Roční dvojčátka. Jaké máte radosti/starosti?

weroniika
30. pro 2011

Ahojky holky podělte se, jaké máte radosti i starosti s ročními dvojčátky. ..... 🙂

koffen
9. čer 2012

@ladybugie Ahoj, mám dotaz na ty golfky, jak jste to vyřešili? My zatím jezdíme ve sporťáku, máme ABC DESIGN ZOOM, ale je už dost těžký a hlavně holky začaly nějak protestovat a skoro celou dobu venku prokňourají...no nevím, čím to, ale slyšela jsem, že v golfkách je jim líp. Mám ale problém se ,vstupem do baráku, takže ledajaké asi mít nemůžu...myslela jsem by šlo spojit ty dvoje třeba od CHICCA tou sponou, ale nevím, sice se to dá asi celkem snadno rozdělat, ale fakt nevím, co je lepší...budu vděčná za každou radu 🙂

ladybugie
10. čer 2012

@koffen já mám kluky 4měsíční, takže zatím pořád jsou v hlubokým. Mám golfáčky doma, jezdila v nich dcera a kamarádka má ty samý v jiné barvě. Takže jsme to otestovali a funguje to, jen to dveřma neprojede, je to moc široké. Když jsem ale koukala na golfáče pro dvojčata, tak jsou pro ty děti strašně úzký. Já je kupovat nebudu. S tou sponou to zas tak strašný není, celkem pohodlně se to rozdělává.

darenn
10. čer 2012

Ahojte, tak my máme golfky Chicco Twin, koupili jsme starší a spokojenost 🙂 Lehce se skládají, jsou skladné a dobře ovladatelné, sice nemají spojenou rukojeť (z toho jsem při výběru měla strach), ale vůbec to nevadí. No a holky vypadají spokojeně. Hlavně jdou dát do úplného lehu a projedou 80 dveřma 🙂 Jinak původně jsem chtěla Peg perego aria twin, ale nenašli jsme pěkné starší 🙂

koffen
13. čer 2012

@ladybugie diky za radu 🙂..a myslite, ze se ta spona da pouzit na vsechny typy golfek?

koffen
13. čer 2012

@darenn Koukam i na ty, porad nevim no 🙂..proc jste chtela spojenou rukojet? Jestli se muzu zeptat?? Nase holky jsou docela vypapany 😀, tak mam trochu strach, aby jim ty klasicky dvojceci-spojene za chvili nebyly tesne 🙂

weroniika
autor
13. čer 2012

Ahojky my mame golfky cosatto a projedou uplne v pohode,dobre skladne hodi se na kratke cesty na nakupy atd.,ale jinak pouzivame ew sportak.

darenn
18. čer 2012

koffen spojenou rukojeť jsem chtěla kvůli lepší ovladatelnosti kočárku, třeba, když potřebuji vzít syna za ruku nebo jednu řvoucí dceru na ruce 🙂, ale už jsem si zvykla a jde to i bez ní 🙂 Jinak holky mají rok a měsíc, mají 9,5 kg a místa tam mají až až! Jinak ještě mám na ježdění kolem domu Herqules twin raptor a ten už je pěkně těžký..

kaficko
21. čer 2012

Ahoj holky,můžu se přidat?máme 20.měsíční holčičky a jsou to pěkný torpéda.zrovna jsou nemocný a jak nemůžeme ven,tak je to hodně náročný. 🙂 Doma to vypadá jak po výbuchu,přes den toho moc nestíhám a večer zase padnu a nechce se mi ni🙂.jak zvládáte domácnost?jsem jediná neschopná nebo to u vás také není ideální?🙂.díky za odpovědi

koffen
27. čer 2012

@darenn Jo tak 🙂..ja jsem myslela, ze to ovladatelnost nezhorši..musíme nějaké vyzkoušet...jinak našim je 10m. a važi taky 9,5kg 🙂...tak klasické dvojčecí jim snad nebudou brzo malé..ale tak nějak u mě pořád vede myšlenka spojení mono-golfek

koffen
27. čer 2012

@kaficko neměj strach 🙂..určitě nejsi jediná 🙂..pokud jsou tu maminky dvojčátek + třeba ještě jednoho staršího dítka a mají doma naklizeno, tak klobouk dolů 🙂. Nám je 10.m. a nestíhám taky téměř nic, jsem ráda, že denně vytřu a uvařím..ale naklizeno teda fakt nemám 🙂..žehlím po večerech, když dráčata usnou, ale převážně taky padám na tlamu a nechce se mi nic 🙂..naštěstí mám tolerantního muže a ten to neřeší a když jo tak ten výbuch klidně uklidí...ve špíně nežijeme, tak v poho :D

jarkalada
27. čer 2012

@koffen ty blááho, nám je čerstvě 9 měsíců a žehlení jsem vzdala už dávno 😀 to jako už nedávám. Samozřejmě semtam rifle nebo triko, ale dětem nežehlím nic.
Vyperu, poklidím, spíš vyjímečně uvařím, jdem na prochajdu a jsem už teď v devět hotová 😎
Jistě nejsme samy 😉

