Pěstouni. Pojďte si popovídat

manas
29. dub 2010

Ahoj, maminky, nevím jestli toto téma zde už není, 🙂 ale nikde jsem ho nezahlédla a tak bych si chtěla s někým, kdo je nebo chce být pěstounem popovídat? Ozvěte se mi 😝 ať tu nejsem sama

simonceli
30. dub 2010

Ahoj, s přítelem uvažujeme o adopci, či pěstounské péči. Domy to pořád probíráme. prý je to běh na dlouho trať. Sice máme vlastní půl roční dceru a další svoje děti klidně můžeme mít, ale nějak v sobě prostě cítím potřebu ještě takhle pomoct. A přítel je pro.

manas
autor
1. kvě 2010

Ahoj, tak to jste jak tomu říkají stejní blázni jako my, my máme 3 svoje děti a o 2 jsme si zažádali, žádali jsme loni v květnu v lednu letos absolvovali kursy a bylo nám slíbeno,že v dubnu bychom mohli mít děti doma, jenže??!! Začátkem února, když jsme měli jít na konečný pohovor a bít zařazeni do evidence, se psycholog rozhodl, že skončí, protože s ním je to poslední pohovor a do dneška nikoho nenalezli, takže už to pomalu vidím také jako běh na dlouhou trať, ale dlé mého stojí za to si počkat, měli jsme na kursu, právě rodiče pěstouny z nedalekého okolí, mají také své 3 děti a vzali si prvně holčičku, pak dva sourozence a chcou další a říkali, že začátky jsou sice trošku težší, ale pak to stojí za to. Tak jestli vám mohu poradit tak do toho jděte, pořád je nás takových bláznů málo a děti v koj. ústavech a dd jsou úžasné. Mají tam dle mého dnes absolutně vše , jen ta máma a táta prostě chybí.

simonceli
2. kvě 2010

Taky si myslím..... Přítel je ale spíš toho nzoru, že by si raději adoptoval nějakou černošskou holčičku ze země, se kterou má ČR úmluvu o mezinárodní adopci a dovezli bychom si ji sem. Pravda je ta, že děti v nerozvojových zemích v africe to mají mnohem težší něž děti v DD a kojeneckých ústavech tady. Jenomže tohle je teprve dlouhý maraton a docela i finanční zátěž. Ale tak uvidíme. Snad se taky jednou rohoupeme a zažádáme si. Jen nevím, jestli nemusíme být manželé?

mikky
3. kvě 2010

Ahoj manas taky o pěstuonské péči přemyšlím.My máme zatím jedno dítě sice by jsme ještě chtěli svoje,ale jak píše simonceli ráda bych pomohla .Děti mam moc ráda a manžel s tím taky soulasí.Chtěli byjsme zatím jedno dítě a do budoucna možná že i další.Mužeš mi prosím tě poradit kde se podává žádost? 🙂

manas
autor
5. kvě 2010

Ahoj, žádost se podává u vás na městském úřadě, socilání odbor právní obchana dětí, ale je to hromada formůlářů, ale soc. pracovnice bývají bezvadné, alespoň ta naše byla a je super, se vším poradí atd. Jinak ještě k druhému dotazu, manželé být nemusíte, tam to spíš rozhoduje při adopci, ale s tou černošskou holčičkou to chce zapřemýšlet, do mezinárodní adopce je to asi dost složité, nám bylo řečeno, že pokud tam chceme zařadit, měli bychom mít na účtu pernamentně asi tak 300 až 500 000, protože musíme dítěti umožnit styk s jeho rodinou i když třeba jen částečnou a samozřejmě na naše náklady, takže pokud si ho jednou vezmeme je to naše povinost, ale mohu vás ujistit, že na dd jsou plné krásných a ne jenom romských,ale řekla bych tak půl na půl bílých dětí. A ty děti si o tu lásku přímo říkají, byla jsem v koj. ústavu pro děti do 6 let, bylo jich tam asi 30 dětí, a moje děti si chtěli sourozence hned odvézt domů a myslím, že ty děti by jeli také hned, hned si povídali, chovali, ukazovali hračky, prostě to bylo super.

simonceli
6. kvě 2010

Manas: no děkuji za odpověď.... To jsem nevěděla, že by jsme museli umožňovat styk s rodinou. Ale o té pěstounské péči přemýšlíme čím dál víc.... Tak snad se nakonec rozhodneme správně. Akorát přítel nechce dítě starší jak dva roky. Ještě to musíme vše pořádně probrat a promyslet.

