Porodnice Boskovice

kockamica
29. dub 2007

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli nemáte někdo osobní zkušenost s porodnicí v Boskovicích?

babulinkab
15. kvě 2011

@vercach hele asi jak všude - některá příjemná víc, některá míň

vercach
5. čer 2011

Holky,chodily jste na nějaké předporodní kurzy?

vdovec
19. čer 2011

Tak uz muzu pridat prispevek.Rodila jsem v Boskovicich zacatkem cervna.Na porodnim me doslova ohromil personal.Byl bezvadny. A sestinedeli taky nebylo spatny. Hodne se tam snazili me rozkojit. Coz se jim podarilo 🙂.Spis to prostredi tam kazi dojem.Ale to je po porodu asi jedno. Urcite doporucuju.Kdyby se chtel nekdo zeptat bliz,napiste 🙂.

vercach
19. čer 2011

@vdovec gratuluji k miminku 🙂 ještě bych se chtěla zeptat jak je to s věcma pro mimi a pro maminky...arár nebo vlastní.Děkuji za info 🙂

pajinka111
21. čer 2011

@vercach ahojky,taky jsem rodila v Boskovicích..Věci na mimi všechny dostaneš,jen musíš mít svoje plínky a ubrousky a je lepší mít pro sebe toaletní papír,někdy ho nestačili zásobovat.Vzala sem si župan,ale byl mi na prd,bylo tam hrozné vedro,takže všeichni chodili v erár košili,tu si můžeš kdykoli vyměnit a taky sebou vložky,jinak sme všechno měli 😉

vercach
21. čer 2011

@pajinka111 děkuji za info 😉 konečně vím co si pak mám zabalit a co nebude potřeba 🙂
Kdy jste se byly nahlásit v porodnici?

pajinka111
21. čer 2011

@vercach můj dr.mě tam poslal zaregistrovat se asi 37 týden,ale to mě pouze zaregistrovali,Pak sem se svého dr.ptala jestli mám chodit už do porodnice na kontroly a řekl mi že ne,že tam půjdu až na porod.Bylo mi to horzně divný,ale říkala,sem si asi nějaká novinka.Nakonec sem přenášela 9 dní,voda zakalená,porod vyvolávaný,dlouhý a komplikovaný,syna museli resucitovat.Když sem nastoupila 41 týden na vyvolání,porodnici doktor hrozně nadával,co je to za doktora že mě nepošle na kontroly do porodnice,že potřebuje moje grafy a vyšetření atd,že jen těhu průkazka nestačí..Byla sem na svého dr.taky pěkně naštvanáUž děti neplánuju,ale kdyby přece jao že ne,tak bych chodila už od 36tt do podnice na kontroly

vdovec
21. čer 2011

@vercach co se tyce tech veci , naprosto sohlasim s pajou. Toaletaku bylo teda dost. A normalne jsem tam chodila na kontroly a na monitor asi od toho 37. Pak jsem prenasela,porod byl vyvolavany a vcelku v pohode (objektivne vyjadreno) Jinak jsem z porodu byla uplne prekvapena teda a jako zazitek bych to dobrovolne nepodstupovala 🙂)

vercach
22. čer 2011

@pajinka111 ,@vdovec díky holky 🙂 uvidíme co řekne moje dr.ale je ještě spousta času...
Na samotný porod se taky netěším ☹ jakožto prvorodička nevím do čeho jdu i když toho má člověk nastudováno..Ale už se nemůžu dočkat až bude malý s námi 🙂
Jsem ráda že přístup porodnice podle toho jak mi píše je v pohodě 😉 Já mám zatím svoji dr.v Brně,tak doufám že to taky nebude nějaký zádrhel...
Jinak přeji ať jste všichni zdraví a děti dělají jen radosti 😉

vercach
22. čer 2011

@pajinka111 tak koukám že máte taky Adámka 🙂 náš svištík se taky tak bude jmenovat.

babulinkab
22. čer 2011

@pajinka111 mýlím se, nebo jsi chodila k doktorovi - nebudu jmenovat do hippokratu - má v ordinaci KTG

babulinkab
22. čer 2011

já chodím do stejného centra, naštěstí v době mého prvního porodu měl onen doktor dovču, takže mě převelel do porodnice, kde si mě převzala moc milá paní doktorka - stejně jsemnakonec týden přenášela, ale bylo to v poho a podruhé jsem teda k němu chodila do konce, ale naštěstí jsem přenášela jen 2 dny

babulinkab
22. čer 2011

opravdu personál na porodním sále jsou všeci moc příjemní, i když jsem byla sepsat papíry do porodnice - byla jsem cca měsíc předem, tak říkali, kdyby bylkdykoli nějaký problém, tak klidně tam za nimi přijít, dokonce mi paní i říkala, že se za to neplatí poplatek jako na pohotovosti

pajinka111
22. čer 2011

@babulinkab přesně tak,codila jsem tam kam si myslíš.. ,mělo ním víc maminek problém,ted už to vím..

