Porodnice Boskovice

kockamica
29. dub 2007

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli nemáte někdo osobní zkušenost s porodnicí v Boskovicích?

eicul82
22. led 2013

@kali.kal Rodila jsem tam v červnu, co bys chtěla vědět? 🙂

kali.kal
22. led 2013

@cutie_01 : no super 🙂 a doporučila by tu porodnici? Dá se tam domluvit porod s konkrétní doktorkou nebo porodní asistentkou? Je možné tam přijít prokonzultovat porodní plán?

@eicul82 : Zajímá mě hlavně, jak se tam staví k porodům obecně. Jestli je tam dostatek soukromí, jestli pořád někdo neotravuje, jestli jsou zvyklí konzultovat postupy s rodičkou nebo jestli si prostě dělají co se jim hodí do krámu. Taky mě zajímá, jak to tam je s předporodní péčí, jestli se tam chodí na monitory nebo i na poradnu. A taky mě zajímá, jak se tam zachází s rizikovými nebo s komplikovanými porody. Prostě jakékoli postřehy, zkušenosti, rady a doporučení 🙂
Díky moc.

cutie_01
22. led 2013

@kali.kal Zkusím od ní zjistit nějaké informace a dám vědět!

kali.kal
22. led 2013

@cutie_01 : Děkuji moc 🙂

eicul82
2. únor 2013

@kali.kal Já měla doktorku přímo v nemocnici, tak jsem na monitor šla do porodnice a na prohlídku k ní. Jak se zachází s rizikovmi porody teda nevím.... Ale celkově bych tu péči tam hodnotila kladně, samozřejmě záleží na jaký kápneš personál, všude je to o lidech. S tím konzultováním nevím.... já dala najevo, že mně zajímá co se děje ( a taky jsem jim řekla, že jsem zdravotní sestra 🙂 , tak si myslím, že se snažili to se mnou celkem konzultovat, ikdyž popravdě řečeno, mně na konci bylo fakt všechno úplně jedno, jen už jsem chtěla, aby to skončilo 😅 ) a tak docela konzultovali. Třeba jsem říkala, že jsem cvičila s epinem, tak že bych se ráda vyhnula nástřihu (nakonec k němu stejně došlo), že bych chtěla rodit na stoličce (rodila jsem klasika), ale jako byli přístupni dialogu. A taky jsem ocenila, že docela pečovali o bolest, ze začátku jsem ani nic nechtěla, ale "vnutili" mi něco a pak jak se to rozjíždělo, tak přidávali, ale efekt jsem stejně nepociťovala 😅 Pozor na epidurál... Já ho docela chtěla, ale PA mi ho "rozmluvila" a navrhla mi novinku - inhalaci rajského plynu, kdyby se to nedalo vydržet....samozřejmě na něho došlo 😅 Jako bylo to super, akorát se to muselo platit 😠 No a později jsem se dozvěděla od sestry co tam pracuje na ARO, že místní anesteziologové si tímto výkonem moc jistí nejsou - dělá se to tam málo....
Na šestinedělí jsem ani nic nepotřebovala, tak péči ani nemůžu hodnotit, byla jsem hned fit. Dětské sestry jak které, některé fakt super, pomáhaly s kojením, některé se ani nezeptaly....

cutie_01
17. únor 2013

@kali.kal Ahoj, promiň za pozdní odpověď. Tak konkrétní PA se v Boskovicích domluvit nedá (dostávají rozpis služeb). S porodními plány jsou zvyklí zacházet, je možnost to tam jít předem zkonzultovat; je možnost volby porodní polohy (na stoličce, vleže, na boku apod.). Jde snad si i přivést "svou" dulu coby doprovod.

uztotakbude
16. zář 2013

@janca.k
@papuellka

Asi nikdy nepochopím, co máte s panem "doktorem" Jimramovským. Měla jsem s ním pravidelné zkušenosti coby dítě a byla arogantní a neschopný. Z gastra od něj všichni které znám utekli, protože jeho chování bylo nesnesitelné, nepomohl, neporadil. Slyšela jsem na něj jen samé nadávky, to jak jednal s mou matkou nikdy nezapomenu a z toho důvodu jsme od něj také utekli do Brna.

janca.k
16. zář 2013

@uztotakbude každý máme s lékaři jiné zkušenosti, někdo dobré někdo špatné, s tím bohužel nic neudělám, já jsem od něj tedy nikdy žádné nadávky neslyšela, tak nemůžu posoudit, ale co člověk to názor.

uztotakbude
17. zář 2013

@janca.k No tak to buď ráda. Pan doktor se choval opravdu otřesně. Dneska dělá co vím v dětské v Brně a v Boskovicích zase dělá Utěšený, co dělal v dětské. Prostě se prohodili. A můžu ti říct, že bych s děckem už nešla ani k jednomu.

ladyx
14. únor 2016

V Boskovicích jsem rodila 9.2.2016 a byla jsem velmi spokojená.
Popíšu vše podrobně, protože takové příběhy mě před porodem nejvíc zajímaly.
Do porodnice jsem přijela po 8 hodinách doma a to už ve stadiu, kdy byla zašlá branka a mohla jsem tlačit. Přijala mě asistentka velmi vlídně, pomohla mně vysvléct šaty a přešly jsme na porodní box.

