Jak odnaučit půlroční holčičku cucání palečku?

violagrunge
2. únor 2015

Ahoj, ctěla jsem se zeptat na rady jak odnaučit cucaní pestíku.Přítelovo strýc to děla ještě ve 40 ti letech to me docela vyděsilo.Moje malá se nají a hned s tím začne a když ji nabydnu mliko vzteka se jak to jen jde.Nevím co mám dělat hračky nechce nic jiného než její palec ji nezajímá... 😒 Dudlik mi plive.Prosím o radu

kkouzlo
2. únor 2015

náš malej si cucal levý palec (žádný jiný) zhruba do 2 let, dudlíka nikdy nechtěl, zkoušela jsem všechny možné rady. Pomohlo až to, že když vnímal. že se začal stydět před dětma ve školičce. A to jsem ho zkoušela plácat, zavázat, i do pepře - to se mu líbilo a pak pepř hledal 😀

lv
2. únor 2015

zde na wiki modrý koní je článek..já to budu řešit až nějak po 3 roce, už teď to dělá míN, jen když usíná../do 40? no kolem 5 s ním měl jít rodič k psychologovi../ v půl roce s tím naprosto nic nenaděláš..

mysonek
2. únor 2015

@violagrunge V půl roce to neřeš, stejně s tím nic nenaděláš. Malá taky cucala palec, začala někdy kolem 3 měsíce, kdy vyplivla dudlík a začala cucat paleček. Také jsem měla strach, protože já ho prý cucala do 2,5 let, zkoušela jsem všechny možné dudlíky a nic nechtěla. Ale nakonec přestala sama kolem 7. měsíce. Akorát teda musím říct, že ty měsíce co cucala palec tak krásně spala celou noc. Pak se budila několikrát za noc a jediné co chtěla dudlat bylo prso. Dudlík prostě odmítala.