Dobrý gynekolog v Brně

theresa
21. únor 2007

Ahoj holky, neznáte náhodou nějakého dobrého gynekologa či gynekoložku v Brně. Jaké s nimi máte zkušenosti?

vlastovka385
8. led 2009

Ahoj holky, chtěla bych přispět svojí zkušeností. Několik let jsem chodila k dr. Mátlové. Co se týče odbornosti a pečlivosti, tak proti ní nemůžu říct ani slovo, dělala vždy vyšetření prsou i přes konečník. Ale bohužel mám několik výhrad a jedna z nich je poměrně závažná. Za prvé nemá sestru, což všechno neuvěřitelně prodlužuje. Někdo tady psal, jak je milá a pokecá i o věcech, které nesouvisejí s prohlídkou. To je sice fajn, ale když s každou pacientkou půl hodiny kecá, tak pak ty ostatní tvrdnou v čekárně. Když jsem k ní chodila, tak neměla ani počítač, veškerou zdr. dokumentaci dělala ručně pomocí kovové registratury. Možná má teď míň pacientek, ale tenkrát nebylo výjimkou, že jsem čekala i 2 hodiny. Za druhé: nevím, co si o tom mám myslet, ale když jsem chodila k ní, tak jsem při každé prohlídce měla nález na čípku, někdy závažnější, jindy méně závažný, ale vždy tam byl, což ji opravňovalo k tomu, aby si mě zvala na prohlídky jedenkrát za 3 měsíce. Pak jsem absolvovala stěry na opravdu renomované klinice v zahraniční i u svého nynějšího gynekologa a nikdy mi nic nenašli. Nevylučuji, že jsem tenkrát ty nálezy opravdu měla, ale stejně mi to vrtá hlavou, že jakmile jsem začala chodit jinam, tak jsem bez nálezu.
NO a ta třetí věc je ta závažná. Když jsem k ní chodila, tak měla v ordinaci pokladničku, na které měla napsané, že je to na příspěvky na ultrazvu, děkují nenarozené děti. Ta pokladnička tam byla celých 5 let, co jsem tam chodila, taky jsem jí tam naházela dost peněz, a pokud vím, dodnes UTZ nemá. Podlé mého názoru je to krajně neetické.
Teď chodím k dr. Táborskému na Jugoslávskou, Evička tu psala, že nebyla spokojená, já teda nemůžu říct nic špatného. Momentálně jsem těhotná, naštěstí zatím probíhá vše bez problémů, ultrazvuk udělá při každé poradně, co chci vědět, na to mi odpoví, ale nijak se přehnaně nevybavuje, což mi vyhovuje.

mufice
11. led 2009

vlastovka385 gratuluju k těhu a držím pěstičky 🙂 Patřím mezi snažilky, ale mou Dr.Vyzulovou - Komárov víc zajímaly "dobrovolné" přízpěvky na ordinaci a očkování proti rakovině děložního čípku, než moje rok nepravidelná menstruace.

Změnila jsem Dr., už jsem tam byla 2x a k mému překvapení jsem zatím vůbec nic ještě neplatila. Ani za vyvolávačku (- u Vyzulové to posledně bylo za 130,-, prej za recept, za injekci, za návštěvu pí doktorky, kterou jsem ani neviděla !!!) ! Můj novej doktor mi dokonce sám navrhl krevní testy, o které jsem Vyzulovou 2x neúspěšně žádala. No prostě jen žasnu, jak jsem u ní mohla tak dlouho vydžet 😖

Milou, komunikativní a obchodně velmi podnikavou paní doktorku Vyzulovou s ordinacíí v Komárově NEDOPORUČUJI 😖

lentilkal
12. led 2009

Tak já se pridávám na stranu Vlaštovky 385 taky nemůžu zatám říct o dr.Táborským nic špatného co potřebuji vědet tak mě odpoví a že není ukecaný tak to mě nevadí.Rozhodně lepší než moje bývalá dr.díky které jsem málem porodila v 29tt.