Tam mi opět velmi hezky asistentka doporučila lehnout si na bok, že se mi bude dobře tlačit. To mi úplně nevyhovovalo, tak poradila tlačit ve stoje, to mi taky nebylo příjemné a nakonec mi byla nejpříjemnější klasicky poloha na "koze" s pokrčenýma nohama.
Chtěla jsem přirozený porod bez medikace. Tu mi ani nenabízeli.
Až byla hlavička těsně před vytlačením, naznala asistentka, že mám hodně tuhou hráz, hlavička ne a
ne vyklouznout.
Nástřih jsem nechtěla, asistentka to respektovala s tím, že bych se ale mohla poranit natržením a že ona sama by mi radila malý nástřih. Tak jsme to zkusili vytlačit ještě asi 3x při kontrakci, ale hlavička stále nebyla venku, takže jsem svolila, že při další kontrakci nastřihne a pichne nejnižší dávku oxytocinu, což se taky stalo, nástřih byl malý a lehce štípnul, a následovala kontrakce, která byla díky injekci opravdu účinná a hlavička a hned za ní celá moje dceruška vyklouzla lehounce ven.
Měla omotaný pupečník, možná i proto se hůř dostávala ven.
Malou mi položili na břicho a nechali dotepat pupečník asi 10 min?
Pak se zeptali (opět velmi citlivě a ohleduplně), jestli můžou malou odnést změřit a zvážit, vůbec mi to nevadilo, svolila jsem (tatínek šel se sestrou).
Na placentu se nemuselo čekat, vyklouzla ven lehce brzo A DOKONCE MI BYLO NABÍDNUTO, ŽE SI MŮŽU PLACENTU VZÍT DOMŮ!!!
Malá vycházela hlavičkou a jednou ručkou, takže mě škrábla uvnitř, paní doktorka tak musela udělat pár stehů uvnitř a taky jeden steh na hrázi. To bylo nepříjemné, ale opíchla místa injekcí na umrtvení. Přístup asistentky i lékařky si jednoznačně chválím, cítila jsem respekt ke mně i miminku.

Méně příjemná je byrokracie, přesto, že jsem měla papíry vyplněné už předem, když jsem chodila na monitory, na hodně věcí se ptal znovu a taky dali příteli vyplňovat dotazníky když já jsem rodila, což se nehodilo.

Co se oddělení po porodu týče, opět personál - alespoň většina super, pár sester na novorozeneckém odd. je tak trochu ostřejších, ale bráno optikou přecitlivělé ženy po porodu, která potřebuje opatrné zacházení a rozbrečí se z kde čeho (a to jsem jinak v životě tvrďák) ...

Ráda jsem využila nadstandard. Strava byla každý den jiná, někdy děs, někdy super. Rozhodně dobré nechat si přivézt jídlo, na nadstandardu je i lednice, což se hodí.

Ohledně toho, co porodnice poskytne - jeden balík vložek, košile (kdykoli k dispozici další na převlečení), oblečení pro miminko, zavinovačka, základní kosmetika pro mimi buď na půjčení a taky dostanete reklamní balíček různých produktů domů.

corinaaaaa
27. únor 2016

Ahoj Dámy,chtěla bych se zeptat,zda nevíte jak je to s prohlídkou porodnice v Boskovicích v tomto roce(2016),kde,kdy a jak? prostě konkrétní informace. Čekám sice druhé mimi,ale první jsem rodila předčasně v Brně a nyní se zatím tváří býtvše v pořádku a proto bych ráda rodila v Boskovicích,ale na webu nemocnice jsem ty prohlídky neobjevila.děkuji za případné odpovědi.

dayella
6. bře 2016

@corinaaaaa Já mám takový dojem, že jsem snad někde četla, že je tam třeba zavolat a domluvit se na nějaký konkrétní den, ale že nemají primárně vypsané termíny prohlídek, při tom jak malá nemocnice to je by se jim to asi ani nevyplatilo.

ladyx
6. bře 2016

Je to každé první pondělí v měsíci od 14 hodin cca - je to taky uvedeno na stránkách porodnice.
http://www.babyonline.cz/porodnice/nemocnice-bo...
Paní porodní asistentka vám řekne vše potřebné, zodpoví dotazy a pak se jde přímo na porodní sály a pokud jsou volné, ukáže vám přímo boxy (pokojíčky) kde budete rodit. Porodnice je to malá, ale já jsem tam v jedno pondělí byla a bylo tam dalších asi 8 maminek, takže zájem myslím je. 🙂

dayella
6. bře 2016

@ladyx Aha a je tam třeba se předem nějak objednat/rezervovat? Nebo tam mám rovnou naběhnout za kontaktní sestrou.

