Nedostatek pediatrů?

peetratkacova
13. pro 2022

Dobrý den, řeším zrovna trápení ohledně pediatričky, naše mi absolutně nevyhovuje, synovi vždycky předepíše atb a to i bez odběru krve, nepodporuje kojení, je už v důchodovém věku, takže dost zastaralé metody, to se mi vůbec nelíbí 🙁 ... Na internetu jsem četla, že je teď ale pediatrů nedostatek😳 Volala jsem jiným v našem městě, jedna nenabírá, druhá říkala, že mám zkusit zavolat znovu tak za půl roku🤯
Jak to máte s pediatrem vy? Je jich nedostatek i ve Vašem městě?

j.a.n.i
13. pro 2022

@peetratkacova Nevím, já mám takovou, která mi vyhovuje, tak za ní dojíždíme i po přestěhování, 75 km je dost, ale děti nejsou moc často nemocné a hlavně už jsou starší, s miminem bych tak daleko nejezdila. Ale taky vím, že nové nebere, jen novorozence.

peetratkacova
autor
13. pro 2022

@j.a.n.i tak to opravdu musíte být spokojená, ale jak říkáte, jak je dobrá, tak je dobrá👍 Kór fakt v dnešní době.... Můžete s ní konzultovat i po telefonu?

dandaa
13. pro 2022

Naše pediatrička je má kamarádka. Jezdíme za ní cca 30min ,ale co jde spolu řešíme online. Je pečlivá a respektující, takových je bohužel málo . Chodí k ní hodně našich známých a spokojení jsou všichni. Ale znám dost lidí kolem co nemůže sehnat kvalitního pediatra.

drep
13. pro 2022

@peetratkacova a nechceš nám říct, komu tu děláš promo? Euc? Ulékaře? Druhá diskuze a zase to vedeš k telefonickým konzultacím, což jsou obvykle placené služby různých společností. Nebylo by fér říct, o co přesně jde?

betelgeuzz
13. pro 2022

@drep já bych řekla, že je to minimálně třetí diskuze.

drep
13. pro 2022

@betelgeuzz nebo dokonce. Trochu mě irituje, za jaké blbky nás tu někdo má, že si myslí, jak je rafinovaný a jak to neprokoukneme…

betelgeuzz
13. pro 2022

@drep tak jednu jsem našla, ale zakládal ji někdo jiný https://www.modrykonik.cz/forum/hledame-lekare/online-medicina-vyplati-se/

mourovatakocka
13. pro 2022

@peetratkacova Na našem lokálním maminkovském FB se pediatři řeší pořád, výsledek je, že berou dva a to jen proto, že od nich jediných občas někdo téměř s křikem utíká. Jinak berou jen těhotné a to jen málokdy, většinou mají plný stav a šmitec.

zmrzlinka
13. pro 2022

@peetratkacova nejsou a nebudou....nikdo to nechce dělat a ani se im nedivím....

veruuu_kubesovic
13. pro 2022

@peetratkacova
Hele dneska by ses dočetla hysterii kolem léků na teplotu, pediatrů je dostatek jen to chce hledat, já bych moc nevěřila co se kde píše, ale jaká je dána situace u tebe v obci či městě 🤔
Mám pediatru, moc k ní teda nechodíme krome preventivek, je spíš nakloněna k homeopatii, atb teda rozhodně nerozdava jak houby po dešti...

veruuu_kubesovic
13. pro 2022

@peetratkacova k čemu ti je dobrá telefonická konzultace? Jako že má doktorka kristalovou kouli, co tvému dítěti "může být" když ho/ji nevidí???

mirecka.jaroscakova
13. pro 2022

@veruuu_kubesovic moje dr. tu kouli nemá a dokud byl syn menší, využívali jsme telefonickou konzultaci dost, nechápu proč by to mělo být špatně🤦‍♀️

levandule_k
13. pro 2022

@veruuu_kubesovic Problém je ten, pediatři, praktici atd., mají v průměru dost vysoký věk, takže ta situace není tak růžová a kdo je oblíbenej má většinou dost přetlak a dostat se tam je štěstí.

lv
13. pro 2022

Jen jsem koukla a diskuzi je aspon 10, od listopadu

lv
13. pro 2022

I schovanych za dotaz na finance a v 2, 3. reakci už je ta konzultace zdůrazněna. Nicky Ivalong a Peetratkacova, Pumpovala si odpovídají vzájemně..

ninive211
13. pro 2022

@veruuu_kubesovic Pediatru rozhodne dostatek neni, vetsina je duchodoveho nebo predduchodoveho veku a berou treba jen novorozence nebo max. sourozence svych stavajicich pacientu. Ale pokud mas treba doktora na dve veci a chces zmenu, tak ti dvacet doktoru v okoli rekne, ze nove pacienty, pokud se nejedna o novorozence, nenabira (nekdy neberou ani ty novorozence nebo max v tom poctu, v jakem jim odchazi ti devatenáctileti-kterych je relativne malo, protoze slabé rocniky).
Nam uz nase doktorka do duchodu odesla, nastesti to po ni prevzala jiná, z vesnice za Brnem (tam svou praxi opustila), je jí tak 45, takze do dospělosti mých dětí mi snad "vydrží".

