Roční dvojčátka. Jaké máte radosti/starosti?

weroniika
30. pro 2011

Ahojky holky podělte se, jaké máte radosti i starosti s ročními dvojčátky. ..... 🙂

milinap
29. bře 2012

Ahoj, můžu se taky přidat? V dubnu nám bude rok. Máme holčičku a chlapečka.

petra177
5. dub 2012

Ahoj holky,
můžu se taky přidat? Máme holčičku a kluka a v únoru nám byl rok.

gammaray
5. dub 2012

@milinap
@petra177 zdravím 😉 samé párečky,koukám 😀 😀 já mám taky jeden doma.pěkně si to "užívejte"

petra177
15. dub 2012

Ahoj holky,

mám několik otázek a ráda bych znala vaše zkušenosti. Odmítalo některé z vašich prcků botky?U nás je nechce ani jeden,jakmile je mají tak jen sedí a nic.Boty dám dolů a lezou,chodí,všude šplhají a s botama nic.Co s tím? A další věc,od kdy jste prcky nechávali spát samotné v pokojíčku?Nebo s nima spíte pořád? Díky za rady a odpovědi.

kathy.skal
16. dub 2012

@petra177 Ahojky, tak to se nám tedy nestalo. Holky naopak si botky samy nazouvají a hrají si s nimi.

weroniika
autor
18. dub 2012

Ahojky to je jasne,ze se muzete pridat 😉 s botickami taky problem nemame. ......co se tyce spinkani,tak holcicku mame v loznici a kloucka v pokojicku,lepe usinaji a nerusi se v noci 🙂 ,ale casem budou oba v pokojicku,ale venku je uhlidat to je jak mala zver kazdy na jinou stranu....... mate maminky nejake rady jak to lepe zvladnout. 😉

daveairen
23. dub 2012

Ahojky ráda bych se k vám přidala,máme 15 měsíční 2 darebáky Jakuba a Matěje a jak píše weroniika -venku každej na jinou stranu,tak jsme pořídili vodící kšíry úžasná věc a navíc se nemusíš bát,že se ti rozplácne na zemi.

tomitobi
24. dub 2012

Ahojte doubleminky,můžu se taky přidat?Mam za 2 dny 17ti měsíční kloučky Tomáška a Tobiáška.Musím se smát jak píšte, že venku jdou každý jiným směrem, u nás to samé a taky jsme si koupili kšíry, akorát jsme je ještě nevyzkoušeli, ale zítra to napravím,Jsem zvědavá, co na to kluci řeknou.

weroniika
autor
16. kvě 2012

@tomitobi Ahojky sice píšu až po měsíci,ale toho času moc není - určitě mi dáte za pravdu.Vítej do klubu!!!!Vůbec si nedokážu představit,že bych jim měla dát kšíry - přijde mi to jak pro pejsky 🙂 .Tak jsem zvědavá na Vaše úspěchy!!!

gilotek
21. kvě 2012

Zdravím 😉 U nás doma lumpačí zítra 17. měsíční páreček a 4 leťák 🙂

weroniika
autor
23. kvě 2012

@gilotek ahojky,tak to mame skoro stejne stare deti,jak to zvladas.?Ani nevim,kde ty nasi berou porad energii a ja jsem ko.

gilotek
23. kvě 2012

@weroniika jj dokonce jsme chodily do stejné diskuze 😉

jsou to rarášci, ale zvládám to a užívám si to. Horší je to s nejstarším, to je raubíř největší 😀

maya79
26. kvě 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Našim Háďatům byl rok přesně včera 😀. Sice některé dny naprosto nezvládám dostat se k netu, ale pak mi jednou za pár dní hrozně chybí pokecat s někým o tom, jak to jde/nejde. Třeba nevím jak Vám, ale mě se vůbec nedaří udržet byt v uklizeném stavu, na jednom konci začnu a za chvíli už to mám všechno upatlané a "přerovnané" - asi to dělám špatně. 😠

gilotek
26. kvě 2012

@maya79 neděláš, to je realita bytí a žití s dvojčaty 😀

darenn
26. kvě 2012

Ahojte, taky se hlásím po delší době 🙂 . Holkám byl rok ve středu.. U nás je to také nejnáročnější se skoro čtyřletým synem, což o to, klidně by si hrál, ale holky mu vše poberou a to jsou potom boje! Večer to u nás vypadá jak po výbuchu 😀 Jinak už bych tak chtěla, aby holky chodily, doma ťapkají kolem nábytku, ale venku, když si lozí po čtyřech, tak to je mazec 🙂

gilotek
27. kvě 2012

@darenn jéé super, mamina se třema dětma a skoro stejně starýma jak u nás 😉

jarkalada
27. kvě 2012

Ahojte, nám teda ještě rok není, ale chci se vás zeptat, v čem jste koupali děti? My zatím máme taková ta anatom.lehátka, ale malej mi už z toho trochu utíká. Už sám sedí, ale ve vaně bych ho samozřejmě ještě nechala. Potřebuju mít obě ruce volné, abych je oba umyla. Nemáte zkušenost s těma sedátkama? Je to k něčemu?
A ještě jedna otázka 😎 - když jste byli někde venku, do čeho jste jim dávali příkrmy - ať doma vařený nebo skleničky, aby vydržely aspoň vlažný? (když není možnost si to nechat někde v mikrovlnce ohřát)
Díky za tipy 🙂 .