hhjj
14. led 2009

Ahoj holky, ja chodim na gyndu ke Kotrbovi na Tyrsove. Zatim je v pohode, uz sem byla i na operaci a nemuzu si stezovat. Prosimvas nevite nektera jak ma pan Kotrba oteviraci dobu? dekuju a preju hodne stesti

kukuca
14. led 2009

hhjj, zdravím Kotrbovic příznivkyni.
Ordinační hodiny:
po 7:00-11:00
út 7:00-17:30
st 7:00-15:00
čt 7:00-17:30
pá 7:00-14:00
🙂

hhjj
15. led 2009

kukuca, dekuju mockrat, kdyz ja vzdycky zapomenu zavolat rano a pak uz tam nikdo neni🙂 papa

sharee
22. led 2009

musim se pridat ke stiznostem na dr.Vyzulovou v Komarove. Popravde, vychcanejsi(s prominutim) doktorku jsem nezazila. Kdyz mi bylo 15 dokonce se snizila i k vydirani - bud ji dam 60,- kc za "sklicko", nebo rekne me mame ze uz nejsem panna 🙂 (samozrejme to rekla trochu jinym zpusobem ale jiz je to par let tak si jeji slova presne nepamatuji nicmene smysl byl tento a k omylu v interpretaci opravdu nedoslo), chodila jsem k ni jeste dalsi rok plny "prispevku" na chod a jine blbosti, zadnych receptu na HA a skveleho pristroje ktery obycejne potkate treba i v nakupnich centrech - vaha, meric BMI a vysky za dvacku bez jehoz mereni se ovsem zadna navsteva (byt se jednalo o recept na blbou HA) neobesla.
nastesti jsem brzy narazila na dr.Kotrbu a s jeho peci jsem nadmiru spokojena. nekde jsem zde cetla negativni reakci na jeho vysetreni bez pritomnosti sestry - ja mela zkusenost opacnou, byla jsem u pana doktora bez sestry jiz nekolikrat a vzdy byl prijemny a ochotny a myslim ze potesi i jeho snaha usetrit svym pacientkam penize - ma prehled o cenach v lekarnach. pokazde se me zepta jak se mam, serve za koureni pripadne prida letacek, a vzdy dela utz
nejlepsi lekari co se tyce komunikace s pacientem, vybaveni a snahy zajistit pacientovy komfort a co nejvice dostupnych informaci jsou prave dr. kotrba a jeste pan dr. uncovsky (ortoped)

nekdo se tu ptal jeste na pana dr. zlamala v reckovicich - k nemu chodi ma mama a je s nim taktez velmi spokojena. urcite doporucuji, nicmene ten se hodi spise pro pacientky z reckovic,jelikoz dostupnost ordinace neni zrovna idealni.

kotito
28. únor 2009

Ahoj.Holky nemáte některá zkušenost s mudr.Jiřím Pfeifrem?Sídlí na ulici Josefská v Brně. Byla jsem u něj 3x, ale zdá se mi, že o pacientky málo pečuje. Teď jsem asive 3 týdnu těhotenství a nechtěla bych nic zanedbat. Od lékaře to sice ještě nemám potvrzené, ale na papírku máme pořádné dvě tlustice. Nevím jestli k němu mám vůbec chodit nebo si hned najít nového doktora. Pokud s panem Pfeifrem máte některá zkušenost napište mi prosím do IP.Díky

andii
31. bře 2009

Dnes jsem se definitivně rozhodla změnit ordinaci mudr. Marie Mátlové za jiného gynekologa. Na dotaz o očekování proti rakovině děložního čípku jsem byla odbyta, že se musím objednat a pak se až ptát a to přímo od paní doktorky. Nevyhovuje mi ani jaksi,,zastaralé prostřed, kdy sedíte v přípravné místnosti polonahá, sestra se vás táže na vše před ostatními a ještě se dlouho čeká. Stran odbornosti tedy není výtek, ale přístup si představuji jiný. Navíc objednání si představuji také jinak než že dostanete na papírku nebo je vám štěknut do telefonu termín a než se stačíte podívat, jestli máte v onu hodinu volno, už jste venku..PO dnešní návštěvě jsem odcházela opravdu rozladěná...Doufám, že objevím, to co mi bude vyhovovat..