mikky
7. kvě 2010

Ahojky diky za informaci.V pondělí se půjdu zeptat,tak jsem zvědavá jak dopadnu.Právě,že o tom taky pořád jen přemýšlím.A tak si řikám,že je na čase něco dělat.Než se to všechno zařídí tak to bude taky chvíli trvat.

manas
autor
7. kvě 2010

Ahoj, nejdřív k Simonceli, dětí do dvou let je poměrně dost, bych řekla, nejmíň je miminek podle těch jejich statistik a ty jsou stejně obvykle do adopce, a u pěstounksé péče se právě může stát, že tam bude nutná komunikace s biol. rodinou, p. soc, pracovnice nám ale říkala, že takových případů je minimum, ale jsou, právě proto tyto děti nemohou jít do adopce,prtože tam třeba není souhlas rodičů, nebo rodiče se nemohou starat, ale jakýs takýs zájem mají atd. Proberte to určitě pořádně, my to tak nějak po kouskách naťukávali asi 3 roky až jsem řekla, manželovi tak co, budem o tom jen mluvit, nebo do toho půjdem, trvalo mu to asi měsíc než se rozhodl, ale myslím, že je zapálený stejně jako já.
A nyní k Mikky, držím pěsti ať vše dobře dopadne, u nás stejně soc. pracovnice chtěla potom mluvit s námi oběma, aby si byla jistá, že to nechci jen já, ale že se vším souhlasí i manžel, a že to bude trvat, to je pravda, myslím si, že min. rok ano, tak se obrňte trpělivostí a hlavně ažsi vás pozve psycholog to se teprve zapotíte až budete vyplnovat dotazník, kdy je min. 400 otázek, ale nebojte, my u něj byli asi jen 5,5 hodiny, majka

mikky
9. kvě 2010

Ahojky manas dík za informace,jsem zvědavá jak zítra dopadnu.No my byjsme chtěli tak prcka kolem dvou-tří let.Taky mam docela hrůzu z těch psycho testů,ale snad se to dá zvládnout.Tak pak podám hlášení.Hezký zbytek neděle. 🙂

manas
autor
9. kvě 2010

Jestli se chcete kouknout, jaké děti jsou v nabídce v celostátní nabídce, je to blbé to tak říct, ale je to tak, tak si najeďte na www.pestouni.cz, tam si najeďtena poradnu NRP a tam v kolonce hledám vás mámo a táto, najdete seznam dětí a řekla, bych že těch maličkých je tam spousta. Také hezký zbytek neděle a pěknou inspiraci na těch stránkácj, majka

simonceli
10. kvě 2010

Ahoj, díky za odkaz, jak bude čas, tak ho celý prolustruju. A samozřejmě zase proberu s přítelem.

v.kucabka
11. čer 2012

Ahoj! Je tu někdo kdo se chce stát pěstounem, nebo už je? @manas máš můj velký obdiv! Díky za odkaz na seznam dětí, vůbec jsem nevěděla, že něco takového je! Samozřejmě bych teď chtěla všechny domů 😵 Jsme ve fázi čekání na zařazení do evidence. Odevzdali jsme štos papírů na OSPOD, 19.6. přijde paní na obhlídku naší domácnosti, no a pak už ,,jen" ty psychotesty a příprava. Tak snad projdeme!

manas
autor
11. čer 2012

Ahoj, máš též můj velký obdiv, jsem ráda za každého nového pěstouna, protože je nás bláznů pořád málo. Ještě dávám odkaz na www.fod.cz, tak najet na adopce a potom nahoře hledáme rodiče a jsou tam dokonce dětičky i s fotkami. Tak přeji zatím dobré pořízení, majka

v.kucabka
11. čer 2012

@manas Děkuju 😀 Trochu blázni jsme, ale myslím že by se mohlo takhle zbláznit trochu víc lidí! Ale je jasný, že ještě asi moc nevíme do čeho jdeme... Ale syn je od malička vážně nemocný, tak si říkáme, že po tom co už máme za sebou spolu snad zvládneme všechno! Dáváme žádost na jednoho prcka, případně sourozence, tak uvidíme. Dám vědět, jak se to vyvíjí! A děkuju za další odkaz, nastuduju! Ale jestli tam jsou fotky, tak u toho budu bulit a zítra tam volám, ať nám tam všechny děti rezervují 😉

v.kucabka
11. čer 2012

@manas nevíš jak dlouho to bude teď asi trvat, než nás prověří? (už samozřejmě bulim) Nejradši už bych si pro ty mrňouse jela! Když si představím kolik jich teď usíná bez mámy... ☹ Verča

