Roční dvojčátka. Jaké máte radosti/starosti?

weroniika
30. pro 2011

Ahojky holky podělte se, jaké máte radosti i starosti s ročními dvojčátky. ..... 🙂

weroniika
autor
27. led 2012

halooo hledame dalsi dvojcatka. ...... 🙂

weroniika
autor
28. led 2012

hledame rocni dvojcatka nebo i starsi 😉 😉

bejatka333
28. led 2012

@veroniika -ahoj, tak já se přídám 🙂 Mám 13 měsíční dvojčátka Danielka a Annu 🙂 A Ty máš jak staré prcky? 🙂

gammaray
28. led 2012

@weroniika roční dvojčátka,tak to krásné 😉 já mám doma tříletý páreček 😀

weroniika
autor
28. led 2012

ahojky holky uz jsem myslela,ze nejsou dvojcatka,my jsme ted slavili 25.ledna prvni narozeniny

weroniika
autor
28. led 2012

@bejatka333 taky parecek tak to je super mame Lukaska a Karolinku,holcicka bude za chvilku chodit dneska udelala pet krucku no a chlapecek je trochu pomalejsi,ale to jsou holt kluci 🙂

weroniika
autor
28. led 2012

@gammaray ahojky,tak to mas dva roky naskok,jake jsou deticky a jak to zvladas? 🙂

gammaray
28. led 2012

@weroniika no zvládám,musím...znáš to 😀 moje nejsou a nikdy nebyly ty hodnoučké a klidné dětičky.je to neúnavná demoliční četa,která nikdy nespí 😀 😀 a tvoji co,ok...spinkají a ták....

weroniika
autor
28. led 2012

@gammaray kdyz nerostou zuby,tak to docela jde 🙂

bejatka333
28. led 2012

@weroniika-tak u nás to je opačně - Daneček chodí už od 11 měsíců, brzy začal zvedat hlaviřku, plazit se a lézt...Ale s Aničkou jsme cvičili Vojtovku, začala lozit v 9 měsících, ale ještě nám nechodí ☹ Ve 14 měsících jdeme na kontrní vyšetření za paní neuroložkou, tak uvidíme..Ale já si myslím, že se prostě bojí chodit..ale jinak se staví a chodí kolem nábytku, samostatně taky udělá 2-3 krůčky...

bejatka333
28. led 2012

@gammaray-tak to za chvilku asi půjdou do školky, že? My máme taky demoliční četu, stači je chvilku vypustit a byt je vzhůru nohama 🙂 Už takahí vařechy, hrnce, lozí po pohovkách..Já si říkám, kdy to konečně bude lepší, že už možná v těch 3 letech budou mít rozum, ale asi jsem na omylu 😀

gammaray
28. led 2012

@weroniika
@bejatka333 tak u nás byl kluk ve všem cca o měsíc rychlejší a vynalézavější než děvče.at už lezení,chození,nočník,mluvení,....ale malá to obkoukala a byla v těsném závěsu 😉 jen ted ty lumpárny,na to je kadet zase ona! 😀 😀

gammaray
28. led 2012

@bejatka333 no do školky půjdou letos v září.at si to tam s něma taky užijou,za ty prachy 😀 😀a oni se už taky těší.v ročku a demoliční četu?klídek,bude hůř 😀 😀 né,možná se uklidní...

anevin
28. led 2012

Ahoj.Já mam dvě holčičky Aničku a Karolínku.Ted v unoru jim bude rok🙂).

gammaray
28. led 2012

@anevin super 😉 a v poho,jsou hodné,klidné a spinkací?

anevin
28. led 2012

No Karolínka spí celou noc a přes den dvakrát po 30 min. a Anička se v noci budí po 2 hod 😝 ,ale přes den to by pak spala 🙂 .Jinak to jsou demoliční četa.Náš hafan už začíná mít tik 😀

gammaray
28. led 2012

@anevin tak pokud jenom hafan,tak to je ok 😀 😀

weroniika
autor
29. led 2012

@anevin ahoj u nas je to neco podobneho,hracky je bavi jen chvilku,ale kdyz neco kramari to se jim libi, me tedy uz moc ne, co jinak delate cele odpoledne,kdyz je ted venku zima?

weroniika
autor
29. led 2012

Co varite pro deticky k obedu. ...nejak mi uz dochazi fantazie nebo co maji vasi deti radi?