pajinka111
22. čer 2011

@vercach myslelaljsem že ADÁMEK je málo jen v pordnici Adámků bylo hrozně ,mco,už mi přijde že každé 3 dítě je ADÁMEK 🙂,HLAVNĚ AT TI TO VŠECHNO DOBŘE DOPADNE A NA POROD BUD POZITIVNĚ NALADĚNÁ..Já byla teda taky pozitivně naladěná,ale moc mi to k ničemu nebylo oba porody jsme měla těžké..První porod byl v Brně Bohunicích,taky všichni byli úžasní A IKDYŽ POROD BYL TĚŽKÝ,TY MIMNKA STOJÍ ZA TO 🙂

vercach
22. čer 2011

@pajinka111 taky jsem si všimla že jich je až až...ale už jsem se kvůli tomu vzdala tolika jmen ☹ hl.holčičích že už to neřeším...Já jsem původně z Brna,kousek od nemocnice a kdybych se nepřestěhovala do Vážan u Boskovic za přítelem,tak bych tam taky rodila 🙂

pajinka111
22. čer 2011

ty bydlíš ve vážanech ???já jen o 2 vesnice vedle 😀

vercach
22. čer 2011

@pajinka111 no vidíš to jak je svět malej 😉

vdovec
22. čer 2011

@vercach já mam doktorku taky v Brně 🙂.

pavlovasandra
11. črc 2011

Ahoj maminky! 🙂
Chtěla bych až budu čekat miminko rodit v Boskovicích, zatím chystáme svatbu a miminko časem, ale Boskovice jsou mi blízké. Máme teda Brno i Boskovice kousek, ale připadá mi, že v Brně to je jako v samoobsluze: 10 deka salámu, další. Menší porodnice je mi sympatičtější. Zase ale Brno je určitě lépe vybavené, moderněji zařízené a má lepší zdravotní vybavení. Tak nevím a váhám. Zatím těhotná nejsem, ale už bych si ráda udělala nějaký obrázek.

vercach
11. črc 2011

@pavlovasandra http://www.babyonline.cz/porodnice/=/city/bosko...
Ahojky,já si myslím že menší bude lepší.Co jsem slyšela tak vybavení mají dobré,ale nesmíš rodit dřív jak ve 33 tt.Potom posílají miminko do Brna skrz inkubátor apod.
Četla jsem si spoustu recenzí i na personal a všichni byli spokojeni.Tak uvidíme 🙂

misaskul
16. srp 2011

V polovině září - možná až po polovině - budu pravděpodobně rodit v Boskovicích. Pokud teda nebude plno a nebudu muset do Brna, protože v září je prý na cestě spousta miminek. Holt byl ten začátek roku divokej! 🙂)
Na prohlídce porodnice už jsem byla a jsem spokojená.

vercach
18. srp 2011

@misaskul ta prohlídka je v určitý den nebo jste se objednávali předem?Nahlásili jste se do porodnice nebo to není potřeba?Díky za odpovědi 🙂

misaskul
19. srp 2011

@vercach Já jsem si tam volala a raději se objednala. Do porodnice jsem se nahlásila, ale myslím si, že to není potřeba, nevím, známá mi doporučila se nahlásit.

vercach
19. srp 2011

@misaskul Děkuji 🙂

misaskul
19. srp 2011

@vercach Není zač, co ty jak jsi na tom, chodíš na nějaké kurzy nebo prohlídku nemocnice? Já chodím i na cvičení pro těhotné, ale v Blansku a moc mi to pomáhá co se fyzičky týče. Teď koukám že budeme mít prcka o měsíc dříve než ty. 😉

vercach
19. srp 2011

@misaskul V nemocnici jsem zatím nebyla,ale taky se tam chystáme...Nac předporodní kurz jsme se domlouvali v Brně.Bude to rychlokurz na 3 hoďky.Jinak nám to s manžou časově nevychází ☹ Tak to je super že chodíš cvičit...Já ne,ale v těch vedrech jsem ráda že jsem ráda.Obdivuju tě 🙂 Odkud přesně jsi?

misaskul
20. říj 2011

Ahoj,
doma už máme pětitýdenní miminko, ale to, že jsem sem ještě nenapsala svoji zkušenost s porodnicí, jsem si všimla bohužel až teď. A je to zkušenost, se kterou bych se s budoucími rodičkami opravdu ráda podělila. 🙂
To, že budu rodit v Boskovicích, jsem věděla od začátku. Boskovická porodnice je mi rozhodně bližší než brněnská fronta na uzeniny, i když jsem to měla tak nějak stejně daleko, ale je mi bližší v tom, že je menší, připadá mi taková lidštější, rodinná. A rozhodla jsem se správně.
Můj porod trval celkem krátce, voda mi odešla kolem 22.30 a kolem 3.00 jsme přijeli do porodnice, příjem byl příjemnej, měla jsem štěstí na fajn lidi. Požadovala jsem klistýr, epidural a nástřih jen v nejkrajnějším případě, protože jsem cvičila s epinem (mimochodem hodně doporučuji) a ve všem mi bylo vyhověno. V 6.28 se narodilo naše překvapení - chlapeček Adámek s mírami 50cm, 3720g a obvodem hlavičky 32cm. 😉
Personál od porodní asistentky po sestry na šestinedělí byl super, nemohu mít námitek. Spokojenost s porodnicí, přístupem od příjmu, přes porod a poporodní péči předčila mé očekávání, ráda se tam znovu vrátím! 🙂
Takže za sebe doporučuji.

kali.kal
28. říj 2012

Zdravím 🙂
Pokusím se trochu oživit tuto diskusi 🙂
Rozhoduji se, jestli rodit v Boskovicích a zajímalo by mě, jestli by tu nebylo pár novějších názorů 😀
Díky

cutie_01
22. led 2013

@kali.kal V boskovické porodnici dělá pracuje moje kamarádka jako porodní asistentka 🙂