Je na propustky k lékaři ze zákona právo na proplacení?

modrykonik80
28. led 2016

Prosím o radu. Tchyně byla u lékaře a měla potvrzenou propustku.Účetní jí řekla,že záleží na ní samotné,zda jí to uzná nebo jí odepíše na to dovolenou... Tchýní to je v podstatě jedno,má to jako přivýdělek k důchodu a dovolenou má ještě starou,ale slyšíme to poprvé,že to takhle účetní může praktikovat?Kdo je v tomhle oboru v praxi,prosím o odpověď,zda jsou na propustky k lékaři ze zákona práva na proplácení,či opravdu záleží na účetní?
Slyšela jsem tohle také poprvé...děkuji

j.a.n.i
28. led 2016

Propustky jsou ze zákon propláceny, pokud jsou na dobu nezbytně nutnou a nešlo to zařídit mimo pracovní dobu.

mandala
28. led 2016

Propustky jsou zákonem propláceny, ale víš, jak to dnes chodí, my si je třeba zase museli nadělávat. Takových čachrů machrů u nás bylo víc, zákon nezákon. ☹

hanahlavackova58
24. říj 2018

DOBRY den chtela bych poradit jsem zamestnana na 6 hodin mam duchod 1 stupne a cukrovku CHODIM kazde 3 mesice do DIA poradny TED poprve co mi strhly pul dne dovolene a propustky mi nikdy neproplaci maji na to pravo DEKUJI za odpoved

j.a.n.i
24. říj 2018

@hanahlavackova58 No, na odpoved pises malo informaci, mas narok na zaplaceni doby neubytne nutne v nejbližší poradne, poku to neslo vyresit mimo pracovni dobu.

hanahlavackova58
24. říj 2018

NO ALE PROC MI NEPROPLATI PROPUSTKU a jeste k tomu mi strhnou pul dne dovolene ta dovolena mi nikdy nebyla strzena a propustka neproplacena nejblize je v MOSTE kde taky bydlim na koho se obratit dekuji