Redukce plodů - trojčata, prodělaly jste to?

terry1512
1. dub 2014

Ahoj holky,jak už sem psala ségra čeká trojčata. 🙂 Přítel chce aby šla na redukci plodů. ☹ Zatím jí nikdo nebyl schopen vysvětlit jak to probíhá.Teoreticky to ví.Je tu někdo kdo to prodělal ať už dvojčata nebo trojčata??Děkuji za každou informaci.

maudn
25. kvě 2014

známá na tom byla, a dvě děti co zbyly jsou po zákroku těžce postižené (slepé, hluché), ale při takovém rozhodnutí je s tím třeba počítat přeji jí hodně síly a štěstí

terry1512
autor
25. kvě 2014

Holky děkuju za segru.Zatím moc nevolnosti nemá kupodivu.Přibrala asi 3 kila.Zítra jdem na Veveří zjistit co mají miminka mezi nožkama.Moc by si přála holčičku tak doufám že aspoň jedno bude.Kočárek už taky má doma.Oblečky nosí snad všichni co o tom ví takže se to zvládne.A teď pomalu začít opravovat domeček.A příští měsíc svatba.

gepe
25. kvě 2014

@terry1512 parada 😵 hele, jeden znamy co se jim narodili trojcata - i kdyz uz je to delsi doba, poslal dotaz vyrobci plinek, zda nemaji nejake "vyrazene", ze se jim narodily trojcata a normalne oni jim zacali posilat kazdy mesic pliny a zadarmo 😅

terry1512
autor
25. kvě 2014

@gepe To je super.Taky už jsme někam psaly,ale zatím žádná odpověď.Uvidíme jak to dopadne.Každopádně ve vesnici kde teď bydlí nikdy trojčata nebyli tak něco málo přislíbil i starosta.

janesafari
25. kvě 2014

Tak to je fakt užasná zpráva-přeju miminkám i mamince hodně sil a hlavně zdravíčko...Zbytek už se poddá 😉 Bude to náročné,ale ty děti za to stojí 😀

rendy73
25. kvě 2014

To je skvělé,hlavně ať vydrží co nejdéle pohromadě,každý den je dobrý.Moc přeji zdravá a krásná miminka. 🙂

ined77
26. kvě 2014

@terry1512 ..moc gratuluju, to je krása ♥ 😵 !!

vercik83
26. kvě 2014

Taky moc gratuluju a držím palečky ať jde vše v pohodě bezproblémové dal

jetynka
27. kvě 2014

@terry1512 To je nádhera, držím palečky!!!!

wisttit
11. črc 2014

Pro ty co sem zabloudí, az budou v podobne situaci... Taky jsem byla na fetoredukci ze tři na jedno miminko. Pocati přirozeně. A možná to přirozeně je někdy kamen úrazu. Nikdo to totiž nečeká. Do 10tt myslíte, ze čekáte dvojčata. Nevíte, ze ani nějaká redukce existuje. Nezajimate se o praktiky používané většinou po IVF. Potom jdete do poradny v 11tt a najednou vykoukne uplne náhodně i ten treti. Kdyby byl za druhým, nebo jsem šla na kontrolu o tři týdny dele bylo by vse třeba jinak... Ale bylo to tak, ze kolotoč se roztočil... Proběhly tři konzultace s různými odborníky. Do 7dnu jsem se musela rozhodnout. Všichni byli pro redukci. Deti se pry často rodí těžce nedonoseni. Poté mohou byt slepí apod. Neunesla jsem tu odpovědnost za riziko, ze porodim tři deti ve 30tt s trvalými následky. Dodnes ale bojuji s vycitkami svědomí... Narodilo se mi jedno zdravé miminko. Někdy na nej koukám a říkám si, jestli jsem udělala dobře nebo špatně. Jestli, kdybych na to nesla by tu dnes ten nás miláček vůbec byl. Nebo naopak, kdybych nesla by jsme ty miláčky měli rovnou tři. Nevím, jestli mi rozumíte, ale rozhodování je to siiilene a ve skrytu duše vim, ze si to nikdy neodpustím...
Je ale také docela dobře mozné, ze kdybych porodila tři deti ležící, postižené, tak bych psala třeba také neco jiného...
Nikoho neodsuzujte. Člověk je pod obrovským tlakem a nikdo to asi nedělá s radosti.

gepe
27. srp 2014

@terry1512 ahoj, jak to vypada se sestrou a mladaty, vse v poradku?

terry1512
autor
27. srp 2014

@gepe Ahoj jsou vpořádku.Sestra už je taky na koníkovy má nick YAMATO.

78michi
28. srp 2014

já za sebe bych na redukci nešla, otěhotněla jsem tak nějak rychle a nečekaně a bylo mi hodně zle a doktorka mi oznámila, že jsou 2, pro mě naprostej šok, slzy, dýchat jsem nemohla, tak mi doktorka nabídla, že se s tím dá něco dělat a ať si to promyslím, že dvojčata je náročné i finančně atd...a že mám čas se rozhodnout, domů jsem šla s hrůzou, co na to má druhá polovička, ani jsem mu to nechtěla říct a pak.... skoro se složil (chlap jak hora), chvíli to rozdýchával (je mu už 50), má už 2 dospělé kluky a chtěl se mnou holčičku, ale tohle byl šok pro oba, ale pak když řekl, ať se rozhodnu jak chci a že se o nás postará, bylo rozhodnuto (nechala bych si je stejně) a máme kluka i holku, jsou zdraví teď 16m rarášci (nikdo u nás v rodině dvojčata nemá 🙂 )

