Kyčle. Doporučíte, prosím, dobrého ortopeda?

lela82
21. dub 2022

Dobry den, dokazete mi nekdo prosim doporucit dobreho ortopeda na kycle? Mala dostala Frejkovu perinku, ale mam pocit, ze mozna i z preventivniho duvodu, protoze jsem zminila, ze ji muz nosil v detstvi docela dlouho. Pry to nekteri ortopedi davaji zbytecne. Nemuze v tom moc zvedat nohy a dle fyzioterapeutky pak ty deti maji slabe svaly na brisku a zpomaleny vyvoj a casto konci na Vojtovce. Nabaluje se tak dalsi kolotoc problemu… Proto bych chtela vyvoj kycli zkonzultovat jeste na jinem pracovisti, idealne u nejakeho dobreho ortopeda. Dekuji za pripadne tipy a Vase zkusenosti.

littlebee124
21. dub 2022

@lela82 A jaký má nález na kyčlích? I u IIA staci třeba široké balení.

lela82
autor
21. dub 2022

@littlebee124 To prave ve zprave neni vubec napsane. Je tam:
DK stejne delky, abdukce volna, ryhy symetricke, Ortolani, Barlow, Galeazzi bilat. negat.
Usg: stresni bilat oplosteno, centrace spravna, jadra bilat. nepritomna
Dceri byly 2 mesice.

gbp
21. dub 2022

@lela82 z Prahy? my sme se vydali z Hradce do Zamberka za panem doktorem Jansou. pokud nemate moznost dojet, rozhodne si vyzadejte snimky a zpravu, je moc ochotny, nabizel nam i konzuktaci po telefonu/emailu. u nas to tak bylo - naprosto zbytecne. navic az nekdy okolo 4. 5. mesice, takze se chtela hybat. byl to des a trapeni k nicemu 🙈 lituju jen toho, ze sem to neresila driv a k panu doktorovi nejela hned!

jjasmina
21. dub 2022

My byli v Brně, Mudr Okáč, nevim odkud ste

lenerka1
21. dub 2022

Také doporučuji dr. Jansu, osobně jsme ho nevyhledali, ale má vše i na internetu pěkně vysvětlené včetně vhodného oblékání ( http://www.jansa.cz/spravne-baleni-novorozencu ), nám bylo při fyziologickém nálezu IIA doporučeno široké balení, malý byl z toho úplně mimo, tak jsem zjišťovala, nechali jsme nožkám volnost, nosili v šátku a na další kontrole nás dr. chválila, jak je vše krásné 🙂

lela82
autor
21. dub 2022

@gbp ano, z Prahy… To je kus cesty do Zamberka. Kdyby byl nekdo ze strednich Cech, bylo by to lepsi. Kadopadne ale moc dekuji.

olga_
22. dub 2022

@lela82 Jansa je ovšem opravdu kapacita a vyplatí se to. Ještě mi říkal, že kyčle umí v Brně. Jinak je to po celé republice velmi tristní.

rulexnone
8. kvě 2022

@lela82 Taky doporučuju Jansu. My díky němu měli peřinku jen dva týdny ;) stojí to za tu cestu

vendes
8. kvě 2022

Také doručím Jansu, konzultovala jsem s ním po mailu a telefonu, protože dceři bylo preventivně doporučeno široké balení.

elesse
8. kvě 2022

To široké balení je mor, u nás ho dává preventivně úplně všem, my ho dostali na nález Ia, co kdyby náhodou. Odkývala jsem a nedala. Pediatr souhlasil🙂