Jaké máte zkušenosti s dětskými lékaři a pediatry v Brně?

andre_ab
9. únor 2016

Maminky a těhulky, prosím o radu, jak jste kdo spokojení s doktorama pro svoje dítka nebo podle čeho vybíráte? Jsem v Brně teprve pár měsíců a tak nevím, na koho a kam se obrátit pro radu ☹ Sháním dětského lékaře a pediatra, kam svoje dítko po porodu přihlásím a případně bych ráda i změnila svého gynekologa, abych za ním nemusela dojíždět tak daleko (stejně stojí za prd). Bohužel se nemám koho zeptat na zkušenosti. Případně se nebráním příležitostnému ,,kafíčkování" s kočárkem po porodu. 🙂 Předem děkuju za názory.

sariky
9. únor 2016

Ze zkušenosti doporučuji najít pediatra v místě bydliště. Dojíždět s dítětem s horeckama přes půl brna je utrpení pro všechny.

veruska007
9. únor 2016

1. lokalita - blízko domova či pravidelné trasy (domov-školka, domov-práce)
2. ordinační hodiny - dr., která ordinuje víceméně jen mezi 11 - 15 je mi na houby, pokud mi děti po obědě spávají
3. akutní stavy bez objednání - pokud dr. objednává nejdříve za 48h, tak při akutních stavech je to na zabití (fakt jsem to zažila, nepomohl ani vážný stav dítěte!)
4. bezbariérový přístup - tahat kočárek do patra je za trest
5. čekací doby - čekat v čekárně dětské dr. 2-3h je taky za trest
A potom je ideální najít si dr., která má stejnou filozofii života jako já - což se mi povedlo a jsem za to hrozně vděčná.
A počítat s tím, že každý dr. má holt nějaké mouchy.