Reakce okolí na dvojčata. Jaké jsou ty vaše?

shaula
3. zář 2009

Ahoj, všechny maminky dvojčat (nebo vícerčat 🙂 ).
Napadlo mě založit tohle téma, abychom se mohly vzájemně podělit o různé reakce okolí na naše dvojčátka - ať už vás potěšily, pobavily nebo naštvaly.
Mně třeba vadí, když někdo komentuje můj kočárek "to tedy máte tank" nebo "máte na to řidičák?"
Zvláštní jsou i reakce typu "aspoň jste to vzali jedním vrzem" - na to se mi chce odpovědět "no právě" 🙄 I když mít dvojčata je prima, přece jenom si připadám ochuzená o to druhé těhotenství a mateřskou a trošku se závistí koukám na těhule 😢 Manža už další nechce, prý co kdyby to byla zase dvojčata 😀
Jaké zkušenosti máte vy?

shaula
autor
3. zář 2009

A jedna reakce z "druhého soudku" - potkala jsem jednu starší paní a ta mi řekla něco ve smyslu "tak to vám pánbůh poženhal, to máte veliké štěstí. Ať Vám rostou." Nejsem sice věřící, ale bylo to takové moc milé 😵

shaula
autor
3. zář 2009

oprava: požehnal 😅

magdulenka
4. zář 2009

ahoj, já sice dvojčátka nemám, ale kamarádka ano - holčičky, tak přidám něco od ní - jedna paní se jí zcela vážně zeptala, kterou z nich má radši ?😨

berenika39
4. zář 2009

....ahoj,sice nemám dvojčata, ale když nějaký vidím, docela nevhodně a možná vyjeveně koukám....vždycky mrknu na pétu, představím si to stereo a obrátím oči v sloup 😀 😀 . komentáře nemívám, pokud se dáme do řeči, spíš mamče vyjádřím obdiv, že zvládá...doufám, že převažuje to hezký, že máte doma štěstí na druhou 😉 😉

jinak petr jednou viděl velkej kočárek, byla jsem těhu, konstatoval: bacha, doubelčata, pryč, třeba je to nakažlivý....(samozřejmě ze srandy, ale už jsme se o tom doma bavili, že to musí být zápřah).

anta
4. zář 2009

Já se tedy přiznám, že jsem chtěla mít dvojčátka, ale jak píše Berenika, tak když si představím toho našeho loupežníka ve dvojím vydání, tak teda obracím též oči v sloup 😀 😀 😀 Ale moc vás maminky s dvojčaty obdivuji, jak to zvládáte, to je to první, co mě tak napadne, když vidím maminku se dvěma dítky, takže pro mě je to určité hrdinství 😉

barmborka
4. zář 2009

Reakce jedné paní na zastávce se ptala kámošky a rozeznáte je od sebe který je který? 😀 😀

martimarti
4. zář 2009

Dvojčátka se mi moc líbí, mám kamarádky, jedna má stereo - už dospělé slečny, druhá akorát vedla kluky poprvé do školy. Strašně se mi u dvojčat líbí, jak dokonale spolupracují, jsou jako dobře seřízený stroj, kluci se sotva batolili, už při rošťárnách a lumpárnách vždycky zabrali dohromady, to je legrační. Je fajn mít dvojčata 😉 🙂 i když si ten zápřah pro maminku nedovedu představit, když vidím svoji temperamentní dcerku, mít to stereo, nevím, nevím...Ale ta dřina se několikanásobně vrátí, děti si hrají dohromady, zabaví se, prostě správná dvojka 😉 Je fo fajn 🙂

martimarti
4. zář 2009

Barmborko: pokud jsou jednovaječná, pak je otázka na místě 😉 😉

iivik
4. zář 2009

můj kamarád, když viděl dvojčátka vždycky říkal DABLTRABL

crca
4. zář 2009

ahojky tak já mám dvojčátka,kluka a holku a jednou jsme jeli do města(holčička červené triko a tepláčky a kluk v modrém) a koukla mi tam pani v obchodě a ptá se mě"máte dva kluky? 😀 ),tak nevím jestli nebyla barvoslepá 😀 ,ale jinak jsou to různé reakce,většinou se rozplývají a taky přejí hodně zdravíčka,ale i ty negativa zaslechnu,jako"proboha dvojčata dej pokoj......,to je tank.....,to by mě trefilo....atd",ale my je máme po umělém a i když to teda je "někdy" fakt zápřah,tak jsem šťastná,že zrovna máme páreček,že jsme to vzali "při jednom" 😀 😉 ,neumím si představit podstupovat další "pokusy už s jedním dítětem,takhle to zabralo času a hlavně peněz 😉 Začínáme s příkrmem,točíme se na bříško,ono to radostné vždycky převyšuje,když jdu nahoru do pokojíčku pro ně a oni jsou"vysmátý",je to k nezaplacení 😅