fionna
19. čer 2012

Ahoj holky, také jsem takový blázen. Jsme žadatelé o pěstounskou i adopci. Už máme vše za sebou. První týden v červenci se jedeme kouknout do spisu, co o nás napsali psycholožka a na přípravce. Pak to podepsat a budeme v registru.Teda doufám, že se jim nebudeme jevit jako ještě větší blázni než ve skutečnosti jsme. 😉 Žádost jsme podali 6/11,soc. hned za týden u nás, pak se nenašel můj záznam o českém občanství. No a když mně v Brně našli (jsem narozená v Německu, pak žila v Řecku-otec řek, matka češka), tak na psychtesty konec 9/11 až 11/11. Přípravka 3/12 až 5/12.

v.kucabka
19. čer 2012

@fionna Teda to je fakt hrozný jak to trvá dlouho! A jakto, že jste žadatelé o pěstounskou i adopci? Jako že podle toho jaké dítě se najde? Jestli bude právně volné? Dneska u nás byla paní ze sociálky, 8.6. jsme podávali žádost. Manžel má dneska kulaté narozeniny, tak říkal, že to je určitě znamení, a že do vánoc nás bude doma víc 😀 Tak jsem mu říkala, že budem rádi, když budem do vánoc v registru. A teď koukám, že to taky může trvat rok 😖 Co trvá tak dlouho na těch psychotestech???

v.kucabka
19. čer 2012

@fionna A přemýšlíte i o možnosti najít si prcka v těch registrech, jak tu psala manas (Majka)?

fionna
19. čer 2012

@v.kucabka Když jsme podávali žádost o adopci, popravdě jsme o PP nevěděli skoro nic. Mysleli jsme si, že pěstoun je teta v SOS vesničce. Pak jsem na netu hledala a mluvili o tom doma, že vlastně nám b nevadilo, že by dítě mělo své původní jméno, protože všichni příbuzní, známí i sousedé ví, že chceme adoptovat. No a pak jsme se zamysleli nad bio rodičích a tam by mi také nevadilo, kdyby chtěli malou vidět nebo jí psát či volat. Brala bych to jako, když sousedka příjde na kafe. A popravdě když bude prcek odmala vědět kdo a odkud je a kdo jsou jeho rodiče, tak si to v té hlavičce snadněji poskládá a nemusí snít ani si vyčítat proč ho její mamka nemá doma u sebe. Beru to jako když se rodiče rozvedou a vychovává vás druhý tatínek. Víte, že není váš, ale máte ho ráda. A také víte, že ten váš vás má také rád, jen žije jiným způsobem a neumí se o vás postarat nebo nemůže. No a tak jsme se rozhodli, že i holčičku v PP bychom stejně milovali jako adoptovanou a nebo naše vlastní A po 14 dnech podali i žádost o PP. Obě se podávají zvlášť. 🙂 😉

blahova_andrea
19. čer 2012

@simonceli kamarádka by chtěla adoptovat taky, už má 2 vlastní děti a prý jí dají další leda do pěstounské péče ☹ ty už jsi zjišťovala jestli je možné adoptovat i s vlastními potomky?

v.kucabka
19. čer 2012

@fionna Jé to je krásně napsaný, přesně tak to bereme taky, stejně už se to dnes netají a okolí i prcek to ví! Takže je teď možný, že se vám sejdou dvě holčičky, jedna do PP a jedna do osvojení? 😀
@blahova_andrea Nám to špatně paní na sociálce napsala, měla v počítači osvojení a my chceme PP, a ví že máme děti, takže to určitě jde! Ať se zeptá v poradně http://nahradnirodina.cz/?forum=1