barnee
3. kvě 2009

K paní doktorce Mátlové bych napsala toto....
Při první poradně v těhotenství jsem jí upozornila na to že jsem prodělala žloutenku typu b a ona mě bez dalších otázek či upozornění obdyla že mi stejně bude brát krev.
Těhotenství bylo v pohodě.
Až v 30.týdnu jsem začala mít horečky a protože jsem ještě chodila do práce myslela jsem že v tom taky hraje roli únava. Obvodní lékař mi napsal neschopenku a na kontrole se mě paní doktorka zděsila jak jsem bledá...
Zkrátím to-druhý den jsem už ležela v bohunicích se špatnými jaternímy testy.
Ty první mi dělala Mátlová právě na té kontrole a to se poprvé zmínila o nebezpečí snížené funkce jater v těhu-odumření mimi,poruchy nervového vývoje,atd.
Je zvláštní že mě na to neupozornila dřív během těhu, když jsem jí sama na žloutenku upozornila...
Naštěstí vše dopadlo dobře-malej je zdravej ikdyž se narodil dřív a cvičíme vojtovku...
A tak si říkám-kdyby mě na to někdo upozornil dřív mohla jsem držet dietu, byla víc hlídaná a kdyby na ty játra došli dřív nemuseli jsme třeba mít trochu opožděný vývoj-kdo ví....

A proto říkám-vše si důkladně kontrolujte a snažte se zjistit co nejvíce informací a nespoléhejte na svého doktora úplně 100%

damika
10. kvě 2009

Ahoj holky, mam vyborneho gynekologa na ktereho jsem dostala kontakt od sve kamosky. Dlouho se snazim o mimco takze jsem u doktoru pecena varena. Tenhle je fakt super ma uplne novou ordinaci je sice ve Vyskove, ale rada si k nemu zajedu, protoze je to u nej jak v ruzovy zahrade. 😎 Sestricka je taky super, zadny neprijemny ksichtiky a nemam pocit, ze obtezuji, ale naopak. Jsem s nim moc spokojena www.gynlekar.cz 😉

anaji
11. kvě 2009

ahoj holky, přidávám se ke chvále doktora Kotrby v Krpoli. Byla jsem u něho zatím jen jednou, ale zdál se mi opravdu super. Předtím jsem dlouho chodila ke Dvořákové na Orlí a ta je na mě moc neosobní, odměřená, prohlídky u ní vždy trvaly tak 3 minuty, než jsem se nadála, tak jsem byla venku, aniž bych se zeptala, na co jsem chtěla. Ani jsem neměla chuť s ní něco řešit. Zato doktor Kotrba mě prohlížel opravdu důkladně. Dělal mi i vyšetření prsou, i vnitřní ultrazvuk, vše velmi podrobně vysvětloval, zajímal se o mé dosavadní problémy a rozebíral je se mnou. Vyhovuje mi, že je tak upovídaný, atmosféra u něho byla opravdu uvolněná, vůbec jsem se tam nestyděla. I sestřičku mám moc příjemnou. Oba jsou takoví správně "trhlí". 😀 Strávila jsem tam 45 minut!!! A opravdu téměř i ukazuje nástroje, kterýma zrovna vyšetřuje. 😅 Jediné co můžu vytknout jsou ty prostory, nemají to tam moc "moderní", jako třeba na Orlí, ale za to jsem se tam cítila dobře. 🙂

besterova
27. kvě 2009

Ahoj všem,chtěla jsem se Vás zeptat jestli má některá z vás zkušenosti s doktorem(gynekologem) Dvořákem,který ordinuje v brně v kr.poli.Kamarádka k němu chodí a stydí se vůbec někomu říci jak probíhá její vyšetření.Pro mě to bylo tak otřesný co řekla,že má rada byla okamžitě odejít.Nevím však jestli takový přístup k ní je ojedinělý nebo normální.Prosím napište děkuji ☹

