Exekuce a výplata peněz

mishaj
1. bře 2017

Ahoj maminky, už podruhé během čtvrt roku mi byla nařízena exekuce na účet (tzn kompletní blokace účtu). Šlo o nezaplacený papušál u T-mobile. Poprvé (tj. v prosinci) jsem uhradila exekutorovi celou dlužnou částku a on účet odblokoval. Před měsícem ovšem přišlo rozhodnutí od jiného exekutora a také zablokování účtu (opět od společnosti T-mobile). Psala jsem e-mail, zkoušela volat, ale nikdo nebral. Samozřejmě to budu zkoušet dále. Mám tedy dva dotazy. Je možné, že na jednom dluhu se podílejí dva exekutoři nebo jde pouze o nějakou chybu a já mam účet zablokovaný neprávem? Jde i o jinou částku, ale pořád od T-mobile (nerozumím tomu prostě). A můj druhý dotaz se týka výplatý dvojnásobku životního minima. V době kdy mi byl účet zablokován na něm nebyly žádné peníze (asi jen necelých 500Kč), takže jsem měla na účtu použitelný zůstatek -15 000,-. V průběhu měsíce mi přišel na účet rodičák, přídavek na dítě a peníze z brigády, tzn celkem asi 5800. Použitelný zůstatek se zmenšil o tuto částku, ale běžný zůstatek je těch 5800. A můj dotaz zní: Když zajdu do banky, vyplatí mi tu částku 5800 jako jednorázovou pomoc nebo jak se tomu říká? 🙂 Vím, že vyplácí, jen nevím jestli ty peníze tam musejí být v okamžiku zablokování nebo to mohou být i peníze které tam v průběhu přijdou. Moc vám děkuji za odpovědi

monickalea
1. bře 2017

tak tohle netuším, ale asi by bylo lepší se pozeptat přímo v bance, vy máte kontokorent? celá tato situace mi přijde jako cesta do pekla :( držím pěsti, at to co nejdřív vyřešíte

janika224
1. bře 2017

D.d. pravdepodobne se jedna o jinou exekuci. I kdyz me prijde divne,ze od stejne spolecnosti. Nechte si od toho prvniho exekutora potvrdit,ze mate vse radne zaplacene,pokud vam neposlal papir o ukonceni exekuce. Mozna nejlepe komunikovat pres email,kdy si postu ulozite a hotovo. Pokud by vam to potvrdil,kontaktujte toho druheho exekutora a vse s mu reknete,jestli se nemuze jednat o chybu. No nicmene vas nepotesim,ale mam pocit,ze i kdyby se jednalo o chybu,tak vy tu exekuci musite nejdriv vyplatit a pak se s pomoci pravnika domahat cele te castky zpet. Ale to si nejsem 100% jista. Jinak co se tyce banky presne nevim. Jedna znama me rikala,ze kdyz jim dojde blokace na neci ucet,tak to udelaji a nic z toho nemuzou vyplatit,vysvetlovala me to,ale nepochopila jsem to. nejlepsi bude,tak si zajdete na urad a zazadejte o zasilani materske slozenkou na adresu. Oni na to sice prijdou,ale tady je ta jistota,ze vam prijde aspon nejaka ta nezabavitelna castka,kdezto u toho uctu to nejde,nebo jde,ale je to nejaky komplikovany. Pokud berete 3800, tak na slozenku vam to budou posilat cely. Z toho nic neseberou,z vyssich castek nevim.

paja_ltm
2. bře 2017

Pro T-Mobile urcite muze vymahat vice exekutoru, tudiz se nemusi jednat o stejny dluh. Urcite si nechte zaslat oznameni o skonceni te prvni exekuce (staci na e-mail,aby to nekde postou nezapadlo). A u toho druheho exekutora si zjistete,za co konkretne ten dluh je (nejlepe asi za jake obdobi je nezaplaceny pausal). Pak to porovnejte s tom prvnim dluhem. Pokud je to za jine obdobi, je to jiny dluh. Pokud je to za stejne obdobi,podejte u toho druheho exekutora Navrh na zastaveni exekuce, na to zadnyho pravnika nepotrebujete. Nelze vymahat tentyz dluh dvakrat. A co se tyce blokace uctu,je blokovany jen do vyse exekuce (ale taky zalezi na samotny bance,nektere si to delaji po svem), tzn. kdyz mate exekutorovi uhradit napr. 10 000kc, tak v bance vam maji blokovat max. tech 10 000 kc. Cokoli nad tu sumu byste dle zakona mela mit k dispozici. A posledni vec, jednou za blokaci uctu mate narok vybrat si dvojnasobek zivotniho minima (cca 6800 kc). Kdybyste potrebovala s necim poradit nebo vysvetlit,klidne napiste.