Redukce plodů - trojčata, prodělaly jste to?

terry1512
1. dub 2014

Ahoj holky,jak už sem psala ségra čeká trojčata. 🙂 Přítel chce aby šla na redukci plodů. ☹ Zatím jí nikdo nebyl schopen vysvětlit jak to probíhá.Teoreticky to ví.Je tu někdo kdo to prodělal ať už dvojčata nebo trojčata??Děkuji za každou informaci.

anetka1701
1. dub 2014

Redukce plodů :o( Zní to hrozně... Asi rok zpět jsem něco podobného řešila se známou, nakonec do toho nešla - a je za to šťastná...

Je to tak, že se před břišní dutinu zavede do dělohy jehla a do srdce plodu, který se nejlíp hodí k zákroku (tedy ruská ruleta) vstříknou nějakou látku, která okamžitě zastaví činnost srdce. Plod se zapouzdří a vlastně mrtvý miminko nosí v břiše až do konce těhotenství. Vysuší se a s miminkem to pak už nemá nic společnýho - ale je tam :o( Riziko jako u amniocitézy, je to nepříjemný a asi 1% riziko potratu...

frantiska85
1. dub 2014

Přítel by sám potřeboval zredukovat. Sorry.

terry1512
autor
1. dub 2014

@frantiska85 To mi povídej já ho za to pěkně seřvala.Ségra se přiklání ktomu si je nechat.Sice už má doma klučíka 2 roky,ale nechce je dát pryč.Ani to jedno.Jen zjišťujeme informace a tak.Zatím není rozhodnutá.

terry1512
autor
1. dub 2014

@anetka1701 Zní úplně hrozně.Já bych na to taky nešla.Sice to bude záhul ale není na to sama.Já ji podporuju vtom aby si je nechala všechny.Celej život by si pak vyčítala že jedno dobrovolně nechala umřít.

latkovkybrno
1. dub 2014

Nesla bych. Priroda si poradi sama. Ale neodsuzuji pokud se nekdo rozhodne jinak. Ja bych trojcatka brala jako velky dar a pozehnani. Mame dvoje trojcata v rodině. Ano, stoji hodne penez a energie, ale to muj nazor nezmění.

esterka610
1. dub 2014

Jako matka dvojčat říkám, že redukce ne, jestli bude mít podporu rodiny, není co řešit.

terry1512
autor
1. dub 2014

@latkovkybrno Jj.Je to zázrak,ještě když jsou přirozeně počatý bez asistence.O peníze ani tak nejde to se vždycky nějak udělá.Jen ten její přítel prostě těžko vydejchal že chce druhý ditě a teď bude mít hned 4.Jedno už mají doma.Ale zatím to vypadá že zůstanou všechny 3.Aj á sem za to moc ráda.Když vidim kolik holčin mít děti nemůže je to strašná představa.

terry1512
autor
1. dub 2014

@esterka610 Podpora rodiny tam je a velká.Jen od přitele nic moc.

vercik83
1. dub 2014

Nejde jen o podporu rodiny,samozřejmě je tím pádem i těhotenství rizikovější.nezávidím rozhodování a jsem řada,že nosím jen jedno.ať vše dopadne tak jak má.

orchidis
1. dub 2014

@frantiska85 Holky, co jste tak radikální? Znáte někdo ty lidi? Víte, kolik je jim let? Jakej maj vztah? Jak jsou na tom finančně? Trojčata - to je záhul jako prase na zdraví a prostě na všechno. Já bych teda kategoricky neodsuzovala, zvlášť když o nich nic nevíte. Je to fakt hloupý.

terry1512
autor
1. dub 2014

@vercik83 To je pravda rizikový to je hodně,ale zatím vše vypadá dobře a doktorka ty vidí pozitivně.Je mladá,tak snad to vše dobře dopadne.

