Zaměstnavatel mě nepřevedl na RD, co teď můžu dělat?

maifa
25. srp 2014

Dobrý den, mám smlouvu na dobu neurčitou, k 1.2.2012 jsem nastoupila na mateřskou,v srpnu na rodičovskou dovolenou. Na konci roku zaměstnavatel rušil stávající firmu a zaměstnancům vystavil smlouvy pod hlavičkou firmy nové. Když jsem se to dozvěděla, byla jsem se ho zeptat, jak je to se mnou a zda taky dostanu novou smlouvu. Řekl mi, že si ponechává firmy prozatím obě, a nemusím se tudíž o nic starat, že jsem stále zaměstnaná u původní firmy. Během rodičovské jsem znovu otěhotněla a při vyřizování druhé mateřské jsem se na OSSZ dozvěděla, že mi byl pracovní poměr ukončen a sociální pojištění mi končí k 31.12.2012. Když jsem se obrátila na zaměstnavatele, ten mi řekl, že původní firmu nevlastní, že si nepamatuje co mi řekl, a nového majitele si mám prý vyhledat na internetu. Nedostala jsem ani výpověď, ani zápočtový list. Přitom jsem zjistila, že nová firma za mě hradí zdravotní pojištění, a dokonce jsem i dostávala z nové firmy výplatnice. Co tedy teď můžu dělat? Jak se dá tomuto bránit? Nový majitel firmy je prakticky nesehnatelný ☹

j.a.n.i
25. srp 2014

@maifa Tak pokud máš z nové firmy výplatnice, tak bych s nima vyrazila na OSSZ, že tady máš doklady, že tam zaměstnaná jsi...