Dobrý gynekolog v Brně

theresa
21. únor 2007

Ahoj holky, neznáte náhodou nějakého dobrého gynekologa či gynekoložku v Brně. Jaké s nimi máte zkušenosti?

miranel
12. zář 2007

Ahoj holky,
tak já jsem u MUDr. Mátlové a je super. Na každého si najde čas, aby s ním "poklábosila" a nejen o věcech týkajících se gynekologie. Poradí, doporučí, přebera za i proti. Myslím, že přístup gynekologa je důležitý. Hlavně, jestli se u něho cítíme v pohodě.
dobrou noc 🙂

majdula
27. zář 2007

Tak ja bych jen pridala zkusenosti s brnenskymi dr. K dr. Matlove jsem chodila roky, jeste od dob kdy byla na Lesne, je opravdu senzacni co se tyce pokecani a predepsani HA. Fakt vyborna zenska. Jenze dlouho me trapily soucasne urologicky i gyn. zanety a ona mocak neresila. Navic nema ultrazvuk, coz je problem.
Takze chte nechte jsem po letech presla na Orli k dr. Dvorakove - vyborna urolozka s dobrym vybavenim, jinak nemuzu posoudit, byla jsem u ni jen chvilicku.
A pak jsem objevila dr. Krahulce u Vystaviste. Vybornej gynekolog, sve pacientky si sam rodi a ma specializaci i na urologii. Chodite k nemu nekdo?

kikka
6. říj 2007

Ahoj, já musím přidat svoji zkušenost s p.doktorkou Šlapalovou, protože mi to nedá. Asi své práci rozumí, ale je hrozně neosobní. Kolikrát na mě mluvila zvýšeným hlasem, jako bych byla malej fracek. Když jsem tam přišla poprvé po porodu, neslyšela jsem ani jednu otázku typu jak se má miminko, je všechno v pořádku atd. Prostě jen dělá svoji práci, ale já dávám přednost doktorům, kteří se o vás i trochu zajímají. Takže hned v pondělí měním doktora. Asi dám na vaše rady a zkusím p.doktora Kotrbu.

peige
6. říj 2007

Ahoj holky, já chodím k Dr. Huvarové (na Jiráskové), přes deset let, a jsem s ní maximálně spokojená. 🙂 🙂

theresa
autor
7. říj 2007

ahoj kikka, taky přemýšlím od doktorovi Kotrbovi. Jestli k němu půjdeš, prosím napiš, jaký jsi z nej měla pocit. Mám to stejně jako ty, taky bych chtěla doktora, který se o mě zajímá a né jen strojově dělá svou práci.

berusinek
7. říj 2007

Ahoj holky, jen reaguju na vaše příspěvky. Taky jsem byla spokojená se svou Dr. pokud jsem tam chodila jen jednou za rok na preventivky. Teď už se půl roku snažíme o mimi a mám nepravidelné cykly-jen jsem pořád chodila na vyvolávačky a nic. Poslední návštěva byla fakt děsná, chovala se ke mně tak, že jsem si řekla, že tohle nemám zapotřebí a přehlásila jsem se k MUDr. Kotrbovi a... Jsem mooooc spokojená. Věnoval se mi skoro hodinu, všechno se mnou probral- v klidu, pohodě, konečně se se mnou něco bude dít-hormonální profil, léčba atd. Takže pokud jen trochu váháte,snad vám můj příspěvek pomůže se rozhodnout!!! Už bych neměnila!!!

kalerat
12. říj 2007

ahojte holky, tak já jsem tento týden byla u Mudr. Kotrby a musím jen souhlasit s holkama, který ho chválili. Je moc pečlivý. Konečně jsem našla gynekologa, který se mě plně věnoval a vše nádherně vysvětlil. Jen a jen ho doporočuji všem 😵

kralicek1
2. lis 2007

Já taky chodím k pí. doktorce Mátlové, jsem s ní spokojená, ale také mi tam chybí potřebné vybavení. Nechodí někdo z vás k doktorovi Unzeitigovi na Orlí ulici. Chtěla bych se u něho zaregistrovat.
Diky moc

theresa
autor
7. lis 2007

ahoj holky, taky jsem se přehlásila k MUDr. Kotrbovi a jsem spokojená. Opravdu se pacientce věnuje na 100%. Prosím, nemáte některá z Vás od MUDr. Kotrby neschopenku, případně nejste u něj na rizikovém těhotenství. Já mám teď před prvním IVF a řeším problém, že když se to zadaří, tak jak to bude dál s neschopenkou. Jaké dává vycházky? Dá se s panem doktorem domluvit, nebo je v této věci neoblomný.

