Porodnice Boskovice

kockamica
29. dub 2007

Ahoj,chtěla jsem se zeptat,jestli nemáte někdo osobní zkušenost s porodnicí v Boskovicích?

micanek
20. čer 2008

kdyby jsi ho nenašla, tak ho mám doma ... jezdím se tam taky fotit 😀 Chceš se nechat vyfotit z malou? Mám kontakt na perfektní fotografku do Brna.

atreides
20. čer 2008

jj chtěli by jsme se nechat nafotit
mě se ty Bosovice zdají dobrý a i cenově

micanek
21. čer 2008

schválně se podívej na www.babyphoto.cz já právě přemejšlím, že pojedem udělat fotky sem.

Te
śd se dívám ... tu otku, co mám v pasu, tak mám zrovna od Anny, ale ta fozografka už šla na mateřskou. Byla z nich nejlepší. měla perfektní pohled na fotku.

atreides
21. čer 2008

no mě se ty dětské série líbí vic u Anny čoveče 😅

micanek
23. čer 2008

Musím tam na ty stránky mrknout teda taky .... 😀

micanek
26. čer 2008

... tady už nikdo v Boskovicích rodit nebude, nebo co??.... 😀

micanek
24. zář 2008

Asi ne?

makelka
30. zář 2008

Já budu rodit v Boskovicích, ale ještě nevím kdy 😀 😀 😢

modra_kobylka
1. říj 2008

No to se nediv, že se nikdo nechytá rodit v Boskovicích, když četli ten Tvůj popis. 😎 Nástřih bez získání Tvého souhlasu, "vyhrožování" kleštěma. Šití, dokonce i vnitřní, bez dostatečného tlumení bolesti... Tyhle problémy se samozřejmě vyskytují i jinde, ale proč lézt tam, kde se o nich ví, ne? Zvlášť když jde o malou porodnici, která si navíc jen horko těžko poradí s vážnějšími komplikacemi. Co to bylo za lumena u Tvého porodu? Chlapi jsou v Boskovicích jen dva. Já to zatím vidím, že Boskovice ne-e. 😒

oho
3. říj 2008

Psala jsem příspěvek, ten se samozřejmě nezobrazil 😠 Tak pokus číslo dva:
V Boskovicích jsem rodila a super, žádnýho doktora jsem u porodu neměla, ale vím, že jsou tam minimálně tři chlapi. Nástřih jsem neměla, ale i kdyby, tak se nezblázním. Příště chci rodit zase tam. Je to sice malá porodnice, s vážnými komplikacemi si asi poradí horko těžko, ale přesto to "risknu", nechtěla bych rodit ve velké nemocnici, kde to jde jak na běžícím pásu 😝 Jediná výtka k Boskovicím - měla jsem smůlu na neochotné dětské sestry, vůbec ni neukázaly, jak správně kojit, brečela jsem tam pak bolestí z rozkousaných bradavek a když jsem za jednou přišla pro radu, tak akorát zakroutila očima a poslala mě se vyspat, že to chce trpělivost 😠

oli.k
4. říj 2008

Ahoj...v Boskovicích jsem rodila teď v srpnu a nedám na tuhle nemocnici dopustit, příště chceme určitě zase sem, pokud nebudou vážné komplikace. A to jsem tady byla v průběhu těhotenství celkem třikrát hospitalizovaná, takže už jsem se cítila jako doma 🙂 (týden ze začátku, pak měsíc kvůli hrozícímu předčasnému porodu a pak jednou den na porodním sále...a pak teda porod a novorozenecké) a opravdu si nemám na co stěžovat. Doktoři tu jsou opravdu tři, jeden je mladý a asi nový. Co se týče samotného porodu, tak nástřih jsem měla dvojnásobný, ale šití bylo úplně v pohodě,i to vnitřní, měla jsem to umrtvené a krásně se to zahojilo. Využily jsme pokoj s vanou a to se ukázalo během kontrakcí jako nejlepší, opravdu ta horká-spíš teda vařící-voda pomohla. Měli jsme s manželem soukromí a klid, na druhou stranu PA a pak už doktorka (čekali dlouhý komplikovaný porod, tak nás víc hlídaly) se o nás staraly, všechno v klidu vysvětlily, opravdu jsme byli moc spokojení. A na novorozeneckém taky, takže my máme s Boskovicemi jen dobré zkušenosti, i když jsme se byli předtím podívat i v Brně a rozmýšleli se.