ob.soklina
27. kvě 2009

Ahojte holky, tak já se taky přidávám. K Dr. Vyzulové se raději nebudu vyjadřovat, nebyla by to moc pěkná slova. Ted jsem se vrátila z Ostravy po několika letech kde jsem měla super gynekologa a tak jsem hledala tady v Brně. No na doporučení asi trochu zmatené kamarádky, jsem šla ke gynekologovi na Masaryčce - utekla jsem mu z ordinace, když mi řekl at si vylezu na kozu a já tam viděla pomačkaný papír ( protě tam už někdo ležel) po mém odmítnutí na mě hodil takový obličej, že jsem se hodně divila. No a pak když mi řekl mluvte co Vás trápí a zvedl tel. a začal si řešit věci po tel. Tak jsem slušně poděkovala a odešla. no a ted mi byl doporučen pan Dr. Krahulec - je to gynekolog sice se zaměřením na urologii, ale je úžasnej. Když jsem byla u něj na vstupní prohlídce, tak jsem tam byla asi 35 - 40 min skontroloval mi úplně vše. Přístup super a hlavně poslouchal a pak odpovídal. Takže můžu jen doporučit. O sestřičce nemluvě - úžasná ženská.

veria
27. kvě 2009

Taky chválím Dr. Kotrbu, je opravdu fajn a má takový lidský přístup. Když jsem mu na podzim brečela v ordinaci kvůli zamlklému těhotenství, tak málem brečel se mnou.
Besterova - a co ten dr. Dvořák, jak kamarádku vyšetřuje? 😕 Dr. Kotrba je také v Králově Poli.

besterova
27. kvě 2009

Protože je kamarádka poprvé těhotná tak nezná postup při vyšetřeních,ale je mi divný,když ji gynekolog neřekne vyhrnte si tričko a sundejte podprsenku a udělá to sám!Byla z toho chuděra úplně vedle..Nakonec jí řekl a úplně podrobně popsal jak se mýt mezi nohama...a to musím předem upozornit,že bydlí kousek od ordinace a VŽDY se sprchuje před vyšetřením.Dokážu pochopit,že mu tam chodí hodně ženských,ale cítila se tak hrozně,že mi volala totálně hotová.Doporučila sem jí samozřejmě svoji gynekoložku,která ordinuje přímo v bohunické nemocnici Gerychová a ta je naprosto super.Jaky je ten Kotrba a jaký má postup při vyšetřeních on,kdyby chtěla zůstat v kr.poli?Je fakt,že na něj hodně chvály,ale má už chuděrka blbej pocit z doktorů a chce radši ženskou..Děkuji za příspěvek 😉

dadysek
18. čer 2009

Pan doktor kotrba je skutečně vynikající lékař a citlivý člověk. Dojíždím za ním až z Prahy a jsem opravdu velmi spokojená. 🙂 🙂 D.

veria
18. čer 2009

Besterova - tak dr. Kotrba určitě sám pacientky nesvlíká 😀 To je fakt hodně divný, ať už tam nechodí. U Kotrby se normálně SAMA svlečeš v kabince, kousíček od ní je vyšetřovací křeslo a hned vedle lehátko na ultrazvuk. Vyšetření probíhá standardně a velice citlivě.

veria
18. čer 2009

Jo, a proč jí svlékal podprdu navíc, proboha? Vyšetření prsů teda Kotrba asi nedělá, i když by se dělat mělo. Ale to málokterý dr., oni většinou spoléhají na samovyšetřování.

