Poraďte dětského zubaře v Brně nebo Znojmě

kapulet
8. dub 2008

milé maminky, naše 3-letá Barunka trávila asi cca týden u prarodičů a bohužel jsme zjistili, že jí nečistili zoubky a ani nijak neprováděli ústní hygienu. asi je to nějak nenapadlo 😠 No, bohužel jsem u ní po krátkém čase zjistila zubikaz. Tak jsem volala našemu zubaři, ale objednal ji až za 5 týdnů, prý dřív nemá volné místo. Mě se to ale zdá poněkud pozdě. Byla bych ráda, aby to podchytili hned na začátku a ne až se rozšíří. Mimo jiné by to byla také její první prohlídka, protože dřív se to sestřičce zdálo zbytečné 😠 . Proto bych Vás ráda poprosila, zda neznáte nějaké šikovné a ne drastické dětské zubaře v Brně nebo ve Znojmě a nenapsali mi na ně kontakt. Tak to by byl náš problém.

Ale byla bych také ráda toto téma rozšířila o vaše zkušenosti a rady, na co si dát pozor atd.

aponchie
9. dub 2008

kapulet celkem pozde ve 3letech na prvni nasvtevu.. 😠 ja jsem vzala malou tam kde chodim ja uz pred rokem a jsem rada..ta tva sestra je strasna teda..co na to rict obvolej co se da a trvej na co nejkratsim terminu,klidne rekni,ze ji zoubky boli..mozna se na tebe budou koukat,ze jdes az ve 3letech ,ale kasli na to..prvni co ted hned muzes udelat je (pokud dobre plive past)kup elmex gelee a pastu.a po kazdem cisteni1x za den ji vyciti jeste tim gelee(v lekarne koupis)dej malinko na kartacek asi jako hrasek a cisti..je sice psano az pro starsi,ale bezne se dava pokud ma dite nejasny nalez na zubu a chce se predejit zbytecnemu vrtani(leckdy je to jen mineralizace)zubu.doufam,ze neco brzo najdes 😉

kajule
9. dub 2008

Tak ja na to teda koukam jako puk ted, jak se ji to mohlo zdat driv zbytecne. 😲 Kdyz si vezmu, ze Patou bude za mesic rok a uz koncem kvetna je tam s tema svyma pidizubama objednanej, aby zjistili jestli nema treba nejaky sklony k zubnimu kazu nebo tak. Ja mam i v ockov. prukaze karticku zubniho lekare a tam je psana prvni prohlidka ve 12ti mes. 😲

aponchie
9. dub 2008

kajule tak tak..ja se ani moc neptala spis mi to ma zubarka navrhla sama kdyz mela mala 10mesicu pac mela skoro vsecky zuby venku 😠 😀

kapulet
autor
9. dub 2008

aponchie, tak my používáme elmex dětskou zubní pastu, malá ani jinou nechce. ten elmex gelee je něco jiného? nějaká následná péče o dětské zoubky? Jinak zubaře jsem uháněla o kontrolu již dřív, ale pak jsme se stěhovali a to se trochu protáhlo, navíc jsem byla těhu. prostě mi to během posledního půl roku uteklo. Jinak ale jak jsem psala, raději bych našla jiného dětského zubaře. Tento je sice výborný, ale i s bolestivým zubem jsem u něj musela čekat necelých 14 dní. Nedovedu si představit, že by malá měla čekat s bolestivým zubem třeba jen jeden den.

verunda
10. dub 2008

ahojky, me dali v porodnici ockovaci průkaz pro prcka a rekli ze v roce mam u zubare zaregistrovat i miminko.

kajule
10. dub 2008

Aponchie, tak to Pata zdaleka nema vsechny zuby venku, ale to Petan taky nemel, jeho tatka mel dokonce prvni zuby po roce a jeho sestrenka uz pri narozeni. 🙂 Kazdopadne ja si myslim, ze ta pece o zuby je dulezita a ma se s ni zacinat vcas. Ja Patoj utiram zoubky tamponkem po kazdym sladkym jidle. Ma ale i svuj kartacek a kdyz si rano cistim zuby, tak on sedi vedle me drzi ho v ruce a opakuje po mne co delam. 😵

ivulinka
10. dub 2008

kapulet: my chodíme do Znojma k paní doktorce Lerchové - je pro děti a dorost. Zdá se mi příjemná na děti , automaticky si rozesílá pozvánky na preventivní prohlídky, takže na to nemusí máma myslet a maže dětem po každé prohlídce zoubky fluorovou pastou jako prevenci. Taky teda chodíme automaticky od 1 roku, ale to by snad nebyl problém se s ní domluvit. Má ordinaci nahoře u Lázní vedle KB. Pokud bys chtěla víc info nebo tel. na ni, písni mi do IP, jinak hodně štěstí...