krista
4. lis 2008

micanek • 1d • 22. září 2007 ve 13:46
Ahojky holky.
Máte nějaká skušenosti z porodnnicí v Boskovicích, Předem děkuji za odpovědi.

micanek
9. lis 2008

modra-kobylka .. ale já byla v Bozaku spokojená a příště tam chci zač .. ten kořínek byl anesteziolog .. nástřih jsem ani necítila .. a teď když se na to dívám spětně, tak jim nic jiného nezbívalo, než mi vyhrožovat kleštěma, když jsem měla tendenci dávat kolena k sobě amalího k sobě zadržet.
Ten můj popis porodu teda asi vizněl hůř, než to balo .. to určo ne .. fakt spokojenost.

Teď čučím .. co je to tady odemě za odkaz ... jo ato je ze stejnýho tématu přehozený sem 😀

modra_kobylka
9. lis 2008

Fakt jsou tam tři chlapi? 😉 Chodila jsem v září do Boskovic na monitory, tak jsem toho mladého viděla. zlatíčko, ochotný, ještě mě přišel uklidňovat, když záznam vyšel nějak divně, a snad mu bylo i víc než 16, na které vypadal 😀

A pak znám Machače. Toho bych chytla fakt nerada. Nakonec jsem odjela jinam - vypadalo to na rizikový porod, tak jsem dala přednost lépe vybavenému pracovišti. Ale stejně se mi tam moc nelíbilo, ani na těch monitorech.

Narazila jsem na jednu sestru, docela strohou a protivnou, a na další s postojem "za všechno dobré, co se podaří, můžeme my, za všechno špatné, co se nepovede, si mohou pacienti sami" - takže komunikace nic moc. Navíc je tam strašně málo místa, málo soukromí. Z toho naříkání a křiku rodiček, co se nesl odvedle skoro pokaždé, co jsem tam byla, mi fakt moc dobře nebylo. Flek, co mají na křesle přede dveřma, snad od plodové vody, ten je tam beze srandy už víc než pět let a nikdo ho ještě nevyčistil. Prostě - okresní nemocnice, se všemi plusy (malá) i mínusy (špatně vybavená), co to s sebou přináší. Na druhou stranu, při té katastrofě, co je teď v Brně, jsou asi i ty Boskovice dobré.

Pravda ale je, že mi Boskovice doporučovala většina těch, co tam rodily (vyslechla jsem si jednu vysloveně špatnou zkušenost) a odrazovaly mě od nich všechny, co tam nerodily a raději jely dál, ale "za jistotou", neboli do Brna, údajně kvůli špatným zkušenostem s Boskovicemi z rodiny nebo od známých. Já jsem vysloveně ráda, že jsem tam nakonec nemusela.

Jen se docela divím těm negativním zkušenostem s podporou kojení. Do Boskovic dochází laktační poradkyně, paní Jimramovská, co vede i laktační poradnu v Boskovicích, a ta byla fakt superochotná. Měla jsem pocit, že jí opravdu záleží na tom, aby maminky kojily. Obrátila jsem se na ni, když se laktace po císaři rozbíhala nějak pomaleji a byla jsem fakt maximálně spokojená. 🙂

micanek
10. lis 2008

modra-kobylka .. hodně mamin nadávalo při porodu na DR. Lhotského, ale ten už tam naštěstí není ...

jediné co se mi tam nelíbylo a tho jsem si všimla taky aje to fakt hnus ... ten flek na tom křesle. 🙄

Jo a za celou dobu co jsem tam byla .. tak jsem potkala jednu divniu sestru a ta mě po porodu vezla na lehátku na pokoj a omlátila semnou všechny rohy ... ale tomu jsem se spíš zasmála .. jinak jsem se setkala jen s ochotou.

