Musím podat daňové přiznání?

tereza1316
15. únor 2017

Ahoj, jen bych se Vás potřebovala zeptat na podání daňového přiznání. Minulý rok jsem pracovala do 17. 10. 2016 pak jsem byla do 23. 12. na neschopence a potom do konce roku na mateřské. Predpokladam že tedy daňové přiznání musím podat sama nebo nemusim podávat vůbec? Nemám s tím žádnou zkušenost tak prosím o radu. Děkuji

verulevrtule
15. únor 2017

Jasne, podat by Ti ho mel zamestnavatel. Jak odpracujes vic jak 60dni, tak bys ho podat mela. Ja to ted resila taky, ale odpracovala jsem loni jen sest dni 😂

betelgeuzz
15. únor 2017

Pokud jsi měla loni jednoho zaměstnavatele a nemělas nějaké vedlejší příjmy, tak by ti měl zaměstnavatel udělat zúčtování daní. Ale o to ho máš požádat, termín je dnes. Takže tam zavolej, jestli ti to udělá. Jinak bys podávala daňové přiznání, zaměstnavatel ti dá potvrzení příjmů. Měli by ti něco z daní vrátit.

j.a.n.i
15. únor 2017

@verulevrtule To, co píšeš, je pěkná blbost... rozhodně se to neřídí počtem odpracovaných dní, ale zcela jinými podmínkami, například tím, zda byl současně příjem od více zaměstnavatelů nebo ne a zda bylo podepsáno prohlášení poplatníka.

verulevrtule
15. únor 2017

Jelikoz jsem nevydelala tolik, aby se odvedla zaloha na dan, tudiz je nemozne podat DP

verulevrtule
15. únor 2017

Mimochodem tak mi to rekli v praci, a dalsi dve ucetni + pravnik. Takze asi tak

j.a.n.i
15. únor 2017

@verulevrtule Tak DP je klidně možné podat... to, že to třeba zbytečné, je věcí druhou. A jinak, to že něco tvrdí účetní nebo právník ještě neznamená, že je to pravda. Třeba i pokud někdo pracuje u jednoho zaměstnavatele celý rok a má tam podepsané prohlášení, tak přestože odpracoval výrazně víc než 60 dní, tak nemá žádnou povinnost DP podávat, ani žádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování a zaměstnavatel nemá žádnou povinnost mu ho bez jeho žádosti dělat, resp. bez žádosti vůbec nesmí.

banitram
15. únor 2017

@tereza1316 Máte sice možnost požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování, ale musela byste to stihnout do dneška. Požádat o RZ je možné pouze do 15.2.... Když to prošvihnete, můžete si podat daňové přiznání do konce března. Pokud jste měla za celý rok 2016 na daňových zálohách 0 Kč, tak je zbytečné si cokoliv podávat - nic se vám nevrátí. Snad jedině v případě bonusu na dítě, ale to si nejpíš řeší v daních tatínek 🙂

verulevrtule
15. únor 2017

No ja mam kolikrat pocit, ze tisic lidi, tisic nazoru. Ja je musela v praci k tomu vylozene dokopat, protoze me tvrdili, ze nic zpet nedostanu, pritom jsem mela pracovni uraz. No nakonec dostanu 2179,- zpet. Hlavne se nedat

banitram
15. únor 2017

@verulevrtule
dvě účetní a právník vám řekli o nějakých 60 odpracovaných dnech v souvislosti s podáním daňového přiznání ??? Promiňte, ale větší fámu o daních jsem v životě neslyšela.... počet odpracovaných dní nemá nic společného s podáním daňového přiznání ...

verulevrtule
15. únor 2017

Jsem to zvrtala, jedna se o dovolenou 😂 Nee, jen ze jsem nevydelala tolik, za tech sest dni...

tereza1316
autor
15. únor 2017

@banitram Děkuji za odpověď, předpokládám že ho ale musim osobně podepsat ještě dnes? A jak zjistím že jsem na daňových zálohach nic neměla?

betelgeuzz
15. únor 2017

@tereza1316 zaplacené zálohy najdeš na vyplatnich páskách.

banitram
15. únor 2017

@betelgeuzz přesně tak 🙂

j.a.n.i
15. únor 2017

@tereza1316 Tak oficiálně musíš, pokud se s účetní dohodneš, že ji bude stačit, když ji to podepíšeš třeba v pondělí a antidatujete to, tak to samozřejmě možné taky je...