corinaaaaa
16. bře 2016

Ahoj,děkuji za odpovědi a přeci jen mi to nedalo a do porodnice jsem zavolala a ano mají informační schůzky každé první pondělí v měsíci od 14.hodin,sraz u knihovny.Není potřeba žádná registrace,možnost dojít s partnerem či jiným doprovodem. Byla jsem tam tento měsíc a bylo nás tam 17 maminek a myslím tak 10 tatínků a ta knihovnabyla úplně plná. Cca 75min bylo povídání od staniční sestry co k porodu,jak může probíhat,kdy do oorodnice jet atd.,pak jsme se mohli ptát na vše vo nás zajímalo. Následně přesun na porodní sály,kde nám byli tři porodní boxy ukázány a ještě jsme mohli mít dotazy. Takže kdo se chystá rodit v Boskovicích,určitě se stojí za to jít se nejprve podívat.

dayella
16. bře 2016

@corinaaaaa Tak to jsme se tam určo potkaly, byla jsem na stejném termínu prohlídky 🙂 Bylas tam sama nebo s tatínkem?

corinaaaaa
22. bře 2016

@dayella 🙂 Byl se mnou i tatínek.

corinaaaaa
22. bře 2016

@dayella A chystáš se tedy rodit v Boskovicích?

dayella
23. bře 2016

@corinaaaaa Jj. Pokud se situace nějak radikálně nezmění, tak ano. Miminko podle všech vyšetření z UZ má být v pořádku, takže by snad nemělo potřebovat speciální péči po narození. Je tam nachystané hlavičkou dolů, takže všechno zatím v poho. Teď jenom, aby nebylo moc velké, z důvodu těhu cukrovky mě nenechají přenášet, ale plánuju mu pomáhat na svět - maliníkový čaj, lněné semínko + nějaká babská rada 😀
V kolikátém tt. jsi to první mimi odrodila, smím-li se zeptat? Psala jsi, že předčasně.

corinaaaaa
23. bře 2016

@dayella Já mám zatím taky vše nyní v pořádku a ráda bych tedy rodila taky v Boskovicích,což mám nejblíž a působila na mě porodnicecelkem dobře. První mimi př
Přišlo na svět v 33+0tt akutním císařem z důvodů špatných průtoků v pupečníku i placentě a s nízkou porodní hmotností (990g),proto jsem byla i s mimi hospitalizovaná v Brně na Obilňáku. Byla bys tak hodná a po tvém porodu mi napsalana mail své dojmy a zážitky z této porodnice? předpokládám,že díky cukrovce budeš rodit nejpozději v termínu,já snad o14 dni později,pokud se tam náhodou nepotkáme ve stejný čas.

dayella
23. bře 2016

Páni, v 33+0tt jen 990g? Tos měla teda pidi mimi. Já ve 32.tt měla už mimi 1,9 kg. Fakt bylo tak malý?
Na mě právě taky působila celkem dobře, moje dvě známé z Blanska tam taky letos a loni odrodily a byly spokojené. Dojmy určitě napíšu. A s tím porodem - tak stát se může kde co 🙂 mimčo si svůj termín vybere 🙂

cutie_01
23. bře 2016

V Boskovicích dělá moje kamarádka porodní asistentku 🙂

corinaaaaa
23. bře 2016

@dayella Ano,opravdu mělo jen 990g,den po porodu 890g,domů jsme šli v den termínu porodu s váhou 2000g,byl to drobeček.

dayella
24. bře 2016

@corinaaaaa Páni, tak to byl teda bojvník. A co druhé, to už je větší i váhově?

corinaaaaa
24. bře 2016

@dayella To máš pravdu.Já si pobyla v nemocnici 2měsíce a zatím to vypadá,že by se to nemuselo opakovat,tak jsem ráda,ikdyž obavy mám pořád.Na poslední kontrole byl odhad váhy už 1950g,takže vypadá,že se druhému mimi daří dobře.

dayella
24. bře 2016

Tak hlavně, aby to prvnímu nezanechalo nějaké následky. My jsme ve 31+0.tt měli odhad 1,9 kg a ve 34+6.tt 2,8 kg, tak doufám, že už mi moc neporoste, cvaldu bych fakt nechtěla. A co bude druhé, holka/kluk?

nelushka1
19. dub 2016

Ahoj mám dotaz je tu někdo kdo bydli ve Vážanech u boskovic nebo v Boskovicich ? V červnu mam termín a neznám nikoho z okoli :/ tak bych chtěla někoho poznat 🙂

nelushka1
19. dub 2016

@corinaaaaa Ahoj mám dotaz a platí se za prohlidku porodnice? Já že bych se tam ráda podivala.

dayella
19. dub 2016

@nelushka1 Neplatí.

nelushka1
19. dub 2016

@dayella děkuji 🙂 a je to teda každé pondělí od 14hod. že?