oho
11. lis 2008

Je tam Machač, Nečas a Mosler. Sestřička Jimramovská je super 🙂 , jenže ta za ty čtyři dny, co jsem tam ležela, neměla službu. Já k ní jela až po tom, co mě propustili, do laktační poradny. Na monitorach jsem nikdy nikoho naštěstí neslyšela, naštěstí 😝

hanulilinka
14. lis 2008

Já už za sebou jeden porod v Boskovicích mám a druhý mě čeká v nejbližších dnech.Porodní asistentky byly milé a ochotné,prostě super. 🙂 🙂 🙂
U porodu byla dr.Kupková,která mě neustále chválila a tak jsem měla pocit,že jsem ta nej rodička na světě.A kleště???Taky o nich padla zmínka,ale to proto,že natálce slábly ozvy.Ale nejprve to zkusili přirozenou cestou a vše se povedlo.

Jinak před týdnem jsem byla na monitoru a slyšela jsem šílenej křik jedné maminy.Nemůžu soudit jestli to byla nějaká histerka nebo měla opravdu tak velké bolesti,ale popravdě řečeno zažít takovou scénu před svým prvním porodem tak bych měla asi dost nahnáno. 😖
Co se týče kojení,tak s tím jsem společně se sestřičkama bojovali,protože malá první tři dny prospala a při všech pokusech se odmítala přisát.Nakonec se vše povedlo a kojila jsem bez problémů 16 měsíců.
Neodsuzovala bych je jen proto,že jsou okresní nemocnice.Já znám spoustu mamin,které tam byly spokojené.Vím,že i na brno jsou stížnosti.Nic prostě není černobílé natož porodnice.
V Boskovicích jsem byla prostě spokojená a upřímně řečeno se tam těším. 😀 😀 😀

papuellka
24. lis 2008

Sem už nikdy více... ☹

oli.k
24. lis 2008

modra kobylka: jsou tu tři doktoři, primář Machač a pak Nečas a Cacek, pan doktor P. Mosler je jen externě, co vím, dělá jinak v centru Hipokrates v Boskovicích. A já se teda taky setkala s tím, co Ty: ty, co tam nerodila, kritiziují, a většina těch, co v Boskovicíh skutečně rodily, je moc spokojená.
hanulilinka: paní dr. Kupková je super! poslední dobou jsem se s ní vídala dost často a naprosto s Tebou souhlasím. Ještě jsem neslyšela, že by s ní někdo nebyl spokojený. A taky se těším do Boskovic příště 🙂

oho
25. lis 2008

papuellka a proč jestli se můžu zeptat? 😕

janca.k
1. pro 2008

Tak mě by taky zajímalo proč Papuellka do Boskovic už nikdy více nechce..já tam teda zatím nerodila, ale co vím, tak všechny moje kamarádky byly spokojené, ne pokaždé na 100% ale vcelku pohoda. Dokonce i kamarádky které měly u porodu nějaké potíže by tam šly rodit znovu...osobně jsem slyšela pár holek nadávat třeba na porodnici na Obilňáku, ale každý si to musí zkusit na vlastní kůži...takže mě by jenom zajímalo, proč jsou Boskovice tak strašně špatné...ať mám nějakou zkušenost až tam jenou budu rodit.
Škoda, že nikdo nikdy nezjistí, jestli by porod v jiné porodnici probíhal jinak 😒

micanek
1. pro 2008

jani .. tak to má bejt o zaměstnavateli jen pěkně 😀 😀 😀

Já osbně bych do jiné porodnice už jít rodit nechtěla.