terry1512
autor
1. dub 2014

@orchidis To je vpohodě.Je jasný že to je trošku rozporuplné téma.Ale jak sem psala,ségra se přiklání ktomu si je nechat.a já věřim že to dobře dopadne.Je mladá,bydlí v domečku takže i ten prostor pro ně mají.A finančně to taky není u nich tak hrozný.A rodina podporuje.Já doufám že si je nechá všechny,ale to rozhodování jí taky nezávidim.Nechtěla bych být v její kůži. ☹

tarra27
1. dub 2014

@terry1512 přítel je d-bil....jednou budou litovat a vyčítat si to...první rok dva je záhul, ale pak to jde a buou štastný....místo toho aby vymýšlel jak to uděllat aby to zvládli, řeší takovou blbost....můžou přijít o všechny tři miminka...a navíc, rozhodni se a jedno zabij....

nejde o to radikální, ale život je dar....a spíše bych hledala pomoc a jak to vymyslet, navíc s trojčaty mají nárok v domácí pěči na zdravotní sestru nebo pomocnici...at si spíše zjistí informace tohoto typu.....

aby pak nežila celý život s tím, že dovolila komukoliv, aby zabil její dítě....

nepřála bych ji to, ale chlap může jednou za x let odejit a ona může litovat....všichni ji podporujte, řekněte ji, že podporu ve vás má - hlavně v rodičích.....

terka82
1. dub 2014

@terry1512 mám známou, která podstoupila redukci u trojčat a nakonec nemá ani jedno miminko. Na druhou stranu sama jsem čekala dvojčata a díky předčasnému porodu jedno z dvojčátek nepřežilo. Obě varianty mají svá rizika. Držím pěsti, ať se sestra rozhodne tak, aby toho nemusela nikdy litovat. 🙂

terry1512
autor
1. dub 2014

@tarra27
@terka82
Jo děvčata máte pravdu.Redukovat je přece jednoduchý když se nejedné o něj že.A to riziko že přijde o všechny je další věc která ji od toho odrazuje.Já bych to taky neriskovala.Do konce života by si to vyčítala.A jak píšeš ten její je d..bil já ho moc nemusím a taky sem mu ktomu řekla svoje.Páč do něj píchat nebudou že?Tak se mu to kecá.

Taky sem jí řekla at na to nechodí.Moc by si přála holčičku a co když zrovna to které dá pryč bude ta holčička.Myslím že ségra je více méně rozhodnutá jen prostě potřebuje asi slyšet to ujištění že to bude všechno vpořádku.A že jí pomůžem aby to zvládla i kdyby nakonec nedejbože zůstala s dětma sama.

gepe
1. dub 2014

@terry1512 osobne bych mela strach ze pri redukci poctu plodu dojde k poskozeni nektereho neredukovaneho, coz se stava. Radsi tri a zdravy, nez mit pripadne dve a jedno z toho postizeny, apod.
Materialne na tri prispivaji I nekteri vyrobci detskyho zbozi, napr. plinky 😉

tarra27
1. dub 2014

@terry1512 taky si to mysím!!! Ty jsi báječná segra, řekni i vašim, at ji podpoří....jednou bude za to mimi ráda.....a ne jen jednou .) na začátku zahul, ale když ji pomůžou vaši, sjedná si domu sestru....nejak tto dá a ono se to překulí a budou jim dva tři a bude z ní štastná mamina....a až vyrostou budou dospělí.....vůbec....to bude ráda, že je má všechny

orchidis
1. dub 2014

@terry1512 Tak to je fajn, preju at jim to dobre dopadne po vsech strankach. Bude to krasny, ale narocny a ani se nedivim chlapovi,ze se treba boji... bych se bala taky 🙂.

tarra27
1. dub 2014

@gepe přesně...a hledat možnosti....to je správná cesta....

a ona v sobě cítí, že to bude náročný, ale to mimi chce....chce jen sllyšet že na to nebude sama a že to bude dobrý....