lucineckac
23. srp 2009

Ahoj, holky našla jsem tuto diskuzi a měla bych na Vás dotaz. Je mi 17 let a měla bych zájem napsat antikoncepci. Slyšela jsem, že antikoncepce pomáhá i na bolesti břicha pri menstruaci (který teda občas bývají neskutečný a paralen,panadol,paramax ani jiný prášky nepomáhají) a hlavně taky kvůli ochraně samozdřejmě že ? 😉 . K mamčiné gynekoložce chodit rozhodně nechci, tak podle toho co jste tu napsali se rozhoduju mezi Mudr. Jaroslav Kotrba a Mudr. Zdeněk Vebera. Pro koho by jste se rozhodli vy ? Zajímavé je, že když jsem byla o něco mladší a náhodou jsem se s někým o tom začala bavit, tak jsem si nedokázala představit že by mě prohlížel chlap. Jakej na to máte názor vy- gynekolog a nebo gynekoložka ? Budu ráda když mi někdo napíšete. Děkuju moc :-*

hanulamarkova
23. srp 2009

Ahoj Luci, já ti můžu doporučit jedině chlapa. Jsem s gynekologem naprosto spokojená. Jsou jemnější jak ženská a jelikož jsem se hodně stěhovala vždy jsem měnila gynekologa a asi 2x jsem měla i gynekoložku a jejich služeb opravdu už nechci využívat. Ohledně dobrého gynekologa mám dr. Táborského na Jugoslávské a je moc supr. Vůbec si nestěžuju. Rozhodně chlap.

lisanda
31. srp 2009

Ahoj holky taky se hlásím k pacientkám mudr. Kotrby, pan doktor je velmi dobrý -pečlivě odebírá anamnézu - to většina lékařů nedělá, vyšetřuje cilivě,těhotenství - OK dostala jsem i neomezené vycházky 😉

mirenkam
4. zář 2009

ahoj holky, přestěhovala jsem se a ráda bych změnila gynekologa, abych to neměla daleko, poradíte někdo? Nejlépe Brno Kr.Pole. díky ahoj 🙂

mirenkam
6. zář 2009

,

kvakin
14. zář 2009

ahoj,půjdu poprvé k dr. Kotrbovi, přešla jsem od jiné paní doktorky,která mi odmítla napsat neschopenku. pracuji v dětské nemocnici na infekčním, mám 12-hodinovou prac. dobu a noční. chci se zeptat, zda máte zkušenosti s tím, zda pan dr. Kotrba by byl ochoten napsat neschopenku už v 2. měsíci těhotenství. děkuji moc

kalerat
5. led 2010

HOLKY, pozor, dr. Kotrba už na Tyršové neordinuje. Dnes jsem tam byla a byla jsem nemile překvapená, když jsem musela na poradnu za jinou dr., která ho tam vystřídá. Já jsem teda hodně zklamaná, že už tam není. Nová dr. se jeví dobře, tak snad to tak bude.

aquila
6. led 2010

kal, jakto??? Já tam taky chodím, no tos mě teda nemile překvapila. A jak se ta dr. jmenuje? A on neordinuje jinde? Jsem z toho úplně vedle, dost mi pomohl...

consti
6. led 2010

Ahoj holky, jelikož jsem bývalou pacientkou pana doktora Kotrby (musela jsem bohužel z důvodu stěhování přejít k jinému lékaři), a spousta mých kamarádek k němu chodí, tak vím, že se měl stěhovat na sever Moravy 😔 😒 😢 . Je mi to také líto, je to skvělý lékař. Důvody přestěhování ordinace nevím 🙄 .

consti
6. led 2010

Tuším, že se stěhuje do Bruntálu... 😅

veria
6. led 2010

Holky, to si děláte legrandu, zrovna tento týden jsem chtěla dr. Kotrbovi volat a objednat se na preventivku!! byla jsem tam v listopadu, 14 dní před tím, než mi uplynul rok od poslední preventivky, tak mi řekl, že mám přijít až po tom termínu. Tak jsem to nechala na leden!! Ale to snad už musel vědět, že se bude stěhovat....
Teda se picnu, takže zase nemám gyndr. (minulá mi umřela, u Kotrby jsem teprv ten rok a něco). Je tam někdo kdo převzal jeho pacošky, nebo jak?