aponchie
10. dub 2008

kapulet.ten elmex gelee je malinkata tubicka koncetrovaneho fluoridu a jeste cehosi a fakt se pouziva v pripadech kdy se jeste nevi co na tom zoubku vlastne je jestli je to pocinajici kaz nebo jen mineralizase zubni skloviny ci pigment kazdopadne je dobre ze mala uz umi plivat ale neni to nic zavazneho moje mlada si tim cistila zoubky uz ve 2letech mozna drive u nas taky nic nez elmex uz neni snad jen vademecum

mihapiha
10. dub 2008

Kapulet, zubní kaz se vytvoří holt za delší dobu než za týden, který strávila u prarodičů. nicméně je teda docela s podivem, že vás sestra neobjednala již dříve, s prckama se chodí od 6měsíců věku,kdy vyleze první zoubek, jde o kontrolní návštěvy, kdy si prcek zvyká na prostředí a pak vše lépe snáší než přijít rovnou s kazem. držím pěsti při lepší volbě zubního lékaře. a pasta taky není kouzelna, důležitá je mechanická očista, klidně i bez pasty 😉

fiba
16. dub 2008

omlouvám se ale píši z manželova počítače,
mihapiha, ten zubní kaz se objevil až mnohem později, jsem doma už cca 2 měsíce a před porodem jsem si dávala sakra pozor na její zoubky a tůaky na kokina. Prakticky do té doby nemlsala sladké, byla naučená na můsli a jiné cereálie jen vyjímečně čokoládu. Ale babička je prostě babička (neberte to špatně), prostě nerespektuje "žádné kokina". v porodnici jsem strávila 8 dní. Samozřejmě vím, že to nemuselo být způsobeno mými rodiči a sladkostmi, ale základ si asi odnesla od nich. Už jen to, že vyžaduje různé bonbóny a lízátka atd. jen jsem chtěla tuto lavinu sladkostí oddálit co nejdál. samozřejmě mě zarazila reakce sestry u zubaře, proto touto cestou hledám jiného dětského zubaře. kapulet

jabber
28. srp 2008

Ahoj holky, objednala jsem dneska dceru na první zubní prohlídku v jednom roce, můžete mi někdo říct, jak to s takovým prckem probíhá? Nějak si to celé nedokážu představit, pochybuju, že vůbec zubařku pustí do pusy 😅 😀

johanda
28. srp 2008

jabber, moje prvorozená pořádně otevřela papulu až ve 3 letech, Do té doby s ní zubařka pojezdila v křesle, holka si vypláchla pusu, koukala, jak dr. prohlíží zuby mámě a šly jsme domů.

sisstin
28. srp 2008

my nemáme žádnej zub,a zatim to ani nevypadá..mám tam jít ve 12m taky? Mně to přijde zbytečný, stejně bude řvát a pusu neotevře 😕

jabber
28. srp 2008

johanda - díky 🙂 no to mě neděs, že mi bude prohlížet zuby 😀

sisstin - uvidíš, třeba za ty 2 měsíce už nějakej ten zub bude 😉 , ono je to dost pravděpodobný 🙂 . Domluv se pak s dětskou na roční prohlídce 😉

sisstin
28. srp 2008

jabber: no uvidíme, já měla první zub v 18m, a u něj to fakt též na nic nevypadá 😕 každopádně řvát jak tur tam bude tak jako tak 😅

johanda
28. srp 2008

jabber - děcka prý pak lépe snášejí, když se jim cizí člověk vrtá v puse. Tak ať nepřekvapí, když se ocitneš v křesle 😉

zanett
28. srp 2008

jen mimochodem - zubni kaz se utvari az dva roky (nekdy min, nekdy vic) - takze pokud jste doposud dbali na vzornou ustni hygienu, tak by to melo byt OK a i kdyby to kaz byl, tak za 5 tydnu do prohlidky se ji nijak drasticky nezhorsi 😉 Mmch, neni to treba fluoroza? 😕 Nevim ovsem, jestli se vyskytuje i na mlecnych zubech, nebo jen na trvalych (na tech teda rozhodne ano)

