Roční dvojčátka. Jaké máte radosti/starosti?

weroniika
30. pro 2011

Ahojky holky podělte se, jaké máte radosti i starosti s ročními dvojčátky. ..... 🙂

jarkalada
24. zář 2012

@marton jojo, děkujem. Letí to neskutečně 🙂

evikj33
25. zář 2012

@jarkalada Také díky za názor-asi fakt s těma monitorama počkám po porodu a když tak zapujčíme. A gratulujem k blížícímu se ročku,už máte kus cesty zasebou.At jsou dětičky zdravoučké a hodné(v rámci možností 🙂

maya79
27. zář 2012

Ahoj holky, jestli sem chodí mamky cca 1,5 starých dvojčat prosím o Vaše zkušenosti s mluvením. Naši (16měsíců) ještě vůbec nemluví, ani jedno slovo (ani máma, táta, ham atd.). Jen stále žvatlají, říkají slabiky, ale slovo s významem se stále nedostavuje. Už skoro začínám být nervózní.

weroniika
autor
30. zář 2012

@maya79 ahojky my mame skoro 21 mesicu a umime tata,mama,baba,dede,skoro vsechy sviratka jak delaji,haji,mnam,auto uz je toho docela dost. 🙂 musi se na deti hodne mluvit prohlizet knizky atd. ono to prijde samo uvidis 🙂

marton
1. říj 2012

@maya79 Ahojky,vůbec nebuď nervózní,ještě si toho brebentění užiješ 🙂 .Naši kluci,ani jeden takhle malí nemluvili.Dvojčata dokonce máma řekli až kolem 20 měsíce.Jen podle své zkušenosti musím říci,že pokud dítě nechce mluvit nebo na to není vyzrálé/neumím posoudit proč některé děti mluví dřív a jiné ne/,tak čtení a mluvení je neposune.Na konci dne jsem užvaněná a to na ty naše drčí ještě starší sourozenci 🙂 .Od druhého roku začali kluci najednou rozvazovat a pěkně opakovat.Jak píše weriniika,přijde to samo 😉 .

koffen
9. říj 2012

Ahoj holky, tak nám bude 14.měsíců a asi 2 týdny máme s holkama docela veselo. Začaly se strašně vztekat, na NE reaguji pláčem no spíš řevem, prohýbají se jako luk, když je bereme z místa, kde něco provádějí. Nebo se mlátí do hlaviček a kopou nohama. Venku nechtějí být v kočáru pomalu vůbec, tak když je vypustíme, dobrý, pak ale začnou neposlouchat, všechno cpou do pusy, tak po nějaký době zase putují do kočáru...takže stejný scénář..nelíbí se jim to, občas už se neudržím a plácnu přes zadek nebo ruku a vysvětluju 🙂.. tak je to ještě horší....poradíte nějaký fígle, jak na ně 🙂 ? Nejsme určitě sami 🙂..to je jasný....

marton
10. říj 2012

@koffen Tak to se přidávám do klubu 🙂 .Ovšem žádné fígly a rady nečekám.Vyzkoušeli jsme snad všechno ☹ .
Ve věku tvých holčiček taky něco podobného zkoušeli.Uklidním tě,časem se to zlepší.Ten co se jako malý vztekal už to nedělá.Naopak poslední dny začal druhý a ten byl fakt zlatíčko.Dokonce začal pacholek kousat,což mu dělával brácha.Ale jak říkám,je to čím dál tím lepší.Více chápou,dají se zabavit.....To zvládnete 😉 .

koffen
10. říj 2012

@marton Díky 😀..potěšila jsi mě 🙂..věřím a pevně doufám, že neděláme někde chybu, když jsou ze dne na den takové 🙂..u nás zase ta, co nepotřebovala skoro žádnou pozornost, hrála si od malinka sama, nechtěla se mazlit, tak teď pravý opak, pořád by se muckala prdelinka 🙂..ale ty hysteráky mají obě, myslela jsem si, že tyhle věci nastanou mnohem později 🙂...jsou to i tak ale zlatíčka..

noas
17. zář 2013

Ahoj tady u dvojčátek. Smít tu někdy s váma podebatovat?
Mám dvojčátka Adam a David.....20.11. budeme slavit, první rok. 🙂

alenataborikova
11. říj 2013

Zdravím Vás, máme doma dva kluky, ale je nám zatím 9,5 měsíců, takže jsme malinký. Docela už se těším až nám bude rok. Kluci jsou dost naročný už od narození. No a teď pořád bojujeme se spaním a se zuby. Asi to nikdy neskončí, jsem opravdu hodně unavená a občas se mi stane, že mám nervy na pochodu. Nejhorší je, že se nemůžu nikomu vypovídat. Bydlíme na vesnici a pokec s místními babkami není zrovna ono🙂)).

noas
28. říj 2013

@alenataborikova Jsem tu nová a moc se nevyznám jak a kde tady se píše a chodí zprávy. Ráda si budu povídat a svěřovat se s lumpárnama, našich chlapečků 🙂

alenataborikova
30. říj 2013

Ahojky, no ani sama dobře nevím jak to tu chodí🙂)). Nejsem tu moc dlouho. Ale moc ráda si budu povídat, to víš, bydlím v malé vesničce a není tu moc příležitostí k pokecu. Sice mám neskonale velké štěstí, že i tady se narodily dvoje dvojčátka. Veliká náhoda. Vesnice má asi tak 120 obyvatel🙂)). Asi je tu zvláštní klima🙂)). Kamarádka má dvě holčičky, jsou o 3 měsíce mladší než my. My máme dva kluky, Matěje a Mirečka, zrovna v sobotu budou mít 10 měsíců. Uffff, konečně je za náma, tedy doufám, to nejhorší období plné brečení. Docela jsme si s manželem užily🙂)), Teď už je to dobré, s klukama je to perfektní i když večer padnu úplně hotová. Blbý je, že nám v noci zas tak dobře nespí, takže vstáváme tak 4-8krát. No ale taky se to lepší🙂)). Ale musí spinkat s náma v pelíšku kulišáci. Usnou v postýlkách a v noci je musíme přendat k nám a pak je pokoj🙂)). A co Vy? Máš cizí jméno, manžel je cizinec?