Vrácení daně při přechodu na mateřskou

terka2018
3. lis 2018

Zdravím,

chtěla jsem se zaptat, zda budu mít nějaký nárok na vrácení daně? Podle informací z internetu mám v tom celkem zmatek. Předpokládám, že ne, ale chci mít v tom jistotu děkuji 🙂

Leden - Únor 2018 - Práce, Hrubá mzda 34000
Březen - Září 2018 - Mateřská dovolená, proplácení 13 dnů dovolené
Říjen - doposud - Rodičovská dovolená

Děkuji Vám moc, chci mít v tom jasno 🙂

Ještě jeden dotaz, partner neuplatňuje slevu na dítě, je živnostník, ještě jsme se k tomu nějak nedostali, je možné, abych si případnou slevu uplatnila na vrácení daně já? Někde jsem četla, že mateřská se počítá za výkon práce, ale příjde mit o jako hloupost.

Děkuji

leniczka23
3. lis 2018

@terka2018 jo mas narok..nevim samozrejme kolik to bude, to zalezi na zalohach a co chces uplatnit ale neco tam bude urcite..a je to tak, PPM se opravdu pocita jako prijem.
Tento rok si slevu na dite budes moct uplatnit jeste ty, za ty mesice kdy si mela prijem. Pristi rok uz ne. Tak pak by bylo fajn aby uplatnoval pritel.

simona_33
3. lis 2018

Takto. Dva platy a dovolena zrejme nedly (jiste) dohromady vice na zalohach na dan jak cini sleva na dani na poplatnika, takze ti nebudou vracet v tomto smeru nic, bo jsi to neprekrocila.... Slevu na dite muzes uplatnit, je to danovy bonus, takze ti ty prachy vyplati vzdy i kdybys neplatila ten rok zadne zalohy. Muze to ale udelat i manzel, u zuvnostniku se to zmenilo, snizil se pausal na vydaje a mohou uplatnovat tyto slevy. Materska dovolena se pocita do odpracovane doby, takze ti za ni nalezi dovolena.... Ale ty uz ji mas jakoby vycerpanou. A penezuta pomoc v materstvi se pocita jako prijen, takze ai te manzel nebude moci taky uplatnit jako vyzivovanou manzelku, protoze budea na to mit jeste letos moc velky prijem. Snad je to jasne 😉

terka2018
autor
3. lis 2018

@simona_33 dekuji 🙂 a muzu se zeptat jak bych mohla uplatit dite ja? 🙂 Malej se narodil 6.4., od března jsem na materske.. dekuji

simona_33
3. lis 2018

@terka2018 no v danovem priznani za tok 3018. Vyplnis ze mas dite a uplatnis ho za mesice duben az prosinec.

simona_33
3. lis 2018

@terka2018 rok 2018 ha ha 😂

lenoulinkaa
3. lis 2018

Na to aby sis mohla uplatnit dítě a dostala se do bonus u, tak musíš mít vydelano v hrubém 73.200,-

lenoulinkaa
3. lis 2018

@leniczka23 ona si nema ale dite z ceho uplatnit. To by musela jen za leden mit 34 a to předpokládám ze je za oba mesice. Dostane vráceno, jen co bylo odvedeno na zalohove daní a to moc nebude.

lenoulinkaa
3. lis 2018

@simona_33 nedostane bonus, když nebude mít dostatečně vydelano. Co pises není pravda.

leniczka23
Autor odpověď smazal
Zobraz
leniczka23
3. lis 2018

@lenoulinkaa ja jen vim, ze kdyz jsem nastupovala na.PPM tak jsem dane stejne byla podepsat a neco mi vraceli..vydelano 73 jsem rozhodne nemela..ale je to uz nejaka doba..nicmene az tak tomu nerozumim, takze to necham na nekom kdo viii😊

lenoulinkaa
3. lis 2018

@leniczka23 jenže pro výpočet daně u poplatníka se mateřská a ostatní nemocenské dávky nepočítají. Tam se počítá jen to co si vydělá u zaměstnavatele. Ale pokud si manžel uplatňuje manželku, tak tam se mateřská do 68 tisíc počítá.

simona_33
3. lis 2018

@lenoulinkaa ano ale to mit bude ne, dva mesice po 34 a dovolena....

j.a.n.i
3. lis 2018

@lenoulinkaa Kdo pise mzdu za vic mesicu najednou? Normalni je je to uvadet za mesic, takze dost mozna tech 73200,-

simona_33
3. lis 2018

@terka2018 jinak jsem to napsala blbe.... Tobe dane samozrejme vrati, cca 10 tisic necelych by to bylo za ty 2 mesice prace. To jsou ty tve zalihy. Myslela jsem ze nevycerpas celou slevu na poplatnika, to neni totiz bonus ale jen odecet. Kazdopadne danove peiznani normalne podas, resp pozadas zamestnavatele o zuctovani.

lenoulinkaa
3. lis 2018

@j.a.n.i vsak jsem tu výše psala jestli je to za jeden nebo za dva. To by bylo pak nárok byl. A většinou se tu něco píše a myslí se to jinak. Takže jsem si to přeložila po svém 😉

simona_33
3. lis 2018

@lenoulinkaa tak nevim, ja predpokladam ze kdyz nekdo napise hruba mzda 34 tak je to za mesic. Max bych jeste pochopila ze nekdo napise rocni.... Za 17 mesicne snad dane vubec neplati tak co by chtela vracet ze.

lenoulinkaa
3. lis 2018

@simona_33 ze 17 tisíc se zálohovka odvede 1350,-

simona_33
3. lis 2018

@lenoulinkaa jo ok, to je detail, to neresime 😉

terka2018
autor
3. lis 2018

@lenoulinkaa @simona_33 hruba mzda mesicne je 34000 🙂 aha tak to mi chybii

lenoulinkaa
3. lis 2018

@terka2018 tak v tom případě bude pěkná vratka na dani plus daňový bonus a omlouvám se zúčastněným, že jsem si to vyložila za dva měsíce. 🙂

terka2018
autor
3. lis 2018

@lenoulinkaa takze chapu dobre ze nejaky narok na vraceni by tam mohl vzniknout? Za kolik mesicu? Omlouvam se, mam dnes dlouhe vedenix dlouhyyy den s prckem 😀😀😊

terka2018
autor
3. lis 2018

@lenoulinkaa
@simona_33 holky tak presne hruba mzda za leden: 36 529,- za unor: 35 271,-

lenoulinkaa
3. lis 2018

@terka2018 jestli máš pásky, tak se podívej kolik jsi odvedla zálohové daně plus ještě, když ti vypláceli za dovolenou a k tomu si připočítej dítě za 1.267,- krát 9 měsíců jestli se narodilo v dubnu

simona_33
3. lis 2018

@terka2018 jo presne tak, vrati ti vse co jsi odvedla na zalohach plus za to dite. Budes bohata 😂

terka2018
autor
3. lis 2018

@simona_33 jupii 😀😀😀 dekuji moc za rady, za pul roku napisu jak jsem dopadla 😀😊