lucianka
28. srp 2008

My jsme byli na první prohlídce u zubaře před týdnem... zubařka mu jen přejížděla rukou po čelistech (zvenku), pak mu jen osahala zoubky, řekla, že má 2 dole a jestli vím, že mu roste vpravo nahoře jednička 😀 Luky by pusu taky neotevřel... trochu mu tam teda koukla, ale vůbec ho netrápila. Pak si ho převzala sestřička a už mi jen povídala co, kdy a jak 😀
No a celou dobu na něj mluvila a říkala mu: Pohladíme Lukáška po tvářičce... 🙂 Byla jsem z jejího přístupu nadšená 🙂

aknela75
29. srp 2008

Tak to našeho malého kamarádka ze školky byla u zubařky u nás v dědině. Nevím, jestli poprvé, ale měla kaz. Zubařka nebyla vůbec příjemná a zhurta na malou, aby otevřela pusu. Tak malá začala řvát jako tur. Měla přijít znovu asi za 14 dní. Její maminka prohlásila, že už tam nevkročí. Šla s ní k někomu jinému a v pohodě. Prostě zubařka jako slon v porcelánu. 😠

natalie77
29. srp 2008

Tak my byli u zubaře přesně v roce, jak to je ve zdravotním průkazu. Paní doktorka (úplně úúúžasná, super přístup) zkontolovala narostlé zuby, pak skus, kvůli dudlíku, ukázala na modelu, jak čistit zuby, dala nám různé prospekty a šli jsme, mám epřijít zase v prosinci 🙂 . Malý to teda probrečel, ale ona byla úžasná, dala mu obrázek a pak už se jen smál...

Sisstin, vlastně to píšu kvůli Tobě...v těch prospektech je napsáno, že se má jít na kontrolu v roce, i když dítko zuby nemá, že mudra zkontroluje, proč nerostou a jestli je vše ok 😉 .

jabber
29. srp 2008

Holky díky 🙂

jabber
8. zář 2008

sisstin - tak mi dneska dětská zubařka říkala, že chodit se tam má opravdu každého půl roku, i když není žádný problém, protože: A - prcek má na preventivní prohlídku nárok, B - je dobře, když si trochu zvykne na to prostředí tam, že pak když mu potřebujou opravdu něco dělat, tak není v úplně cizím. Takže tak 🙂

krista
8. zář 2008

Ahojky,
tak koukám, že my půjdeme k zubaři asi nejdřív tady ze všech 😅 Když jsem se totiž minule zubařky ptala zda nás vezme, tak říkala ať přijdeme na prohlídku spolu, což je zítra a malý je dneska půl roku 😅 Někdy se chová jakoby jí zoubky rostly, ale pořád není nic vidět a taky pochybuju že zubařku pustí do pusy, to bude řevu 😖

lenousek34
7. pro 2008

Ahoj, Holky máte některá zkušenost s pomalu a dlouho narostlými zuby, 😖 Klukovi je 18měsíců, má šest zubů, První mu vylezl až někdy po roce. Dole má jen dva, nad nima 4 a už dva měsíce se mu prořezávají na každý straně po stoličce. Když jsem řekla zubařce, že v roce zuby nemá, tak jem pokrčila rameny, že někomu zuby vyrostou dýl, a že pak dýl vydrží. Je to normální? No tahat mu to očima nebudu, Stejně mi pusu neotevře 😒

aponchie
7. pro 2008

leni stejne s tim nic neudelas 😉 ja myslim,ze pokud tva zubarka rekla,ze jen to normalni tak to neres

janinac
7. pro 2008

Leni jojo je to normální. Mému prckovi vylezl první zub na první narozeniny...a kamarádce malý vylezl první zub v roce a půl...a i když máme obě jiné zubaře, tak oba řekli to samý: každému vyleze zub jindy. Někdo má ve 3m někdo až v roce a půl a právě do roka a půl se to nemusí řešit...až pak by se popřípadě udělali rentgeny dásniček.
Počkej, oni pak začnou lézt jeden po druhém a nebudeš stačit počítat 😵

susik77
17. bře 2009

Ahoj, muzete mi pls. dat kontakt na dobrou , milou detskou zubarku v Praze?Diky.