a nejlíp od chlapa....kdyby ten její byl rád, ona by byla štastná taky.....
taky se nedivím, že se bojí, ale nemůže dělat hned závěry a nutit ji do tohoto...měl by ji podpořit

terry1512
autor
1. dub 2014

@tarra27
@orchidis
Holky děkuju segru to určitě taky potěší ty pozitivní zprávy tady.
No její přítel je takovej dost radikální řekl že tři prostě nechce a dělej jak umíš.Všichni se snažíme aby nad tím trošku přemýšlel a snažil se pochopit i segru jak je to pro ni těžký.Trojčátka jsou trojvaječný mají každý svůj domeček,ale riziko samozdřejmě je i tak.

nikolav
1. dub 2014

Sama děti nemám a nezažila jsem to, ale jedna známá počala trojčátka přirozeně. Nechali si je. Sice říká, že si z prvního roku dětí nepamatuje vůbec nic, protože byla v jednom kole, ale zvládla to s manželem a jsou šťastní, že je mají. A druhá známá trojčátka také čekala, ale rozhodla se pro redukci. Nakonec se jí narodili děti dvě. Ale dodnes lituje toho, že to udělala. Chodí k psychiatrovi a bere léky, protože se s tím nedokáže smířit, že redukci podstoupila. Ale vše má dvě strany mince. A je nutné si to rozmyslet. Já děti mít nemohu. Mám za sebou potrat a ve svých 22 letech se už dva roky líčím v CARu. A co bych za trojčátka dala. A i kdybych nikdy problém neměla a počala trojčata přirozeně, tak bych si je nechala. Hodně moc moc štěstí.

tarra27
1. dub 2014

@terry1512 on prostě nechce...ale sex chtel, že? d... ten se teda staví k situaci.....ale pokud má segra podporu v tobě a rodičích, tak bych neváhala a nechala si je...už jen proto, že pokud reaguje její chlap takhle....když jednou budou problémy a chlap bude nahouby, kdopak ji podrží??? a i když budou deti dospělé??? kdopak no .-) kdo ji zvedne náladu?? nehlede na to, že děti k sobě budou mít blízko, což je obrovské plus, budou na sebe brát ohledy, budou se delit, budou se mít hodne rády a hlavně si spolu vyhrajou...

já mám holky rok a půl a dva a půl a nedám na to dopustit, přemýšlíme o dalším mimi co nejdřív a kdyby přišly dvojčátka, byla taky moc ráda....chci je hlavne blízko od sebe....

holky si vyhrajou, jsou báječný....pusinkují se....to kolikrát mám slzy v očích...jo když jsou nemocný, to je mazec....to pak brečím pomalu já :D ale pomáhají si vstát, jedna dostane jídlo, druhá ho ještě nemá a první chce pro druhou...ani si nekousne....prostě nádhera...

a to aby nebyly deti nemocný, tak se proste první rok nebudou extra navštěvovat s detma ze školky atd... - třeba od tebe pokud chodí....bude si hlídat, aby neonemocnely zbytečně.....má někdo rýmu? tak k nám hold ted nesmí no....

ale ten čas tak rychle uteče....za chvíli budou behat.....

gepe
1. dub 2014

@tarra27 my ted napr mame doma 7,5m starou slecnu. Ja jsem neplanovane driv tehotna ted uz dle kalkul nejak 9tt. Na ko jdu az v pondeli a mame velkou pravdepodobnost dvojcat, tak 7.4. uvidime. S myslenkou tri jsem se uz smirili. Prave pred 2 dny jsme se bavili s manzelem, co kdyby trojcata. Nepredstavitelna myslenka, avsak proc to pisu. Manzel tu myslenku rozdychal i se mnou a usnesl, ze z nejvetsi mistnosti v byte - obyvak 😀 by byl udelan bivak pro deti a povolany babicky a vsichni kdo kdy budou mit cas.
Proto taky trosku nechapu postoj pritele sestry, kor kdyz na tom, ze budou trojcata ma velky podil. Da se rict, ze tohle je zrovna situace, ktera ukaze jaky ten partner je. Mohl se treba jen leknout, ale!

