Pediatr v Brně - Komín a okolí, doporučíte?

pehamek
7. zář 2013

Doporučíte mi pediatra z Brna, který je z Brna Komína a okolí (Žabovřesky, Kr. Pole, Jundrov, Bystrc nebo i ostatní)? Dostala jsem několik tipů od kamarádek, ale jsou to ještě jejich pediatři, kteří jsou už v důchodě nebo ordinují jeden den v týdnu, což je málo. Ráda bych někoho ve středním věku, aby k nim malý moho chodit celou dobu až do 19. Děkuji 🙂

hanka.
24. zář 2013

@pehamek co vím, tak v okolí jsou samé "staré doktorky". Naše ted taky odešla do důchodu, tak musím hledat novou, ale zatím se mi nedaří ☹. švagrová má jeleníkovou na marešove, ale tam není možné zaparkovat ☹

gabour
12. lis 2013

Ráda bych se taky přidala k hledání. Našly jste už?

pehamek
autor
13. lis 2013

@gabour bohužel ne ☹ Jsem docela fakt už zoufalá. Dostala jsem tip na jednu v Komíně, ale ta je před důchodem a druhá ordinuje v Komíně 2 dny v týdnu a potom zbytek týdne je v Obřanech nebo kde, což je konec světa ☹

blahova_andrea
13. lis 2013

@pehamek konec světa? holky...horší parkování nebo o pár minut dýl v mhd přece není důvod nemít doktorku. dřív neměli mamči auta a dojížděli busama do měst z kde jaký prdelky a taky to musely dát. já dojíždím s prckem do brna z tišnova, protože tady je to katasrofa. lepší dr. mi za těch pár km rozhodně stojí.

pehamek
autor
13. lis 2013

@blahova_andrea tak kdybych bydlela někde za Brnem a tam to bylo s výběrem na nic, tak bych taky jezdila do Brna, ale Obřany to je prakticky už vesnice nebo kraj Brna. Nemám problém zajet kamkoli, ale proč si to zbytečně komplikovat.

laurital
13. lis 2013

Já zase chápu, že hledáte Dr. v okruhu bydliště, také by se mi nechtělo jet s nemocným děckem přes půl Brna ve špičce a nedejbože MHD.
V Jundrově i Bystrci jsem bydlela a nedoporučuji Perutkovou, ta byla ve vztahu k dětem příšerná, v Bystrci byla skvělá Dr. Čechová, ale ta už je v důchodu.Pokud by ti nevadil pediatr ve středu Brna tak naprosto fantastická je Dr. Rotscheinová.Výborný diagnostik a s dětmi všeho věku to umí skvěle.Je na Úvoze, takže z Komína cca 20 minut šalinou.

blahova_andrea
13. lis 2013

@pehamek tak chápu, pokud si vybrat dobrého dr. za rohem a nebo přes celé město, tak beru za rohem. ale pokud za rohem žádný očividně není... 😉 taky záleží jestli máte auto a tudíž je ta vzdálenost fuk a nebo jestli musíte řešit x přestupů mhd.

pehamek
autor
13. lis 2013

@blahova_andrea auto svoje nemám a budu si půjčovat od mamky. Budu na malýho sama, tak to chci co nejméně komplikovat i z toho důvodu.

pehamek
autor
13. lis 2013

@laurital úvoz špatný není a centrum rozhodně nevadí, ale asi tam není možnost parkování, že?
V létě když budeme nemocní, tak budu jezdit MHD, ale v zimě je přece jen pohodlnější auto. Jinak děkuji za tip na lékařku, kterou ne. O té z Bystrce jsem právě uvažovala.

laurital
13. lis 2013

@pehamek Jestli myslíš Perutkovou, tak ta je z Jundrova, ale upřímně bych ji nedoporučila.Na tom Úvoze se dá parkovat, minimálně na Obilňáku nebo i na Kaunicové a pak je to pěšourem do pěti minut.Já jsem dostala na Rotscheinovou doporučení a nemůžu si ji vynachválit, párkrát jsem jí volala o víkendu kvůli info a ona, i když jsem ji nežádala a mohla mě poslat na pohotovost, raději dojela.Nikdy si za to nenechala zaplatit.

blahova_andrea
13. lis 2013

@pehamek tak to chápu. ono tedy sami jsou na to maminky i tak...tatínci bývají v práci, ale fakt to chápu. já znám spoustu lidí, kteří by busem nejeli ani zdraví. a jet vlakem s dvěma dětmi? nepředstavitelné 😀

pehamek
autor
13. lis 2013

@blahova_andrea tak to já MHD jezdím běžně, ale v zimě s malým miminkem bude fakt lepší to auto. Pak tu další zimu když bude potřeba jít k doktorovi, tak to bude veselejší, protože malej bude větší a nebudu se už tak bát jak o malý čerstvě narozený mimčo 🙂 já vím, že i s chlapem bych na to byla sama, ale takhle, co by normálně udělal chlap - např. vymaloval, koupil nábytek, smontoval, odvezl mě do porodnice atd., tak řeším sama.

pehamek
autor
13. lis 2013

@laurital tak v tom případě v Bystrci je ještě nějaká jiná doktorka, co je prý taky na nic. Resp. děti se k ní bojí. Zkusím tu na tom úvoze. Uvidíme, jestli bude mít volno a taky jestli se jí bude chtít jet až do Komína na tu první návštěvu jak doktorky jezdí.

blahova_andrea
13. lis 2013

@pehamek tak naše to měla kousek z kopce (dřív jsme měli mudru tady) a stejně nedošla. neměla na nás čas a to byl syn nedonošený. a víc holek co jsem slyšela doma návštěvu neměly. jinak my teď máme super dr., ale syn se stejně bojí. no...holt očkování od roka dál už zanechává stopy ☹

pehamek
autor
13. lis 2013

@blahova_andrea a kam teda do Brna chodíte se synem? Já se po očkování ještě nepídila, jaké se očkuje, kdy atd.

blahova_andrea
13. lis 2013

@pehamek chodíme k dr., ke které jsem chodila já jako dítě a malého měla na starosti i v porodnici - mudr. zelená. sídlila hned na hlavním nádraží, ale nedávno se přestěhovala nad schody nad grandem. očkování jsou různá, hlavně "povinná" a nepovinná 😉

pehamek
autor
13. lis 2013

@blahova_andrea tak u Grandu se dá taky zaparkovat i když na placeným parkovišti a navíc tam jede z Komína tramvaj jednička, takže to je taky super 🙂 kdyžtak zkusím poptat i ji. Děkuju 🙂

blahova_andrea
14. lis 2013

@pehamek já jezdím do brna vlakem, takže jsem ráda, že je to kousek od nádraží a parkování jsem nikdy neřešila 😉 ale poptat se zkus. já jsem s ní spokojená. ona i sestřička jsou na děti fakt milé a zatím se s ní dalo vždy o všem mluvit, řešit, vysvětlila, doporučila...

paolin
14. lis 2013

@pehamek skvělá je Čechová v Žabinách 🙂

babule475
9. únor 2017

Ahoj, přidala bych se do tématu, čekáme miminko a hledáme dobrého pediatra v Brně. Jsme z Bystrce, ale dojezdnost není zásadní problém (raději dojedeme kousek dál za kvalitou, parkování výhodou) např. Komín, Žabiny, Kr. pole by vyhovovaly. Ráda bych pečlivého lékaře, dobrého diagnostika, který bude tolerantní a ochotný odpovídat a vysvětlovat. Poradíte mi někdo prosím? Máte zkušenost např. s Mudr. Yvonou Kachlíkovou?