darenn
27. kvě 2012

@jarkalada já používám doteď kyblík, holky jsou v něm spokojené 🙂 jinak ve vaně koupe manžel, dá si tam takovou protiskluzovou podložku z Ikey a snaží se mýt 😀 No a s příkrmy - teď když je teplo, tak sladké skleničky dávám tak jak jsou (samozřejmě, že je neskladuji v lednici), ostatní skleničky případně zředím troškou teplé vody z termosky no a vařený příkrm dám horký do sklenice či krabičky a dám do termoobalu 🙂

darenn
27. kvě 2012

Ještě jsem se chtěla zeptat, kojíte ještě? Pokud ano, tak jak často? 🙂

gilotek
28. kvě 2012

@jarkalada děti jsem asi do roka koupala v dětské vaničce normálně na ruce, potom v sedě.
Pak už oba ve velké vaně v sedě - bez sedátek - ale sedátko je fajn věc, měla jsem ho u staršího syna

@darenn kojila jsem je oba do 7 měsíců. 5 měsíců jen kojila, další 2 měsíce jsem postupně vyřazovala kojení za normální jídlo.

jarkalada
28. kvě 2012

@gilotek já právě malou vaničku už vyřadila. Ve velké vaně se mi (možná 😀 ) zdá, že to odbývá rychleji a hlavně je nemusím mít pořád na ruce. Hezky se tam vyčvachtaj

andulka444
28. kvě 2012

Ahojky, chtěla bych vás o něco poprosit. Moc by mi pomohlo v rámci mé seminární práce, kdyby jste se koukly na tento dotazník.Zabere to jen 2 minutky.Týká se to krémů proti striím.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

maya79
30. kvě 2012

Ahoj holky, my koupeme od začátku ve jen ve vaněk, ale už to pomalu začíná být docela boj - Ondra se nějak bojí koupání a Verča si to pro změnu užívá.

@darenn my "kojila" jako opravdu kojila jsem je jen 2 měsíce (vždycky jsme pak ještě museli dokrmovat lahví s odstříkaným mlíkem), no a do 6 měsíců jsem odsávala a krmila z flašky.

Ještě jsem se chtěla zeptat, umí nebo uměly Vaše děti kolem roku udělat papá? Naši zvládají paci paci, ale papá leda omylem

weroniika
autor
30. kvě 2012

Ahojky nam bude rok a pul a ve vane jsou naprosto spokojene davame proti skluzovou podlozku a hracky a vydrzi klidne 20 min.Obed davame doma a pak jdou na kute do postylky,spime jednou denne od 11.30-14 hod kazdy zvlast,takhle nam to vyhovuje protoze se nerusi.A co tyce uklizeni kazdy den.,buhuzel ☹

darenn
1. čer 2012

@maya79 kdepak papá, syn neuměl kolem roku ani paci paci, jediné co mu šlo, tak v roce a měsíci ukazovat na auta a říkat auto 🙂 ani z lahvičky se neuměl napít, jsem pořád od manžela poslouchala jak je pozadu.. No a za dva měsíce mu budou čtyři roky a řeší tady Vesmír 😀
Jinak já právě jednu dceru kojím tak 5 krát denně (odmítá pít cokoliv jiného, maximálně se mi někdy povede jí dát pár lžiček vody) plus třikrát za noc ( v noci kojím i druhou dceru) a přitom večer dostanou obě dvě misku kaše, ještě se nakojí a pořád se budí, tak už fakt nevím. Už jsem říkala, že se alespoň na tři noci někam odstěhuji, neucítí maminku a budou konečně spát, ale ještě se nenašel odvážlivec, který by tady s nima zůstal 🙂
A jak jí Vaše děti přes den? Holky ráno zbaští jogurt s přesnídávkou, na svačinku si dají piškoty, no ale oběd hrůza, moc jim vařené příkrmy nejedou, ještě tak nějaká ta sklenička a požužlat rohlík. To u syna vůbec neznám ☹

weroniika
autor
2. čer 2012

Ahojky rano mame sunar bud samotny nebo do mleka davame loupak,na svacinu ovoce,rohlik,kukuricne krupky,piskoty proste na co je chut,obed bud sklenicka nebo varene jidlo prevlada,odpo jogurt hodne podobne co dopoledne a vecer kase a jde se na kute, nekdy je krmeni pohoda tedy hlavne u chlapecka a holcicku musim zabavit aby neco vubec snedla - holt je to boj kdyz chcete aby byly najedene
😉

weroniika
autor
2. čer 2012

chtela jsem se zeptat jake hry doma s detmi hrajete nebo jak je zabavite,aby byly chvilku samostatne

darenn
2. čer 2012

@weroniika holky jejich hračky vůbec nebaví, už jsou okoukané, že 🙂, takže u nás vedou hračky od syna 🙂 Dám jim dvě bedny hraček, v jedné je nářadí pro děti, nádobíčko na vaření, plastové ovoce a zelenina no a druhá bedna ta je úpně nejlepší, tam je lego duplo, tu než vykramaří a potahají po bytě 🙂 no a začínají je zajímat knížky, takže to se též chvilku zabaví. Ale zase holkám je jen rok.. U syna vím, že to bylo nejhorší do roku a půl, potom už si posunoval autíčka a když jsem potřebovala něco udělat, tak vydržel koukat na Krtečka 🙂

koffen
5. čer 2012

Ahoj holky, můžu se i já přidat? Máme dvě holčičky v srpnu nám bude rok 🙂...

weroniika
autor
5. čer 2012

@koffen ahojky to je jasny,ze se muzes pridat 🙂