tarra27
1. dub 2014

@gepe přesně.....a už proto bych si deti nechala....protože když jednou nebudu já nebo manžel, koho bude mít já nebo on?? no deti....a i ony nás...

když tenhle blbec jednou ublíží tak bude mít pořád deti....samozřejmě nemusí, ale vzhledem k tomui co ji ted řekl bych se nedivila....ae řeba se unáhlil....každopádne já jsem pro deti...

jéé a dvojčátka, jak se vám povedly? já bych snad i taky chtela....

gepe
1. dub 2014

@tarra27 jeste nevime zda budou dve ci kolik. Prvni gyn ko mame teprve v pondeli pristi tyden 😅 z moji linie jsou do hloubky jednovajecny dvojcata a vloni dle testu atd nam bylo receno, ze s dalsim tehotenstvim ta pravdepodobnost stoupa.. u tretiho/ctvrtyho tehu pry uz stopro 😀 uf
@terry1512 drz segru za ruku a reknete ji, at se rozhodne sama, jak to citi. Hlavne ze na nic nebude sama 🙂

vandik83
1. dub 2014

@terry1512 znám maminku, která má trojčata (už jsem o tom psala i na té první diskuzi) a tu také tlačili do redukce, ale spíše doktoři, jakože jí to doporučovali, ale ona se nedala, prostě chtěla všechny tři. Jak už jsem psala nakonec je hezky donosila, děti jsou krásný, zdravý, chytrý, mají super výsledky ve škole, daří se jim i v ZUŠce atd.

Jinak myslím, že trojčátka tvé ségry spolu s bráškou, který od nich nebude zase o tolik starší, budou super čtyřka, budou moci hrát spousty her, rozdělit se na dva týmy atd. Určitě to bude mít i své výhody 🙂 Je potřeba v tom hledat to pozitivní.

tarra27
1. dub 2014

@gepe tak to jsem taky zvědavá...o mi pak dej vedet 🙂

1miska
1. dub 2014

holky, nebrala bych to tak radikálně, pracovala jsem před mateřskou na oddeleni v porodnici kde se tenhle zakrok provadel a pak se tam ty zeny dále sledovali - nejde o to, zda se to zvladne financne, jak bude narocne ty deti vychovat atd.... o tomhle to není... je to o velika zatezi pro telo, které není stavene na to nosit tri deti pod srdcem... takze s největší pravdepodobnosti to skonci predcasnym porodem - jak moc predcasnym nikdo rict nemůže... a co je pak lepsi? mit jedno zdrave a donosene miminko nebo tri s ruznym postizenim protože se narodili az moc brzy.... nejsem zastáncem redukce, ale ani jeji odpurce, vse ma sva velika pro a proti... a to rozhodnuti je hrozne tezke... drzim pesticky ke stastnemu rozhodnuti... jinak zakrok se provádí většinou tak, ze se pod UZ kontrolou vpíchne do srdíčka plodu KCl a to posleze způsobi zastavu srdce.... :(

kay
1. dub 2014

ahoj, já to podstoupila v cca 11 týdnu, byli jsme po IVF a čekalo se na větší uzv.. bylo to pro mě hrozné, ale řešení bylo rozumné. kdyby ses chtěla zeptat něco konkrétního, piš do IP prosím.

mala_agnes
1. dub 2014

nebyla bych tak radikální. Můj chlapeček se narodil o 8 týdnů dříve a JIPka a Intermediár byl plný dvojčátek. Hodně z nich opravdu extrémně nedonošených. Trojčata jsou o to větší zátěž. Nikomu z nás by se takové rozhodnutí nedělalo snadno, ale po zkušenosti z JIPky musím říci, že doktory chápu.