Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nemocnice nechce převzít dceru do péče

hogara
19. srp 2017

Dobrý den,prosím o radu, jak postupovat v následující situaci. Mám neslyšící dceru, byli jsme v péči Centra kochleárních implantací v Praze. V průběhu půlročního přípravného období nám byla nabídnuta operace v dřívějším termínu v HK. Na obou pracovištích jsme oznámili záměr v rehabilitaci po operaci navázat v Praze, ale v podstatě nám to bylo protiprávně zakázáno. Teď jsem se obrátila na Prahu ohledně převzetí do péče a bylo mi to zamítnuto kvůli plné kapacitě. Zcela nové pacienty přibírají, odmítli přebrat odjinud. Já ty kapacitní důvody chápu tak, že už nesmí vzít nikoho dalšího. Máte prosím někdo zkušenost? Zatím jsem se obrátila na vedení Motola a jejich ombudsmanku a naši zdravotní pojišťovnu. Ještě pošlu dopis na Magistrát a ministru zdravotnictví. Máte nápad, kam dál se obrátit? Děkuji moc.

belleelle
19. srp 2017

@hogara na magistrat nevim proc, nema s nemocnici nic spolecneho.
Uprimne, nevim, jestli ma cenu takto bojovat. Protoze to odnese pouze tva dcera, ktera bude mit nalepku: to je ta od te matky... tam chcete dlouhodobe dochazet?
Mas moznost jeste verejnou ochrankyni lidskych prav v Brne - obratit se na ni kvuli svobodne volbe lekare a zdravotnickeho zarizeni.
Dale pravnika, ktery se zabyva zdravotnickym pravem.

hogara
autor
19. srp 2017

@belleelle no kromě vedoucího oddělení jsou všichni na mě straně. Tu advokátní kancelář znáš,píší ze zastupují lékaře. Magistrát je zřizovatelem nemocnice.

ivular
19. srp 2017

@hogara A ty spatřuješ tu protiprávnost v tom, že kdyby dcera doposud nebyla v péči pracoviště v HK, tak by vás to centrum v Praze přijalo?

hogara
autor
19. srp 2017

@ivular ne, v tom že plnou kapacitu nemají

terezapetrova
20. srp 2017

@hogara v prvni radě bych s pokusila domluvit s nimi, treba ti i ubude práce 🙂

belleelle
20. srp 2017

@hogara magistrat zrizuje FN motol?

belleelle
20. srp 2017

@hogara ono nekdy staci slusne a klidne jednani. Jsou to taky jen lide, jestli takto vystupujes, nemas zcela pravdive informace, mozna bych se nedivila, ze se to tak zamotava.
Je to jasne, bojujes za dceru, ale jakym zpusobem...
Fakultni nemocnice v CR spadaji po Ministerstvo zdravotnictvi, nikoliv pod magistraty ci krajske urady.

hogara
autor
20. srp 2017

@belleelle slušně jsem požádala o převzetí do péče a byla odmítnuta z nepravdivých kapacitních důvodů. Tento postup mi radí zaměstnanci tohoto zařízení, domluva možná není.

belleelle
20. srp 2017

@hogara no, registrovat nove pacienty se zacatkem lecby a prevzit do pece je rozdil.
Nevim, nemohi soudit. Ono vzdy to jde. Zalezi, jak si jeste jednala pri prechodi do Hradce.

hogara
autor
20. srp 2017

@belleelle úplně normálně, včas dopředu jsem oznámila, kde bude operace a proč a požádala je o pokračování v rehabilitaci u nich

belleelle
21. srp 2017

@hogara hm, myslim, ze v tom je chyba, jestli tak jednas, ze vcas oznamujes...

Sem začni psát odpověď...

Odešli