elitera
7. lis 2007

Já vřele doporučuju "svého" MUDr. Antona, sídlí na Zámečnické. UTZ má. Sice žádnej krasavec, nicméně proto tam nechodíme ;) Prohlídne, vysvětlí, probere. Fakt super 🙂

theresa
autor
3. pro 2007

Holky, opravdu tu není žádná těhulka, která by byla pacientkou MUDr. Kotrby a mohla by zodpovědět dotaz ohledně vycházek?

prcekpet
3. pro 2007

Ahoj holky, premyslim o zmene sveho gynekologa a nemuzu se rozhodnout, je hodny, ma UTZ, pokeca s Vama jen mi "zatajil" takovou vec, a to ze mam vrozenou vadu vajecniku a ze prirozenou cestou nebudeme mit deti. Nechal nas vic jak rok "trapit" se a pote nas poslal na UNICu. Mam mu to za zle, ze me o tom neinformoval, protoze na UTZ to jde videt. Vzdycky rikal, ze je vse v poradku, pamatuji si, jak po jednom UTZ vysetreni rikal, ze s tehotenstvim muzu mit v budoucnu problemy. 😒 Kdyz jsem od neho dostala "zadanku" na Unicu, neopomnel rict, doufam, ze ke mne budete chodit na tehotenskou poradnu...grrr. Co me vic vadi je to, ze kdyz jsem objednana na 16:30, na radu prijdu klidne i po 17 hodine. Hmmm, tak jsem si koukam sama odpovedela, ze mam zmenit dr., ale kdo je opravdu dobry? MUDr. Kotrba prijima jeste nove pacientky?

theresa-podle meho nazoru pokud mas 100% potvrzene tehotenstvi, tak je jen otazkou domluvy s doktorem si nechat vystavit neschopenku. Pokud postupujes IVF, narok na neschopenku mas cca tyden pred punkci, tuto neschopenku Ti napise bud klinika, na kterou chodis, Tvuj gynekolog anebo Tvuj obvodak. Jsem par dni po transferu a muzu Ti rict, rozhodne jdi na neschopenku, ja mela dovolenou, ted jsem na neschopence a jsem moc rada, ze jsem to tak udelala. Mela jsem svuj vlastni klid...punkce neni zakrok, ktery bych jeste nekdy chtela prozit. Drzim pesticky, at to vsechno v pohodě zvládneš, pokud budeš chtít znát podrobnosti, můžeš mi napsat do interní pošty, ráda Ti zodpovím jakékoliv dotazy. 🙂 🙂

kay
4. pro 2007

ahoj holky, už jsem prošla hodně gyndařů/ek, absolutně nedoporučuji Dr. Myškovou - ordinuje v Rubínu na Makovského nám. - díky ní jsme jednou skončila i na pohotovosti, shodou okolností tam seděla i další pacientka od ní. Dále jsem měla dost neblahé zkušenosti s Dr. Milíčkovou - ordinuje na poliklinice viniční - ta mě asi 3 roky léčila na neustálé záněty a mykozy a breberky apod. a pak už mě poslal domů, že neví co se mnou, ať dodržuju dietu bez cukru a mouky a mám si najít nějaké čaje - skončila jsme opět v nemocici, kde se zděsili, že "tam" mám úplnou ZOO.. Dále mám nepříjemnou zkušenost s Dr. Cahou - ordinuje na Wurmove ul. na Kraví hoře - když jsem tam chodila občas, tak dobrý, akorát vás nikdy neposlouchá, ale spíš poslouchá rád sám sebe, takže jsem odcházela vždycky zmatená, pak mi našli jinde cystu, on nevěděl, jestli mě poslat na operaci nebo léčit hormonálně, tak to nechal na mě ať se rozhodnu (můžu vám říct, že v té chvíli jsem nevěděla ani jak se jmenuju, protože mi opět nic moc nevysvětlil), navíc nemá UV, ale posílal mě vždy do Unici (tam měl i domluvené zástupy), a po půl roce "léčby" mě odmítl poslat na kontrolní UV, jestli se ta cysta nějak lepší/horší). Takže jsme přešla k Dr. Lambieové - ordinuje na poliklinice Kuklenská - má vybavení, naproti ní na chodbě je dalš lékař (ten mi nakonec operoval tu cystu), takže zástupy v pohodě. Všechno vám vysvětlí, probere s vámi a neměla jsem s ní problém.

