Vrácení daní, budu mít nárok? Rizikové t., konec smlouvy

luckattt
12. únor 2015

Ahoj, prosím může mi některá z vás poradit zda budu mít nárok na vrácení daní za loňský rok. Od 1.1. 2014 do 3.3. 2014 jsem byla v práci, od 4.3. 2014 do 22.7. 2014 doma na rizikovém. Následně mi vypršela prac. smlouva, takže byl ukončen i pracovní poměr. Zajímalo by mě za jaké měsíce mám nárok na vrácení daní. Omlouvám se zda už to tu někdo řešil...vůbec se v tom nevyznám. Děkuji 🙂

spagatice
12. únor 2015

Přiznání se podá za celý rok. Kolik vám vrátí se odvíjí od toho kolik jste odvedla na dani za ty měsíce, kdy jste pracovala.

banitram
12. únor 2015

přesně jak napsala spagatice - podívejte se na výplatní sáčky nebo na potvrzení o zdanitelných příjmech, kolik jste za loňský rok odvedla na daňových zálohách. Pokud jste něco odvedla, tak se vám přesně tato částka vrátí - protože to asi nebude moc za ty dva odpracované měsíce. Ale musela byste požádat o roční zúčtování nebo podat daňové přiznání, automaticky se nevrací nic ...

valentynkaa07
16. únor 2015

@banitram a když přiznání dává zaměstnavatel, tak mi to vrátí kdy? V březnové výplatě?

eva118
16. únor 2015

@valentynkaa07 mělo by to být v dubnu- v březnové výplatě.

betelgeuzz
16. únor 2015

@valentynkaa07 nejpozději v březnové výplatě,u nás to dělají už v únorové.

petule12
16. únor 2015

@spagatice
@banitram holky blbý dotaz a když jsem letos poprvé celý rok na mateřské, tak to vrácení daní nevyplňuji, protože není z čeho, je to tak? 😀

valentynkaa07
16. únor 2015

@eva118
@betelgeuzz Díky za odpověď, já jsem samozřejmě myslela výplatu únorovou, v březnu 🙂 ale tak nejpozději v dubnu. Já jsem právě v práci po RD a tak už si nepamatuji jak to bylo.

marcicek84
16. únor 2015

ano, máš nárok na vrácení daní, pokud jsi u předešlého zaměstnavatele do 15.2. podepsala roční zúčtování (peníze by byly v průběhu dubna), tak ti to i vminulé práci udělají, pokud jsi to nestihla, měla bys podat sama do 31.3. (peníze by byly do 31.5.). Daně ti vrátí dle mě za 3měsíce - leden, únor, březen (dle zaplacené částky na výplatních sáčcích)

betelgeuzz
16. únor 2015

@petule12 přesně tak, pokud jsi neodvedla daně, tak ti ani nemají co vracet. Jenom, kdyby sis čerpala dovolenou, tak by tam něco na vrácení bylo.

betelgeuzz
16. únor 2015

@marcicek84 tam neplatí žádné 3 měsíce, zákon říká nejpozději v březnové výplatě.

petule12
16. únor 2015

@betelgeuzz díky 😉

marcicek84
16. únor 2015

@betelgeuzz - máš to nějaké popletené, psala jsem, že ji daně vrátí za 3 měsíce, kdy pracovala...

betelgeuzz
16. únor 2015

@marcicek84 promiň, myslela jsem, že to je odpověď na to, kdy to vrátí.

andrea13031985
15. zář 2015

Hezky večer 🙂 mam menší dotaz .Jsem na mateřské dovolené ale od 15.1 chodim na brigádu a beru pravidelně prijem krome mateřské.Mam nárok příští rok na vrácení daní???Dekuji