bejatka333
29. led 2012

@weroniika- no já se snažím ten jídelníček někaj střídat - kuřecí, telecí, krůtí prsa s bramborem, rýži, hodně mají rádi batáty, mrkev, špenát, brokolici..Ale třeba udělám taky žemlovku jen místo cukru dávám glukopur a udělám ji na vodě...K svačince mají strašně rády activii sladkou bílou, taky žervé sýr...No a přesnídavky, ty zbožňují...Mám pocit, že jí pořád, no hlavně že jim chutná 😀 Mám ale recepty příkrmů od jedné maminky, kterýá je nutriční poradkyně, tak můžu poslat na mail...

bejatka333
29. led 2012

@anevin-my to máme tak, že v noci stávají 2x na mlíčko 🙂 Anička mi spinká přes den i 3 hodiny, Daneček tak 20 minut, Anička hodně ráda hajinká, spí od 18.30 do 8.30 ráno a syn už někdy ve 4 je vzhůru a vymýšlí kulišárny 🙂

bejatka333
29. led 2012

@gammaray- hůř, no to ani nestraš, už tak kmitám od vidím do nevidím 😀 Slyšela jsem od známé, že ji nechtěli dvojky do školky zapsat, údajně nemají takovou kapacitu, no tak nevím, jak to chodí...Mám pracující babičky, přes den jsem na ně sama, manžel se vrácí z práce až k večeru, takže jsou na mě hodně fixováni ☹ kdy jsi začala dítka posazovat na nočník, kdy se to naučili?

weroniika
autor
29. led 2012

@bejatka333 rada na recepty kouknu. ... jelca@seznam.cz, jinak si se ptala na nocnik. ...my uz chodime tak od 10 mesice,kazdy rano a po obede chodi na velkou,takze malokdy utirame po. .... prdelku,tak to je docela prijemne 🙂

bejatka333
29. led 2012

@weroniika - receptíky pošlu, ale prosím poraď mi jak jsi to dokázala s tím nočníkem?

gammaray
30. led 2012

@bejatka333 no já ty školky budu taky muset poobcházet ještě před zápisem,at mě pak nevypečou.posazovat na nočník jsem začala myslím v roce,sedět nechtěli,furt zdrhali.ale zkouušela jsem.pokud jsem poznala,že chcou kakat-ty jejeich postoje v koutě,tak okamžitě posadit.to jsem zvládala -a oni taky 😀 ale čůrání jsem tak brzo nevychytala a ono byli líní mi říct,že chcou čůrat.plínu měli do dvou let.
jinak,mám ty klasické uřvané utrogestanové děti,donošené,ale vyležené 4 měsíce v nemocce.takže klidní byli pouze v břichu-téměř se nyhýbali.zazo ted....od narození nespí,v noci i 5-10 vzhůru.dokud nechodili,tak jajš takš,ale jak v 11 měs.začli-konec světa 😀 😀 od té doby neústále běží,tak čekám,kdy se zastaví 😝 jinak podle ost.šikovní,dělali vždy o něco dřív než ostatní děti.třeba mluvili ve větách už od 18 měsíců,seděli,chodili aj.vše dřív.....ale dejte jim dnes do ruky tužku,nebo něco ,u čeho se musí sedět-konec,nezvládají.takže doted máme problémy s jídlem-neumí dobře sami-od polévky mi z kuchyně i 10 krát utečou,,nějaká hra v sedě-neexistuje,jít třeba k fotografovi a tam postát-nemyslitelné 😀 😀 ale co,hlavně zdraví 😀 😀 ještě jsme nemocní nebyli.

anevin
30. led 2012

@weroniika většinou si hrajeme,já uklízím nebo vařím a holky mají svoji skřínku v kuchyni,kterou můžou kramařit a nebo se nacpem někam na návštěvu🙂)
@bejatka333 mohla bych taky poprosit o recepty,už mě nenapadá co vařit🙂
Perou se vám taky děti mezi sebou,holky se ted začaly kousat a tahat za vlasy:(

darenn
30. led 2012

Ahoj, mohu se přidat? Mám holčičky Anežku a Viktorii, ale je jim teprve 8 měsíců 🙂

weroniika
autor
30. led 2012

@darenn ahojky tak to je jasný, že se můžeš přidat za chvilku máte rok taky .... 😉

weroniika
autor
30. led 2012

@anevin vyloženě perou to ještě ne, jen se tak po sobě válejí .... někdy se štípnou nebo se plácnou,myslím že bude hůř 😒 moc dlouho je ani nemůžu nechat bez dozoru ....někdy žasnu co vymyslí!

zuzau2
30. led 2012

Ahoj holky, také se ráda přidám a podělím s vámi o slasti i strasti s dvojčátky 🙂 mám holčičky ...skoro 27m....a zrovna mají neštovice ☹. Jinak každá je povahově úplně jiná 🙂