fionna
20. čer 2012

Necháme se překvapit jak je budeme mít. Ale určitě nám nedají jednu do adopce a jednu do PP v jeden den. To by mi museli dát jednu letos a druhou za dva roky, aby se zadaptovala. Takže jedině sestry do PP najednou nebo 2 sestry do adopce taky najednou. Nejde přidělit jednu sestru do adopce a druhou jinak v jeden den. A ani kdyby nebyly sestry, tak tam koukají na adaptaci a aby nebyly konkurentky (2 roky) tak takhle holky nepřidělí.
Kucabko a upravila ti žádost na tu PP? Protože to by pak byl problém. Když budeš mít na hlavičce papíru napsané osvojení, tak je docela možné, že se nedočkáš pokud nebudeš tolerantní k etniku nebo diagnoze dítěte a rodičů. Protože už své děti máš a před tebou jsou páry, které děti mít nemohou a nemají, tak budou dostávat tito žadatelé. Skoč si upravit žádost na tu PP. Nemusíš rušit tu adopci. Souběžně ti pojede žádost i na PP. Jen musíš tu hlavičku mít do PP vyplněnou a papíry od doktora, zaměstnavatele a výpis ona jen okopíruje. Žádost budeš mít pak schválenou na obě varianty. Jen přípravku budeš mít na PP, protože ta je rozšířená o styk s bio rodiči.Pak ti, ale dojdou 2 rozhodnutí i na adopci i na PP. Registry jsou dva ado. i PP.Udělej si to hned, protože nejde o překlep. Nemusela by ses dočkat a pak bys musela znovu projít ještě jednou kvůli PP.

fionna
20. čer 2012

@blahova_andrea Andrejko jde to, ale to by se načekaal. Přednost by měli, právě ti bezdětní. Dočkal by se jedině, kdyby byla tolerantnější než jiní a takové dítko by tam bylo. Např. sluchově post. nebo jiného etnika, pokud bezdětní netolerují a kamarádka ano, tak pak předběhne všechny. My máme toleranci k rómskému etniku, takže pokud před námi není nikdo bezdětný s takovou tolerancí a takové holčičky jsou, tak předběhneme tisíce takových žadatelů. Určitě kdybych chtěla zdravé, malé bílé tak má reálná šance s mými bio dítky je popravdě asi nulová.Ale takto s tou tolerancí budu v našem kraji jediná a v republikovém možná desátá.
Takže ano, kdyby žádala do PP, dítě by reálně dostala, jinak je šance do adopce skoro nulová.

fionna
20. čer 2012

@v.kucabka No my to radši necháme na kraji, ať vybere. Přece jen nás i naší rodinu znají a také když se objeví ,,problém je lepší když za námi bude stát náš kraj a t,i co nás osobně znají. Než ti, co o nás ví jen to, co si o nás přečetli. U nás na kraji jsou jen po jednom holčičky, dvě budou nejspíš z jiného kraje a ty nám vybere náš kraj z registru. Teď už tak bude přidělovat kraj běžně.A jasně, že bych si nejraději jela sama vybrat 😉 .Ale necháme se překvapit

fionna
20. čer 2012

@v.kucabka 😀 😀 Na těch psychotestech opravdu nic dlouho netrvá...Spíš zkouší naší trpělivost a jestli jsme opravdu pevně rozhodnutí za tím jít 😉 . My na ně jeli v září zaškrtáváš možnosti v odpovědi, varianta a,b,c. Pak dopisuješ slova: Jako neřekl bych, že by můj otec..........Chtěla bych......., i když vím, že to nejde.No pak jsme kreslili postavy. A pak ke slovům do 3 čtverečků, vybarvuješ pastelkama. A k nim dáváš známku od 1 do 4 jako ve škole. Např. ženy 1. a vybarvíš třemi barvami čtverečky. Pak nás pozval znovu a zase a,b,c a pak pohovor o sobě (dětství rodina, zaměstnání, zájmy, vztahy a proč chcete adopci i PP. Pak s čeká na rozhodnutí posudkového. V mém případě si vyžádal celou kartu a ten pošle, že zdravotní stav je .......a jsem schopná vychovávat přijaté dítě. Pak čekáš na přípravku a ta byla u nás jen 2 krát do roka. Letos prý budou 3 je víc žadatelů.Na tu jsme jeli 3 krát po 3dnech a pak na jeden den i s dětmi. pak čekáš až psycholožky z přípravky všem napíší posudky a doporučení a pošlou ho na kraj. Pak vaše psycholožka napíše o vás také posudek a vyhodnocení a pozve vás si to přečíst a podepsat. A pak čekáš až ti příjde dopis o zařazení do registru. A pak jen až budou k dětem hledat rodiče nebo pěstouny, tak zrovna t můžeš být ten nejvhodnější a třeba předběhnout žadatele, kteří třeba čekají už druhý rok. 😀 😉 Takže hodně záleží na všech jek si pospíší a jestli zrovna nemají hodně práce.

