Dětský urolog v Brně. Znáte někoho?

sjuzan
29. pro 2009

Ahoj holky,mám na Vás prosbu...neznáte náhodou nějakého DOBRÉHO dětského urologa v Brně?Díky.

jankar
4. led 2010

ahoj...my jezdíme na dětsku urologii do Brna do černých polí-dětská nemocnice,operoval nás(rozšíření močové trubice) doktor Matěj Husár,je mladý ale moc příjemný doktor,je jich tam vlastně plno...

rioko
4. led 2010

my chodíme sem
Mudr.Pellar
Smetanova 345/7
602 00 Brno

Telefon: +420 549 212 906

je opravdu výborný, s dětmi to moc umí

mysanek1
18. črc 2012

Rioko,díky za doporučení, ale jen takový malý detail, MUDr. Pellar je NEUROLOG a ne UROLOG. Urologové co znám, tak v dětské MUDr. Husár a prim. Zerhau, ordinační doba ut a čt,nejlépe na objednání.
Ono jablíčka nejsou hruštičky a hlava a močové ústrojí jsou od sebe docela taky daleko. Tak pro příště, ale i tak dík za snahu

alexandrehjka
30. kvě 2014

Ahojky.
Za prvé - pan Pellar je už navíc v důchodu... a je neurolog...
Za druhé, všechny varuji před MUDr. Zerhauem - ordinuje v bílém domě v Brně i v dětské nemocnici na Černopolní - byla jsem u něj se synem kvůli úzké předkožce - jen na vyšetření, co a jsk to řešit a pan doktor mu tu předkožku bez jedinýho slova velmi drasticky přetáhl a natrhl.... Neřekl mi ani slovo o tom, že to bude dělat a to jsem stála vedle něj, navíc se to tak dělat nemá.... tak dr. Zerhaua nebrat... a je dost arogantní.. po zákroku mi samolibě řekl, to jste maminko ráda, že to máte tak rychle za sebou... dítě z toho má už 3/4 roku trauma, odmítá chodit sám na záchod a být sám v pokoji

verdos
22. únor 2015

Chtěla bych téma znovu otevřít. Hledám, jestli v Brně není nějaký rozumný urolog. Syn má zúženou předkožku (nemá ji přilepenou, jen nejde úplně přetáhnout). Problémy nemá žádné, žádné záněty, problémy při močení, nic. Jsou mu teprve 3 roky. Předchozí lékařka radila vyčkávat a nechat přirozeně, ale od 1.1. je tam jiná a hned, že to chce řešit :(... Chtěla bych někoho, kdo by zastával spíše ten názor přirozenosti a vyčkávání a tak... (manžel to tak taky měl až do puberty, já mám vysokou hráz - představa, že by to u mě jako preventivně řešili, že to není podle normy, že by to jako chirurgicky upravili nebo zkoušeli násilím rozšířit, že budu mít problém, až budu rodit... no nic moc představa....). Hormony do něj zatím cpát nechci (to se přeci dá použít i později, kam spěchat?). Víte někdo o někom?

veryk
28. bře 2015

@verdos byla už jsi někde? měla jsi doporučení od dětské lékařky? syn (3) má také zúženou, o přetažení nemůže být vůbec řeč. diky za odpověď.

verdos
28. bře 2015

@veryk Od doktorky jsme dostali (bohužel) doporučení, byli jsme v Sanofyto u Ungera. Jako byl milý, ale má ten zastaralý názor - přetahovat a řešit co nejdříve - kontrola za 3 měsíce (a co vím od jiné maminky, když se to za 3 měsíce nepřetáhne úplně, tak dělá jakýsik zákrok, kdy je dítě omámené nějakými kapkami nebo co a nějakou lopatkou mu to rozšíří a přetáhne - nevím přesně, musela bych to dohledat). Byl milý a příjemný, ale v momentě, kdy jsem chtěla "diskutovat" (vyjádřit svůj názor), tak se ze mě snažili udělat hlupačku (nemůžete věřit všemu, co čtete, kdo ví, co to bylo, to je nesmysl...), zvláště sestra (?!?) se do mě začala navážet (to jako absolutně nechápu, co ta má do toho co mluvit a posuzovat to? Začala mluvit o zanedbanosti atp.). Nakonec doktor řekl, ať mu to donesu teda vytištěné. Řekla jsem, že pošlu mail, ale zatím jsem se k tomu nedostala, chci sesbírat více studií, kde se o tom píše (samozřejmě zahraniční, z různých částí světa - v ČR se jede pěkně tradičně a postaru, zatímco zahraniční výzkumy prokazují něco jiného). a to mu pošlu. Jak bude reagovat, to netuším.
Každopádně máme přetahovat každý den po koupeli, ale 1) každý den se nekoupe (většinou se sprchuje a to je na nic, za ty 2 minuty pod proudem vody ve sprše se s tou předkožkou moc nestane, že by změkla nebo něco jako při opravdové koupeli), 2) syn si stěžuje, že olejíček ho studí, 3) má období, kdy prostě nespolupracuje (s nikým, v ničem). Takže od doby návštěvy lékaře jsme "přetahovali" snad 4x? Ale bojím se, abychom právě neudělali spíše paseku (jenže jak odhadnout míru, kdy se to "natahuje", ale ještě "nedochází k mikrotrhlinám" (které na rozdíl od fyziologické fimózy zapříčíní fimózu skutečnou, kterou už každopádně je nutné nějak řešit - ať už chirurgicky nebo kortikoidy...)? No, takže fakít nevím. Snažila jsem se najít někoho, kdo by měl trošku vstřícní a rozumný přístup (vůči pacientovi/jeho rodiči) a přitom měl pokrokové názory, ale v Brně asi smůla. Jo, kdybych chtěla třeba někoho v Londýně :D :D :D No nic... Každopádně odmítám jakékoliv radikálnější řešení, minimálně do doby, kdy bude mít více rozumu, bude více spolupracovat, atd. Nemá vůbec žádný problém - močí normálně, silný proud, neměl jediný zánět, problém, zarudnutí, bolestivost, nic... Dělat preventivně násilím něco, co nemusí být vhodným řešením (např. kvůli bolestivosti nebo nutnosti spolupráce po zákroku, atp.), to prostě odmítám. Jak to dopadne, to zatím netuším, snažím se být pozitivní....

