Gynekologie Praha. Jak to "chodí"?

daasqua
12. lis 2019

Ahojte, vím, že takových diskuzí tu bylo plno, ale už jsem našla jen starší a trochu jiné, než bych se potřebovala dozvědět... Přemýšlím, že změním gynekoložku. Myslím, že není špatná (v prvním těhu jsem ovšem neměla žádné problémy, takže nemohu dále posoudit), ale vadí mi styl vedení jejich ordinace. Chtěla bych tedy vědět, jak to chodí u jiných gynekologů v Praze. Třeba zjistím, že je to všude stejné, takže se tím nebudu dál zabývat. Předem píšu, že nejsem žádný škrt, peněz mám dost, ale nechce se mi dávat peníze "za nic", které je jinde zadarmo a ještě s úsměvem...

a) Kolik vás stojí roční péče v Praze? (Já platím 1000 Kč za rok, kamarádka to platit odmítla a platila akorát pár stovek zrcadla, takže jí to vyšlo levněji, ale kvůli klidu v duši těch 1000 platím a dovedu se s tím smířit).
b) Kolik vás stály všechny úkony v těhotenství? (Po mně chtěli VIP těhu poplatek zhruba 3500 nad těch již zaplacených 1000 Kč, což mi přišlo dost a neplatila jsem, prý v tom jsou UTZ, fotky... no UTZ jsem pak měla zadarmo, screening za 1200 Kč mi zaplatila pojišťovna, takže taky zadarmo, fotky jim u 2 UTZ stejně nefungovaly. Na mé konkrétní dotazy, co v tom 3500 je, lidi z jejich recepce jen mlžili, krčili rameny a ceník neukázali... tím, že jsem to drahé VIP neplatila, na mě pak všichni byli dost odměření a sotva otevřeli pusu, hlavně abych jim nezacláněla).
c) Kde vám dělali screeningy a případné 4D UTZ? (Já měla screening u nich, ale to 4D mi neudělali, protože jsem neměla to VIP, bez něho by to stálo zhruba 1600 Kč a nějak se mi nechtělo to navíc platit, manžel natáčel náš "normální" UTZ v 20tt a to mi celkem stačilo).

U mého prvního těhotenství mi celkem vadilo, ža každý od nich říkal něco naprosto odlišného, ať už šlo o procedury, termíny, částky, cokoli, měla jsem v tom pak kvůli nim ještě větší guláš. Na začátku byli milí, ale jakmile jsem v 13tt nezaplatila to drahé VIP, všichni pak byli skoupí na slovo a snažili se to co nejvíc odbýt (třeba slavný velký UTZ v 20tt trval sotva 5 minut, beze slova, jenom "no je to tak nějak v pořádku, hlavně už jděte").
Omlouvám se za dlouhý elaborát, nějak jsem se rozepsala 🙂 Děkuji za vaše zkušenosti.

daasqua
autor
20. lis 2019

Díky všem za komentáře. Podívám se schválně na toho Adamce, toho bych na Pankráci neměla daleko 🙂 Profemme na Václaváku by taky nebylo zas tak daleko (u Václaváku mám nynější gyndu).

@jaja01k
@karla2015
@eldrag
@cuuza
@merope
@makronka222
@ivaze
Holky, jsou někteří vaši gynekologové z Prahy 10/4/1/2/3? Bydlíme v Záběhlicích, tak bych chtěla někde v tomto "kvadrantu" Prahy 🙂 Pokud byste je ovšem doporučili dále 😀 Chtěla bych pečlivé (žádné šup šup), aby se u nich nečekalo hodinu i přes objednání (někdy i u mé gyndy), celkově milé (nikdy jsem doktora neposuzovala podle "milosti", ale asi těhotenské hormony tenkrát burcovaly a jejich chování mě štvalo o to víc). Možná spíš radši ženu, ale ani chlap by mi výrazněji nevadil. Díky moc 🙂

journals
20. lis 2019

@daasqua na Zabehlicich rozhodne NEdoporucuju Gynkrup

daasqua
autor
20. lis 2019

@journals Díky, dobré vědět.

eldrag
20. lis 2019

@daasqua jandová medbank na nám. republiky.

ivaze
20. lis 2019

@daasqua Bohužel neporadím, lékařka o které jsem psala má ordinaci na Andělu.

karla2015
20. lis 2019

@daasqua Chodim na Prahu 10 Poliklinika Zahr. mesto, MUDr Radko Benes, vyhovuje mi, ze vse rekne na rovinu, obcas hodi nejaky vtipek....vzdy jsem objednana na cas, nikdy sem necekala, vetsinou me vezmou i driv....utz delal snad kazdou navstevu, vse mi ukazal a vysvetlil, dela i 1. trimestralni screening, takze jsem nemusela nikam jinam, sestry ok.....chodim 2x rocne na preventivku a platim 700kc na rok.

daasqua
autor
20. lis 2019

@karla2015 To zní super, zkusím mu zavolat, zda má volno, na polikliniku chodím k obvodní lékařce a máme tam i pediatru, mám to kousek 🙂 Ten screening na stejném místě je taky výhoda.

karla2015
21. lis 2019

@daasqua Zkuste, ja si na nej fakt nemuzu stezovat, vse rekne na rovinu, moc se s tim nepare, ale me to vyhovuje....prechazela sem k nemu taky na doporuceni....

merope
21. lis 2019

@daasqua Bohužel, jezdím až do Bohnic.

sari_fuk
26. dub 2020

@ivaze Dobry den, muzu se prosim zeptat k jake gynekolozce na Praze 5 chodite, pokud ji muzete doporucit? Dekuji, S.

ivaze
27. dub 2020

@sari_fuk Mudr. Ivana Kučerová https://www.gynporscan.cz/