maart
4. zář 2009

Dabl trabl...dobry 😀 ...Dvojcatka nemam, mam "jenom" 3 separatni kousky...ale vcera jsem u nas pred barakem potkala takovou peknou maminu, vezla "tank" (nene, nic ve zlym 😀 ) a mela v nem dvojckatka, 3-mesicni kloucky. Spali oba na stejnem bociku, byli stejne obleceny, kocarek mela mamina krasne naparadeny, vsechno to vypadalo tak dokonale a pekne...tak jsem se ji zeptala, jestli muzu nakouknout...No bobecci krasni to byli, fakt uzasny 😵 😵 😵 , tak jsem ji je pochvalila...asi dost priblble zeptala, jestli je to hodne narocny a zase jsem sla....Bylo to prima, chlapecci byli k "nakousnuti" 🙂 .

shaula
autor
4. zář 2009

To se to tu rozjelo 🙂
Dabl trabl je super 😀 😀 😀

mauska
4. zář 2009

Doufám, že nevadí, když se přidám. Sice nemám dvojčátka, ale sama jsem z dvouvaječných dvojčat. Se ségrou jsme si podobné fakt jako jednovaječná a celé dětství jsem pořád slýchávala, jestli nás doma poznají, jestli toho využíváme ve škole při zkoušení, později s klukama na rande atd. Šlo mi to pekelně na nervy 😀 Některé dny mi fakt vadilo, že mám dvojče, ale z odstupem času jsem za ségru moc ráda a teď když mám taky mimi, tak moji mamku fakt obdivuju, jak nás ještě s bráchou zvládla 🙂
Dvojčátka jsou fajn...třeba mě to taky jednou čeká 😅 🤐

smilers
4. zář 2009

shaula dobre tema😀 to co pises na zacatku i na lidi rikaji, ale me to jaksi neva, nas kocare je opravdu tank a ten ridicak si taky nekdy rikam sama, ze by byl potreba, pac zabere pulku vozovky😀😀 ted uz teda kocarek nepouzivame ale golface jsou stejne velke skoro🙂

a to jednim vrzem, to taky lidi rikaji a priznam se, ja to taky rikam sem tam, protoze popravd ejsem rada, ze to bylo jednim vrzem 😉 😀 a ochuzena se teda vubec necitim, dalsi uz urcite nechceme 😅 a tehulkam nezavidim vubec, spis jim to preju a hlavne jim preji pohodovej porod, pac ja nic pohodoveho nemela teda 😠

a jinak samo kdyz nekam jdeme, hlavne k doktorum,m tak na nas lidi cuci s udivem, za coz je chapu, kazdy se nas pak pta jestli jsou prirozene nebo pres IVF, a ze je to nadhera, ale ze oni by to nechteli a nezvladli, proste klasika😀:_D

shaula
autor
4. zář 2009

Smilers - koukám, že ty máš dokonce trojčata - tak to už je asi řádný záhul (to taky slyšíš často, že? 😀 ).
S tou závistí těhulkám jsem to myslela v dobrém, samozřejmě jim to taky přeju včetně toho pohodového porodu (ty jsi určitě rodila císařem, že jo? Rodit trojčata klasicky si moc nedovedu představit a myslím, že se to v ČR ani nedělá, že se automaticky dělá SC, že?). Já jen, že mě vždycky tak trošku zamrzí, že už nikdy (?) nebudu na jejich místě - mně se hrozně líbilo být těhotná, hlavně až už bylo vidět bříško a kluci kopali a ty boule jezdily z jedné strany břicha na druhou 😀

esterka610
4. zář 2009

Ahojky,já se přidám 🙂

mám páreček,byli jsme v poradně a čekárně nám paní řekla,že máme dva hezké chlapečky 😅 a Kájina měla na sobě šatičky s růžovýma kytičkama,tak paní asi trochu hůř vidí. 😀

crca
4. zář 2009

Smilers,super dětičky,přeju jen to nejlepší ať se na vás lepí 😀 ,fakt hezký 😉

shaula
autor
4. zář 2009

Smilers, prolítla jsem tvé fotoalbum, moc krásné holky🙂 A měly krásnou porodní váhu, naši kluci měli 2350 a 2250 g a to se narodili 35+5.