zrzana
28. pro 2007

ahojky holky.Toto forum se mi moc líbí,tak jsem si řekla,vás požádám o radu.Hledám v Brně gynekologa,který by se specializoval i na urologii.Poslední dobou mám současně nějaké záněty gyn.i ur.U každého doktora jsem se dozvěděla,že jsem v pohodě,až na to,že mám šílené bolesti obojího,ted už i měsíc v kuse,na malé ze mě výjde pár kapek,atb nezabírají,ale podle doktora jsem zdravá a to nemluvím o sexu.. 😖 Přítel neví kam mě zavést.Až tady jsem se dočetla,že by mohl být dobrý dr.kotrba a krahulec.Máte s němi nějaké zkušenosti?Já si myslím,že gynekolog by měl rozpoznat,jestli je problem gynekologický nebo urologický,a ne vám tvrdit,že když to nejsou kvasinky,tak nic.Moc děkuji předem za odpověd 😉 pa

lucinecka
29. pro 2007

Ahoj holky, tak konečně můžu odpovědět Therese na její otázku ohledně vycházek u Dr.Kotrby. Na poslední kontrole jsem ho prosila o prodloužení vycházek (od své staré dr jsem měla 10-12 a 14-16) a on mi je neprodloužil, že mám nárok opavdu jen na 4 hodiny denně, maximálně je může spojit. Ale že prý na těhotný kontroly nechodí 😝 Je to fajn doktor, ale neomezený vám teda rozhodně nenapíše. Škoda.

Jinak souhlasím s Kay, od Dr. Myškové z Rubínu jsem taky utekla, její přístup byl teda děsnej a nejsou to jen moje zkušenosti, ale minimálně další 2 moje kamarádky od ní rychle prchaly 😠

dukie
29. pro 2007

Já jsem od své původní gynekoložky (MUDr. Vyzulová - Komárov) přešla poté, co po mně chtěla při preventivní kontrole Kč 40,-- "na sklíčko" na stěry... a když jsem se ohradila, že preventivku hradí plně pojišťovna, tvrdila mi vehementně, že ne... tak jsem jí řekla, že sebou těch Kč 40,-- nemám ... a ona pravila, že nevadí, že to můžu uhradit příště, že mi to napíše do karty jako "dluh"... 😀

Tak jsem cestou od ní vyrazila na svou pojišťovnu, vyhledala tam reviziní lékařku, potvrdila si s ní, že je to hovadina, že to skutečně celé "včetně sklíčka" platí pojišťovna a že lékařce rozhodně nic platit nemám, protože když to zaplatím, pojišťovna mi to zpět nemůže proplatit.

Inu... pozbyla jsem důvěry ke své lékařce (kdo ví, v čem všem by člověku byla ještě schopná lhát) a přešla na doporučení partnerky svého kamaráda k MUDr. Dvořákové na Orlí. Je zajímavé, že můj "dluh" po mně dr. Vyzulovaní nikdy nevymáhala... 😀