jelenice_zavodnice
13. pro 2022

@lv Dobre ty, Sherlock Holmes by blednul zavisti 😁 Vsadim se, ze ty clanky o nurofenech vznikli na zaklade smirovani tady na koni. Nebylo by to poprve 😁

lv
13. pro 2022

@jelenice_zavodnice spíš jsem tu strašně dlouho a už mám na to oko 🤓

pampeliska1313
13. pro 2022

Už je to dyl, chtěla jsem změnit doktorku snad před rokem a už tehdy jsem nesehnala a to jsem volala snad na kazdyho kdo měl dobrý hodnocení a byl v Praze.

hezz17
14. pro 2022

@peetratkacova krajske mesto, po odchodu dvou doktorek do duchodu je nekolik tisic deti bez pediatra. Prestup neexistuje.

veroniquecz
14. pro 2022

@veruuu_kubesovic nevím teda kde je jich dostatek. U nás jsou 4, dvě půjdou do důchodu, ostatní neberou. U mamky ve městě 3, do důchodu půjdou všechny příští rok. V okolí do 40 km zadní další nejsou. A bude hůř….

veroniquecz
14. pro 2022

@veruuu_kubesovic a co se tyče léku na teplotu, tsk to není hysterie, to je fakt.

journals
14. pro 2022

@veruuu_kubesovic Tak já si tedy telefonických konzultací opravdu považuji a jsem ráda, že naší doktorce můžu zavolat. Kouli na věštění sice nemá, ale je rozumná. Využila jsem třeba teď nedávno, když starší dovlekl zánět spojivek ze školky, ona mu nasadila léky a po pár dnech to samozřejmě schytal i ten mladší, čtyřměsíční. Bylo jasné co mu je a já jsem opravdu ocenila že ho nemusím tahat do přeplněné čekárny nemocných dětí. Protože u nás se čeká vždy minimálně 1,5 hodiny (mimo jiné proto, že jsou dvě na naše městečko a okolí, jinak se musí do Prahy). Takže to oceňuji velmi.
A ne, léky opravdu nejsou. Jako že fakt nejsou. A když je potřebuješ akutně, tak to problém je a velký. Není normální pobíhat třeba i dvě hodiny po Praze a hledat která lékárna má základní léky. Tedy jejich zbytky

ekou
14. pro 2022

Ve velkém městě jsem měla dětskou dr, které jsem musela vše připomínat (věková kategorie mezi 40-50lety). Aktuálně v menším městě mám dětskou (věková kategorie 60+) a spokojenost. Jen je pravda, že nechtěla brát...ale

michaela666
14. pro 2022

Pořád čtu o konzultacích po telefonu a jak by to měla být samozřejmost. My máme pediatru 20 minut autem a neměnila bych jí ani když mám jiného pediatra hned vedle baráku. Je to paní 60+, úžasná a k dceři má skvělý přístup. Bere už jen novorozence. Mimo jiné jsme ji vybraly protože komunikuje přes telefon. Zmíněný pan doktor totiž telefony nebere vůbec a rovnou si to dal na dveře ordinace. Pod tím je webovka na objednávkový systém, kam napíšete co dítku aktuálně je a on vám určí termín kdy přijdete. V okolí hromada lidí rovnou jezdí rovnou na pohotovost, protože vysoké horečky několik dní v kuse objednává třeba po 5 dnech od napsání do systému...

sanoela
14. pro 2022

@peetratkacova zavolat si na pojišťovnu a tam zjistit, kteří lékaři přibírají nové pacienty😉

nita1984
14. pro 2022

@veruuu_kubesovic nás pediatr asi kouli má. Když dostala mala horečky, volala jsem mu, popsala příznaky a hned měl jasno, ze je to zánět ledvin, takže nás poslal okamžite na odběry, aby měl výsledky už v době, kdy k němu prijedeme. Takže nám ušetřil minimálně 2 hodiny času a dvě cesty. Za mě super a moc si toho vážím.

nita1984
14. pro 2022

@sanoela zkoušela si to ? Mě tedy jen vyjeli seznam dr, kteří s nimi mají smlouvu a obvolat jsem to musela sama. Nikoho nezajímalo jestli berou nebo ne

sanoela
14. pro 2022

@nita1984 sama pracují ve zdravotnictví, takže vím že se to tak děje. Ano obvolat si to musíte sama. Někteří doktoři berou ve vlnách, jiní po tom co mají odliv lidí a pod., ale pojišťovna má cca přehled o tom kdo registruje. I my v jiném oboru musíme dávat informace o registracich. Zvlášť VZP je na to posedlá🤦😁

nita1984
14. pro 2022

@sanoela tak z pohledu běžného pojištěnce to tak nefunguje. Ani u VZP, ani u Vojenské. Vždycky jen pošlou seznam a víc je nezajímá. Už se mi stalo, ze nebral nikdo ze seznamu. Řeším pro syna opravdu hodně lékařů. Takže zkušenost víc než bohatá.