yamato
18. kvě 2015

ahoj,jen jsem to tady prolítla,a řeč je o mě,tak vám posílám fotku,už máme 7 měsíců 🙂jsme zdravý a krásní 😀

veronicka89
18. kvě 2015

@yamato to je bomba... procitam tu diskuzi a tajovy krasny konec ♡
Gratuluju a hodne zdravicka 🙂

ilonkaseda
23. kvě 2015

No a koukám,že na trojčata jsou narozené i v krásném týdnu a velcí..blahopřeji

gabrielaariela
24. čer 2015

V první stránce příspěvků se mi dělalo úplně špatně, že se nějáká redukce vůbec dělá. Ale fotka všech tří dětiček je krásná zpráva na závěr.Hned se mi bude dobře spát 😀

carlik
25. čer 2015

@yamato teda říkala jsem si, že tuhle diskuzi nedočtu ani do konce (slzy na krajíčku), že bude špatnej, ale smekám, že to takhle krásně dopadlo a máš další 3 zdravý dětičky a taky tu vytouženou holčičku 🙂 Užívejte života plnými doušky!!!

k2katka
8. srp 2015

Dobrý den,

Jedná se o zavedení většinou solného roztoku do plodu a to zemře.Nějakou dobu trvá, než zemře, a ty chvíle, kdy ještě žije, ale už vlastně ne, jsou prý nejstrašnější. Hodně prý kope. Existuje riziko poranění, komplikací, krvácení a potracení ostatních dětí u matky.

https://www.youtube.com/watch?v=IF_7ANLvxYk


To je odkaz na video ukazující redukci plodů u trojčat, tak jako u Vaší sestry.
Pokud se k zákroku rozhodne, bude žít celý život s tím, že jedno miminko usmrtila - a co jsem četla články žen po potratu, nikdy se těch výčitek nezbavily. A přály si, aby se rozhodly jinak.
Našla jsem článek:
http://www.gest.cz/cz/odpoved.php?od=3&poj=118
Tady je odkaz na poradnu aqua vitae:
http://nesoudimepomahame.cz/kontaky
Je o tom kniha "Proč pláčeš Miriam?"

Přeji sestře, aby se rozhodla tak, aby se svým rozhodnutím dokázala žít.
Na shledanou Katka

k2katka
8. srp 2015

@k2katka Aha, tak jsem si ať teď přečetla, že vše dobře dopadlo. Jsem moc ráda. Ale třeba to pomůže někomu jinému.
Mějte se krásně.
Zdraví Katka

madulinka
27. srp 2015

@yamato, já si to myslela 😀 a byla, jedna holčičí Emička tam byla 🙂

petzy
27. srp 2015

Čtu teď celou diskuzi, určo chápu pochybnosti na začátku, ale na redukci bych asi také nešla. Moc gratuluju, je to krásné a o to hezčí že jsou všichni v pořádku 🙂

petralauf
13. lis 2015

@yamato
Dobrý den, moc gratuluju ke krásným a zdravým dětem.
Mohla bych se zeptat, kdy se nakonec narodily a jak byly velké?
V každém případě máte můj obdiv. Já jsem fyzicky (mám chronické zdravotní problémy) těžko zvládala jednočetné těhotenství a pak nedonošené, byť taky zdravé a krásné miminko, ale už na jipce s ním bylo práce víc než se dvěma.
Vám i dětem přeji vše dobré.

yamato
13. lis 2015

@petralauf Dobrý den,,narodily se 35+6tt císařem,plánovaně,mě bylo ok, ještě bych vydržela,Měly 2300g, 2140g, 1830g, kluci byli hned v postýlkách, holčička ne vyhřívala v inkubátoru,všichni byli ok, žádné problémy,kluky pustily za 9 dní domů, holčičku za 14dní.už, máme 13 měsíců,chodíme bez držení a jsme moooc hodní 🙂

carlik
13. lis 2015

@yamato super dětičky a šťasná rodinka,moc a moc přeji ať se všem daří ve všem !!

petralauf
13. lis 2015

@yamato To je neuvěřitelné, takhle krásně na tom u nás nebyla žádná dvojčata ani většina "jedňáčků" (a to jsem byla v nemocnici, kde brali ženy od 32. tt)! Ať jste zdraví a šťastní.

anik86
13. lis 2015

@yamato Moooc krásné děti, gratuluji a obdivuji. Jen jak se dívám na fotky, tak si říkám pokom má chlapeček ty očička🙂 Přeji hodně zdraví a ať se daří. 🙂

petralauf
14. lis 2015

@anik86 Hnědoocí rodiče můžou mít dítě s modrýma očima... Každý rodič nese 2 informace pro barvu očí. U modrookých lidí jsou obě informace "modrá", a proto modroocí lidé mohou mít pouze modrooké děti. Hnědoocí nesou "hnědá + hnědá", nebo "hnědá + modrá" - hnědá je silnější, proto lidé s touto info mají hnědé oči a jejich druhá info "modrá" se neprojeví, nicméně mohou ji předat dál, a pokud tak udělají oba rodiče, je dítě modrooké 🙂

anik86
14. lis 2015

@petralauf Tak to jsem vůbec nevěděla, díky moc za info. U nás máme oba hnědé a naše děti taky. Stejně ta příroda je zajímavá 🙂

petralauf
14. lis 2015

@anik86 Možná jsem to ale řekla blbě, nejsem odborník... Takhle si to pamatuju z genetiky v rámci biologie a na gymplu se to stejně asi říká dost zjednodušeně 🙂