No a u paní dr. Dvořákové jsem maximálně spokojena (jsem tam již třetím rokem), měla jsem nějaké potíže, takže jsem byla shlédnuta i jejími kolegy (dr. Dvořák a dr. Janča), oba byli báječní. A jednou se mi podařilo přijít se zánětem jen tak bez objednání, moje paní doktorka měla zrovna dovolenou, tak mě vzala kolegyně dr. Kutějová. Všichni jsou tam báječní, mají vynikající přístup a všechno, co člověk chce vědět, to vysvětlí... cítím se tam vždy jako v bavlnce. 🙂 Jak jsem již naznačila, ordinuje tam více lékařů současně, mají ordinační hodiny od brzkého rána do pozdního večera, nově dokonce bezbariérový přístup pro maminky s kočárky 🙂 , takže se pacientkám snaží vyjít maximálně vstříc. 😵

theresa
autor
29. pro 2007

Ahoj lucinecko, děkuji moc za odpověď. K MUDr. Kotrbovy jdu za pár dnů, protože konečně čekáme miminko. Zatím mám neschopenku s kliniky, tak aspoň budu vědět, co a jak u něj. Asi si ty vycházky nechám spojit. Já bych taky řekla, že kontroly na těhulky nechodí, ale prý je to v každým okrese jinak. Nemáte náhodou nějakou známou, která byla na rizikovém, jestli na ní příšla kontrola?

milhauz
11. led 2008

Ahoj holky, vy co chodíte k MUDr. Kotrbovi, jakou má objednací dobu? A má sestru?
Díky

ivkaj
11. led 2008

Ahojky, taky jsem pár let k MUDr. Kotrbovi chodila a musím uznat, že se opravdu věnuje. Jen poslední návštěva ve mě zanechala rozporuplné pocity. Byla jsem na pravidelné prohlídce a říkala sem mu, že se stěhuju mimo Brno a že jsem u něj naposled. Říkal mi, že je vše v pořádku a za čtvrt roku se ke mě dostal dopis, s tím, že mám špatný nález a mám se okamžitě dostavit. No nevím, jednal potom se mnou jak s nesvéprávnou osobou 😨

martanecek
23. led 2008

Ahoj holky. Já chodím na gyndu k Dvořákovi na Orlí a jsem moc spokojená. 🙂 Je příjemný a hlavně všechno poctivě vysvětlí. Mívala jsem pořád výtoky a až jsem přešla k němu, tak mě toho zbavil. Můžu ho jedině doporučit

jeaninka
22. únor 2008

Ahoj holky.

theresa
autor
24. únor 2008

Ahoj martanecek, vím od kolegyně z práce, že Dvořák na Orlí těhotenskou poradnu už nedělá a nové pacientky taky nebere.

sturnus_vulgaris
24. únor 2008

Ja chodim na Lesnou k panu MUDr. Linhartovi. Zatim jsem spokojená, hlavně teda s tím, že když mě objedná na určitou hodinu, tak se můžu spolehnout, že mě nenechá dlouho čekat. Má i UTZ. Ovsem zda se mi, ze se u nej trochu prodluzuji objednaci doby (kdyby ale asi clovek trval na tom,ze je to akutni,asi by se to nejak dalo).

To například u pana MUDr. Berky, kam jsem chodila predtim, byl obrovský a skoro až nepřekonatelný problém, běžně jsem tvrdla hodinu cekarne - mozna to byl ale problem sester, a tak nelze vyloucit, ze je to ted jine. Ani pristup pana doktora se mi moc nelibil.

jeaninka
26. únor 2008

Ahoj holky. Několik let chodím na gyndu k Dr.Kotrbovi, na Tyršovu 42, - patří také pod Orlí, a chvály na něj
mohu jenom potvrdit. Během vyšetření vysvětluje co dělá, vysvětlí i UZV a vše názorně předvede na letáčcích.
Až u něj poprvé jsem zažila vyšetření čípku mikroskopem a nevynechá vyšetření prsou. Zabýval se léčbou
moji neplodnosti a díky němu mám doma holčičku. S neschopenkou během těhotenství nebyl problém
včetně vycházek. Vždy se snaží vyjít vstříc . Rovněž sestra je moc příjemná .Mohu všem nespokojeným jenom doporučit.

