• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte tip na dobrého doborníka a diagnostika? Karviná

4. března 2015 
Hezký ráno, chtěla bych vás moc poprosit o radu, případně nějaký tip, co dělat nebo na koho se obrátit.

Se svou 4-letou dcerou Elenkou momentálně obcházíme doktory, chceme se dopátrat k diagnose( ale k opravdové diagnose, né jen nějaké střelené od boku někým nevěrohodným). Jenomže zatím si všichni doktoři u kterých jsme byli protiřečí, psycholožka nám řekla, že u ní hraje roli buď dysfázie nebo mentální retardace, autismus prý určitě né.
Logopedka zase naopak řekla, že ona by autismus vůbec nevylučovala, ale jednalo by se prý o atypický autismus.

Psycholožka, která Elence měla určit diagnosu jí neuměla vůbec vyhodnotit, protože se absolutně nesoustředila, byla roztěkaná, nereagovala na její pokyny a vůbec nevěděla, jestli jí vlastně rozumí, co po ní chce.Dcera má totiž velké problémy v komunikaci, má bohatou slovní zásobu,ale neumí jí správně používat. Na otázky odpovídá stejnou otázkou, o sobě mluví ve 2. osobě, zkomoluje, špatně zkloňuje. My sami někdy vůbec nevíme, jestli nám vlastně rozumí. Na běžné otázky umí správně zareagovat, ale když je to něco nevšedního, tak už jen zopakuje otázku.

Takže máme jít zase k posouzení k dalšímu psychologovi, jenže jsem si našla recenze, že to taktéž není dobrý psycholog.

Čas ubíhá a my začínáme pochybovat, jeslti se vůbec někdy dopátráme k té opravdové diagnose. Chtěli bychom už s Elenkou začít pracovat tak, jak ona potřebuje, ať se může zlepšovat její další vývoj.

Jsme z Třince a byli bychom vám moc vděční za nějaký tip na dobrého odborníka a diagnostika, který má už zkušenosti a správně nám dceru vyhodnotí! Budeme rádi za nějaké tipy i z okolí( Karviná, Havířov, Ostrava atd..)

Moc díky!!!
7. říj 2011 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@paolin ahoj, díky moc, už tam asi rok nakoukávám, je to super diskuze, i když se spíše už soustředím na diskusi "Mám autistické dieťa", jelikož se nás tahle týká mnohem víc. :wink:
16. lis 2012 ve 13:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mohu Ti doporučit Aplu , ale je tuším jen v Praze. Byla jsem tam s mojí dcerou, když ji byly také čtyři roky. Má též diagnostikovaný atypický autismus. Připrav se ale, že se vyšetření hradí a ne málo. Nás to tehdy stálo přes dva tisíce.
16. kvě 2014 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olusa TAKE MAM CHLAPCE S AUTISMEM, ALE DETSKYM ... MOHU SE ZEPTAT KOLIK DCERI JE ZDA MLUVI ATD? PROSIM DO IP....
16. kvě 2014 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, taky mám syna a Dětským autismem. V Ostravě je výborný dětský psychiatr - MUDr. Matýs. Jinak pokud máte zatím "jen" podezření na nějakou z poruch autistického spektra, tak bych rozhodně neváhala a začala se strukturovaným učením pro autisty. Včasná terapie je půl úspěchu. Krásné pomůcky pro autíky mají na www.ucimeseradi.cz . A pokud se u Vás diagnoza nepotvrdí, tak Vám metoda strukturovaného učení rozhodně neublíží. Držím palce
13. únor 2015 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, vážení rodiče dětí s PAS,
jsem studentka 5. ročníku oboru Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, pracuji jako osobní asistentka v rámci organizace APLA-JM a píši diplomovou práci z oblasti autismu. Zabývám se faktory, které Vám, jako rodičům dětí s poruchou autistického spektra, pomáhají zvládat každodenní péči o Vaše dítě. Na základě zjištění z Vámi vyplněných dotazníků bych ráda tyto faktory identifikovala a navrhla možné postupy, jak je aktivně a efektivně podporovat, aby se zvýšila kvalita života rodičů dětí s PAS. Bohužel ne každá rodina se dokáže vyrovnat s postižením svého dítěte a proto si myslím, že data získaná z tohoto výzkumu mohou takovýmto rodinám pomoci. Sběr dat pro diplomovou práci je poměrně zdlouhavý proces a velice bych ocenila, kdybyste se zapojili. Proto Vás chci požádat, zda byste obětovali cca 30 minut svého času a vyplnili sadu dotazníků, který naleznete v odkazu níže.

Odkaz: http://goo.gl/forms/P2QsPbMNUa

Předem velice děkuji
Zuzana Lamserová
4. bře 2015 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek