Můžu zkrátit rodičovský příspěvek a jít na neschopenku?

dolezalovalucie
15. bře 2017

Prosím potřebuji poradit.V mam rodičovskou dovolenou az do ledna ale příspěvek mi bude končit už v květnu,jsem těhotna jenze kvůli zdrav.problemum nebudu moct do práce,na mateřskou bych měla nastoupit v zari,budu muset zůstat doma bez peněz nebo mužu zkrátit rodičák a jít na neschopenku?

stratilikova
15. bře 2017

@dolezalovalucie máš RD do ledna , tzn. na neschopenku nie je dôvod ani nárok. Ibaže by si sa oficiálne vrátila do práce a vzápätí nastúpila na neschopenku. Ale to je na vzájomnej dohode so zamestnavatelom.

RP ti končí v kvetnu, takže potrebujes ho skôr natiahnuť do doby, než pôjdeš na MD, nie skrátiť, nie?

dolezalovalucie
autor
15. bře 2017

Jde mi hlavne o peníze,když natáhnu příspěvek skoro nic mi nezbude na poplatky,proto se ptam jestli to lze zkratit?

terry1512
15. bře 2017

@dolezalovalucie Rp (peníze) si klidně můžeš měnit každé 3 měsíce.
RD (volno v práci) můžeš zkrátit jen po dohodě se zaměstnavatelem. Musel by ti dovolit dřívější návrat do práce.
Tím že jsi na RD tak nemáš nárok na peníze za neschopenku.Protože ti fakticky neutíká žádný plat.

maqggienka
15. bře 2017

@dolezalovalucie Rod. dovolenou máš až do ledna, tak si ten rod. příspěvek, uprav a nech si posílat menší částky, ať ti to vyjde do toho září, kdy budeš nastupovat zase na mateřskou.

xpila
15. bře 2017

@maqggienka To jí ale nepomůže.

stratilikova
15. bře 2017

@dolezalovalucie čo sa týka peňazí, tak si nepomôžes....jediné riešenie je ako som písala vyššie - nastúpiť do práce a nechať sa vypísať na neschopenku...Ale tam sú obmedzené vychádzky

xpila
15. bře 2017

@stratilikova Jenže to není tak snadný. Jednak s tím musí zaměstnavatel souhlasit, jednak to je podnět pro kontrolu ze sociálky.

stratilikova
15. bře 2017

@xpila jj, ja to viem, ale čo iné jej poradiť?

xpila
15. bře 2017

@stratilikova Nic, tady má prostě smůlu, pokud zaměstnavatel nevyhoví.