verapa
31. bře 2008

Zdravím, chodím druhým rokem k paní doktorce Dvořákové na Orlí a doporučuji, milá, klidná, a hlavně jemná, ono není milý když se někdo ve vás vrtá zespod ale tadle paní má citlivé pochopení. Navíc zvládá moje hloupé otázky ohledně těhu. A je tam vše pokopě i pro genetiku. Hezký den

theresa
autor
31. bře 2008

Ahoj, tak to musím napsat taky svou zkušenost s MUDr. Dvořákovou na Orlí. Já zase naopak nedoporučuji. Byla jsem její pacientkou půl roku a byla jsem velmi zklamaná. Nikdy mi neudělala ultrazvuk, když jsem si při první návštěvě stěžovala na bolesti řekla, že to nic není. Při druhé návštěvě, mě rovnou poslala do nemocnice s tím, že cystu URČITĚ nemám, a v nemocnici mi zjistili 6cm cystu na vaječníku. Po operaci jsem přišla na kontrolu, kdy mi řekla, že mám přijít za tři dny na vyndání stehů, tak jsem přišla a MUDr. Dvořáková se mě zeptala, proč jsem za ní přišla, vůbec si nepamatovala, že jsem se tak domluvili. Při vyndávání stehů si ani nerosvítila světlo, a když mi je vytahovala, tak podotkla, že to tolik bolí, protože má tupé nůžky. Po příchodu domů jsem zjistila, že na dva stehy úplně zapomněla, tak už jsem si je radějí vyndala sama. Endometriozu mi chtěla léčit antikoncepcí, vůbec nenavrhla léčbu analogy- umělý přechod, který mi zařídil až MUDr. Unzeitig, kde následně doporučili IVF. Můj pocit s paní doktroky je ten, že ji konkrétní pacient moc nezajímá, je to u ní jak na běžícím páse, rychle, rychle na každého pacienta epacientka dříve taky a z velmi podobných důvodů jako já doktora změnila.

elennka
1. dub 2008

Já nyní chodím k MUDr. Velčevskému, a taktéž spokojenost 😉

modra_kobylka
8. dub 2008

tak připojím se k negaci na MUDr. Dvořákovou z Orlí. Podle mé zkušenosti ji pacientka nezajímá. Není ochotna ani ke konzultaci mezi čtyřma očima - bez sestry, poměrně nepříjemné - což je podle mě chyba. Mezi čtyřma očima se řekne víc než mezi šesti, zvlášť když jde o záležitosti poměrně intimního rázu, což ke gynekologii a urologii patří.
Dotaz na možnost placené telefonické konzultace mimo ordonační hodiny ji viditelně pobouřil (mám blbou zkušenost z minulého těhotenství, kdy se nějaký průser vyvrbil vždycky "mimo ordinační hodiny"). Svoje přístroje ať si nechá. 😖 Raději ať se naučí vstřícnosti.
No a z onoho zmíněného "průserového" těhotenství mám blbou zkušenosti i s Pelíškovou - nyní Lustigovou. Dokud není problém, je milá. Ale na způsob, jakým mi sdělovala špatné výsledky gen. testů hned tak nezapomenu. Zvlášť když se pak zjistilo, že "špatné" jsou v důsledku jejího omylu. Omluvit? Přiznat chybu? Ani nápad. "SPletla se sestra."
Zatím u mě v Brně vede MUDr. Pivovarníková z Heliosu.

nyla
26. dub 2008

ahojte, hladam nejaku dobru gynekologicku v brne, najlepsie by bolo, keby bola mladsia, ale samozrejme nie je to podmienka, hlavne nech je to zena, je mila, profesionalna a ma dobre vybavenie/tzn aj ultrazvuk/. chcela som sa objednat k sarke kutalkovej, mate s nou niekto skusenosti? vopred vam dakujem za tipy 🙂

monku
27. dub 2008

Ahoj holky chodim asi 10 let Dr. Jancovi na Orli, vzdy to jen na preventivku a pro recept na HAK, ale az ted mi doslo, ze mi nikdy nedelal zadny ultrazvuk a nejake jine podrobnejsi vysetreni..!? Snazime se o mimi a na otazku jestli jsem ok, mi rekl, ze pravidelny cyklus staci.. No tak jsem na pochybach, mela jsem pred 3mi lety oper. slepak, tak si myslim, ze nejaka hloubkovejsi kontrola by byla na miste, ne?