Ještě jsem si vzpomněla taky na dobrou story - když jsem přišla ke gynekologovi na prohlídku po šestinedělí, tak se mě sestra vyptávala na údaje do karty, mimo jiné i na to, jestli jsem rodila císařským řezem - odpověď byla "ne". Další otázka, jestli mám kluka nebo holku - odpověď "dva kluky". Na to ona: "No takže jste rodila císařem." 😀 😀 😀 Jako bych si nepamatovala, jak jsem rodila 😀

smilers
4. zář 2009

crca diky 😵 😀

shaula jj rodila jsem cs ve 33tt+3 😉 taky mate hezke deticky🙂

cipisek007
7. zář 2009

Jé Shaulo, jak já ti rozumím 😵
Nesnáším řeči typu - aspoň máte to za sebou. Ale už nikdo nevidí tu práci a to, že si je člověk tolik neužije, jako kdyby jsme měli děti po jednom.
Výhoda potom je, že si dvojčátka pak spolu vyhrajou.
Jen se děsím situací, až půjdeme po ulici a každá se mi rozběhne jinam. 😅

Tůhle mi jedna babča vynadala, jaktože ještě nemají naušnice, když jsou to holky. No vysvětlujte jim, že jsou nedonošený, a že jsme měli kvůli tomu a i šestý nemoci posunutý očkování až na 7. měsíc, takže do tý doby žádný naušnice... 😠 Jdeme na ně až 1.10 a to holkám bude už 10 měsíců.

tetes1
7. zář 2009

Tak já se taky přidám.
Řeči o tanku mi nevadí.
Vadí mi dotazy typu: kojíte? a když odpovím,že ano. Tak hned následuje další. A jak se kojí dvojčata? dále mezi mé oblíbené patří, jestli jsem rodila normálně nebo císařem a po případě jestli jsou dvojčata z IVF nebo přirozenou cestou. Mě by teda v životě nenapadlo se ptát kohokoliv při jaké poloze dítě zplodil. A upozorňuji, že tyhle dotazy opravdu pokládají úplně cizí lidi.
A pak mi docela derou ty soustrastné kecy typu: No alespoň,že máte páreček. Z toho vyvozuji,že mít dvojčata stejného pohlaví, tak je to tragédie neskutečná a já abych si to šla snad raději hodit. 😀
No a pak taky nechápu proč jsme tak negativistický národ,teď se asi dotku monomamek,ale nemyslím to zle. Páč se mi nějaká zeptá, že jako honička apod., jenže mě to přijde docela v pohodě, děti mám hodné,hezky spinkají a necítím se nijak vyšťavená, to že to bude i jinak nepopírám,ale proč se bát dopředu a neužívat si teď "pohodu", no jenže ono to lidi asi jaksi dere, že se máme fajn a páč jak to řeknu, že by to mohlo být horší, že jsou zlatíčka, tak na to dostávám odpovědi jako no,ale to přijde,to ještě začnou zlobit, no ale stejně to musí být strašné.....blablabla. Tak zvažuji,že začnu odpovídat: jsou hodný a je to pohoda,ale nebojte se ještě max. 14 dní a začne to být peklo. 😝 😀 To abych jim udělala radost. 😝
Ale některé reakce jsou milé. Každá pochvala potěší. A stejně jako u Shauly od staré babičky, pán bůh požehnej bylo i přes můj ateismus milé.
Teď mi o víkendu pobavil manžel, šel s tankem ven a míjel se s dvouma tatínkama také jdoucíma na procházku s dětma a pán se na mého muže podíval a říká: pakárna,co? 😀 Tak to mi přišla tak bezprostřední reakce...super.

aleachim
21. zář 2009

tetes, omlouvám se, ale mě taky když vidím dvojčata první napadne, zda to bylo IVF, ale asi bych se na to nikdy nezeptala.

Já čekala dvojčata a o jedno jsem v 12tt. přišla, tak máme aspoň krásnou holčičku. Dvojčata jsem si vždy přála, tak vám hrozně závidím, ale doufám, že to třeba na podruhé výjde a pak přidám taky nějakou veselost 😀

carodejnice
31. říj 2012

Ahojky,
já mám doma páreček a úplně mě dostávaly takový ty otázky: "jsou jednovaječný?" !!! to jsem nikdy nevěděla, jestli si ze mě dělají blázny nebo jsou tak tupý.
Že mi pořád koukali lidi do kočárku jsem si celkem zvykla, ale jednou mi tam nakoukla taková pěstěná, zmalovaná "dáma", nahnula se nad kočárek, začala šišlat a přímo na děti vyfoukla cigaretový kouř. Já šílela! Ačkoliv nejsem konfliktní typ, seřvala jsem jí, až srazila podpadky.
A jednou přes celou tramvaj se ke mě hrnula zase jedna "baba", rozrážela tam lidi a hulákala, co že tam mám, že se musí podívat. To mě nadzvedlo a řekla jsem jí, že starej papír! Lidi v tramvaji lehli smíchy a baba zůstala stát celá zkoprnělá. (U nás totiž s kočárkem jezdí bezďáci vybírat kontejner, tak mi to hned naskočilo) 🙂

