Dětský doktor, Královo Pole/Řečkovice. Poraďte

janulickaj1
15. kvě 2011

Zdravím maminky, vybírám si doktora pro naše ještě nenarozené miminko a mám dva typy: MUDr. Jiří Chudáček nebo MUDr. Ivana Bartůňková.
Na pana doktora Chudáčka jsem četla suprové recenze, ale trošku mám strach jestli mi poradí s kojením, výživou miminka a podobnýma věcma, co se týče péče o miminko. Ještě je plus nová ordinace. U paní doktorky jsem se jen byla mrknout a přijde mi klasika. Záleží na tom, jestli je dětský doktor chlap nebo ženská? Asi mám trošku předsudky :(
Máte někdo zkušenosti s oběma doktorama nebo klidně si nechám doporučit i někoho jiného. Je možné je kontaktovat i mimo ordinační hodiny? Děkuju moc předem za každou radu :hug:

blanka.k
15. kvě 2011

Ahoj, hodíme k panu Chudáčkovi, dostala jsem na něj doporučení od sousedky, a je fakt skvělý! Jediná nevýhoda se může nekomu zdát, že někdy mu vypomáhá manželka (jinak doktorka v Dětské nem.), a občas mají rozdílné názory, ona je taková "přísnější" či jak to říct, asi nechce nic zanedbat. Např. malej měl v puse moučnivku, on mi to jen řekl, že to má skoro všechny kojené děti, že to zmizí s příkrmama (a měl recht), že ho to nebolí, nemám to řešit. Za měsíc jeho manželka mi hned na to dala mastičku, že to musíme vyléčit. Taky měl malej ve vlasech takové ty šupinky ("lupy") jak miminka mívají, pan d. mě skoro pochválil, že to má z mého kvalitního MM, že to nemám řešit, jeho žena mě pak na další poradně řekla, že si na to mám koupit mastičku a vyčesávat to 😅 K malému se oba chovají suprově, o sestřička je moc milá paní, ordinace mají krásně vybavené, i místnost , kde dítko vyslíkáš a vážíš atd....
Od začátku z něj mám dobrý pocit, došla jsem k němu osobně v asi 32tt, podal mi ruku, předtsavil sebe, sestřičku, manželku (je to "jen" slušnost, ale ne všude se tak chovají, že 😅 ), pochválil mě, že jdu už v těhu a nenechávám to na poseldní chvíli, pobavili jsem se, jaký mám třeba názor na očkování, napsal si můj TP do kalendáře, ukázal mi všechny místnosti co tam má (2 ordinace a mezitím ta "čekárna+ vyslíkárna pro malé děti). Po porodu jsem mu volala, že už je malej venku, hned další den přišla jeho žena, byla u nás asi hodinu, dala mi takovou malou přednášku základních věcí co s miminkem )to byl pátek) a pak mi v sobotu i neděli pan doktor sámod sebe volal, jestli je vše ok, jestli to zvládám, to mě moc potěšilo. 😉 Sousedka co mě dala na něj tip, tak mu volala i o víkendu, že její 3 letá dcera má už nevím co přesně....teploty a rýmu třeba...že mají za 2 dny zaplcený týden na horách ve Francii, co dělat, jeslti může jet atd., prý mu takto volala už několikrát mimo ordinančí dobu a vždy hodně ochotný. 😉
I mi říká, že na každou poradnu si mám psát otázky, že jina vždycky zapomenu se na něco zeptat, takže jsem třeba šla do ordinace a sebou 10 otázek typu (je už dost "velký" aby šel ze vajka do klas.autosedačky.... na krku se mu zvětšuje znamínko, co s tím....), výživu on řekne automaticky na každé poradně dle věku, co už dávat, co ještě ne, podel toho, jeslti budeš kojit nebo ne. 😉 To jsem se rozepsala, no ale když napsat zkušenost, tak hezky pořádně 😀 Mimochodem , teď chodím do klubu maminek se stejně starýma dětma a je nás tam od pana doktora víc a žádná si nestěžujeme. 😉

minerva
28. lis 2011

Ahoj, neznáte některá paní doktorku Vernerovou z Řečkovic? Bere nové pacienty? Případně kdybyste měly tipy na jiného dětského lékaře v Řečkovicích, případně Kr. poli. Děkuji.

eliskasladkova
15. led 2017

@blanka.k jaký je názor pana doktora na očkování?

blanka.k
16. led 2017

@eliskasladkova není zastáncem "neočkování", už v těhu při registraci se mě ptal, jestli nebudu odmítat očkování. Syn je očkovaný "jak má být", jen jsem 1x to nějak posunula kvůli nemoci o pár týdnů, jinak jsem tonechala na něm. Plus má navíc danou žloutenku od cca 2let.

babule475
9. únor 2017

Ahoj, přidala bych se do tématu, čekáme miminko a hledáme dobrého pediatra v Brně. Jsme z Bystrce, ale dojezdnost není zásadní problém (raději dojedeme kousek dál za kvalitou, parkování výhodou) např. Komín, Žabiny, Kr. pole by vyhovovaly. Ráda bych pečlivého lékaře, dobrého diagnostika, který bude tolerantní a ochotný odpovídat a vysvětlovat. Poradíte mi někdo prosím? Máte zkušenost např. s Mudr. Yvonou Kachlíkovou?