veryk
23. dub 2015

@verdos tak ja jsem zacala pouzivat, jak tady holky doporucuji slez do koupele a slezovou mast a musim rict, ze to fakt zafungovalo. az neuveritelne. zacala jsem pretahovat az po tretim roce veku a mel to fakt hodne zuzeny, mysleli jsme s manzelem, ze to nepujde. dokonce mel maly v lete (cca ve 2,5roku) zanet, kdyz jsme byli na dovolene, takze jsme jezdili do detske nemocnice v nachode na proplachy hermankem a i tam tenkrat rikali, ze ma predkozku hodne uzkou. nicmene po koupelich v slezu a pretahovani az po koupeli, se mu to krasne uvolnilo a nyni po cca 2mesicich uz je znat veliky pokrok.

verdos
23. dub 2015

Wow, díky za informaci. A kde se to dá koupit? Nebo se koupí bylinky v lékárně (a jaké dávkování)? A ta mast? Rozhodně to chci zkusit! Díky moc! 🙂

veryk
23. dub 2015

@verdos prvni krabicku kvetu slezu jsem koupila normalne v lekarne (byla od megafytu) ale baleni vyslo tak na tri koupele a mast nemeli, pry at si ji udelam sama. slezovou mast a dalsi tri balicky suseneho kvetu jsem pak objednala v bylinkarstvi jukl na netu, vyslo to i s postou mnohem levneji nez to od megafytu. pouzivala jsem do koupele tak 3x tydne ne vice, pokrok opravdu famozni a to mam stale jeste 1,5balicku toho kvetu a masti skoro neubylo...

vladkazap
2. čer 2015

@veryk Dobrý den, můžu se zeptat, jak jste řešili tu koupel? Máme totiž podobný problém, malý má už skoro 5, tak nás doktorka posílá na urologii do dětské v Brně, ale upřímně bych se tomu raději vyhnula, když to tady tak čtu. Sléz už jsem koupila a teď přemýšlím, co s tím - přidávala jste nálev do vany s vodou nebo jako sedací koupel nebo jak? Omlouvám se, asi je to hloupý dotaz, ale budu vděčná za odpověď 😉

veryk
3. čer 2015

@vladkazap dobry den, ano, nasypala jsem bylinu do pullitroveho hrnku a zalila vrouci vodou - to delam rano a vecer zcedim prileju do vany. syn se koupe dohromady s dcerou, to neresim. cca 3x tydne. petilety uz dobre komunikuje, tak vam povi, zda ho pretazeni uz boli ci ne. me to kluk take rekne (ma 3 roky pryc). kdyz se mi uz podarilo pretahnout tak tam mel syn takove ty tvarohotite hrudky, take to tu mamky resi, a ty se casem vymyly.

vladkazap
3. čer 2015

@veryk jojo, to on poví hned 😉 díky za radu, dáme se do toho ....

veryk
4. čer 2015

@vladkazap nedekujte, take jsem vysla z rad jinych. za vyzkouseni nic nedate, osobne nejsem moc bylinkarka, verim spise klasicke medicine, ale slez u nas fakt pomohl. ono predkozka je stale s malinkym otvorem, ale pretahnout jde a snadno, i kdyz pak je zalud jakoby zaskrceny. k doktorce pujdu az po lete, tak uvidim co na to rekne. uz to, ze jde vubec pretahnout je u nas ale velky uspech.

ppetal
13. črc 2016

@veryk Dobrý den, chci se zeptat, za jak dlouho synovi sléz pomohl? A tu mast jste nepoužívala?

verdos
13. črc 2016

@ppetal U nás byl znatelný posun vidět po několika koupelích (snad 4 nebo 5)? Úplně jsem hleděla. Pak jsme přestali, byl nemocný, vrátilo se to do původního stavu, ale byla jsem v klidu, viděla jsem, že to jde. To bylo loni v létě. Letos na jaře si to najednou přetáhl sám... A to nás doktoři chtěli loni natlačit do nějakého zákroku... (viz výše). Hodně se mi ulevilo. Zbytek slézu tedy nevyužijeme, ale vůůůbec mi to nevadí :D. Mast taky skoro nepoužitá a myslím si, že víc udělala ta koupel než ta mast, ale těžko říct. Každopádně tohle byla pro mě jedna z nejlepších investic (neboť jsem loni viděla, že to jde/půjde a hodila se zpátky do klidu).

hanka_12345
20. dub 2020

@mysanek1 🤣🤣

camillaq
15. únor 2022

Dobrý den, byl jste prosím poslední dobou někdo s dítětem na dětské urologie v Brně (černá pole) na operaci? Půjde o operaci nesestoupl. varlatek, už jednou na operaci byl, ale musí jít znovu. Chtěla bych vědět za jak dlouho vas objednali na operaci. Děkuji