Předčasně narozená miminka v Písku

ajazlaticko
20. pro 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda nemate někdo zkušenost jako ja. V neděli se mi narodil chlapeček v Písecke nemocnici 36tt s vahou 1980g a 45cm. mě v utery propustili, se synem mě nenechali protože je zatím v inkubatoru ale nepotřebuje dychani vše je v pořadku, prej ho tam jen zahřivaj. už začal i papat ale zatím nic nenabral :( tak by mě zajímalo jestli jste někdo zažil taky toto a jak dlouho jste byli v nemocnici než vas pustili atd.?Děkuju

maminkasimona
29. bře 2014

Já rodila v Písku 36tt. Malá vážila 2100g a spadla měřila 44cm.Musela jsem rodit císařem kvůli hypoxii plodu...malá byla jako Tvůj chlapeček na nedonošencích v inkubátoru asi 2-3dny jinak byla schopná sama dýcha a byla v pořádku.Pak byla už jen v postýlce týden jsem za ní po 5.denní propuštění docházela každý den a nosila mléko +kojila.Pak jsem nastoupila a byly jsme tam všehovšudy měsíc.Nabírala pomalu,jinak byla moc šikovná.

nolies
29. bře 2014

@ajazlaticko Ahojky, já jsem rodila v brněnské porodnici v 35.týdnu (34+1) přirozeně. Malej měl 2.140 gramů a 44 cm. 3 dny byl inkubátoru kvůli teplu a dalších 10 dní na postýlce. Celkově 13 dní. Já jsem byl po 4 dnech prospuštěná a za malým jsem jezdila 3xdenně na kojení. Poslední 3 dny jsem byla s ním. Po narození klesl na 2.090 gramů a za těch 13 dní už měl 2.230 gramů. Propustili ho když začal pravidelně přibírat a uměl dobře papat 🙂

vanisovi
17. čer 2014

Dobrý den,já mám dva syny a oba se narodili předčasně oba dva jsou 32+2.tt první v roce 2010 s váhou 1640 gramů a druhý v té samé době rok 2011 a vážil 2080 gramu první byl v inkubatoru jen na dohřívání a po třech týdnech jsme šli domů druhý měl nostrilky nemohl vše udýchat sám.a s tím jsme odcházeli 29 den domu.První byl kojený a pouštěli nás s váhou 1920gramu a druhy byl od začátku na UM a při propuštění jsme měli 2300 gramu.Dnes jsou to čertíci bez problému a hravě zvládají své vrstevníky mnohdy jsou i chytřejší :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru