Měnily jste dětskou lékařku pro mimino?

gabca1
13. lis 2007

Maminy, už jste některá měnila lékařku pro mimčo? Já mám tu svou daleko tak jsem si vybrala jednu co je blíž a ona mě chce vzít až od 1.12. nevím proč. Dnes se tam jdu domluvit. ALe už kontaktovala mojí původní doktorku, aby jí dala kartu. Tak se mi k té staré moc nechce... asi nebude nadšená, že od ní odcházíme. Díky za názory. G.

kristi
13. lis 2007

budu menit asi za mesic, stehujeme se...myslim,ze je to normalni..

musilka
13. lis 2007

gabca třeba ta pediatrička čeká až jí odejde nějaký 18 - ti letý k dospělácké obvoďačce a vezme tě s díťátkem místo něho ne?? 😒

gabca1
autor
13. lis 2007

Musilka - já právě nevím, uvidím dnes, prý mi malou i ošetří, říkala jsem jí, že má rýmu. Je to jen 14 dní tak snad to nějak vydržíme.

Kristi - taky bych řekla, že je to normální, ale už se mi k tý starý nechce ☹

dashak
13. lis 2007

Měnili jsme ve 4 měsících, doktora jsem měla 200m od baráku a vyměnila ho za doktorku, ke které musím sice dojíždět, ale byl to neschopák. Kartu mi odmítl vydat a chtěl na mě volat policajty 😅 Takže nová doktorka založila novou kartu, já měla většinu papírů z vyšetření ofocených a propouštěcí zprávu z nemocnice mi nakonec vyhrabali z archivu a poslali nové doktorce - tam byly dost důležité informace, protože v porodnici strávila měsíc a půl.

gabca1
autor
13. lis 2007

dashak - tak to je hustý, co to bylo za doktora? Taky se bojím zbytečných nepříjemností. 😒

dashak
13. lis 2007

Gabco, byl fakt neschopák. Něco jako poradna tam vůbec neexistovalo, takže žádné zvaní na prohlídky, nic mi nikdy nevysvětlil - třeba proč ještě malou nezaočkoval apod. Návštěvy probíhaly tak, že když se mi zdálo, že jsme tam dlouho nebyly, tak jsme tam zašli v normální ordinační době, takže riziko, že se potkáš s nemocnými. Prohlídka proběhla tak, že jsme se dál než k sestře nedostali 😅 Ta ji zvážila, on maximálně přiletěl k ní, poslechl ji a zase zalezl do ordinace. Žádné rady ohledně výživy nebo péče, prostě nic.

Vyvrcholilo to, když jsem se přišla domluvit na předoperační vyšetření, které nemělo být stařší než 3 dny před nástupem na operaci a on mi řekl, přijďte v pátek. Říkám mu, ale to je týden před operací 😕 A on na to - nevadí, napíšeme tam jiné datum 😅 .
Tak to už bylo na mě moc, nenechám svoje dítě ohrozit, když půjde do narkozy, navíc po prodělaném krvácení do mozku.

Nová doktorka mě bez řečí přijala a všechno super funguje. Ale varovala mě, že mi určitě bude dělat doktor problémy a nebude mi chtít kartu dát. Odchází od něj asi hodně pacošů, takže to těžce nese 😅 No nechtěl, hádali jsme se tam jak psi, on tvrdil, že mi nic nedá, že má na to měsíc lhůtu apod. Jenže já už měla zaplacených 50kč za vydání karty, protože sestra,která tam sloužila byla náhradnice za sestru na dovolenou. Ta nedělala caviky, vypsala papíry, jenže pak mi neměla vydat ze 200kč, tak šla za ním a on už se začal pídit co se děje a vyletěl z ordinace jak sup 😀 No byla to dobrá scénka 😀

nikka.vo
13. lis 2007

gabco, doktor to musí pochopit, pokud to máš k němu dál, že chceš chodit jinam... To prost nechápu, copak mají nouzi o pacienty? já se tu naopak setkávám s tím, že nás skoro nikdo něchtěl vzít... t to byl zubař, gynda,pediatr 😲 😒

kristi
13. lis 2007

dashi, to si delas prdel? to je husty, tak to doufam,ze u nas to bude v pohode, kdyz se stehujem 😉

dashak
13. lis 2007

Kristi, tak je to celkem pochopitelné, že nebudeš s malým dítětem dojíždět k lékaři daleko. To je tvoje volba, kam budeš chodit. On ti ale kartu samozřejmě nemusí vydat, není to jeho povinnost. Je to jeho majetek nebo jak to říct, ale je povinen ti udělat aspoň výpis ze zdravotní karty.

altoja
13. lis 2007

my měnili taky teď, nebyla jsem spokojená, byl to docela salámista, pokud nebyly žádný problémy, tak dobrý, ale když jsem chtěla něco začít řešit, tak mávl rukou, že to nic nebude, jedna známá mi doporučila paní doktorku, je to sice dál, ale jsem s ní naprosto spokojená, moc Viktorce pomohla.
Jedinej problém byl, že jsem musela počkat, až uběhnou tři měsíce od přihlášení k prvnímu dr., je to nějaká lhůta, že nesmíš měnit dřív jak po třech měsících.
A pro kartu jsem si šla sama, dr. mi řëkla, že si ji může vyžádat, ale že by bylo vhodější zajít za ním, tak jsem to zvládla, nebylo to teda nic příjemnýho, poděkovala jsem mu, sestra mi dala karty obou dětí,nic jsem neplatila, jen jsem podepsala, že jsem si převzala dokumentaci a šla jsem

gabca1
autor
13. lis 2007

dashak - u nás je to tedy také podobné, jen vážení a pak si jí poslechne a konec. Když jsem chtěla napsat SAB SIMPLEX pro malou tak řekla, no jo to bychom mohli, všechno na co jsem se ptala, jako škytavka, prdíky, rýma, všechno bylo normální. Opravdu o co jsem si neřekla to nebylo. Takže jsem i docela ráda, že jdu jinam. Jo a jednou malá nabrala za týden je 80 a už mi řekla, že mám dokrmovat, musela jsem kontaktovat laktační ligu jestli je to tak správně a nebylo. Takže je těch důvodů i víc. Uvidím jak to dopadne jdu k té nové po 13 hodině.

altoja - přesně tak, když nejsou problémy tak jsou v pohodě. To jsem neslyšela, že musí být 3 měsíce na změnu lékaře....

anatanka
13. lis 2007

Teda, to koukam, co se vyskytuje za doktory...
Ja doktorku menila taky kvuli stehovani, ale normalne jsme se domluvily a kartu nove doktorce poslala. Duvod jsem ji sdelila, podekovala za to, jak se o malou hezky starala a byla velice mila, ale zalezi to na na lidech. Rozhodne bych se ale nebala toho tam zajit a o kartu pozadat.
Jinak ja mela s malou na obe doktorky stesti, prvni super a druha jeste lepsi.

altoja
13. lis 2007

gabčo, já zaregistrovala Viktorku u prvního dr. na začátku června a když jsem chtěla přestoupit k té nové, tak ta mi řekla, že můžu až začátkem září kvůli pojišťovně, že by mi nehradila léky, pokud bych změnila doktora dřív jak za tři měsíce, takhle mi to bylo řečeno 😵

A jinak si myslím, že jsem to se starým dr. taky skoulela dobře, jen jsem mu řekla, že bych chtěla přestoupit, protože mi nová paní dr. pomohla, poděkovala jsem mu, že se o nás staral a řekla, že nechci, aby se na nás zlobil, on z toho byl jen nepříjemně překvapenej, řekla bych, i mi ho bylo trochu líto, ale nedá se nic dělat...