llluckaaa
31. říj 2012

Ahoj, já dvojčátka nemám, ale moje kámoška jo. Přidám pohled z druhé strany a doufám, že mě tu maminky dvojčat neukamenují 😉. Občas byla trošku protivná tím, jak rozdělovala na "obyčejné" matky (je jedno, kolik měly dětí a v jakém věku, prostě neměly dvojčata) a "dvojčecí" matky. Dvojčecí matky nemůžou jet sem, protože mají dvojčata. Dvojčecí matka nemůže dělat toto, protože má dvojčata. Dvojčecí matka má mnohem víc práce, protože má dvojčata atd. atd. Skoro při každém setkání (kdy jsme za nimi jeli my, protože oni nemohli, když mají ta dvojčata) něco takového padlo. A dorazil to kámošky manžel (otec dvojčat), který prohlásil, že prostě obyčejné matky nemohou nikdy pochopit dvojčecí matky a naopak 😀

jarkalada
31. říj 2012

@llluckaaa no, ono je to ale fakt 😎
To je to samý- jeden známý pracuje ve skladu, druhej je kamioňák-každej nadává a má argumenty proti tomu druhému.
Já si tu nechci stěžovat, jsem šťastná, že je mám a že mám dva. Nebojím se říct, že to zvládáme 🙂
Ale-a to neberu fakt jako nějakou trágu, srdce mi to netrhá 😉 ale je to tak-např.-nemůžu jít s nima /aspoň s těma našima 😀 / sama třeba do nějaké herny-ještě pořádně nechodí, lezou a padaj každej jinam. Nebo kamarádka mě táhla na plavání-sama asi těžko, že. Známá bydlí v 5.patře bez výtahu-sama je tam taky neunesu.
Co se doma musí dělat dvakrát je další věc. Ale dá se to zorganizovat, vymyslet jiný program atd.
Nezávidím "monomaminkám", spíš je mi jich občas líto, že asi nemaj tak zajímavej 😀 den -a to v dobrém 🙂
Mám momentálně 2 známé + sestru s malým dítětem-a oni se dokážou přes den i nudit a jedna se mě dokonce ptala, která u nás byla jen párkrát, co tak celej den jinak dělám /zrovna spali/, že kolegyně je taky na mateřský a ta háčkuje a plete košíky přes den. Což mě fakt dorazilo 😀 (aspoň něco k tématu 🙂 )

maladama
31. říj 2012

mě vytáčí, že první otázka, kterou dostanu, když komukoli oznámím, že čekám dvojčata, je "a ty jsou z umělýho oplodnění?"
Boha jeho, jak kdyby se dvojčata nedaly pořídit přirozeně. A jak kdyby se umělým oplodněním daly pořídit jednovaječný dvojčata, že.

llluckaaa
31. říj 2012

@jarkalada Hm, to mi připomíná, jak jsem byla u této dvojčecí kámošky, blížila se pátá hodina a ona si pustila dr. House, že se na něj pravidelně dívá, tak aby neprošvihla jeden díl. A prý jestli se na něj dívám taky 😀 Tak to mě fakt pobavila... Ani si nepamatuji, jestli jsem se někdy přes den s oběma dětmi doma (od sebe 2 roky a 5 měsíců) stihla dívat na televizi 3/4 hodiny v kuse.
Asi to bude u každého jiné - ono když ti řekne, že nechodí s dětmi v zimě ven, protože to s nechodícími dvojčaty prostě nejde (to víš, musím je oba navléknout, vyndat kočár, oba je tam dát, pak chvilku chodit venku a pak zase naopak), tak si připadáš jako blázen, když ty máš dvě různě staré děti, děláš v podstatě to samé a každý den ven chodíš 😀
Ale plavání třeba chápu... to si já neumím představit ani s jedním dítětem 🙂

jarkalada
31. říj 2012

@llluckaaa tak to je asi už o povaze toho člověka a né o tom, kolik má jakých dětí 😉

carodejnice
1. lis 2012

Já bych to s těma dvojčatama neviděla tak "černě" 🙂 Do heren jsem s nimi normálně chodila, všechno jsme zvládli (tatínek je hodně vytížený, takže jsem na ně byla pořád jenom já), chodila jsem s nimi do dětského centra, jezdila s kamarádkou, co má dvojčata, na dovolený, bydlíme ve 4. patře bez výtahu, takže jsem je taky musela zvládat tahat nahoru (a v autossedačkách to byl nářez). Jediný co jsme zvládli až v jejich necelých třech letech byl bazén. Ten se fakt zvládnout nedá 🙂

evikj33
4. lis 2012

Hezké téma maminky,já zatím dvojčátka jen čekám, a reakce jsou zatím usměvné a bavím se hlavně já.Kdo zahlédne muj pupajs se ptá zda už vím co to bude tak řeknu že jo a nato padne a tak co a já odpovím obojí.V tu ránu úžas a nevědí co hned odpovědět(a to jako fakt),pak jen popřejí at jme zdraví a je to 🙂 Čekáme páreček