. Nebo je dat do jedne velke postylky, ze by spali(y?) za sebou, hlavickami k sobe. Novorozenci se stopro vejdou (postylka ma 120) a jeste nijak nerotuji, tak se vzajemne nepomlati 😉. Mozna by pro novorozence bylo resenim i takove to hnizdo pro miminka, ze bys je obe mohla mit treba i mezi vami v posteli...
Ten druhy obrazek mi prijde jako super reseni, ale asi dost zalezi na detech, jak moc se premistuji, kdyz jsou vetsi. Pro novorozence bych to ale brala 🙂
Ale obecne ti doporucim zvolit pro zacatek nejake jednoduche, klidne provizorni reseni, protoze dopredu holt nikdy nevis, jak a co vam bude vyhovovat, zvlast s dvema detma. Po par nocich zjistis, co potrebujete a podle toho se urcite najde idealni reseni 😉