gitus77
2. črc 2012

Ahoj, můžu se s holkami přidat?? Mám jednovaječné holky, 22 měsíců Gabrielku a Victorku 🙂 😀

majka07
1. srp 2012

Zdravím... u nás momentální starost... to se nejí to se nejí...fuj...bak...vyplivni to 😀 😀 😀 😀

jarkalada
1. srp 2012

@majka07 tak to u nás začlo už taky - boty, kamínky, domácí květiny, dlaždičky u krbu, toaleťák!, všelijaké kabely, jakékoliv smítko, i moucha! z podlahy.. nestačím sbírat a zírat, co najdou 😀

majka07
2. srp 2012

@jarkalada už to trochu omezily, ale nejlepší na pití je voda v bazénu 😀 😀 😀 a tráva

koffen
23. srp 2012

Holky jak řešíte nebo jste řešily vypouštění dětí, když už obě chodili?? Pořád se nemůžu odhodlat je někde pustit 🙂....máte na ně nějaký ty kšíry nebo nic ? Jsem posera, aby se jim nic nestalo, něco nezdlabaly a tak..🙂...třeba pražský hřišťata se mi nelíbí, ale taky zajdeme...

marton
23. srp 2012

@koffen ahojky,tak já jsem s klukama dlouho jezdila jen v kočárku.Vypouštěla jsem je jen na chatě 🙂 .Po zimě,když jim byl tak rok a půl jsme občas zašli na hřiště,které je oplocené,tak mi neměli kam zdrhnout.Pořád to není ale žádná sláva.Jsou strašně živí a neustále v pohybu.Když jdeme na procházku okolì je nadšené,já potím krev 😀 .

koffen
24. srp 2012

@marton To jsi mě potěšila, dík 🙂...pořád mi někdo říká a proč s níma nejdeš do bazénu apod. a já si připadám jako cvok, že nejdu ze strachu, že mi zdrhnou nebo něco..prostě sama je vypustím jen na zahradě, v lese atd...

marton
24. srp 2012

@koffen no zrovna do bazénu,to je mazec.Manžel s klukama jezdì do Čestlic,ale on je zvládá lìp.Se staršíma klukama jsem taky jezdila když byli malì,ale se dvěma...V tomhle musîm říct jsou dvojčata omezenìm.

koffen
24. srp 2012

@marton Teda 4 děti 🙂..máš můj obdiv 🙂..jinak kdy jste začali jezdit do těch Čestlic (mimo mimi plavání?)

marton
24. srp 2012

@koffen až letos tak v květnu.V jaké části Prahy bydlìte?

koffen
24. srp 2012

Takže to jim bylo kolem 2 let? Na Jižňáku a vy? 🙂

majka07
25. srp 2012

@koffen kšíry syce mám, ale ještě jsem je nepoužila. Holky vypouštím v parku, na hřišti apod., ale i ve městě u kašny jsem vypustila a zkusila jsem už i že šli vedle kočáru po chodiníku a vedle silnice, musím říci, že poslouchali, jedna se mě držela, druhá šla před ní vedle kočáru, samo jakmile K. přidala tak slyšela okamžitě slovo stůj a ona stála a čekala a furt jsem opakovala že musí jít tam kde jsem chtěla já...tuk ťuk ťuk zatím poslouchají, rozhodně více než doma 😀 😀 😀

koffen
25. srp 2012

@majka07 A kolik jim je? Já jen jak velký nároky na poslouchání na ně kladu 😀...?

majka07
25. srp 2012

@koffen teď v srpnu jim bylo 19 měsíců 🙂

koffen
25. srp 2012

@majka07 Dobrý 🙂, tak to jsem ještě v klidu. Mě skoro neposlechnou, tak je fakt vypouštím jen tam, kde se jim nic nestane a nemají mi kam zdrhnout 🙂...a odkud jste?

majka07
25. srp 2012

@koffen mají ještě čas.. My jsme rozhraní Vysočiny a Jihomoravského kraje 😉

koffen
25. srp 2012

@majka07 Aha 🙂..tam je určo krásně..škoda, že tak daleko 🙂...mám pocit, že v Praze se maminky dvojčat nechtějí moc družit 🙂..já to tedy taky nějak nevyhledávám, ale občas pokecat s maminkou vícerčátek by bylo fajne 🙂

majka07
26. srp 2012

@koffen fakt? Já myslela, tam je spíš větší možnost se kamarádit....

koffen
26. srp 2012

@majka07 To asi jo, ale myslím, zatím z vlastní zkušenosti, že maminky starších dvojčat, dělají jako že nás nevidí 🙂..když mají malinké, tak ano 🙂, to se baví..asi těch starších nechtějí předávat zkušenosti...ale jsou i vyjímky samozřejmě... A o monomaminkách ani nemluvím, ty si asi myslí, že jsme nakazlivé 🙂 🙂...ne asi to tak jen vidím, naštěstí mám dost kamarádek, co máme stejně staré děti, takže nemusím vyhledávat nějaká ta mateřská centra...zatím 🙂......Teď jak to po sobě čtu, tak to možná vypadá, že jsem nějaká divná 🙂, ale ne nejsem, prostě asi Praha je moc neosobní....