v.kucabka
20. čer 2012

@fionna Díky za vyčerpávající zpověď! My jsme jí to řekli hned, že chceme PP, tak to přepsala. A tolerantní jsme, jak píšeš, zdravé bílé miminko - na to se čeká třeba tři roky. Nám jde spíš o to někomu pomoct, a syna máme nemocného, takže si myslím, že toho spolu zvládneme hodně. Máme v žádosti, že přijmeme i sourozence, tak jsem zvědavá 🙂 Myslím si, že taky spoustu žadatelů ,,předběhneme" 😉 Doufám že v našem kraji to půjde aspoň o malinko rychleji 🙂
Každopádně teď zrovna vybíráme auto a už je rozhodnuto, že musí být min. 6-ti místné 😀
A můžu se zeptat, jakou máte věkovou toleranci? A chcete jedině holčičky?

fionna
20. čer 2012

@v.kucabka Jojo, holčičku/y a nebudeme to měnit. Máme toleranci i u zdravotního stavu dítěte. Nevadí zvláštní škola, alergie astm, operované srdíčko....A etnikum máme polorómské, nebo rómské.Takže čokoládovou holčičku od 1 do 3 let. Na pohovoru jsme řekli, že by nám nevadila ani madší nebo starší do 6 let 🙂A i kdyby měla bratříčka. A psycholožka řekla, ať neblázníme, že už teď jsme strašně tolerantní a kraje nás zahalí kupou dětí 😀 V registru je jich strašně moc rómských. .A máme spíš být konkrétní a chtít třeba určitý věk jedné.Nebo jestli adopci nebo PP. Ale popravdě nám je to jedno a necháme to na nich jak nám vyberou. 😉 🙂
To auto 😉 , zrovna manžel také řešil. No, ale to necháme až budou dětičky.
A ty (doufám, že nevadí, že tykám. Beru to, že jsme baby na stejné lodi 😉 ) máš jakou věkovou hranici? A u sourozenců, třeba i dvojčata? A jaký jsi kraj?
Teď jsem koukla k tobě a koukám, že máš krásné dětičky páreček.

v.kucabka
21. čer 2012

@fionna Jé já tykám automaticky, to se omlouvám, jsem zvyklá z modré střechy, tam si tykáme všichni 🙂
Jojo, máme ,,páreček" a jsme za to moooc rádi, ale kvůli tomu, že syn má nemoc, kterou mají jen kluci, takže dalšího kluka už by nám nedovolili.
Romských dětí je fakt spousta, to vás asi fakt zahrnou výběrem 🙂 My máme zatím požadavky na mladšího prcka (aby byl nejmladší v rodině) jak půjde čas, můžeme hranici posunovat, ale Samince je dva a čtvrt. tak jsme napsali zatím první dítě do roka a když bude mít sourozence, tak aby mu bylo tak do čtyř let. Je to těžký, pořád jsem o tom přemýšlela, aby to nedělalo neplechu, ale to asi nezáleží jen na věku... Ale máme i požadavek, aby to nebylo dítě s ADHD, ale to se u malého prcka nepozná no. Kvůli synovi, má těžkou hemofilii s inhibitorem, takže co největší prevence i malých úrazů. Ale jinak nemoci bereme asi všechny, kromě mentálního postižení (zas kvůli Vítkovi). Jednou ležel manžel s Vítkem v Motole a byl tam romský chlapeček po odstranění nádorů z hlavičky, byl z dětskýho domova, takže tam byl sám, ty sestry na něj byly tak ošklivý 😖
Říkala jsem si jak je to nefér, že by ty opuštěný děti neměly mít takový trápení...
My právě potřebujeme akutně auto, tak když už, tak koupíme velký. Na to je kritérium - co nejvíc sedaček, za co nejmíň peněz 😀 Asi skončíme u Multiply, i když jsme vždycky říkali, jak je to hrozný auto 😀 Ale vejdou se 4 děti, kočárek a invalidní vozík 😉
No jo, člověk míní... 😀
A jsme středočeský kraj, okres Kladno.
Ty jo a dvojčata to nevím, to mě nenapadlo, ani to s námi nikdo neřešil... Dá se to pak ještě doplňovat, v průběhu toho šetření a prověřování?

jancip
21. čer 2012

@v.kucabka Omlouvám se, že se Vám do toho motám, ale své "požadavky" můžete měnit kdykoliv. Je to úplně normální. Jak se o tom člověk dovídá víc a víc, tak si také více uvědomuje, co by zvládl a co ne.

v.kucabka
21. čer 2012

@jancip To se vůbec neomlouvejte! Za každou radu a zkušenost jsem teď vděčná! 🙂 No dvojčátka nevím nevím... Ale to asi neví nikdo, kdo to nezažil, na to se nedá připravit. Jaké máte zkušenosti s pěstounskou péčí?