... ale to křeslo od plodovky před porodním sálem je fáákt mazec... 😝 😀

jani .. tak šup na to, t můžem v září za tebou jít očumovat mimíse do posledního patra 😀

janca.k
2. pro 2008

no to jsem zvědavá jestli do do září klapne, jinak si to některá odrodíte za mě 😀
Mě naštěstí nezaměstnává nemocnice, ale třeba na to porodní slyším jenom pozitiva, tak nevím, jo jsou tady oddělení kam bych nešla, třeba dětský, too je prý docela mazec, super doktoři odešli a jsou tady jenom mladé holky, takže je fakt, že i na novorozeneckým, to podle toho vypadá...hmmmm, tak snad minimálně za rok taky napíšu svůj poznatek 😀 😀 😀

papuellka
3. pro 2008

Proč? Zkuste si také položit otázku, co z těcho následujících věcí vám pomůže zachránit život vašeho dítěte v případě komplikací, stačí jedna jediná vteřina, aby všechno bylo jinak. Nebude to ta věc, jestli byly na vás sestřičky milé či nikoliv, jestli jsou v nemocnici spraveny sprchy, už ani potom nepůjde o to či budete kojit nebo ne, jestli nemocnice nese nějaký název titul Baby friendly a co dál nemocnice nikdy nenese žádnou vinu, budete to vy...

papuellka
3. pro 2008

Od mého partnera na rodina.cz: Naše nedávná zkušenost s porodem v Boskovicích je ve stručnosti taková:
.porodní asistentky jsou hrozně príma, pro delší pobyt jsme je poznali všechny - 1 s * 🙂)
.gynekologie - nevím, nakonec to naštěstí dopadlo dobře, ale nemůžeme se zbavit dojmu, že to nemělo dojít tak daleko. Ale z doslechu od známých našich známých se asi postupuje stejně i v brněnských porodnicích
.sestřičky na poporodním - některé jsou moc milé, některé trošku svéráznější, což ne každé vyjukané mamince vyhovuje 🙂. S tím věnováním se maminkám a vysvětlováním je to možná trošku horší ve srovnání s dřívějškem z toho důvodu, že teď je tam neustále narváno-babyboom.
.pediatrie - to je něco neskutečného. Pouhé pomyšlení mi zvedá hladinu adrenalinu do astronomických výšin (( Kdo se vyzná, tak kvůli tomu jde radši rodit jinam. My určitě (pokud po tomhle zážitku ještě někdy vůbec rodit budeme).
Na vysvětlenou - primář Jimramovský už v současné době v Boskovicích nepracuje, jeho zástupce taky ne. To lecos vysvětluje.
Oddělení prošlo rekonstrukcí, takže dřívější stížnosti hlavně na wc už nejsou aktuální.
Na gynekologii je skutečně nový mladý a sympaticý pan doktor, takže už tam jsou tři muži. 🙂)
MUDr. Lhotský občas vypomáhá jako externista.

Zkrátka pokud jste světem protřelá profesionální matka s bezproblémovým porodem a narodí se vám zdravé dítě a všechno jde jak na drátkách, pak klidně do Boskovic a budete spokojené.
Nás tam ale nepotkáte.

janca.k
3. pro 2008

Ono je to těžké říct, která porodnice je super a která ne. Kamarádka říkala, že do Bohunic by ji taky už nikdo nedostal...ale nevím přesně proč.
Ale je fakt, že teď je v Boskovicích problém s tím dětským odd. Jimramovský v Brně, Mokroš někde ve Vyškově a tady ze straších doktorů, kromě MUDr.Přichystalové nikdo nezůstal, katastrofa. Když mi kamarádka líčila přístup jedné mladé doktorky, tak jsem nechápala, vždycky jsem měla pocit, že mladí lidé mají přístup k pacientům lepší...nevím, no.

micanek
3. pro 2008

Lhotskej prej už naštěstí ani navypomáhá.

janca.k
3. pro 2008

MIc nekecej tady a val do regionů 😠 😠 😠

oho
4. pro 2008

Jako chápu,že když má někdo blbou zkušenost, tak příště chce rodit jinde. Ale ani v té nejlepší a nejvybavenější nemocnici nejsou všemocní a i tam se často něco podělá a už se s tím nedá nic dělat.Nechci být moc konkrétní, nemám právo tady popisovat cizí neštěstí.

micanek
4. pro 2008

Janinec .. hele jako a co se tady flákáš ty 😀